Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Ρε γμτ υπάρχει φετίχ με την αριστερά;;; :think: :S

Τελευταία περισσότερο γκαυλώνω όταν ακούω Τσίπρα ή Κανέλη παρά με γκόμενες... :2funny:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.946
Like
11.178
Πόντοι
2.606
ΠΟΣΟ μπαγλαμαδες ειστε ρε μαγκες ορισμενοι?????ξανα.ΠΟΣΟ μπαγλαμαδες ειστε ρε μαγκες ορισμενοι????
ΠΑΙΖΕΙ πραγματικα ρολο αν διαχειριστηκαν σωστα η κομμουνιστικη ρωσια η η καπιταλιστικη ιαπωνια η η καπιταλιστικη -ιμπεριαλιστικη αμερικη τα πυρηνικα τους ατυχηματα...ΠΟΣΟ ΜΠΑΓΛΑΜΑΔΕΣ ειστε επιτελους?
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ.......ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΥΡΗΝΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ...
ΟΣΑ στρες τεστ και να κανουν οσα μετρα και να παρουν οτι και να γινει,παντα θα υπαρχει ενας παραγοντας απροβλεπτος που θα οδηγει στο ατυχημα....ΚΑΙ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ ΚΑΙ ΜΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΙΜΟ....ΕΝΩΣΤΕ ολοι τις διαμαρτυριες σας για να κλεισουν αυτα τα μπουρδελα επιτελους πριν ειναι εντελως αργα.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
ΠΟΣΟ μπαγλαμαδες ειστε ρε μαγκες ορισμενοι?????ξανα.ΠΟΣΟ μπαγλαμαδες ειστε ρε μαγκες ορισμενοι????
ΠΑΙΖΕΙ πραγματικα ρολο αν διαχειριστηκαν σωστα η κομμουνιστικη ρωσια η η καπιταλιστικη ιαπωνια η η καπιταλιστικη -ιμπεριαλιστικη αμερικη τα πυρηνικα τους ατυχηματα...ΠΟΣΟ ΜΠΑΓΛΑΜΑΔΕΣ ειστε επιτελους?
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ.......ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΥΡΗΝΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ...
ΟΣΑ στρες τεστ και να κανουν οσα μετρα και να παρουν οτι και να γινει,παντα θα υπαρχει ενας παραγοντας απροβλεπτος που θα οδηγει στο ατυχημα....ΚΑΙ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ ΚΑΙ ΜΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΙΜΟ....ΕΝΩΣΤΕ ολοι τις διαμαρτυριες σας για να κλεισουν αυτα τα μπουρδελα επιτελους πριν ειναι εντελως αργα.
Εκλαμβάνω τη θέση αυτή ως μαστιγωτική κριτική... :s&m_3:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Εσύ πιστεύεις το ΠΑΣΟΚ έγινε ο αρχηγός στην πολιτική σκηνή Ελλάδας ως κέντρο ή ως τάχα ''σοσιαλιστικό'' ;;;

Ερώτηση κρίσεως... :grin:

Είμαι πολύ μικρός να για να κρίνω κάτι τέτοιο. Δεν το έζησα. Το αντιλαμβάνομαι όμως ως αντι-δεξιό πόλο.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Είμαι πολύ μικρός να για να κρίνω κάτι τέτοιο. Δεν το έζησα. Το αντιλαμβάνομαι όμως ως αντι-δεξιό πόλο.
Και ποιος είναι ο μεγαλύτερος αντι-δεξιός πόλος ρε σύντροφε από την αριστερά;;; :grin:

Δεν κρατήσαν το ''Ένωση Κέντρου'' που'χε ο παππούς Παπανδρέου αλλά το γυσίσανε σε ΠΑ.ΣΟ.Κ. τυχαίο;;; Δεν νομίζω. :grin:

Κατά μία βάση έχει δίκιο ο Μέμος με το: ''Γαμώ την αριστερά σας'' που λέει...αλλά ας μην του το πούμε καλύτερα!!! :grin:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Είμαι σοβαρά γιατρέ;;; :cheesy:

Κνίτες φίλοι μου πάντως λένε ότι είμαι ευάλωτος στους αριστεριστές κ πάσχω από ''αριστεριστική επαναστατικότητα'' εσείς τί διαγνώσκετε;;; :2funny:

Ότι εάν πας μοναχός σου στη ζούγκλα της εργασίας του σήμερα, φας τα καυλιά σου και μετά ποστάρεις τα ίδια είσαι καταδικασμένος δια βίου να είσαι στο 10% των ανθρώπων που αντί να χρησιμοποιούν τα δεδομένα βρίσκοντας τα ζητούμενα, θα θέτουν δικά τους ζητούμενα προσπαθώντας να αλλάξουν τα δεδομένα νομίζοντας μάλιστα ότι έχουν τη δύναμη να το πράξουν...
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Ότι εάν πας μοναχός σου στη ζούγκλα της εργασίας του σήμερα, φας τα καυλιά σου και μετά ποστάρεις τα ίδια είσαι καταδικασμένος δια βίου να είσαι στο 10% των ανθρώπων που αντί να χρησιμοποιούν τα δεδομένα βρίσκοντας τα ζητούμενα, θα θέτουν δικά τους ζητούμενα προσπαθώντας να αλλάξουν τα δεδομένα νομίζοντας μάλιστα ότι έχουν τη δύναμη να το πράξουν...
1)Σύντροφε αυτό είναι καλό ή κακό;;; :cheesy:
Δεν κατάλαβα....

2)Τα βλέπετε όλα ως αέρα κοπανιστό όσα λέει η αριστερά ή κάνω κάποιο λάθος;;; :think:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Και ποιος είναι ο μεγαλύτερος αντι-δεξιός πόλος ρε σύντροφε από την αριστερά;;; :grin:

Ο μεγαλύτερος αντιδεξιός πόλος είναι το Πα.Σο.Κ. Λίγο να παίξουν τα μεγάφωνα "Ένα το χελιδόνι", "Θα το μεθύσουμε τον ήλιο", λίγο να πούμε για Ανδρέα Παπανδρέου, Μερκούρη και Γεννηματά, γύρισε το φύλλο.

Δεν κρατήσαν το ''Ένωση Κέντρου'' που'χε ο παππούς Παπανδρέου αλλά το γυσίσανε σε ΠΑ.ΣΟ.Κ. τυχαίο;;; Δεν νομίζω. :grin:

Είχε ήδη έτοιμο το brand name. Προσέθεσε στο Π.Α.Κ μια συλλαβή και ΟΚ.


Κατά μία βάση έχει δίκιο ο Μέμος με το: ''Γαμώ την αριστερά σας'' που λέει...αλλά ας μην του το πούμε καλύτερα!!! :grin:

Δεν συμφωνώ με το να υβρίζονται ή να διώκονται ιδεολογίες. Είναι πηγή αποπροσανατολισμού από τα προβλήματα και τσάμπα έντασης.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Η Αλέκα ρε κράτησε το κόμμα στα δύσκολα.  :rockon:
Να δούμε μπας και πιάσουμε και το διψήφιο ποσοστό!
Αν δεν ήταν αυτη θα είχαμε γίνει 10 κομμάτια σαν τον συριζα  :grin:

Σε αυτό έχεις δίκιο...
Κράτησε σταθερή και σε ορισμένες περιπτώσεις αύξηθησε την πελατεία για ένα παγκοσμίως απαξιωμένο προϊόν...
Με εμπορικούς όρους, η τύπισσα συνέχισε να πουλά τράμπαντ και όχι μόνο δεν πτώχευσε αλλά αύξησε και το μερίδιο αγοράς της...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.946
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Η αριστερα υπηρξε και οσο υπαρχει στην σημερινη μορφη της ,θα ειναι το δεκανικι της εκαστοτε ξεμπουρδελο-διαφθαρμενης κυβερνησης...
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
1)Ο μεγαλύτερος αντιδεξιός πόλος είναι το Πα.Σο.Κ. Λίγο να παίξουν τα μεγάφωνα "Ένα το χελιδόνι", "Θα το μεθύσουμε τον ήλιο", λίγο να πούμε για Ανδρέα Παπανδρέου, Μερκούρη και Γεννηματά, γύρισε το φύλλο.
Είχε ήδη έτοιμο το brand name. Προσέθεσε στο Π.Α.Κ μια συλλαβή και ΟΚ.


2)Δεν συμφωνώ με το να υβρίζονται ή να διώκονται ιδεολογίες. Είναι πηγή αποπροσανατολισμού από τα προβλήματα και τσάμπα έντασης.
1)Aν κ όπως είπες είμαστε μικρούλια για να το κρίνουμε(ειδικά εγώ) με σιγουριά εξακολουθώ να διαφωνώ... ''Ένα το χελιδόνι'' αριστερό μου κάνει περισσότερο παρά αντι-δεξιό.

2)Και γω δεν συμφωνώ γι'αυτό έγραψα ''κατά μία βάση''...έχει ένα θεωρητικό υπόβαθρο ρε παιδί μου...δεν είναι εντελώς ξεκούδουνο.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Η αριστερα υπηρξε και οσο υπαρχει στην σημερινη μορφη της ,θα ειναι το δεκανικι της εκαστοτε ξεμπουρδελο-διαφθαρμενης κυβερνησης...
Δεν ξέρω για παλιά...αλλά πλέον ως μόνο δεκανίκι ξεμπουρδελό-διεφθαρμένης κυβέρνησης το ΛάΟΣ φαίνεται κ είναι...

Στην τελική ρώτα κ τον Πάγκαλο κατά πόσο θεωρεί τον ΣΥΡΙΖΑ άμυνα του δεύτερης γραμμής κ ξανα έλα!!! :2funny:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.946
Like
11.178
Πόντοι
2.606
εμενα παλι μαγκες -το ενα το χελιδονι-ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ πιο πολυ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.αντιδεξιο, αντικομμουνιστικο, αντι-ιμπεριαλιστικο ,αντι ΔΝΤ, αντι πασοκο -βολεματικο
και ΕΝΤΕΛΩΣ λαο -εμψυχωτικο...ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΛΥ -ΟΧΙ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ....ΟΛΟΙ οι παραπανω μαλακες μας κρυβουν τον ηλιο και πολλες φορες με τις εμμεσες ευλογιες μας.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.946
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Δεν ξέρω για παλιά...αλλά πλέον ως μόνο δεκανίκι ξεμπουρδελό-διεφθαρμένης κυβέρνησης το ΛάΟΣ φαίνεται κ είναι...

Στην τελική ρώτα κ τον Πάγκαλο κατά πόσο θεωρεί τον ΣΥΡΙΖΑ άμυνα του δεύτερης γραμμής κ ξανα έλα!!! :2funny:
καλα αν σου απαντουσα για το λαος η αν το θεωρουσα κομμα?θα καναμε κουβεντα?
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
1)Σύντροφε αυτό είναι καλό ή κακό;;; :cheesy:
Δεν κατάλαβα....

2)Τα βλέπετε όλα ως αέρα κοπανιστό όσα λέει η αριστερά ή κάνω κάποιο λάθος;;; :think:

Εν ολίγοις: Δε θα είχες κανένα ενδιαφέρον για πράγματα που δεν σου λύνουν τα προβλήματα που έχεις. Πχ δεν θα σου ερχόταν να ποστάρεις για κάποιο αντιρατσιστικό συλλαλητήριο της τσαςπου διότι πιθανώς να είχες έννοια του πως δε θα κυλήσει το κεφάλι σου στο πάτωμα στη δουλειά την επόμενη εβδομάδα, μηνα. Πιθανώς να δούλευες κιόλας τότε. Πιθανώς να έψαχνες και για δεύτερη δουλειά να μπορέσεις να κάνεις κάτι παραπάνω στη ζωή σου.

Όσο για τον αέρα κοπανιστό... Από τη στιγμή που θα έχεις την υπεροψία να δεις ως αέρα κοπανιστό κάτι και να το καταδικάσεις έτσι, κινδυνεύεις να γίνουν αέρας κοπανιστός αυτά που λες εσύ... Κάτι σωστό πριν, είναι λάθος τώρα. Και φυσικά το αντίθετο. Όλα είναι υπό κρίση και συνεχή διαμόρφωση και προσαρμογή στις συνθήκες. Άμα το Πα.Σο.Κ είχε σταματήσει στο 1974 και δεν έκανε στροφή να δει τα λάθη του και να αλλάξει ιδεολογία θα είχε εξαφανιστεί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom