Νέα

Γυναίκες με στόχο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 119
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
35
Like
3.221
Πόντοι
5.355
Πρόσφατη ανάρτηση από άγνωστο μέλος από γκρουπ στο F/B

Δεν είναι δικη μου περίπτωση, μου άρεσε ο τρόπος που απαντούσε ο τύπος και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.


Καλημέρα σε όλους. Σκεφτόμουν καιρό να γράψω κάποιο από τα stories μου αλλά τελικά η επικαιρότητα με πρόλαβε και γράφω ένα χτεσινό.

Εδώ και κάποιες μέρες μιλάω με μια κοπέλα από γνωστό app όπου και κανονίζουμε να βγούμε. Εγώ 40 , αυτή 32 πολύ όμορφη, απολύτως του γούστου μου, ιδανικο match σκέφτηκα.

Είμαστε λοιπόν έξω. Έχουμε βγει για καφέ και είμαστε στο δείπνο. Γενικά λέγαμε διάφορα για την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα μας και περνούσε ευχάριστα η βραδια. Μου έκανε λοιπόν εντύπωση και την ρώτησα πώς μια τόσο όμορφη κοπέλα έχει ανάγκη να καταφύγει σε αυτές τις εφαρμογές.

Μου απάντησε ότι πλέον έχει κουραστεί να εργάζεται και ψάχνει έναν άνθρωπο να αποκατασταθεί, και στον κύκλο της δεν υπάρχει αυτός ο άνθρωπος με τα κριτήρια που θέλει .

Λέω ναι ξέρεις το ένα δεν φέρνει το άλλο. Η δουλειά σου δουλειά σου, γιατί εκτός από την σύνταξη σου θα είσαι οικονομικά ανεξάρτητη. Δεν θα έχεις κανέναν ανάγκη. Μου απαντα αυτά ενδιαφέρουν τους φτωχούς και γελάει .. .

Σταμάταω την κουβέντα γιατί ξέρω που θα καταλήξει. Λέμε διάφορα άλλα. Σαν παρέα ήταν ευχάριστη οπότε πέρναγε όμορφα ο χρόνος. Προς στο τέλος μου λέει. Να σε ρωτήσω κάτι αδιάκριτο? Της λέω αν είναι αδιάκριτο δεν ξέρω αν θα απαντήσω αλλά ρωτά... Μου λέει στην δουλειά σου πόσα βγάζεις,? Γιατί βλέπω όμορφα ρούχα, ωραίο αμάξι και το είχα απορία. Της λέω 2.600 και στο τέλος του έτους 4 μπόνους. Και μου απαντάει "ααα λίγα βγάζεις" χωρίς να γελάει χωρίς τίποτα... Το πήρα στην πλάκα και της λέω ναι το ξέρω αλλά μου αρέσει το περιβάλλον εργασίας και μου απαντά με μια θρασύτητα "Άκου για να μην χάνουμε τον χρόνο μας". Εγώ ψάχνω να βρω έναν ο οποίος θα εξακολουθεί να μου προσφέρει την ζωή που ζω και να σταματήσω να δουλεύω." . Την ρωτάω "εσύ για να έχουμε καλό ερώτημα ποσσ βγάζεις γιατί βλέπω Ντουμπάι Παρίσι νέα Υόρκη κλπ". Μου λέει "ακριβώς αυτό. Πώς νομίζεις ότι πήγα σε όλα αυτά τα μέρη? " Αφού πλέον έχω καταλάβει ότι το ραντεβού πήγε στον Καιάδα της λέω." Σε 10 χρόνια που θα είσαι 40 και δεν θα είσαι με τίποτα όπως είσαι τώρα, να δω αν θα πηγαίνεις μέχρι την Πάτρα. Αλλά εκεί μπορεί να πας γιατί ψάχνουν βασιλιά κάθε Φλεβαρη". Δεν γέλασε.

Αμοιβαίο προφανώς το ΤΥΝ για τους ευνοητους λόγους.

ΥΓ. Φωνάζω να πληρώσουμε το τραπέζι. Της λέω τα δικά σου είναι 70 ευρώ και τα δικά μου 45. Μου λέει τι? Θα πληρώσω? Λέω Ε ναι. Πλήρωσα τον καφέ και ξεχρεωσα. Εσύ ήθελες να πάμε για φαγητό. Κανονικά όλο το τραπεζι έπρεπε να πληρώσεις αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να έχεις δυσκολίες". Και μου λέει "καλά δεν ντρέπεσαι? Τόσα λεφτά βγάζεις.., άσε που οι γυναίκες δεν πληρώνουν στα ραντεβού." έκλαψα από τα γέλια. Της είπα φύγε και θα δω τι θα κάνω.... Έφυγε (ούτε καληνύχτα δεν είπε) πήρα ένα ποτό και γελαγα με αυτό που μου είπε..

Ακριβώς δίπλα ήταν ένα ζευγάρι που ειδαν την φάση.... Και μου λέει ο φίλος αδελφέ εγώ θα την έβαζα να πλυνει τα πιάτα... Γέλασα πιο πολύ, γνωριστήκαμε με τα παιδιά και πέρασα καταπληκτικά μαζί τους. Γιώργο και Μαρία να είστε καλά.
 

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
1
Like
3.103
Πόντοι
456
Κυριακατικο;
 

spithas290

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2021
Μηνύματα
80
Κριτικές
1
Like
193
Πόντοι
0
Η κατάσταση έχει ξεφύγει!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.536
Κριτικές
11
Like
3.418
Πόντοι
4.615
Είναι σεβαστό μία γυναίκα να έχει τα όποια κριτήρια θέλει και να κυνηγάει όποιον νομίζει ότι της ''αξίζει''. Και να είναι μία ζωή στο ψάξιμο κυνηγώντας την ουτοπία που έχει σχηματίσει ως ιδανική στο ανύπαρκτο μυαλό της.
Κατά κανόνα, όσες έχουν υψηλά ''standards'' καταλήγουν με τελειωμένους γιατί ''εκτίμησαν το βάθος του χαρακτήρα τους''.
 

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
1
Like
3.103
Πόντοι
456
Είναι σεβαστό μία γυναίκα να έχει τα όποια κριτήρια θέλει και να κυνηγάει όποιον νομίζει ότι της ''αξίζει''. Και να είναι μία ζωή στο ψάξιμο κυνηγώντας την ουτοπία που έχει σχηματίσει ως ιδανική στο ανύπαρκτο μυαλό της.
Κατά κανόνα, όσες έχουν υψηλά ''standards'' καταλήγουν με τελειωμένους γιατί ''εκτίμησαν το βάθος του χαρακτήρα τους''.
Καταληγουν με ενα σκυλακι 'η γατα.
 

GREKO79

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2014
Μηνύματα
623
Κριτικές
5
Like
700
Πόντοι
86
Η απαντηση σ αυτες τις περιπτωσεις μαγκες μου ειναι η εξης :
"Αν ειχα τοσα λεφτα, εσενα θα πηδαγα νομιζεις..."
Οποτε τη βαζεις και στη θεση της!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.531
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
Είναι σεβαστό μία γυναίκα να έχει τα όποια κριτήρια θέλει και να κυνηγάει όποιον νομίζει ότι της ''αξίζει''. Και να είναι μία ζωή στο ψάξιμο κυνηγώντας την ουτοπία που έχει σχηματίσει ως ιδανική στο ανύπαρκτο μυαλό της.
Κατά κανόνα, όσες έχουν υψηλά ''standards'' καταλήγουν με τελειωμένους γιατί ''εκτίμησαν το βάθος του χαρακτήρα τους''.
...μετά και αυτοί οι "τελειωμένοι" θα τις ριξουν μια κλωτσιά και θα τις πετάξουν σαν στιμμένες λεμονοκουπες.
Θα πάρουν αυτό που τις αξίζει...και μετά θα λένε τον πόνο τους στις γάτες η στα σοσιαλ μύδια η και στα δύο.
Περαστικά σε όσους νομίζουν ότι θα βρουν κάτι της προκοπής μέσα σε αυτην την απέραντη διαδικτυακη χαβούζα.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.204
Like
3.447
Πόντοι
456
Η ζωή ανά βαθμό ευκολίας πιστεύω κλιμακώνεται ως εξής
1 Νέες και όμορφες γυναίκες που τους κόβει έστω και λίγο. Αν έχουν και μια ικανοποιητική δουλειά ακόμη καλύτερα.
2 Εμάς τους άντρες.
3 Για γυναίκες που γυροφέρνουν τα τέταρτα άντα είναι στο ράφι και ζουν με ένα μισθό.

Επειδή κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει οι γυναίκες της κατηγορίας 3 βγάζουν τα συμπλέγματα και τα απωθημένα τους σε εμάς τους άντρες επειδή ξέρουν δεν πρόκειται να φτάσουν τις γυναίκες της κατηγορίας 1. Δεν έχουν λεφτά για αυτοκίνητο; Φταίει που όλοι οι άντρες είναι μαλάκες και δεν έχουν γκόμενο να τους τα σκάει. Δεν είναι μανούλες; Φταίνε όλοι οι άντρες που είναι μουνάκιδες και μαλάκες επίσης. Δεν έχουν καλή δουλειά; Φταίνε οι άντρες που τους πήραν τις δουλειές κοκ

Τώρα η τύπισα στην ιστορία του φίλου είναι 32. Κρίσιμο ηλικιακό σταυροδρόμι για να συνεχίσει να έχει ένα καλό lifestyle που θέλει.
Μεταξύ μας τώρα καλά κάνει και τα κάνει. Όσο υπάρχουν αγαπούληδες θα υπάρχουν και ύαινες να τους δαγκώνουν. Έτσι έμαθαν από μικρές.
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
2
Like
3.564
Πόντοι
456
αυτα περι ερωτα,αλληλοεκτιμηση,συντροφικοτητα δεν υπαρχουν πλεον.......ολες σχεδον ειναι εν δυναμει βιζιτες.....καθε μερα ανακαλυπτουν οτι θελουν κατι παραπανω......νιωθουν την αναγκη να μοιραστουν αλλα μονο τα δικα σου.....με την εξελιξη των επιστημων μπορουν και διατηρουν τα κορμια σε καλυτερη κατασταση για περισοτερο καιρο και θεωρουν οτι αυτο και μονο φτανει ως συμμετοχη σε μια σχεση......καμμια διαθεση στο να βρουν καποιον ,να βαλουν ενα κοινο στοχο και να παλεψουν γι αυτον......ειναι αρκετες πλεον που κανουν και ενα περασμα απο το θαυμαστο κοσμο του εσκορτινγκ,βγαζουν γρηγορα λεφτα,δημιουργουν κυκλο που τον χρησιμοποιουν οταν δυσκολευουν τα πραγματα και η ζωη περναει ευχαριστα.....τι νομιζετε οτι εγιναν ολες αυτες που εκαναν μια θεαματικη εμφανιση και μετα εξαφανιστηκαν σε ενα βραδυ.....για να μην το σεντονιασω κυριακατικα.......πλεον ειναι δυσευρετες αυτες που εχουν καποιες σχετικες αξιες.....ρουχο -λουσο-σαββατοκυριακα-εστιατορια-χαιλικια.......για μενα πλεον ολες ειναι πορνες απλα με διαφορετικο ειδος συναλλαγης η καθε μια........και σιγουρα ΚΑΜΜΙΑ δεν αλλαζει.....αμα το δοκιμασει μια φορα θα το κανει για παντα......
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
Woman Love GIF by Ekdojo
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.073
Πόντοι
3.846
Σου έκανα like για το αστείο με το βασιλιά καρνάβαλο. Είτε το πει ευθέως είτε όχι (προφανώς οι περισσότερες δε θα το παραδεχτούν) όταν μια γυναίκα ψάχνεται για γάμο, το Ε9 κοιτάζει πρώτα. Με έμμεσο ή άμεσο τρόπο θα τα μάθει όλα.
Και δικά της λεφτά να έχει, πάλι θα θέλει ο άντρας να έχει περισσότερα.

Μου έχουν τύχει ανάλογα σκηνικά.

- Σε παρέα με φίλους ήταν μία ελεύθερη (μπάζο ολκής) και καθόταν απέναντί μου. Δε μου έδινε σημασία. Κάποια στιγμή είπα "πρέπει να κάνω και συντήρηση στο φωτοβολταϊκό" Με κοιτάζει μάλλον για πρώτη φορά και όλο νάζι μου λέει "έχεις φωτοβολταϊκό;". Της απαντώ "ένα οικιακό των 10 KWatt στο χωριό". Γυρίζει από την άλλη, συνεχίζει να με γράφει.

- Συμμαθήτρια που είχα να δω πολύ καιρό, πρώτη κουβέντα μου λέει "αλήθεια τι κάνουν ο.... και ο .....". Ήταν δύο κοινοί συμμαθητές που έχουν γίνει γιατροί.

- Βγαίνω με Λεττονή τουρίστρια μέσω tinder. Μέτριο σώμα, χάλια πρόσωπο ετών 42, ανισόρροπη συνομοσιωλόγος με τα εμβόλια, δεν ήθελε να πει τίποτα για τη δουλειά ή τη ζωή της. Την πάω για φαγητό, έπρηξε τα αρχεία των σερβιτόρων με τις απαιτήσεις της. Φέρνουν λογαριασμό πληρώνω με κάρτα αλλά δεν είχα ψιλά.
- Θα σε πείραζε να αφήσεις κάποιο tip γιατί αν τα βάλω μέσω κάρτας δεν εμπιστεύομαι ότι θα πάνε στο προσωπικό;
- Δεν έχω λεφτά απάνω μου
- Δε θέλω να πληρώσεις, έχω πληρώσει ήδη εγώ. Αν μπορείς 1-2 ευρώ άφησε για tip επειδή δεν έχω μετρητά (είχα κάτι 20λεπτά και μετά 50ευρω).
- Δεν έφερα πορτοφόλι μαζί μου.
- Πάντως τα γκαρσόνια τσακίστηκαν να μας εξυπηρετήσουν.
- Ε ας μην πάρουν tip και τι έγινε δηλαδή;
Την πήγα σπίτι της και δεν της ξαναμίλησα.

Οι γυναίκες βλέπουν στο insta ότι η μία πάει Ντουμπάι ,η άλλη Νέα Υόρκη και λένε "εγώ πότε;" Οπότε κοιτάζουν είτε να κλειδώσουν κανένα φραγκάτο (κάτι που επικροτούν πάντα οι γονείς) ,είτε προσπαθούν με insta και only fans μπας και γίνει κάτι.

Μόνο που πόσοι είναι οι φραγκάτοι στην Ελλάδα ρε κορίτσια; Και αυτοί που είναι τόσο φραγκάτοι νομίζετε ότι θα συμβιβαστούν με καμιά τριτοτέταρτη; Για κάτσε να μας έρθουν τίποτα Ουκρανές μετανάστριες πολέμου να δείτε θρήνο οι Ελληνίδες.

Για αυτό η Ελληνίδα ένα σχέδιο έχει στο μυαλό της. Γυμναστήριο, σορτσάκια, στρινγκ μέχρι να τυλίξει το γαμπρό - παιδιά μόλις πέσει το στεφάνι για να έχει σίγουρη τη διατροφή - μετά τρώει όσο θέλει ,ξεσπάει τα νεύρα της στο μαλάκα - και όποτε έχει καύλες ανοίγει κινητό και βρίσκει όσα τεκνά θέλει για ξεχαρμάνιασμα.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.102
Πόντοι
1.056
Για κάτσε να μας έρθουν τίποτα Ουκρανές μετανάστριες πολέμου να δείτε θρήνο οι Ελληνίδες.

Σ'εμένα πάντως ακριβώς αντίστοιχο περιστατικό με αυτό που αναφέρεται στο αρχικο ποστ , έχει συμβεί μόνο με Ουκρανή στην Οδησσό. Η οποία παρεμπιπτόντως ήταν και τρίμπαζο από κοντά (βαριά 5-6ρι) , καμμιά 10ρια χρονια μεγαλύτερη απ' οσο δήλωνε , χωρισμένη με παιδί και παρ' ολα αυτά είχε το θράσος να απαιτεί πλούσιο δυτικό άντρα για να κάνει ντολτσε βιτα. Η αντιστοιχη ελληνίδα θα είχε πληρώσει το λογαριασμό και θα μου χε πάρει και πίπα επιτόπου μήπως και αποκτήσει την παραμικρή πιθανότητα να βρει άντρα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Δυο ειναι οι μεγαλες αληθειες στη ζωη:

1. Ολες οι γυναικες του πλανητη θελουν αποκατασταση
2. Η αποκατασταση των γυναικων απο φτωχες χωρες ειναι φθηνοτερη :wink:
 

Dstrict

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Ιουλ 2023
Μηνύματα
761
Κριτικές
7
Like
5.895
Πόντοι
1.326
Δυο ειναι οι μεγαλες αληθειες στη ζωη:

1. Ολες οι γυναικες του πλανητη θελουν αποκατασταση
2. Η αποκατασταση των γυναικων απο φτωχες χωρες ειναι φθηνοτερη :wink:
συμφωνώ και νομίζω το 'γυναίκες χωρίς στόχο' ακούγεται ακόμα πιό τρομακτικό ,αφύσικο.
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
643
Like
1.386
Πόντοι
206
Έτυχε εγώ αιώνιος φοιτητής να γνωρίσω συμφοιτήτρια όμορφη, έξυπνη, φραγκάτη, η οποία έδειξε συμπάθεια και ενδιαφέρον στην περίπτωσή μου. Με είχε βοηθήσει. Μάλιστα είδα και την γυναικεία σκοπιά και οπτική της, ότι δηλαδή έχει υπέρ αξιόλογες γυναίκες που είναι μόνες και συμβιβάζονται και με "κατώτερους" άνδρες, όπως ήμουν εγώ σε εισαγωγικά. Εκείνη την εποχή όμως πάλευα με προσωπικούς δαίμονες που ξεκίνησαν από το κακό συναπάντημα με κάποια η οποία δυστυχώς ήταν το λιγότερο χαζή. Και έτσι την περιφρόνησα. Δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από μία περιφρονημένη γυναίκα και έτσι από τότε είχα πέσει σε μία λούμπα, η οποία με απέτρεψε να αξιοποιήσω την ευκαιρία με την συμφοιτήτρια που προανέφερα.
Όπως και να έχει, στην ωριμότητα μου, είμαι πλέον από εκείνους που καταλαβαίνουν τις γυναίκες. Το κλισέ "κανείς άνδρας δεν καταλάβει τις γυναίκες", είναι ψέμα. Όπως και το ότι όλες κοιτάνε το χρήμα.

Τα ίδια σκατά είμαστε.
 

brdla1000

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
131
Κριτικές
4
Like
318
Πόντοι
1
Φαντάσου τι κόμπλεξ κουβαλάει η συγκεκριμένη που άκουσε μισθό 2600 και της φάνηκαν λίγα...Και μουνάρα να είναι η άλλη με κάτι τέτοια κόβω λάσπη...Οι περισσότερες ζούνε εκτός πραγματικότητας. Όλες δηλώνουν υπέρ της ισότητας των 2 φύλλων κλπ, αλλά μόλις έρθει η ώρα του λογαριασμού απαιτούν από τον άνδρα. Τα λόγια τους δηλαδή δε συμβαδίζουν με τις πράξεις τους. Τις προάλλες βγήκα με 2 διαφορετικές, τις πήγα παραλία, δηλαδή τις πήρα από το σπίτι πλήρωσα βενζίνες, διόδια, ξαπλώστρες...πήραμε εκεί κάτι φαγητά κάτι ποτά, μόλις ήρθε η ώρα του λογαριασμού και αφού είχε προηγηθεί συζήτηση περί ισότητας κλπ...λέω κι εγώ το αυτονόητο, να πληρώσουμε μισά μισά... Η πρώτη δεν είπε κάτι εκείνη τη στιγμή αλλά μετά κατάλαβα από τη συμπεριφορά της ότι είχε στραβώσει γι αυτό. Η δεύτερη πιο ξηγημένη το έπαιξε υπεράνω και τα πλήρωσε όλα αυτή....αλλά μου κράταγε μούτρα στο γυρισμό και όταν τη ρώτησα μου το πέταξε. Πρέπει να καταλάβουν ότι οι εποχές έχουν αλλάξει...οι γυναίκες που απαιτούσαν να τα πληρώνει όλα ο άντρας ασχολούνταν με το σπίτι και μαγείρευαν, σήμερα αμά ρωτήσεις 10 γυναίκες 30άρες αν μαγειρεύουν, οι 8 θα σου πουν ότι δεν έχουν σχέση με το μαγείρεμα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Πρόσφατη ανάρτηση από άγνωστο μέλος από γκρουπ στο F/B

Δεν είναι δικη μου περίπτωση, μου άρεσε ο τρόπος που απαντούσε ο τύπος και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.


Καλημέρα σε όλους. Σκεφτόμουν καιρό να γράψω κάποιο από τα stories μου αλλά τελικά η επικαιρότητα με πρόλαβε και γράφω ένα χτεσινό.

Εδώ και κάποιες μέρες μιλάω με μια κοπέλα από γνωστό app όπου και κανονίζουμε να βγούμε. Εγώ 40 , αυτή 32 πολύ όμορφη, απολύτως του γούστου μου, ιδανικο match σκέφτηκα.

Είμαστε λοιπόν έξω. Έχουμε βγει για καφέ και είμαστε στο δείπνο. Γενικά λέγαμε διάφορα για την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα μας και περνούσε ευχάριστα η βραδια. Μου έκανε λοιπόν εντύπωση και την ρώτησα πώς μια τόσο όμορφη κοπέλα έχει ανάγκη να καταφύγει σε αυτές τις εφαρμογές.

Μου απάντησε ότι πλέον έχει κουραστεί να εργάζεται και ψάχνει έναν άνθρωπο να αποκατασταθεί, και στον κύκλο της δεν υπάρχει αυτός ο άνθρωπος με τα κριτήρια που θέλει .

Λέω ναι ξέρεις το ένα δεν φέρνει το άλλο. Η δουλειά σου δουλειά σου, γιατί εκτός από την σύνταξη σου θα είσαι οικονομικά ανεξάρτητη. Δεν θα έχεις κανέναν ανάγκη. Μου απαντα αυτά ενδιαφέρουν τους φτωχούς και γελάει .. .

Σταμάταω την κουβέντα γιατί ξέρω που θα καταλήξει. Λέμε διάφορα άλλα. Σαν παρέα ήταν ευχάριστη οπότε πέρναγε όμορφα ο χρόνος. Προς στο τέλος μου λέει. Να σε ρωτήσω κάτι αδιάκριτο? Της λέω αν είναι αδιάκριτο δεν ξέρω αν θα απαντήσω αλλά ρωτά... Μου λέει στην δουλειά σου πόσα βγάζεις,? Γιατί βλέπω όμορφα ρούχα, ωραίο αμάξι και το είχα απορία. Της λέω 2.600 και στο τέλος του έτους 4 μπόνους. Και μου απαντάει "ααα λίγα βγάζεις" χωρίς να γελάει χωρίς τίποτα... Το πήρα στην πλάκα και της λέω ναι το ξέρω αλλά μου αρέσει το περιβάλλον εργασίας και μου απαντά με μια θρασύτητα "Άκου για να μην χάνουμε τον χρόνο μας". Εγώ ψάχνω να βρω έναν ο οποίος θα εξακολουθεί να μου προσφέρει την ζωή που ζω και να σταματήσω να δουλεύω." . Την ρωτάω "εσύ για να έχουμε καλό ερώτημα ποσσ βγάζεις γιατί βλέπω Ντουμπάι Παρίσι νέα Υόρκη κλπ". Μου λέει "ακριβώς αυτό. Πώς νομίζεις ότι πήγα σε όλα αυτά τα μέρη? " Αφού πλέον έχω καταλάβει ότι το ραντεβού πήγε στον Καιάδα της λέω." Σε 10 χρόνια που θα είσαι 40 και δεν θα είσαι με τίποτα όπως είσαι τώρα, να δω αν θα πηγαίνεις μέχρι την Πάτρα. Αλλά εκεί μπορεί να πας γιατί ψάχνουν βασιλιά κάθε Φλεβαρη". Δεν γέλασε.

Αμοιβαίο προφανώς το ΤΥΝ για τους ευνοητους λόγους.

ΥΓ. Φωνάζω να πληρώσουμε το τραπέζι. Της λέω τα δικά σου είναι 70 ευρώ και τα δικά μου 45. Μου λέει τι? Θα πληρώσω? Λέω Ε ναι. Πλήρωσα τον καφέ και ξεχρεωσα. Εσύ ήθελες να πάμε για φαγητό. Κανονικά όλο το τραπεζι έπρεπε να πληρώσεις αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να έχεις δυσκολίες". Και μου λέει "καλά δεν ντρέπεσαι? Τόσα λεφτά βγάζεις.., άσε που οι γυναίκες δεν πληρώνουν στα ραντεβού." έκλαψα από τα γέλια. Της είπα φύγε και θα δω τι θα κάνω.... Έφυγε (ούτε καληνύχτα δεν είπε) πήρα ένα ποτό και γελαγα με αυτό που μου είπε..

Ακριβώς δίπλα ήταν ένα ζευγάρι που ειδαν την φάση.... Και μου λέει ο φίλος αδελφέ εγώ θα την έβαζα να πλυνει τα πιάτα... Γέλασα πιο πολύ, γνωριστήκαμε με τα παιδιά και πέρασα καταπληκτικά μαζί τους. Γιώργο και Μαρία να είστε καλά.
ενα σωρο μαλακιες εκανε ο τυπος,....απο ερωτησεις μεχρι και το που την πηγε για δειπνο.Ποτε δε πας πρωτο ραντεβου για δειπνο,,τεσπα επρεπε να το αποφυγει
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

πρωτα γαμαμε και μετα ρωταμε
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.531
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
ενα σωρο μαλακιες εκανε ο τυπος,....απο ερωτησεις μεχρι και το που την πηγε για δειπνο.Ποτε δε πας πρωτο ραντεβου για δειπνο,,τεσπα επρεπε να το αποφυγει
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

πρωτα γαμαμε και μετα ρωταμε
Δύσκολο με ερασιτέχνες αυτο που λες στην τελευταία παράγραφο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom