Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
ναι βλακα

το να τρεχεις στους 140-150 παλμους ειναι μετρια ενταση βλακα

το να κανεις διαλειμματικη και να φτανουν οι παλμοι σου 180-200 ειναι υψηλη ενταση βλακα

βλακα

βλακα

αν εσυ εισαι σαπιος και τρεχεις 20'στο διαδρομο στα 8 χμ/ωρα και ανεβαζεις 580 παλμους βλακα ειναι αλλο θεμα τωρα βλακα
ειναι βλακας ο μαριος; :think:
 

up-load-boy

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
284
Like
0
Πόντοι
1
Kαλησπερα φιλε νώντας βλεπω οτι γνωριζεις αρκετα πραγματα να σε ρωτησω...
Περνω την goold WHEY PROTEIN 100%  εδω και αρκετο καιρο ειναι απο της καλυτερες κατοσταρες που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα εχει γευση cookies & cream επειδη εχω βαρεθει τη γευση της και ειναι λιγο βαργια μηπως ξερεις αν κανει να παρω μια αλλη ακομα και να την ανακατέψω π.χ με γευση βανιλια η φραουλα η να κανω τιποτα αλλο για να αλαξω τη γευση της?

URL]]
 

Επισκέπτης
Kαλησπερα φιλε νώντας βλεπω οτι γνωριζεις αρκετα πραγματα να σε ρωτησω...
Περνω την goold WHEY PROTEIN 100%  εδω και αρκετο καιρο ειναι απο της καλυτερες κατοσταρες που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα εχει γευση cookies & cream επειδη εχω βαρεθει τη γευση της και ειναι λιγο βαργια μηπως ξερεις αν κανει να παρω μια αλλη ακομα και να την ανακατέψω π.χ με γευση βανιλια η φραουλα η να κανω τιποτα αλλο για να αλαξω τη γευση της?
δεν ξερω φιλε απο συμπληρωματα και φαρμακα
 

up-load-boy

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
284
Like
0
Πόντοι
1
οκ.Φιλε καλο απογευμα...... η καθαρή πρωτεΐνη παντος να ξερεις δεν ειναι ουτε φάρμακο αλλα ούτε αναβολικό
Αν κάνεις γράμμωση τώρα το καλοκαίρι ειναι απαραίτητη μετά τα βάρη
η αν θέλεις να χάσεις λίπος και να αναπλάσεις καθαρό μυικό ιστό
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
ναι βλακα

το να τρεχεις στους 140-150 παλμους ειναι μετρια ενταση βλακα

το να κανεις διαλειμματικη και να φτανουν οι παλμοι σου 180-200 ειναι υψηλη ενταση βλακα

βλακα

βλακα

αν εσυ εισαι σαπιος και τρεχεις 20'στο διαδρομο στα 8 χμ/ωρα και ανεβαζεις 580 παλμους βλακα ειναι αλλο θεμα τωρα βλακα
χαχααχχααχχααχχαχααχαχ ρε μαλακα Νωντα ποσο μαλακας μπορει να εισαι,  αμα εγω ειμαι βλακας εσυ τι εισαι?
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
up-load-boy φιλος εγω παντως δεν σου προτεινω να ανακατευσεις της πρωτεινες.Αν θες να παρεις κατι καινουργιο δοκιμασε της gaspari την myfuosion σοκολατα απο δικια μου εμπειρια αρκετα καλη θα ελεγα.
 

Depth meter

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
34
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
American Whey....



Kαλησπερα φιλε νώντας βλεπω οτι γνωριζεις αρκετα πραγματα να σε ρωτησω...
Περνω την goold WHEY PROTEIN 100%  εδω και αρκετο καιρο ειναι απο της καλυτερες κατοσταρες που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα εχει γευση cookies & cream επειδη εχω βαρεθει τη γευση της και ειναι λιγο βαργια μηπως ξερεις αν κανει να παρω μια αλλη ακομα και να την ανακατέψω π.χ με γευση βανιλια η φραουλα η να κανω τιποτα αλλο για να αλαξω τη γευση της?
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
Φιλος αυτην η american whey ειναι καινουργια εταιρεια.Εχεις καποιο λινκ να δω θερμιδες, πρωτεινη fat και τα λοιπα?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
μάγκες μια ερώτηση για να απαντήσει κάποιος που ξέρει ΣΙΓΟΥΡΑ γιατί σε διάφορα sites λένε το καθένα και άλλα.

διάβασα ότι 100 γρ. κοτόπουλο έχουν 30 γρ. πρωτείνη

αυτό ισχύει για ωμό ή για ψημένο; κι αν ισχύει για το ωμό, στα πόσα γρ.πέφτει η πρωτείνη όταν ψηθεί;

για να δω τι σκατά υπολογίζω τόσο καιρό...
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
μάγκες μια ερώτηση για να απαντήσει κάποιος που ξέρει ΣΙΓΟΥΡΑ γιατί σε διάφορα sites λένε το καθένα και άλλα.

διάβασα ότι 100 γρ. κοτόπουλο έχουν 30 γρ. πρωτείνη

αυτό ισχύει για ωμό ή για ψημένο; κι αν ισχύει για το ωμό, στα πόσα γρ.πέφτει η πρωτείνη όταν ψηθεί;

για να δω τι σκατά υπολογίζω τόσο καιρό...
34 γρ ειναι στα 100 στο κοτοπουλο. ειτε ωμο ειτε ψημενο. μην τρωτε ωμα κοτοπουλα ρε παιδια.προσπαθουμε να γλυτωσουμε τα σμν και θα ''παμε'' απο σαλμονελα  :priest:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
χαχα όχι ρε φίλε δεν το τρώω ωμό απλά αλλού είχα διαβάσει ότι όταν ψήνεται χάνει σε πρωτείνη κι ότι ψημένα 100 γρ. έχουν γύρω στα 15 γρ, πρωτ.

σκέψου λοιπόν ότι αν τρώω μισό κιλό κοτόπουλο ψημένο βγαίνουν 150 ή 60 γρ. πρωτ.;; ποιό είναι το σωστό;
                                     
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
χαχα όχι ρε φίλε δεν το τρώω ωμό απλά αλλού είχα διαβάσει ότι όταν ψήνεται χάνει σε πρωτείνη κι ότι ψημένα 100 γρ. έχουν γύρω στα 15 γρ, πρωτ.

σκέψου λοιπόν ότι αν τρώω μισό κιλό κοτόπουλο ψημένο βγαίνουν 150 ή 60 γρ. πρωτ.;; ποιό είναι το σωστό;
                                     
οχι ρε φιλε, δεν χανει πρωτεινη αμα ψηθει.οπως και με τα αυγα, οταν ειναι τηγανητα η ομελετα δεν χανουν πρωτεινη.θυμαμαι που μου ελεγαν καποιοι οτι τρωγαν 5-6 ωμα αυγα και μου ερχοταν να ξερασω.συν οτι ειναι επικυνδυνα λογω μικροβιων. οποιος το ειχε γραψει αυτο εκει που το διαβασες ειναι τουλαχιστον ανιδεος.κατι παραπανω απο 160γρ παιρνεις με μισο κιλο κοτοπουλο.  ;)
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
ρε φίλε είσαι σίγουρος; δηλαδή με μισό κοτόπουλο τη μέρα φτάνω σχεδόν την πρωτείνη που χρειάζομαι ημερησίως;τότε γιατί όλοι πλακώνονται στο συμπλήρωμα πρωτείνης για να φτάσουν τα γραμμάρια που θέλουν τρώγοντας παράλληλα και αυγά και γιαούρτια και και και... :think:
μακάρι να είναι έτσι πάντως εμένα με βολευει :rolleyes:
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
ρε φίλε είσαι σίγουρος; δηλαδή με μισό κοτόπουλο τη μέρα φτάνω σχεδόν την πρωτείνη που χρειάζομαι ημερησίως;τότε γιατί όλοι πλακώνονται στο συμπλήρωμα πρωτείνης για να φτάσουν τα γραμμάρια που θέλουν τρώγοντας παράλληλα και αυγά και γιαούρτια και και και... :think:
μακάρι να είναι έτσι πάντως εμένα με βολευει :rolleyes:
μισο κιλο κοτοπουλο σου δινει κατι παραπανω απο 160 γρ πρωτεινης. κοιτα μισο κιλο κοτοπουλο δεν ειναι λιγο... δεν μπορουν να το φανε ολοι! πχ εγω δεν μπορω. ειμαι πιο του γιαουρτιου γαλατος και αυγου. εννοειτε οτι δεν το τρως σε ενα γευμα ολο αυτο το κοτοπουλο(και να μπορεις να το φας) γιατι δεν κανεις τιποτα ετσι) χωριζεις τα γευματα τις ημερας σε 40 περιπου γραμμαρια πρωτεινης ανα γευμα.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
μισο κιλο κοτοπουλο σου δινει κατι παραπανω απο 160 γρ πρωτεινης. κοιτα μισο κιλο κοτοπουλο δεν ειναι λιγο... δεν μπορουν να το φανε ολοι! πχ εγω δεν μπορω. ειμαι πιο του γιαουρτιου γαλατος και αυγου. εννοειτε οτι δεν το τρως σε ενα γευμα ολο αυτο το κοτοπουλο(και να μπορεις να το φας) γιατι δεν κανεις τιποτα ετσι) χωριζεις τα γευματα τις ημερας σε 40 περιπου γραμμαρια πρωτεινης ανα γευμα.
εντάξει τότε,μια χαρά.
Κοίτα, εμένα με ενδιαφέρει να βρω πόσα γρ.πρωτείνης παίρνω απ'το κάθε τροφή που τρώω, γι αυτό ρώταγα επίμονα για το κοτόπουλο, επειδή όπως είπα είχα μπερδευτεί γιατί είχα διαβάσει διάφορα, διαφορετικά μεταξύ τους.
Τώρα για τα γεύματα που λες,ακολουθώ άλλο σύστημα,δηλαδή με ενδιαφέρει πόσες θερμίδες θα πάρω στο τέλος της ημέρας(calories in vs calories out)αν πεινάσω θα φάω παραπάνω κι ας βγουν πάνω από 40 γρ.(άλλωστε αυτό από πού προκύπτει;)
βέβαια ο καθένας κάνει αυτό που βλέπει ότι δουλεύει πάνω του!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom