Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
γιατι ειπε κανεις να δινουμε οπλα και να εκπαιδευουμε μουσουλμανους πακιστανους μεσα στην χωρα μας???

φυσικα και ειναι για τους ελληνες. ο ελληνας θα υπερασπιστει ελληνα και αυτο ειναι που θελουμε.

εσυ δεν το θελεις? το βλεπεις μονο ως υποχρεωση?
δεν ειναι καλο να ξες να χειριζεσαι οπλα? να παρεις οπλο αν γινει επιστρατευση να υπερασπισεις τον αυτο σου απο αυτους που θα ερθουν να σε σκοτωσουν και να βιασουν τους συγγενεις σου?

Πρώτον υπάρχει και η πολιτική θητεία- προσφορά στο κράτος.
Οι αντιρρησίες συνείδησης είχανε τέτοια επιλογή παλαιότερα και ήταν μεγαλύτερης διαρκείας από την στρατιωτική.
Δεύτερον όταν υπηρετούσα μια χαρά έπαιρναν όπλο «ομογενείς» ρωσικής καταγωγής. Υπήρξε μάλιστα και περιστατικό που άτομο ρωσικής καταγωγής απείλησε Δκτη ότι θα πάρει το όπλο και θα γίνει χαμός.
Ούτε στρατοδικείο τον στείλανε, ούτε Ι4 αοπλο τον κάνανε….
Ναι άμα οι Δκτες δεν τολμάνε να απαντήσουν καλύτερα να μην πάρουν όπλο οι ξένοι…. Αλλα πολιτική θητεία γιατί να μην κάνουν ; Να αφιερώσουν 2 χρόνια στην νέα τους πατρίδα ρε παιδί μου. Οι υποχρεώσεις μόνο για τους Έλληνες ;

Δεύτερον:
Έμαθα να χειρίζομαι όπλο στον στρατό, αλλά αν μπει κάποιος στο σπίτι μου νύχτα δεν έχω δικαίωμα οπλοφορίας για να αμυνθώ εγώ και να σώσω τον εαυτό μου, τους γονείς μου, τη γυναίκα μου, τα παιδιά μου.

Είσαι κάτοικος Έβρου, έχεις υπηρετήσει τη θητεία σου, σου επιτίθενται λαθρομετανάστες που περνάνε παράνομα στην χώρα, σου κλέβουν το όπλο και καταδικάζεσαι:

Ο ίδιος τόνισε ότι δεν πρόλαβε να χρησιμοποιήσει έστω και για εκφοβισμό την καραμπίνα του, όταν στρεφόμενος για να την πάρει, του επιτέθηκαν οι δυο αλλοδαποί άνδρες την άρπαξαν κι εκείνη την ώρα εκπυρσοκρότησε. Στην προσπάθειά του να τους την πάρει έπεσε ξύλο, ο ίδιος τραυματίστηκε στο χέρι με ρήξη τένοντα και οι παράνομα εισελθόντες άνδρες είχαν κάποιες εκδορές στην μύτη και το πρόσωπο.Όταν ρωτήθηκαν οι τρεις γυναίκες αν δέχθηκαν χτυπήματα αρνήθηκαν, λέγοντας ότι δεν έχουν σωματικά τραύματα αλλά ψυχικά και προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τα τρία ανήλικα παιδιά τους. Το πιο χαρακτηριστικό ήταν ότι τράβηξαν ένα βίντεο την ώρα που απομακρύνθηκαν στις καλαμιές της περιοχής, λέγοντας ότι κινδυνεύει η ζωή τους από ένα ένοπλο, ενώ την καραμπίνα του "ένοπλου" την είχαν οι ίδιοι ως λάφυρο και την κρύψαν στο βάλτο. Όταν ήρθαν οι αστυνομικοί δεν την παρέδωσαν ούτε ανέφεραν κάτι σχετικό με αποτέλεσμα να την βρουν 500 μέτρα μακριά λίγο αργότερα επιμελώς κρυμμένη.


Δε θέλω να ξέρω να χρησιμοποιώ όπλο φίλε μου, ευχαριστώ πολύ.
Όποιος μου πει ότι ψάχνει τρόπο να αποφύγει τον στρατό δεν μπορώ να του πω ότι δεν τον καταλαβαίνω.

Θα σε στείλουν εσένα να πολεμήσεις, και όταν τελειώσει η μάχη, θα κάτσουν σε ένα τραπέζι οι πολιτικοί και θα μοιράσουν τις περιοχές όπως εκείνοι θέλουν.

Θα το ονομάσουν η συνθήκη της Αλεξανδρούπολης πχ και θα έχει σκοτωθεί κόσμος χωρίς λόγο, θα αναγκαστείς να δώσεις πίσω περιοχές που κερδήθηκαν με αίμα και πουλήθηκαν με μια υπογραφή.

Μην μου πεις ότι δεν έχει γίνει στη Βόρεια Ελλάδα …. Μάλλον δε θα ήσουν καλός στην ιστορία αν δε τα θυμάσαι ….
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: obi1

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
ωραια αν αυριο εγω ζητησω συμβουλες πως θα απατησω την συντροφο μου
ή πως θα εξαπατησω τον συνεταιρο μου και θα του φαω λεφτα,
μην ακουσω κανενα να μου κανει κυρηγμα οτι αυτα δεν ειναι σωστα πραγματα

Το παλικάρι ζήτησε συμβουλές πως θα απαλλαγεί από τη θητεία μέσα στα πλαίσια τους ΝΟΜΟΥ.
Δεν ζήτησε συμβουλές πως να κρυφτεί σε κάποιο βουνό για να μην τον βρουνε σαν λιποτάκτη.
Εάν ο νόμος προβλέπει περιπτώσεις απαλλαγής είναι στο χέρι του καθενός να πληροφορηθεί και να τις χρησιμοποιήσει.
Στον στρατό είχαμε ανθυπολοχαγό που μας έλεγε : η θητεία δεν είναι υποχρεωτική στις μέρες μας, οποίος δεν γουστάρει να πάρει χαρτί να φύγει.

Φίλε Νίκο δεν είναι κακό να παραδεχτούμε ότι είμαστε κορόιδα που υπηρετήσαμε.

Κακό είναι να επιμένουμε ότι κάτι είναι σωστό επειδή επιλέξαμε να το κάνουμε η μας επέβαλαν οι συνθήκες να το κάνουμε…..

Μου θυμίζεις τους παππούδες που ψηφίζουν το ίδιο κόμμα από τα 18 τους και πιστεύουν ότι είναι το καλύτερο !!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Πρώτον υπάρχει και η πολιτική θητεία- προσφορά στο κράτος.
Οι αντιρρησίες συνείδησης είχανε τέτοια επιλογή παλαιότερα και ήταν μεγαλύτερης διαρκείας από την στρατιωτική.
Δεύτερον όταν υπηρετούσα μια χαρά έπαιρναν όπλο «ομογενείς» ρωσικής καταγωγής. Υπήρξε μάλιστα και περιστατικό που άτομο ρωσικής καταγωγής απείλησε Δκτη ότι θα πάρει το όπλο και θα γίνει χαμός.
Ούτε στρατοδικείο τον στείλανε, ούτε Ι4 αοπλο τον κάνανε….
Ναι άμα οι Δκτες δεν τολμάνε να απαντήσουν καλύτερα να μην πάρουν όπλο οι ξένοι…. Αλλα πολιτική θητεία γιατί να μην κάνουν ; Να αφιερώσουν 2 χρόνια στην νέα τους πατρίδα ρε παιδί μου. Οι υποχρεώσεις μόνο για τους Έλληνες ;

Δεύτερον:
Έμαθα να χειρίζομαι όπλο στον στρατό, αλλά αν μπει κάποιος στο σπίτι μου νύχτα δεν έχω δικαίωμα οπλοφορίας για να αμυνθώ εγώ και να σώσω τον εαυτό μου, τους γονείς μου, τη γυναίκα μου, τα παιδιά μου.

Είσαι κάτοικος Έβρου, έχεις υπηρετήσει τη θητεία σου,
Σταματάς λαθρομετανάστες που περνάνε παράνομα στην χώρα, τους παραδίδεις στην αστυνομία και καταδικάζεσαι:


Δε θέλω να ξέρω να χρησιμοποιώ όπλο φίλε μου, ευχαριστώ πολύ.
Όποιος μου πει ότι ψάχνει τρόπο να αποφύγει τον στρατό δεν μπορώ να του πω ότι δεν τον καταλαβαίνω.

Θα σε στείλουν εσένα να πολεμήσεις, και όταν τελειώσει η μάχη, θα κάτσουν σε ένα τραπέζι οι πολιτικοί και θα μοιράσουν τις περιοχές όπως εκείνοι θέλουν.

Θα το ονομάσουν η συνθήκη της Αλεξανδρούπολης πχ και θα έχει σκοτωθεί κόσμος χωρίς λόγο, θα αναγκαστείς να δώσεις πίσω περιοχές που κερδήθηκαν με αίμα και πουλήθηκαν με μια υπογραφή.

Μην μου πεις ότι δεν έχει γίνει στη Βόρεια Ελλάδα …. Μάλλον δε θα ήσουν καλός στην ιστορία αν δε τα θυμάσαι ….
Έχεις πολύ δίκιο και πολλά δίκια.

Τότε, οι ρώσοι "ομογενείς" στο Ναύπλιο, κυνήγησαν τους αξιωματικούς κι αυτοί πήγαν και κλειδώθηκαν στο Διοικητήριο για να μην τις φάνε.

Όσο για την άδεια οπλοφορίας, το κράτος την έδωσε πχ στον Ταρζάν της Ζούγκλας. Ο Ταρζάν:

1) δεν έχει πάει φαντάρος
2) απαλλάχθηκε με Ψ (ψυχιατρική γνωμάτευση)
3) έχει "χάσει" το όπλο του δύο φορές

Πουθενά στον κόσμο δεν παίρνεις άδεια οπλοκατοχής και οπλοφορίας αν στο ιστορικό σου υπάρχει Ψ. Επίσης, όταν αρχίζεις και τα χάνεις (τα όπλα σου) κάπου σταματούν να σου δίνουν άλλα.

Εσένα πάντως, ή εμένα που υπηρέτησα Ι1+, δεν θα μας δώσουν τέτοια άδεια.

Τέλος, αυτόματα αναφύεται και το ερώτημα του αν θα πολεμήσουμε για τα δικαιώματα των αφροελλήνων που έχουν καταβρωμίσει τις γειτονιές μας με την παρουσία τους.

Η απάντηση είναι, ότι, όλα τα παραπάνω οφείλονται στο ότι ΔΕΝ πολεμήσαμε (το 1974) αλλά και στο ότι χάσαμε όταν πολεμήσαμε (το 1922 και το 1897). Εγώ πυγμαχώ και βέβαια τις τρώω. Ακόμα κι όταν κερδίζω κάτι πάνω μου είναι μαύρο και έχει επιδέσμους. Αυτό δε σημαίνει ότι σταματάω την πυγμαχία. Δυστυχώς η ελληνική κοινωνία έχει κατεβάσει τα χέρια. Δεν μάχεται πλέον, τα ανέχεται όλα. Ακόμα και τα μνημόνια.

Γι αυτό μας συμβαίνουν όλα τα παραπάνω. Σηκώστε τα χεράκια να το λύσουμε το θέμα.
 

obi1

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2016
Μηνύματα
532
Κριτικές
2
Like
688
Πόντοι
86
Πρώτον υπάρχει και η πολιτική θητεία- προσφορά στο κράτος.
Οι αντιρρησίες συνείδησης είχανε τέτοια επιλογή παλαιότερα και ήταν μεγαλύτερης διαρκείας από την στρατιωτική.

Και ακόμα είναι μεγαλύτερη, για να έχει τιμωρητικό χαρακτήρα και να την επιλέγουν όσο το δυνατόν λιγότεροι.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Στην κοινωνία προσφέρεις παίχτη, δεν προσφέρεις στον Κούλη και κάθε Κούλη. Τράβα σε ένα ίδρυμα με γέρους, με ορφανά, με ανάπηρους να βοηθήσεις εάν δεν θες να βάλεις χακί και να κρατάς όπλο. Τράβα εκεί και πλύνε χέστρες, συντήρησε κτίρια, πλύνε κουζίνα, κόψε πατάτα, κάνε τον οδηγό να τους πας στον γιατρό, κάνε τον κλόουν στα παιδάκια και να τους προσφέρεςι χαμόγελο, κάνε κάτι. ¨Οχι για τον Κούλη, αλλά για αυτούς που προανέφερα. Τράβα μάζεψε σκουπίδια, υπάρχουν άπειρα που μπορείς να κάνεις για την κοινωνία, όχι για τον Κούλη, όχι για την σημαία ή ότι άλλο δεν ταιριάζει στην ιδεολογία σου.

Γιατι πρεπει να κανουμε κατι για την κοινωνια;;;

:dunno:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.639
Κριτικές
1
Like
5.577
Πόντοι
2.356
αν ημουν υπουργος εθνικης αμυνας θα εβαζα ως επιβαρυνση αμυντικων δαπανων του υπουργειου μου το δωρεαν σεξ καθε οπλιτη θητειας μια φορα τη βδομαδα σε οικο ανοχης της των παραμεθοριων περιοχων! και μετα θα βλεπαμε ποσοι δε θα πηγαιναν για θητεια και θα βαζαν αναβολες!!!!
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Δεύτερον:
Έμαθα να χειρίζομαι όπλο στον στρατό, αλλά αν μπει κάποιος στο σπίτι μου νύχτα δεν έχω δικαίωμα οπλοφορίας για να αμυνθώ εγώ και να σώσω τον εαυτό μου, τους γονείς μου, τη γυναίκα μου, τα παιδιά μου.


Κανεις λαθος. Μπορεις να κανεις οτι θες στον εισβολεα, αρκει να μην βρεθει το πτωμα του.

Τι θες να σου πει το κρατος; παρε ενα μυδραλιο και γαζωνε;

δεν σου δινει αδεια οπλοφοριας, οπλοκατοχης κτλ διοτι αυτα επικινδυνα πραγματα.

Κανει οτι δεν βλεπει εκτος αν του δωσεις πατημα.

Οπως και στα μπουρδελα με τον κορονοπουστα.

Ας γαμιεστε οσο θελετε λεει η κρατικη μηχανη.

Εγω αν περασω και δω κατι περιεργο, σας γαμησα ολους.

Δεν θυμασαι στον στρατο; θες να πας καπου και γυριζει εξω η στρατονομια.

Πας πυλη στον γνωστο σου ΑΜιτη και τους λες ετσι κι ετσι και σου λεει

πηδα φρακτη εγω δεν σε ειδα.

Ολα γινονται μαν οπως βλεπεις, αρκει να παιρνεις ΕΣΥ ευθυνες.

:rockon:
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Φίλε @Κοράκι είσαι φάουλ. Το πτυχίο δεν σε κάνει ούτε πιο μάγκα ούτε ξεχωριστό μες την κοινωνία. Ο πιο γαμάτος μορφωμένος τύπος είναι αυτός που μιλάει στον εκατομμυριούχο και τον άστεγο με τον ίδιο σεβασμό. Όπως έγραψα και πιο πίσω, δεν είμαι εναντίον του να αποφύγεις το στρατό, κυρίως γιατί όπως είναι τώρα είναι λάθος. Αλλά αν είσαι εναντίον σε ένα σύστημα που όλοι να προσφέραμε για 3 μήνες κάτι στην κοινωνία ως ίσοι, τότε εσύ έχεις το πρόβλημα, όχι ο Σκουπιδιάρης.

Α και για να μην προτρέχουμε, ήμουν πολύ φυγόπονος στο σχολείο, κυνήγαγα φούστες και έπαιζα με drugs αντί να διαβάζω και όλο ξενύχταγα. Πέρσυ δήλωσα μεγάλα 6-ψήφια στην εφορία και έχω αρκετούς με PhD να δουλεύουν για μένα. Πιο σημαντικό είναι να είσαι καλός άνθρωπος, παρά καλός στα πτυχία.

Sorry αν τα λέω απότομα, αλλά όλοι εδώ πρέπει να σεβόμαστε αλλήλους. Καλή συνέχεια
Γιατί να προσφέρουμε στην κοινωνία αμισθί;
Δεν καταλαβαίνω.
Προσφέρουμε και τώρα.
Εγώ με την εργασία μου και ο σκουπιδιάρης με τη δικιά του.
Και παρεμπιπτόντως δεν προσβάλλω κανέναν.
Εγώ έχω κάνει και άστεγος κι έχω κοιμηθεί σε παγκάκια.

Κι όσο γιαυτά που λες για τα λεφτά. Μη λες πολλά online.
Κι εγώ στο μπουρδέλα είμαι ο Έλον Μασκ.
Πέρυσι δήλωσα 10ψήφια στην εφορία. :2funny:
 

neomelos1

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2018
Μηνύματα
161
Κριτικές
30
Like
1.305
Πόντοι
1.011
Γιατί να προσφέρουμε στην κοινωνία αμισθί;
Δεν καταλαβαίνω.
Προσφέρουμε και τώρα.
Εγώ με την εργασία μου και ο σκουπιδιάρης με τη δικιά του.
Και παρεμπιπτόντως δεν προσβάλλω κανέναν.
Εγώ έχω κάνει και άστεγος κι έχω κοιμηθεί σε παγκάκια.

Κι όσο γιαυτά που λες για τα λεφτά. Μη λες πολλά online.
Κι εγώ στο μπουρδέλα είμαι ο Έλον Μασκ.
Πέρυσι δήλωσα 10ψήφια στην εφορία. :2funny:

Ε όχι και αμισθί, παίρνεις 8,80€ :2funny:

Άποψη είναι φίλε μου, στο δικό μου μυαλό αν μπορώ να κάνω κάτι που θα σε βοηθήσει θα το κάνω, γιατί θα μ άρεσε να με βοηθήσεις κ εσύ. Αυτό αν το δεις λίγο σε macro επίπεδο μπορεί να είναι το οτιδήποτε να δώσεις στην κοινωνία. Προφανώς δεν είπα ότι σε κάνει κακό το να έχεις αντίθετη άποψη, κουβέντα κάνουμε.
 

Garit

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2021
Μηνύματα
487
Like
181
Πόντοι
1
οι πτυχιούχοι σαν κι εμένα.
Απο τα πιο γελοία πράγματα που μπορεί να γράψει κάποιος. Θυμίζει δεκαετία του 50.

Ασε μας ρε λούστρε που ήρθες εδω να μας πουλήσεις εξυπνάδα.

"πτυχιούχε"
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Απο τα πιο γελοία πράγματα που μπορεί να γράψει κάποιος. Θυμίζει δεκαετία του 50.

Ασε μας ρε λούστρε που ήρθες εδω να μας πουλήσεις εξυπνάδα.

"πτυχιούχε"
Ζηλεύεις αμόρφωτε;
Άνθρωπος αγράμματος ξύλο απελέκητο για να στο πω και λαϊκά στο επίπεδό σου. :2funny:
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Πάντως, αν πάτε στο στρατόπεδο και αρχίσετε να κοιτάτε δεξιά κι αριστερά με το βλέμμα του Κούλη, το πιθανότερο είναι να σας διώξουν.

Άλλο κόλπο να κοιτάτε το άπειρο και να τους πείτε "από τότε που έφαγα αυτή τη φόλα από την Τατιάνα στο Β7, θέλω να πεθάνω". Θα σας στείλουν κατευθείαν σπίτι σας. Το τελευταίο που θέλουν οι καραβανείς είναι έναν που θα αυτοπυροβοληθεί για το χατίρι της Τατιάνας.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
αν βρισκοταν στην κινα ή στην πολωνια θα εκανε την θητεια του στην κινα και στην πολωνια για το γενικοτερο καλο και δικο του καλο.

Αν βρισκόταν Γαλλία Γερμανία Αγγλία η Βέλγιο δεν θα υπήρχε στρατιωτική θητεία, τι θες να μας πεις δηλαδή ;
Συνεχώς συγκρίνεις την χώρα σου με ανατολικό επίπεδο αντί να κοιτάς την κατεύθυνση που έχουν πάρει πιο δυτικές.

Υπάρχουν και χώρες που έχουν προοδεύσει ξέρεις και δεν παρέμειναν σε αυτά που κάνανε μέχρι πριν 10-15-20 χρόνια…
 
  • Like
Αντιδράσεις: obi1

obi1

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2016
Μηνύματα
532
Κριτικές
2
Like
688
Πόντοι
86
Κανεις λαθος. Μπορεις να κανεις οτι θες στον εισβολεα, αρκει να μην βρεθει το πτωμα του.

Αρκετές φορές πάντως έχουμε διαβάσει για ανθρώπους που βρήκαν μπελά όταν αντιμετώπισαν στα ίσα κλέφτη που μπήκε σπίτι τους. Με πιο πρόσφατη περίπτωση τον ηλικιωμένο κάπου στην Πελοπόννησο αν θυμάμαι καλά που βρήκε έναν γύφτο να κλέβει στο σπίτι του τον τραυμάτισε και μετά έμπλεξε.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
εννέα μήνες και πάλι γκρινιάζουν οι απροσάρμοστοι.
Και ένα μήνα να ήταν η θητεία, το πρόβλημά τους θα ήταν τεράστιο αρκεί που δεν τους σκεπάζει για καληνύχτα η μάνα τους.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.855
Κριτικές
21
Like
11.015
Πόντοι
4.546
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αν βρισκόταν Γαλλία Γερμανία Αγγλία η Βέλγιο δεν θα υπήρχε στρατιωτική θητεία, τι θες να μας πεις δηλαδή ;
Συνεχώς συγκρίνεις την χώρα σου με ανατολικό επίπεδο αντί να κοιτάς την κατεύθυνση που έχουν πάρει πιο δυτικές.

Υπάρχουν και χώρες που έχουν προοδεύσει ξέρεις και δεν παρέμειναν σε αυτά που κάνανε μέχρι πριν 10-15-20 χρόνια…
η πιο "δυτικη" που μοιαζει συνοριακα με την ελλαδα ειναι το ισραηλ. αυτο εχει γυρω εχθρους και νεκρους . οποτε κανε συγκριση με την στρατιωτικη θητεια του ισραηλ.

οχι η γαλλια και η γερμανια που απο τον δευτερο παγκοσμιο πολεμο και μετα ειναι πιο φιλες απο οτι εμεις με την κυπρο.

μπηκαν σε γαλλικο εδαφος γερμανοι να κεταβασουν σημαια οπως εμας στα ημια?
πυροβολησαν κανεναν γαλλο , βελγο ή γερμανο οπως πυροβολησαν κυπριους σε κυπριακο εδαφος οι τουρκοι?
χθες ηρθατε στην χωρα και δεν τα ξερετε ή εχετε καποιο συμφερον να υποκρινεστε οτι δεν τα ξερετε?
πετανε πανω απο το βελγιο και την γαλλια καθε μερα γερμανικα πολεμικα αεροσκαφη χωρις αδεια?

αν συνεβαιναν αυτα τοτε και η γερμανια και η γαλλια και το βελγιο θα ειχαν θητεια οπως ειχαν καποτε.
 

stelios1

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
108
Like
104
Πόντοι
1
εννέα μήνες και πάλι γκρινιάζουν οι απροσάρμοστοι.
Και ένα μήνα να ήταν η θητεία, το πρόβλημά τους θα ήταν τεράστιο αρκεί που δεν τους σκεπάζει για καληνύχτα η μάνα τους.
Μου θυμίζεις σκηνικά με μανάδες με ταπεράκια στο επισκεπτήριο :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom