Νέα

Και μη χειρότερα.. έχω χάσει τον ύπνο μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα no.other
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

no.other

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Πρέπει να βιώνω μια απο τις χειρότερες στιγμές στην ζωή μου.. Περίπου πρωτομαγιά έκανα σεξ με τρεις κοπέλες (όχι ταυτόχρονα) , και με τις τρείς χωρίς προφυλακτικό. Με την μια είμαι σίγουρος πως ήταν καθαρή μιας και κάνουμε σεξ συχνά, μήνες τώρα. Με την δεύτερη ζήτημα να είχε κάνει σεξ με 2-3 άντρες στην ζωή της και αυτούς (απ ότι μου είπε) με προφυλακτικό. Μου έκανε βέβαια εντύπωση το ό,τι πριν αγγίξω το αιδοίo της μου ζητούσε επίμονα να πλύνω τα χερία μου, όπως και έκανα. Προφανώς υπήρχε κάποιο ιστορικό; Με την συγκεκριμένη είχαμε κάνει σεξ πρώτη φορά, τρείς βδομάδες πριν απο την επίμαχη ημερομηνία και όλα καλά. Ώσπου έκανα σεξ με την τρίτη (και φαρμακερή). Η συγκεκριμένη μου είχε πει πως είχε τρεις ολοκληρωμένες ερωτικές εμπειρίες στην ζωή της, τους δυο με προφυλακτικό ενώ με τον τρίτο χωρίς, αφού παραλίγο να παντρευόντουσαν αλλά στο τσακ χώρισαν και απλά συνέχιζαν να ερωτοτροπούν χωρίς κάποια άλλη δέσμευση. Οπότε μάλλον αυτός την κόλλησε κι εκείνη εμένα. Τέλως πάντων, δεν έχει σημασία πιά.

Τα συμπτώματα ήρθαν μετά απο λίγες μέρες.. μια ελαφριά αλλαγή χρώματος κυκλικού σχήματος με επίκεντρο την οπή της ουρήθρας, μια ελαφριά ενόχληση (γαργάλημα σε άσχετες φάσεις, όχι κατά την ούρηση) στο ίδιο σημείο και διάφανο υγρό (στην αρχή νόμιζα πως ήταν ούρα αλλά η μυρωδιά ήταν άσχημη). Πιστεύοντας πως είναι μύκητες έβαλα travοcοrt σε συνδιασμό με το anti-bαcter για 3 ημέρες (παλιά συνταγή για μύκητες που με είχε κολλήσει μια σταθερή σχέση που είχα). Αφού δεν περνούσε, ακολούθησα την προληπτική συνταγή του γυναικολόγου της πρώτης κοπέλας. 10 μέρες κολπικά υπόθετα για εκείνη και για μένα 10 μέρες flαgyl 500mg 2 φορές την ημέρα σε συνδιασμό με cαnesten αλοιφή. Αφού το έκανα κι αυτό, δεν είχα κανένα αποτέλεσμα. Κι έτσι αναγκάστηκα να πάω σε oυρολόγο.

Ο oυρολόγος αφού με εξέτασε βρήκε πως η ουρήθρα μου μέσα είναι κατακόκκινη και πως το μικρόβιο έχει φτάσει στον προστάτη. Μου είπε πως α)πρέπει να ειδοποιήσω και τις τρείς κοπέλες να κάνουν καλλιέργεια κoλπικoύ υγρoύ, β) να κάνω καλλιέργεια υγρού απο τον πρoστάτη (και μάλλον καλλιέργεια ούρων.. δεν το θυμάμαι καλά αυτό γιατί κόντεψα να λιποθυμήσω όταν μου περιέγραψε την εξέταση που θα ακολουθούσε). Μου συνέστησε να περιμένουμε δεκα μέρες να φύγει το αντιβιωτικό τελείως από τον οργανισμό μου και μετά να μου χώσει ένα σιδερικό που έχει στην άκρη του ένα βαμβάκι μέσα στην ουρήθρα για να πάρει υγρό απο τον πρoστάτη για να το πάω για καλλιέργεια. Αυτό το σημείο με έκανε να χάσω το έδαφος απο τα πόδια μου και έχω χάσει τον ύπνο μου απο τότε.

Ο γυναικολόγος της πρώτης κοπέλας, όταν εκείνη του τα μετέφερε όλα αυτά, της είπε πως για εκείνη δεν χρειάζεται η καλλιέργεια κoλπικού υγρού, μόνο το τεστ παπ.

Μήπως ο γιατρός μου είναι υπερβολικός; Μήπως δεν χρειάζεται να το περάσω αυτό; Πείτε μου κάτι βρε παιδιά.. η ψυχολογία μου είναι χάλια.
 

papaflik

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
374
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
1
Μάγκα μου καλημέρα ,

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό το ζήτημα μιας και δεν μου χει συμβεί ποτέ αλλά θα μου επιτρέψεις να επισημάνω ένα - δυο πράγματα ....

1 ) Καλά ρε φίλε που πας στον πόλεμο χωρίς το κράνος σου ??? Απορώ ειλικρινά πως είχες ερωτική επαφή με 3 διαφορετικούς συντρόφους και μάλιστα χωρίς προφύλαξη γιατί όπως οι ίδιες ισχυρίστηκαν είχαν λίγες εμπειρίες και πάντα με προφυλακτικό ....και συ τις πίστεψες....και ποιος σου λέει πως μια από αυτές τις 3 δεν γαμήθηκε με ένα άσχετο και κόλλησε το παράσημο που σου μετέδωσε ?? ΈΛΕΟΣ.... :headbang: :headbang:

2 ) Αφού διαπίστωσες πως κάτι δεν πάει καλά , προτίμησες να εφαρμόσεις δική σου θεραπευτική αγωγή ( θεωρώντας πως είναι μύκητες , πες μου πως είσαι και γιατρός και έκανες και διάγνωση ) αντί να πας κατευθείαν σε αφροδισιολόγο.......

3 ) Θα σε συμβούλευα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη και μετά να προβείς σε οποιαδήποτε εξέταση , αλλά το συντομότερο δυνατόν ...

Αυτά τα λίγα....εύχομαι να είναι περαστικά και την επόμενη φορά πιο προσεκτικός.
 
OP
OP
N

no.other

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
1) Έχεις απόλυτο δίκιο, τεράστια απερισκεψία που μπορεί να πληρωθεί με την ίδια μου την ζωή. Το έμαθα με τον σκληρό τρόπο (αν αναλογιστώ απο τα διάφορα που ακούω... μάλλον με ελαφρύ τρόπο το έμαθα)

2) Δεν μου έχει ξανασυμβεί να πάω σε ουρολόγο ποτέ!! Τέτοια σκηνικά ανήκουν στις περιπτώσεις που κλείνεις τα μάτια και λες 'δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό σε μένα'. Κι όταν τα ανοίγεις, πράγματι συμβαίνει.. και τότε πρέπει να δράσεις γρήγορα. Ευτυχώς μου είπε ο γιατρός πως είναι σε αρχικό στάδιο το μικρόβιο.

3) Για την δεύτερη γνώμη κι εμένα μου πέρασε απο το μυαλό, αλλά ούτε χρόνος, ούτε χρήμα. Σαν την γνωστή παροιμία.. "λεφτά δεν έχουμε, καυλώνoυμε κι όλας..". Βλέπω να πηγαίνω και να υπομένω ό,τι μου είπε. Απλά μου φαίνεται απίστευτο το να σου βάζουν κάτι μέσα στην ουρήθρα (ούτε να ακούσω για καθετήρα στο νοσοκομείο... μου σηκώνεται η τρίχα...)

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για τις συμβουλές σου.. ENNOEITAI ΠΩΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ!!!!!
 

lebas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2008
Μηνύματα
98
Κριτικές
12
Like
75
Πόντοι
10
Και εγω φιλε μου επειδη φοβαμαι παρα πολυ καθε ασθενεια και εγκυμοσυνες , ειμαι 33 χρονων και δεν εχω κανει σεξ χωρις προφυλακτικο στη ζωη μου, αν και μου το ζητουσαν καποιες επιμονα. ΕΙμαι δηλαδη παρθενος κατα μια εννοια. Ξερεις ποσο το θελω αλλα....... ΠΑΙΔΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ !!!! Οι γκομενες ειναι χαζες και παιζουν με αυτα. Ολες με κονδυλωματα κυκλοφορουν.
Κουραγιο και περαστικα
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Πρέπει να βιώνω μια απο τις χειρότερες στιγμές στην ζωή μου.. Περίπου πρωτομαγιά έκανα σεξ με τρεις κοπέλες (όχι ταυτόχρονα) , και με τις τρείς χωρίς προφυλακτικό. Με την μια είμαι σίγουρος πως ήταν καθαρή μιας και κάνουμε σεξ συχνά, μήνες τώρα. Με την δεύτερη ζήτημα να είχε κάνει σεξ με 2-3 άντρες στην ζωή της και αυτούς (απ ότι μου είπε) με προφυλακτικό. Μου έκανε βέβαια εντύπωση το ό,τι πριν αγγίξω το αιδοίo της μου ζητούσε επίμονα να πλύνω τα χερία μου, όπως και έκανα. Προφανώς υπήρχε κάποιο ιστορικό; Με την συγκεκριμένη είχαμε κάνει σεξ πρώτη φορά, τρείς βδομάδες πριν απο την επίμαχη ημερομηνία και όλα καλά. Ώσπου έκανα σεξ με την τρίτη (και φαρμακερή). Η συγκεκριμένη μου είχε πει πως είχε τρεις ολοκληρωμένες ερωτικές εμπειρίες στην ζωή της, τους δυο με προφυλακτικό ενώ με τον τρίτο χωρίς, αφού παραλίγο να παντρευόντουσαν αλλά στο τσακ χώρισαν και απλά συνέχιζαν να ερωτοτροπούν χωρίς κάποια άλλη δέσμευση. Οπότε μάλλον αυτός την κόλλησε κι εκείνη εμένα. Τέλως πάντων, δεν έχει σημασία πιά.

Τα συμπτώματα ήρθαν μετά απο λίγες μέρες.. μια ελαφριά αλλαγή χρώματος κυκλικού σχήματος με επίκεντρο την οπή της ουρήθρας, μια ελαφριά ενόχληση (γαργάλημα σε άσχετες φάσεις, όχι κατά την ούρηση) στο ίδιο σημείο και διάφανο υγρό (στην αρχή νόμιζα πως ήταν ούρα αλλά η μυρωδιά ήταν άσχημη). Πιστεύοντας πως είναι μύκητες έβαλα travοcοrt σε συνδιασμό με το anti-bαcter για 3 ημέρες (παλιά συνταγή για μύκητες που με είχε κολλήσει μια σταθερή σχέση που είχα). Αφού δεν περνούσε, ακολούθησα την προληπτική συνταγή του γυναικολόγου της πρώτης κοπέλας. 10 μέρες κολπικά υπόθετα για εκείνη και για μένα 10 μέρες flαgyl 500mg 2 φορές την ημέρα σε συνδιασμό με cαnesten αλοιφή. Αφού το έκανα κι αυτό, δεν είχα κανένα αποτέλεσμα. Κι έτσι αναγκάστηκα να πάω σε oυρολόγο.

Ο oυρολόγος αφού με εξέτασε βρήκε πως η ουρήθρα μου μέσα είναι κατακόκκινη και πως το μικρόβιο έχει φτάσει στον προστάτη. Μου είπε πως α)πρέπει να ειδοποιήσω και τις τρείς κοπέλες να κάνουν καλλιέργεια κoλπικoύ υγρoύ, β) να κάνω καλλιέργεια υγρού απο τον πρoστάτη (και μάλλον καλλιέργεια ούρων.. δεν το θυμάμαι καλά αυτό γιατί κόντεψα να λιποθυμήσω όταν μου περιέγραψε την εξέταση που θα ακολουθούσε). Μου συνέστησε να περιμένουμε δεκα μέρες να φύγει το αντιβιωτικό τελείως από τον οργανισμό μου και μετά να μου χώσει ένα σιδερικό που έχει στην άκρη του ένα βαμβάκι μέσα στην ουρήθρα για να πάρει υγρό απο τον πρoστάτη για να το πάω για καλλιέργεια. Αυτό το σημείο με έκανε να χάσω το έδαφος απο τα πόδια μου και έχω χάσει τον ύπνο μου απο τότε.

Ο γυναικολόγος της πρώτης κοπέλας, όταν εκείνη του τα μετέφερε όλα αυτά, της είπε πως για εκείνη δεν χρειάζεται η καλλιέργεια κoλπικού υγρού, μόνο το τεστ παπ.

Μήπως ο γιατρός μου είναι υπερβολικός; Μήπως δεν χρειάζεται να το περάσω αυτό; Πείτε μου κάτι βρε παιδιά.. η ψυχολογία μου είναι χάλια.
Βρε συ...μην τρελαίνεσαι...ότι είναι θα περάσει...
Μην παίρνεις από μονος σου φάρμακα...ούτε να κάνεις αντισηψία..καταστρέφεις την χλωριδα σου...
Ακολούθησε την συμβουλή του γιατρού και πρόσεχε από εδώ και στο εξής..
Δεν νομίζω να είναι τίποτα σοβαρό...
Περαστικά σου..
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Καταρχήν δεν γνωρίζω τίποτα επιστημονικό επί του θέματος. Οπότε θα σου πω απλά μια άποψη μη επιστημονική. Απλά αυτό μου έρχεται στο μυαλό και το νομίζω λογικό . Καμιά αρρώστεια , από όσο ξέρω, της οποίας τα συμπτώματα εμφανίζονται αμέσως δεν είναι σοβαρή ή έστω μη ιάσιμη. Έστω και με ταλαιπωρία πιστεύω θα γίνεις καλά. Δυστυχώς οι σοβαρές ασθένειες έχουν συμπτώματα που κάνουν μήνες να φανούν. Οπότε θεωρώ ότι ίσως πρέπει κάπως να χαλαρώσεις. Εμένα πάντως θα με ανησυχούσε και κάτι άλλο. Μήπως κόλλησες κάτι και τις υπόλοιπες .
Ό,τι καλύτερο για τη συνέχεια σου εύχομαι...
 

nevermind

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2006
Μηνύματα
14
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε την εξέταση με την ουρήθρα μην την φοβάσαι τόσο. Είχα κολλήσει ουρολοίμωξη από ψευδομονάδα στην θάλασσα όταν ήμουν γύρω στα 4-5, οι γιατροί αργήσαν να το βρουν και είχα περιπέτειες, κάνας μήνας νοσοκομείο, κόντεψα να χάσω κι ένα νεφρό και... μου κάναν και την εξέταση που λες. Εντάξει 2 γιατροί με κρατούσαν αλλά αν ένα πιτσιρίκι το αντέχει μπορείς κι εσύ. Καλή τύχη εύχομαι, περαστικά και είσαι τυχαιρός μέσα στην ατυχία σου όπως λές που το έχεις προλάβει.
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
Πάρε και καμιά δεύτερη γνώμη από κανά γιατρό και από δω και πέρα πρόσεχε που φωλιάζει το πουλάκι!  :sperm: :sperm:
 

zisante

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2005
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε μου....

Κατ' αρχήν ψυχραιμία, όλα μέσα στη ζωή είναι. Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που κολλάει ένα παράσημο.

Ιατρικά δεν έχω να σε συμβουλεύσω απολύτως τίποτα, παρά μόνο να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου.

Την εξέταση να μην τη φοβάσαι καθόλου, την είχα κάνει στα νιάτα μου (είχα κολλήσει χλαμύδια) και δεν είναι τόσο φρίκη όσο ακούγεται. Ενας γιατρός ή μικροβιολόγος ή παρασκευαστής (άντρας θα είναι μην χαίρεσαι) θα σου βάλει στην τρύπα της ουρήθρας μια πάρα πολύ λεπτή βελόνα με ένα βαμβακάκι στην άκρη. Δεν πονάει... απλά ένα έντονο γαργάλημα θα νιώσεις για 2sec. Στη συνέχεια θα βγεί το αποτέλεσμα της εξέτασης και ο γιατρός θα σου δώσει το κατάλληλο αντιβιοτικό.

Σε μερικές ημέρες θα γίνεις περδίκι....

Ελπίζω αυτό το πάθημα να σου γίνει μάθημα... Ακούτε και κανα μεγαλύτερο ρε γαμώτο σας ΠΟΤΕ χωρίς προφυλακτικό.

Αντε περαστικά

 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Αυτό με τη βελόνα που λες κάθε φορά που κανω εξέταση για χλαμύδια και γονόρροια έτσι προληπτικά 1 φορά το χρόνο μαζί με πολλές άλλες εξετάσεις μου το χρησιμοποιούν.Βασικά δεν είναι πόνος,αλλά επειδή μέσα στην ουρήθρα είναι πολυ΄ευαίσθητο σημείο,νιώθεις μια ανατριχίλα και 1 δυνατό γαργάλημα.Αλλά διαρκεί μόλις 3-4 δευτερόλεπτα η όλη φάση.

Μα καλά πως κάνεις τέτοιες μαλακίες και πηδάς κάποιες που τις ξέρεις τόσο λίγο χωρίς προφυλακτικό!Εδώ από βρώμικα χέρια και μπορεί να πάθεις λοιμώξεις όπως εγώ που είχα μη ειδική ουριθρίτιδα και νόμιζα ότι ήταν χλαμύδια.Πόσο μαλλον να κάνεις σεξ χωρίς προφυλακτικό!!Καλό είναι ζήτα από το γιατρό σου όταν τελειώσει η όλη περιπέτεια κάνα φυλλάδιο για όλα τα αφοδισιακά νοσήματα να δεις πέρα από το HIV ιό τι άλλες σχεδόν το ίδιο σοβαρές ασθένειες υπάρχουν με πιο σοβαρές τις ηπατίτιδες.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
μεγαλε περαστικα!
απο παρομοια σκηνικα λιγο πολυ ολλοι εχουμε περασει!καποια ειναι επωδυνα αλλα ποιο πολυ ψυχολογικα!
το οτι θα σου πει μια γυναικα οτι ειναι καθαρη και τι εγινε? που οντως μπορει να ναι αλλα μπορει ενα μικροβιο να το κολησει και απο μια τουαλετα,παραλια (αμο το πιο κλασικο) και να το μεταφερει και σε σενα! απλα τα πραγματα! μετα απο 2-3 γνωμες διαφορετικων γιατρων ολοι μου ειπαν το κλασικο! οτι ενας μυκητας δεν φενεται στην γυναικα! μονο αν ειναι κατι ποιο σοβαρο! δηλ φενεται απο υγρα και εσωτερικα..αντε δες εσυ εσωτερικα και οτι μπορει και να μην το καταλαβει.......σε εμας θα εμφανιστει μετα απο λιγες ωρες με εντονο κνησμο(φαγουρα) μυρωδια,σπυρακια κτλπ!!
και παλι περαστικα και αυτα να ναι μονο!
εγω την τελευταια φορα που επαθα μυκητιαση ηταν απο αντιβιωση! μου εκανε παρενεργιες! συνηθως καποιες (αντιβιωσεις) φερνουνε κοψιμο....εμενα με γαμησε ψυχολογικα ασχετα αν δεν ηταν κατι το σοβαρο....πηρα αντιβιωτικες αλοιφουλες και ΟΚ!
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
410
Like
3
Πόντοι
1
Οταν παιρνετε αντιβιωση παντα να τρωτε 2 κεσεδακια γιαουρτι τη μερα
Να ξερετε οτι 6/10 κοπελες εχουν κονδυλωματα μιλαμε παιδια ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει και τι κανουν στη σεξουαλικη τους ζωη,τα κονδυλωματα βριθουν
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Οταν παιρνετε αντιβιωση παντα να τρωτε 2 κεσεδακια γιαουρτι τη μερα
Να ξερετε οτι 6/10 κοπελες εχουν κονδυλωματα μιλαμε παιδια ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει και τι κανουν στη σεξουαλικη τους ζωη,τα κονδυλωματα βριθουν

Αυτό με το γιαούρτι μου το λεγε και η μάνα μου.Δηλαδή ποιός ο ρόλος ακριβώς;;Πάντως υπάρχουν αντιβιοτικά που θέλουν γεμάτο στομάχι και άλλα που πρέπει αν τα πάρεις νηστικός αλλιώς εμποδίζεται η δράση τους.Βεβαιά πάντα λενε οι γιατροί.
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Αυτό με το γιαούρτι μου το λεγε και η μάνα μου.Δηλαδή ποιός ο ρόλος ακριβώς;;Πάντως υπάρχουν αντιβιοτικά που θέλουν γεμάτο στομάχι και άλλα που πρέπει αν τα πάρεις νηστικός αλλιώς εμποδίζεται η δράση τους.Βεβαιά πάντα λενε οι γιατροί.

Το γιαουρτι ειναι για να μην εχεις προβλημα με το στομαχι αν ειναι ισχυρο αντιβιωτικο.


οσο για το φιλο με το προβλημα δες κανα γιατρο ακομα και αποφασισε.
 

cradle

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2009
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Αυτό με το γιαούρτι μου το λεγε και η μάνα μου.Δηλαδή ποιός ο ρόλος ακριβώς;;
Το γιαουρτι εχει μεσα φυσικα βακτηρια ωφελιμα για τον οργανισμο σαν αυτα που εχει το εντερο και βοηθουν στην προσληψη της τροφης, στην απορροφηση των θρεπτικων συστατικων και στην γενικη σωστη λειτουργια. Το αντιβιοτικο επειδη δρα γενικα κατα ολων των βακτηριων-μικροβιων σκοτωνει τα ωφελιμα βακτηρια του εντερου και πρεπει εσυ καπως να τα αναπληρωσεις (ειτε με συμπληρωματα διατροφης η ακομα καλυτερα με παραδοσιακο γιαουρτι,καλυτερα οχι το επεξεργασμενο σε πλαστικα κουτακια).
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
ρε παιδια το να παρεις ενα ντεπον με αδειο στομαχι δεν τρεχει κατι! αλλα στην περιπτωση του ντεπον οταν εχεις αδειο στομαχι δεν δρα οπως με γεματο!
τωρα στην αντιβιωση....αν καποιος παιρνει αντιβιωτικα νηστικος απλα θα γαμησει το στομαχι του το νεφρο συκωτι κλπ! χωρια οτι ειναι βαρια σαν φαρμακα! για να λενε οι γιατροι ΠΟΤΕ με αδειο στομαχι κατι θα ξερουν!!
το γιαουρτακι κανει καλο στο στομαχι σε περιπτωση που παιρνεις αντιβιωση αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα την βγαλουμε με ενα γιαουρτι πριν καθε χαπι! απλα σε περιπτωση που καποιος εχει φαει στις 15.00 και θελει να πιει αντιβιωση στις 18.00 ειναι καλο το γιαουρτι!
 

fortune

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
266
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Φιλαράκι ήρεμα και χαλαρά , ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και όλα θα πάνε καλά ;)

Είναι γαμάτο το χωρίς αλλά με πολύ μεγάλο κόστος τελικά…
                                  :headbang:
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
410
Like
3
Πόντοι
1
Το γιαουρτι εχει μεσα φυσικα βακτηρια ωφελιμα για τον οργανισμο σαν αυτα που εχει το εντερο και βοηθουν στην προσληψη της τροφης, στην απορροφηση των θρεπτικων συστατικων και στην γενικη σωστη λειτουργια. Το αντιβιοτικο επειδη δρα γενικα κατα ολων των βακτηριων-μικροβιων σκοτωνει τα ωφελιμα βακτηρια του εντερου και πρεπει εσυ καπως να τα αναπληρωσεις (ειτε με συμπληρωματα διατροφης η ακομα καλυτερα με παραδοσιακο γιαουρτι,καλυτερα οχι το επεξεργασμενο σε πλαστικα κουτακια).
Eτσι ακριβως ειναι,γιαουρτι δε λεμε καποιος να τρεφετε μονο με αυτο,αλλα λειτουργει οπως ακριβως περιεγραψε ο φιλος εδω.
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Τουλάχιστον πέρασες ωραία μεγάλε! Μπρός στα κάλη τί είναι ο πόνος ;-)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom