Νέα

Καταγωγή μελών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 241
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Από ποιό σημείο της Ελλάδας ή του εξωτερικού είσαι;

  • Κρήτη

    Ψήφοι: 3 3,9%
  • Νησιά Αιγαίου Πελάγους

    Ψήφοι: 4 5,2%
  • Στερεά Ελλάδα

    Ψήφοι: 10 13,0%
  • Πελοπόννησος

    Ψήφοι: 14 18,2%
  • Θεσσαλία

    Ψήφοι: 6 7,8%
  • Μακεδονία

    Ψήφοι: 17 22,1%
  • Θράκη

    Ψήφοι: 3 3,9%
  • Νησιά Ιονίου Πελάγους

    Ψήφοι: 3 3,9%
  • Ήπειρος

    Ψήφοι: 5 6,5%
  • Αλλού (Ευρώπη)

    Ψήφοι: 5 6,5%
  • Ασία

    Ψήφοι: 2 2,6%
  • Ωκεανία

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 4 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    77

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Η Ελλάδα είναι όμορφη χώρα(ίσως η πιο όμορφη στην Ευρώπη και μια από τις ομορφότερες του κόσμου)...πλην ομως της Θράκης. Ιδίως προς πομακοχωρια και εκεί που βλέπεις τζαμιά, μουσουλμάνους και γενικότερα όσοι έχουν πάει προς Ξάνθη, Κομοτηνή κλπ Θα καταλάβουν ότι μιλάμε για ξένο σωμα. Και το θεωρώ επισης το πιο άσχημο μέρος του ελληνισμού.Για εμένα η Θράκη έχει πάψει να είναι ελληνική εδω και χρόνια. Θα έπρεπε με την ανταλλαγή οι Θρακιώτες να εγκατασταθουν εκεί και οι Πομάκοι και μουσουλμάνοι να πάρουν μπουλο προς Τουρκία μεριά. Επισης θα πρότεινα στον νηματοθετη να έβαζε και την Κύπρο αλλά και την Βόρεια Ήπειρο εξίσου στις κατηγορίες. Τα θεωρώ ελληνικά εδάφη.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
Η Ελλάδα είναι όμορφη χώρα(ίσως η πιο όμορφη στην Ευρώπη και μια από τις ομορφότερες του κόσμου)...πλην ομως της Θράκης. Ιδίως προς πομακοχωρια και εκεί που βλέπεις τζαμιά, μουσουλμάνους και γενικότερα όσοι έχουν πάει προς Ξάνθη, Κομοτηνή κλπ Θα καταλάβουν ότι μιλάμε για ξένο σωμα. Και το θεωρώ επισης το πιο άσχημο μέρος του ελληνισμού.Για εμένα η Θράκη έχει πάψει να είναι ελληνική εδω και χρόνια. Θα έπρεπε με την ανταλλαγή οι Θρακιώτες να εγκατασταθουν εκεί και οι Πομάκοι και μουσουλμάνοι να πάρουν μπουλο προς Τουρκία μεριά. Επισης θα πρότεινα στον νηματοθετη να έβαζε και την Κύπρο αλλά και την Βόρεια Ήπειρο εξίσου στις κατηγορίες. Τα θεωρώ ελληνικά εδάφη.
θελω να πιστευω οτι ειναι ηδη ενσωματωμενες κυπρος και βορεια ηπειρος.δεν ειναι απλα Ελληνικα εδαφη.ειναι Ελλαδα.απλα λιτα και ομορφα.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
οσο αφορα τους πομακους ειναι Ελληνες απλα εξισλαμισμενοι δυστυχως.δεν τους κανει πιο λιγους Ελληνες απο εμας η θρησκεια τους.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
οσο αφορα τους πομακους ειναι Ελληνες απλα εξισλαμισμενοι δυστυχως.δεν τους κανει πιο λιγους Ελληνες απο εμας η θρησκεια τους.
Κάνεις λάθος. Οι Πομάκοι είναι μουσουλμάνοι Βούλγαροι και μιλαω εθνοτικα τώρα ούτε καν με βαση γενετικής.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Λέτε όμορφη χώρα την Ελλάδα.Υπάρχει άλλη χώρα με τόσο άσχημες πόλεις;Πείτε μου μια ωραία πόλη στην Ελλάδα που να συγκρίνεται με πόλεις της Ευρώπης

Εντάξει,έχουμε καλές θάλασσες,καλό κλίμα,καλό φαί,αλλά τί άλλο καλό έχει αυτή η χώρα;Ελλάδα είναι σούπερ μόνο αν είσαι λεφτάς και ψωλάρεις χωρίς να δουλεύεις.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
Κάνεις λάθος. Οι Πομάκοι είναι μουσουλμάνοι Βούλγαροι και μιλαω εθνοτικα τώρα ούτε καν με βαση γενετικής.
σεβομαι την αποψη σου απλα δεν την ασπαζομαι.παρολα αυτα respect που εθιξες κυπρο και β.ηπειρο.μεγαλο μπραβο απο εμενα.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
οσο αφορα τους πομακους ειναι Ελληνες απλα εξισλαμισμενοι δυστυχως.δεν τους κανει πιο λιγους Ελληνες απο εμας η θρησκεια τους.
έχει πολλά ξένα κορμιά η περιοχή και αυτό φάνηκε όταν η αγαπημένη εθνική κυβέρνηση Σύριζα κάλεσε τον Ερντογάν στην Κομοτηνή το 2017 και του επίτρεψε και να βγάλει λόγο στο πλήθος.
Αν γίνει πόλεμος, θα μπουκάρουν στον γείτονα χριστιανό και θα του κόψουν το λαιμό δεν έχω αμφιβολία.
Φυσικά έχει και από αυτούς που λες αλλά είναι βελόνα στα άχυρα και τελείως ουδέτεροι, ενώ οι άλλοι αναμένουν με το μαχαίρι στα δόντια.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
σεβομαι την αποψη σου απλα δεν την ασπαζομαι.παρολα αυτα respect που εθιξες κυπρο και β.ηπειρο.μεγαλο μπραβο απο εμενα.
Τι εννοείς δεν την ασπάζομαι? Στο στρατό στην ΕΣΣΟ μου είχα να κάνω μόνο με Πομακους και έχω γνώρισει και στη Θεσσαλονίκη φοιτητές. Όλοι τους αποδέχονται ότι είναι Βούλγαροι που ασπαστηκαν το ισλάμ και παραδέχονται και οι ίδιοι. Κανείς τους δεν λέει ειμαι Έλληνας η Τούρκος... Τουλάχιστον ποτέ δεν έχω γνώρισει κάποιον να το λέει. Μάλιστα ένας μου είπε εγώ περίπτωση πολέμου τα μαζεύω και πάω Βουλγαρία... Βγάλτε άκρη μεταξυ σας.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Λέτε όμορφη χώρα την Ελλάδα.Υπάρχει άλλη χώρα με τόσο άσχημες πόλεις;Πείτε μου μια ωραία πόλη στην Ελλάδα που να συγκρίνεται με πόλεις της Ευρώπης

Εντάξει,έχουμε καλές θάλασσες,καλό κλίμα,καλό φαί,αλλά τί άλλο καλό έχει αυτή η χώρα;Ελλάδα είναι σούπερ μόνο αν είσαι λεφτάς και ψωλάρεις χωρίς να δουλεύεις.
αυτή η μόνιμη κλάψα σου σπάει όρχεις
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
έχει πολλά ξένα κορμιά η περιοχή και αυτό φάνηκε όταν η αγαπημένη εθνική κυβέρνηση Σύριζα κάλεσε τον Ερντογάν στην Κομοτηνή το 2017 και του επίτρεψε και να βγάλει λόγο στο πλήθος.
Αν γίνει πόλεμος, θα μπουκάρουν στον γείτονα χριστιανό και θα του κόψουν το λαιμό δεν έχω αμφιβολία.
Φυσικά έχει και από αυτούς που λες αλλά είναι βελόνα στα άχυρα και τελείως ουδέτεροι, ενώ οι άλλοι αναμένουν με το μαχαίρι στα δόντια.
δεν ειπα ρε αλανε μου οτι εχουν εθνικη συνειδηση εννοειται οτι δεν εχουν.εδω βλεπω τους ποντιους και γελαω με τις μαλακιες που μου λενε κατα καιρους σε συζητησεις που εχουμε πολιτικου-εθνικου προσανατολισμου.απλως λεω οτι βασει αιματος δεν ειναι τουρκοι.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
Τι εννοείς δεν την ασπάζομαι? Στο στρατό στην ΕΣΣΟ μου είχα να κάνω μόνο με Πομακους και έχω γνώρισει και στη Θεσσαλονίκη φοιτητές. Όλοι τους αποδέχονται ότι είναι Βούλγαροι που ασπαστηκαν το ισλάμ και παραδέχονται και οι ίδιοι. Κανείς τους δεν λέει ειμαι Έλληνας η Τούρκος... Τουλάχιστον ποτέ δεν έχω γνώρισει κάποιον να το λέει. Μάλιστα ένας μου είπε εγώ περίπτωση πολέμου τα μαζεύω και πάω Βουλγαρία... Βγάλτε άκρη μεταξυ σας.
οκ για μενα ειναι λυπηρο το οτι υπαρχουν αυτοι που λες απλα δεν ειναι ολοι μα ολοι αυτο που περιγραφεις.λιγες αλλα υπαρχουν εξαιρεσεις.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
Τι εννοείς δεν την ασπάζομαι? Στο στρατό στην ΕΣΣΟ μου είχα να κάνω μόνο με Πομακους και έχω γνώρισει και στη Θεσσαλονίκη φοιτητές. Όλοι τους αποδέχονται ότι είναι Βούλγαροι που ασπαστηκαν το ισλάμ και παραδέχονται και οι ίδιοι. Κανείς τους δεν λέει ειμαι Έλληνας η Τούρκος... Τουλάχιστον ποτέ δεν έχω γνώρισει κάποιον να το λέει. Μάλιστα ένας μου είπε εγώ περίπτωση πολέμου τα μαζεύω και πάω Βουλγαρία... Βγάλτε άκρη μεταξυ σας.
οσο την περιπτωση πολεμου που ανεφερες προφανως δεν περιμενα να πολεμησουν.περιεργο θα μου φανει αν πολεμησουμε και εμεις ειλικρινα σου μιλαω.
 

firesstarter

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2020
Μηνύματα
27
Like
17
Πόντοι
0
Εμείς που είμαστε από τις περιοχές που τώρα πια ανήκουν στην Βουλγαρία τι πατάμε;
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
οσο αφορα τους πομακους ειναι Ελληνες απλα εξισλαμισμενοι δυστυχως.δεν τους κανει πιο λιγους Ελληνες απο εμας η θρησκεια τους.
oσο ελληνες ειστε και οι χριστιανοι τοσο ειναι και οι μουσουλμανοι....και ολοι οσοι ειναι πιστοι αβρααμικων θρησκειων
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
oσο ελληνες ειστε και οι χριστιανοι τοσο ειναι και οι μουσουλμανοι....και ολοι οσοι ειναι πιστοι αβρααμικων θρησκειων
εθνικος δωδεκαθεο και ετσι?αδερφε χαρηκα καταρχην και να ξερεις οτι εχω και φιλο δωδεκαθειστη ενεργο πολυ και οτι εμαι εθιμοτυπικος χριστιανος
και οχι χριστιανοταλιμπαν.ισα ισα αυτο ειπα στο παιδι οτι δεν εχει να κανει με θρησκεια το αιμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom