Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Kosta εχεις δικιο αλλα αν χρειαστεις βοηθεια< στον κομμουνιστη συνδικαλιστη θα< τρεξεις.
Ρε περσονα εσυ πιστευεις οτι το οικονομικο συστημα που βασιζεται στην εκθετικη αναπτυξη υπαρχει ποτε περιπτωση να το υιοθετησει ενα<ς με θετικη σκεψη; ή η δημιουργια χρηματος με μηδενικο αντικρυσμα για να κονομανε τα κοπροσκυλα της κοινωνιας και λες τον αλλο μυρμιγκι. Η αιτια της επιβιωσης του συστηματος βασιζεται στην χρονικη υστερηση τ για την αποπληρωμη των χρεων. βγαλτε λιγο την τσιμπλα ρε παιζουνε τα< γκολντεν μπους τζογο στα χρηματιστηρια με τα χρηματα σας.

έλιωσα στο γέλιο λέμε.....
να σαι καλά φίλε......
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
έλιωσα στο γέλιο λέμε.....
να σαι καλά φίλε......
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
εισαι πουλι γι'αυτο, λες και καταλαβες
Δουλε του χρηματοπιστωτικου συστηματος κοιμησου, θ ξυπνησεις οταν ηχησουν τα τυμπανα πουλι
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εισαι πουλι γι'αυτο, λες και καταλαβες
Δουλε του χρηματοπιστωτικου συστηματος κοιμησου, θ ξυπνησεις οταν ηχησουν τα τυμπανα πουλι

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Υ.Γ.
εσύ παμμέγιστε δάσκαλε που έχεις καταλάβει τι κάνεις εδώ;
Σήμερα έχω μετρήσει 23 προφέσσορες.....
Πότε θα σπάσει το ρεκόρ; :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Ε βόθρε;
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Υ.Γ.
εσύ παμμέγιστε δάσκαλε που έχεις καταλάβει τι κάνεις εδώ;
Σήμερα έχω μετρήσει 23 προφέσσορες.....
Πότε θα σπάσει το ρεκόρ; :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Ε βόθρε;
Δεν ειμα<ι δασκαλος κα<ι τι να< κανω εδω, γραφω μηπως κα<ι ξυπνησει καποιος αλλα οχι και να γελα<ς βλακοδως σε μια παραγραφο που επρεπε να< σε ξυπνησει, πες μου τον λογο υπαρξης των τραπεζων ρε καναρινι
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ειμα<ι δασκαλος κα<ι τι να< κανω εδω, γραφω μηπως κα<ι ξυπνησει καποιος αλλα οχι και να γελα<ς βλακοδως σε μια παραγραφο που επρεπε να< σε ξυπνησει, πες μου τον λογο υπαρξης των τραπεζων ρε καναρινι

τσιου τσιου τσιου αγάπη μου...
Είμαι ο τουίτις........
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
ΔΕν γινεται, οταν ξεσουρωσεις διαβασε ξανα και μπορει να καταλαβεις, κα<ι αν δεν ξες google it καπως μπορει να< ανοιξει το μυαλο σου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ΔΕν γινεται, οταν ξεσουρωσεις διαβασε ξανα και μπορει να καταλαβεις, κα<ι αν δεν ξες google it καπως μπορει να< ανοιξει το μυαλο σου
ο γούγλης είναι φίλος τον παίρνω τηλέφωνο και μου τα ξηγάει όλα.....
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Δεν ειμα<ι δασκαλος κα<ι τι να< κανω εδω, γραφω μηπως κα<ι ξυπνησει καποιος αλλα οχι και να γελα<ς βλακοδως σε μια παραγραφο που επρεπε να< σε ξυπνησει, πες μου τον λογο υπαρξης των τραπεζων ρε καναρινι

Πες μας πρωτα τον λογο υπαρξης των εισαγωγικων.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Λιγο να τα βρουνε στο θεμα των μεταναστων....βλεπω συνεργασια με τον σαπιοκοιλια.....ξερετε αυτον τον....ποδι ποδι με το βοδι.....αυτον ντε που ειναι με τον ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ και τον ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑ.....αλλωστε ταιριαζουν...ΚΚΕ-ΛΑΟΣ.....
 

Επισκέπτης
ειναι οι εξετάσεις για να μπούμε στο δωρεάν πανεπιστήμιο.

για πες μας και για το συστημα της παραπαιδειας οπου οι οικογενειες αναγκαζονται να σκανε τον μηνα 500++ ευρω για να στηριξουν τα παιδια τους στο "δωρεαν" πανεπιστημιο :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
για πες μας και για το συστημα της παραπαιδειας οπου οι οικογενειες αναγκαζονται να σκανε τον μηνα 500++ ευρω για να στηριξουν τα παιδια τους στο "δωρεαν" πανεπιστημιο :grin:
πουλιά στον αέρα πιάνεις ρε μπαγασάκο...
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Προεδρος του νεου κομματος η παπαρηγα,γραμματεας ο καρατζαφερης,κοινοβουλευτικος εκπροσωπος ο μπουμπουκος,εκπροσωπος τυπου η κανελη......σε
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
μισό... φασίστες και ΚΚΕ δεν είναι το ίδιο νόμισμα με άλλη όψη;

Δεν εχεις και αδικο...αλλα τι υπηρετει ο καθενας? το κκε υπηρετει και υποστηριζει το προλεταριατο οντας το ιδιο εργοδοτης?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Kosta εχεις δικιο αλλα αν χρειαστεις βοηθεια< στον κομμουνιστη συνδικαλιστη θα< τρεξεις.
Ρε περσονα εσυ πιστευεις οτι το οικονομικο συστημα που βασιζεται στην εκθετικη αναπτυξη υπαρχει ποτε περιπτωση να το υιοθετησει ενα<ς με θετικη σκεψη; ή η δημιουργια χρηματος με μηδενικο αντικρυσμα για να κονομανε τα κοπροσκυλα της κοινωνιας και λες τον αλλο μυρμιγκι. Η αιτια της επιβιωσης του συστηματος βασιζεται στην χρονικη υστερηση τ για την αποπληρωμη των χρεων. βγαλτε λιγο την τσιμπλα ρε παιζουνε τα< γκολντεν μπους τζογο στα χρηματιστηρια με τα χρηματα σας.

To θεμα δεν ειναι να προβλεπεις τα αποτελεσματα των κακων επιλογων των αλλων αλλα να προτεινει ρεαλιστικες λυσεις σε οικονομικα ζητηματα σημερα. Αναρωτιεμαι κατα ποσο επικαιρος ειναι ο Μαρξ ( τον εχει διαβασει κανενας κομμουνιστης απο το πρωτοτυπο και οχι απο μπροσουρα?) που εζησε πριν το χρηματιστηριακο και τραπεζικο κεφαλαιο οταν αυτο ανελυε το βοιομηχανικο? Ας διαβασουμε επιτελους τις αναπροσαρμογες που εκανε ο λενιν και ο Μαο στον Μαρξ και εαν επιβιωσε το αρχικο πνευμα του Μαρξισμου. Αλλωστε ο ιδιος ο Μαρξισμος ηταν μειοψηφια στην α και β διεθνη. Το μοντελο εξουσιας της κουβας που μας προτεινει ο Αλεκος και η Αλεκα (της κουβας)(με 16 ευρω βασικο ευρω το μηνα) ειναι εκτος τοπου και χρονου για την εργατικη ταξη. Επισης να εξετασουμε εαν η δημοκρατια ταυτιζεται με τον κομμουνισμο. Η αστικη ταξη που καταπιεζει την εργατικη ταξη στα καπιταλιστικα κρατη αλλαζει το ονομα της στα κομμουνιστικα και λεγεται γραφειοκρατια. Ας μας πεις καποιος γιατι ο Σταλιν σκοτωνε κουλακους αφου δεν ηταν αστοι, μηπως το κκε εχει θεοποιησει τον κομμουνισμο? ο χρουτσωφ- γραμματεας του κκσε (αρα αξιοπιστος) τι ελεγε για τον Σταλιν?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
ειναι οι εξετάσεις για να μπούμε στο δωρεάν πανεπιστήμιο.

ποσα χρηματα θα πληρωνεις για καθε μαθημα στο υποτιθεμενο δωρεαν πανεπιστημιο και μετα κανετε διαδιλωσεις για τα ιδιωτικα κολεγια!!υποκριτη αστε περσονα νο γκρατα!!!

δες πως ο μαρξ υποστηριζει την ιδιωτικη εκπαιδευση ασχετε αριστερε!!

 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
εγώ αγαπητέ τελείωσα το ακριβότερο σχολείο στην Ελλάδα, έκανα τζάμπα ιδιαίτερα λόγω γνωριμιών και στο Δημόσιο Πανεπιστήμιο που μπήκα δεν πλέρωσα μια.
Κοινώς, τα λεφτά τα έδωσε ο μπαμπάς όταν έπρεπε για να σπουδάσω τζάμπα αργότερα.
Οπως είναι και το υγιές...
Στις βάσεις παίζεται το παιχνίδι... Τι να τα κάνεις τα αλάβαστρα και τις πισίνες πάνω στην αμμο......
Εσύ πυοστήριξε μαζί με τον Μαρξ και δεν ξέρω γω ποιόν άλλον στη δημιουργία Ντιριών για όλα τα κουβαδάκια που από μικροί φαίνεται ότι δεν τραβάει το πράμα....
Περαστικά από έναν κεντρώο με δεξιές βάσεις. Ξέρεις τις σωστές όχι αυτές που πουλάνε οι γιαλαντζί τάχαμου δεξιοί σήμερα...........

Σε ευχαριστω που παραδεχεσε οτι το δωρεαν πανεπιστημιο δεν ειναι τοσο δωρεαν και η αριστερα δεν το κατακρινει. Τοτε αφου εχεις δεξιες βασεις γιατι σου φταιει ο καπιταλισμος? Εχεις τυψεις που βασανιζεις τους εργατες του πατερα σου?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σε ευχαριστω που παραδεχεσε οτι το δωρεαν πανεπιστημιο δεν ειναι τοσο δωρεαν και η αριστερα δεν το κατακρινει. Τοτε αφου εχεις δεξιες βασεις γιατι σου φταιει ο καπιταλισμος? Εχεις τυψεις που βασανιζεις τους εργατες του πατερα σου?
εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα ούτε με τον καπιταλισμό ούτε με τον κομμουνισμό, αλλα με τους μαλάκες που τους εφαρμόζουν.....
Είναι πολύ εύκολο να είσαι καπιταλιστής, να πλερώνεις τα διπλά στους εργαζομένους, να είναι όλοι φχαριστημένοι και συ να έχεις ένα σπιτι λιγότερο.
Το αυτό και στον κομμουνισμό.
Ο μάλακας ο απληστος κάνει πάντα τη ζημιά. Οχι το σύστημα.......
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα ούτε με τον καπιταλισμό ούτε με τον κομμουνισμό, αλλα με τους μαλάκες που τους εφαρμόζουν.....
Είναι πολύ εύκολο να είσαι καπιταλιστής, να πλερώνεις τα διπλά στους εργαζομένους, να είναι όλοι φχαριστημένοι και συ να έχεις ένα σπιτι λιγότερο.
Το αυτό και στον κομμουνισμό.
Ο μάλακας ο απληστος κάνει πάντα τη ζημιά. Οχι το σύστημα.......

Αντε ρε φιλε με το τσιγκελι θα σε βαζω εμμεσσα να λες την κοινη λογικη!!!τοσους μηνες που αλλαζουμε μηνυματα μας βγαζεις το στυλ οτι ησουν κολλητος του γιατρουδακου του τσεκεβαρα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αντε ρε φιλε με το τσιγκελι θα σε βαζω εμμεσσα να λες την κοινη λογικη!!!τοσους μηνες που αλλαζουμε μηνυματα μας βγαζεις το στυλ οτι ησουν κολλητος του γιατρουδακου του τσεκεβαρα

εάν δεν καταλαβάινετε τι γράφω, τότε ή εγώ είμαι βλάξ, ή εσείς ιδεολογικοί κολληματίες.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom