Νέα

Γιατί οι άντρες πληρώνουν για να γαμήσουν;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexoula
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 322K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kozima

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2007
Μηνύματα
167
Κριτικές
12
Like
100
Πόντοι
11
Για το ψάξιμο,την πασαρέλα που διαλέγεις αυτήν που θες (έστω και απο φωτογραφίες), η επιλογή του να κάνεις αυτό που θέλεις χωρις μα- μου, η αναμονή στο κρεβάτι και τέλος ο ήχος των τακουνιών πριν ανοίξει η πόρτα.
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.065
Like
6.751
Πόντοι
1.056
Όταν ακούω τα τακούνια, αρχίζω να συμμετέχω στην νέα μου περιπέτεια!

Υπέροχο συναίσθημα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.970
Κριτικές
63
Like
45.888
Πόντοι
9.297
Εγω παρατηρω οτι οσο περνανε τα χρονια ολο και ζαβοποιειται η νεολαια στη χωρα.
Ιδίως με τις μαλακίες που ακούνε απορώ που ακόμα περπατάνε όρθια....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όταν ακούω τα τακούνια, αρχίζω να συμμετέχω στην νέα μου περιπέτεια!

Υπέροχο συναίσθημα!
Ευτυχώς ακόμα δεν έχει επικρατήσει η τριτοκοσμική παντόφλα....
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
Συμφωνώ, αλλά με τόσο ταξίδι που ρίχνω, θα γυρίζω σπίτι και τα σεντόνια θα μυρίζουν Αξ για τον άντρα, αν με καταλαβαίνεις.
Άσε που δεν το χω με τις σχέσεις, 3 ώρες ραντεβού με ένα καλό κορίτσι της δουλειάς, είναι καλύτερο ποιοτικά από οποιαδήποτε σχέση.
Και στο σεξ και στο σόσιαλ.
Υπάρχει και η ελεύθερη σχέση που είναι η δική μου επιλογή. Ούτε τις σκοτούρες της γκομενοσχέσης έχει ούτε την υποκρισία του αγοραίου. Δεν υπάρχει καν σχέση όταν πληρώνεις. Όχι να την παρουσιάζεις και ποιοτικότερη από οποιαδήποτε σχέση.

Όποιος μου εκθειάζει τον αγοραίο θα ήθελα να τον δω πώς περνάει την Πρωτοχρονιά.
Διάβασα την κριτική ενός που πέρασε την Πρωτοχρονιά με εργαζόμενη κι αυτή σε κάποια στιγμή άρχισε να κλαίει και πραγματικά αισθάνθηκα λύπηση και για τους δυο.

Είναι στιγμές που έχεις ανάγκη έναν άνθρωπο που θα είναι μαζί σου γιατί γουστάρει κι όχι γιατί τον πληρώνεις.
 

sugardadis

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
545
Κριτικές
10
Like
593
Πόντοι
5.845
Υπάρχει και η ελεύθερη σχέση που είναι η δική μου επιλογή. Ούτε τις σκοτούρες της γκομενοσχέσης έχει ούτε την υποκρισία του αγοραίου. Δεν υπάρχει καν σχέση όταν πληρώνεις. Όχι να την παρουσιάζεις και ποιοτικότερη από οποιαδήποτε σχέση.

Όποιος μου εκθειάζει τον αγοραίο θα ήθελα να τον δω πώς περνάει την Πρωτοχρονιά.
Διάβασα την κριτική ενός που πέρασε την Πρωτοχρονιά με εργαζόμενη κι αυτή σε κάποια στιγμή άρχισε να κλαίει και πραγματικά αισθάνθηκα λύπηση και για τους δυο.

Είναι στιγμές που έχεις ανάγκη έναν άνθρωπο που θα είναι μαζί σου γιατί γουστάρει κι όχι γιατί τον πληρώνεις.
Την Πρωτοχρονιά έχουμε φίλους και οικογένεια (γονείς, παιδιά κλπ), γυναίκα δεν κατάλαβα ακόμα γιατί χρειαζόμαστε. Ούτε καν κορίτσι του επαγγέλματος έχω χρειαστεί την Πρωτοχρονιά, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό, δεν είμαστε όλοι συναισθηματικά ανασφαλείς για να θέλουμε αγκαλίτσες, ούτε όλοι θεωρούμε τις εορτινές μέρες κάτι σημαντικό.
Για μένα, Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά, Πάσχα κλπ είναι μια μέρα σαν όλες τις άλλες.
Άσε που αρκετές φορές δουλεύω τέτοιες μέρες.
Όπως ξαναείπα, η ανάγκη για συναισθηματική κάλυψη είναι που δημιουργεί τις σχέσεις και δεν την έχουμε όλοι.
 

sugardadis

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
545
Κριτικές
10
Like
593
Πόντοι
5.845
Όπως είπα καθείς κάνει τις επιλογές του.
Όποτε θέλω σινεμά πάω με φίλους.
Όποτε θέλω καλή οικογενειακή ατμόσφαιρα, βλεπω γονείς και το παιδί μου.
Όποτε θέλω ταξιδάκι κάνω και μόνος η παρέα είναι περιττή, άσε που λόγω δουλειάς το ταξίδι μονάχιστερ είναι συνήθεια.
Όποτε θέλω να βρω ένα κοριτσάκι να φορτώσω, διαλέγω, ψηλή-κοντή, μελαχροινή-ξανθιά ανάλογα τι μου αρέσει εκείνη τη στιγμή.
Γιατί να κάνω σχέση και συναισθηματική δέσμευση; Για να χάνω τον καιρό μου με τις ανώριμες που θυμήθηκαν ότι θέλουν παιδί στα 50, ή που είναι χωρισμένες και ψάχνουν πατριούς για τα διαβόλια τους;
Να λείπει το βύσσινο.
Το μότο μου είναι 'οταν έχεις παιδιά και σκυλιά, η γυναίκα περισσεύει'.
Κι έχω και τα 2.
Παιδιά να περνάτε καλά.
 
Τελευταία τροποποίηση:

sugardadis

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
545
Κριτικές
10
Like
593
Πόντοι
5.845
Ιδίως με τις μαλακίες που ακούνε απορώ που ακόμα περπατάνε όρθια....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ευτυχώς ακόμα δεν έχει επικρατήσει η τριτοκοσμική παντόφλα....
Όσα γνωρίζω έχουν κόλλημα με την K-Pop. Στα νιάτα μου ακούγαμε A-ha, U2 και τέτοια. Άντε σύγκρινε να δεις ποιότητα.
Κάθε προηγούμενη δεκαετία και καλύτερα σε όλα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.970
Κριτικές
63
Like
45.888
Πόντοι
9.297
Όσα γνωρίζω έχουν κόλλημα με την K-Pop. Στα νιάτα μου ακούγαμε A-ha, U2 και τέτοια. Άντε σύγκρινε να δεις ποιότητα.
Κάθε προηγούμενη δεκαετία και καλύτερα σε όλα.
Συνήθως ακούνε καφροραπ/Τραπ....
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.218
Κριτικές
20
Like
3.772
Πόντοι
1.446
Υπάρχει και η ελεύθερη σχέση που είναι η δική μου επιλογή. Ούτε τις σκοτούρες της γκομενοσχέσης έχει ούτε την υποκρισία του αγοραίου. Δεν υπάρχει καν σχέση όταν πληρώνεις. Όχι να την παρουσιάζεις και ποιοτικότερη από οποιαδήποτε σχέση.

Όποιος μου εκθειάζει τον αγοραίο θα ήθελα να τον δω πώς περνάει την Πρωτοχρονιά.
Διάβασα την κριτική ενός που πέρασε την Πρωτοχρονιά με εργαζόμενη κι αυτή σε κάποια στιγμή άρχισε να κλαίει και πραγματικά αισθάνθηκα λύπηση και για τους δυο.

Είναι στιγμές που έχεις ανάγκη έναν άνθρωπο που θα είναι μαζί σου γιατί γουστάρει κι όχι γιατί τον πληρώνεις.
Συμφωνώ μαζί σου, αλλά στην πραγματικότητα αν κάτσεις και το αναλύσεις θα δεις ότι για ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ σχέσεις (ελεύθερες ή κανονικές) συμβαίνει να είναι μαζί σου ο άλλος χωρίς συμφέρον (μιλάω για την πλευρά της γυναίκας).
Στην δική σου περίπτωση, που έχεις μια ελεύθερη σχέση με μια σαραντάρα που λες, πιστεύεις ότι αν κάποια στιγμή, θεωρητικά μιλάω και εύχομαι να μην σου συμβεί ποτέ, έμενες ταπί και ψύχραιμος, αυτή θα συνέχιζε να σε θέλει για αυτό που είσαι;
Μακάρι, αλλά δύσκολα συμβαίνει αυτό και σε πολύ λίγους...
 
Τελευταία τροποποίηση:

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Την Πρωτοχρονιά έχουμε φίλους και οικογένεια (γονείς, παιδιά κλπ), γυναίκα δεν κατάλαβα ακόμα γιατί χρειαζόμαστε. Ούτε καν κορίτσι του επαγγέλματος έχω χρειαστεί την Πρωτοχρονιά, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό, δεν είμαστε όλοι συναισθηματικά ανασφαλείς για να θέλουμε αγκαλίτσες, ούτε όλοι θεωρούμε τις εορτινές μέρες κάτι σημαντικό.
Για μένα, Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά, Πάσχα κλπ είναι μια μέρα σαν όλες τις άλλες.
Άσε που αρκετές φορές δουλεύω τέτοιες μέρες.
Όπως ξαναείπα, η ανάγκη για συναισθηματική κάλυψη είναι που δημιουργεί τις σχέσεις και δεν την έχουμε όλοι.
Υπαρχει μεγαλυτερη απολαυση να ειναι παραμονη πρωτοχρονιας να σαι ΚΑΤΑΜΟΝΟΣ να ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ και να ξερεις πως μπορεις να πας ΟΠΟΥ ΘΕΣ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΕΣ χωρις καμμια δεσμευση;
Γιατι κακα τα ψεμματα αν κανονισεις κατι με παρεα ε μετα θα πρεπει να υποστηριξεις την επιλογη σου και να τους φας στη μαπα για παραπανω απ οσο γουσταρεις.

Νοιωθω φοβερη γαληνη να βλεπω γυρω μου παρεες οικογενειες με μωρα σκυλια γατια κι εγω να μαι ΜΟΝΟΣ!!ΜΟΝΟΣ!!ΜΟΝΟΣ!!
Καβαλαω μηχανη και γυριζω τον Πειραια χαζευοντας...καθομαι στο μπαρακι της επιλογης μου...
Κανω τη στουντιοτσαρκα μου...
Γαμαω κανα πουτανακι...
Συνηθως οι ελευθερες σχεσεις που μπορει να εχω εκεινη την περιοδο ειναι με τις σταθερες τους σχεσεις(οι οποιοι ειναι τυποι σαν κι αυτους τους δυο τρεις που πουλανε μαγκια εδω μεσα και το παιζουν σχεδακηδες η οτι ξερουν απο γυναικες)οποτε για μα μην καρφωθουν δεν ερχονται σε μενα εκεινη τη μερα.
Το μονο που μου εχει λειψει πρωτοχρονια φιλε ειναι το χρημα.
Να χα πολυ χρημα...και φυσικα την υγεια μου...
Τοτε θα περναγα τελεια γιατι θα γαμουσα βιζιτες μεχρι να χυνω αερα...οπως θελω και για οσο θελω...
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Φυσικα και οχι
Γιατι θεωρεις νορμαλ την επιλογη της οικογενειας και παραξενη η προβληματικη την επιλογη της σολο καριερας
Το βλεπω και στις γκομενες που συναντω.
Προσπαθουν να βρουν τι δεν παει καλα μαζι μου
Γιατι αντι να συζητω για μια σταθεροτητα στη σχεση η να ονειρευομαι οικογενεια και παιδια,εχω το μυαλο μου αλλου.
Δε βλέπω προσωπικά τίποτα περίεργο στο να μη θελει κάποιος οικογένεια και παιδιά.
Απλά θεωρω ότι όποιος/α δεν έχει 2 παιδιά μινιμουμ, θα πρεπει να πληρώνει περισσότερο φορο στο κράτος...
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Δε βλέπω προσωπικά τίποτα περίεργο στο να μη θελει κάποιος οικογένεια και παιδιά.
Απλά θεωρω ότι όποιος/α δεν έχει 2 παιδιά μινιμουμ, θα πρεπει να πληρώνει περισσότερο φορο στο κράτος...
Δε σκεφτομαι καν τη φοροαπαλλαγη τυπε
Δεν ειχα μπει καν σε αυτο το τρυπακι σκεψης.
Ωστοσο δεν καταλαβαινω και τη λογικη σου.
Τι δηλαδη...κυριε κρατος να μου στερησεις την ευκαιρια να νοιωθω πιο μαγκας απο εκεινους που εχουν παιδια και περισσοτερα εξοδα;
Στην τελικη γιατι να τα ακουμπησω στο κρατος τα χρηματα;
Ακουγεται σα μιας μορφης "τιμωρια" αυτο που λες.
Δηλαδη ολοι καπου θα πρεπει να πληρωνουν.Αν δεν ειναι στα παιδια τους ας ειναι στο κρατος.
Δεν ευσταθει τυπε μου ουτε ηθικα ουτε λογικα.
Απορω πως το σκεφτηκες.
Αν ισχυε κατι τετοιο θα ωθουσε πολλα λαμογια να κανουν οικογενεια για φοροαπαλλαγη.
Για τους λαθος λογους δηλαδη
Για ξανασκεψου το
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Υπαρχει μεγαλυτερη απολαυση να ειναι παραμονη πρωτοχρονιας να σαι ΚΑΤΑΜΟΝΟΣ να ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ και να ξερεις πως μπορεις να πας ΟΠΟΥ ΘΕΣ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΕΣ χωρις καμμια δεσμευση;
Γιατι κακα τα ψεμματα αν κανονισεις κατι με παρεα ε μετα θα πρεπει να υποστηριξεις την επιλογη σου και να τους φας στη μαπα για παραπανω απ οσο γουσταρεις.

Νοιωθω φοβερη γαληνη να βλεπω γυρω μου παρεες οικογενειες με μωρα σκυλια γατια κι εγω να μαι ΜΟΝΟΣ!!ΜΟΝΟΣ!!ΜΟΝΟΣ!!
Καβαλαω μηχανη και γυριζω τον Πειραια χαζευοντας...καθομαι στο μπαρακι της επιλογης μου...
Κανω τη στουντιοτσαρκα μου...
Γαμαω κανα πουτανακι...
Συνηθως οι ελευθερες σχεσεις που μπορει να εχω εκεινη την περιοδο ειναι με τις σταθερες τους σχεσεις(οι οποιοι ειναι τυποι σαν κι αυτους τους δυο τρεις που πουλανε μαγκια εδω μεσα και το παιζουν σχεδακηδες η οτι ξερουν απο γυναικες)οποτε για μα μην καρφωθουν δεν ερχονται σε μενα εκεινη τη μερα.
Το μονο που μου εχει λειψει πρωτοχρονια φιλε ειναι το χρημα.
Να χα πολυ χρημα...και φυσικα την υγεια μου...
Τοτε θα περναγα τελεια γιατι θα γαμουσα βιζιτες μεχρι να χυνω αερα...οπως θελω και για οσο θελω...

Πάντως,άλλο το μόνος ΜΟΝΟΣ,και άλλο το μόνος με ελεύθερες σχέσεις.Συνήθως αυτοί που νιώθουν μοναξιά,είναι όσοι δεν βρίσκουν τίποτα

Αν περνάς πρωτοχρονιά μόνος αλλά ξέρεις ότι αύριο θα'σαι με τη γκόμενα,δε θα σε χαλάσει και τόσο

Επίσης,αν ζεις Αθήνα,Πειραιά,Θεσσαλονίκη,σαν μόνος περνάς απαρατήρητος αφού δεν σε ξέρει κανένας.Κάνεις και τις τσάρκες σου.Επαρχία δεν μπορείς πρωτοχρονιά να βγεις και να γυρνάς μόνος σου,για ευνόητους λόγους
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.877
Κριτικές
6
Like
3.621
Πόντοι
736
Δε σκεφτομαι καν τη φοροαπαλλαγη τυπε
Δεν ειχα μπει καν σε αυτο το τρυπακι σκεψης.
Ωστοσο δεν καταλαβαινω και τη λογικη σου.
Τι δηλαδη...κυριε κρατος να μου στερησεις την ευκαιρια να νοιωθω πιο μαγκας απο εκεινους που εχουν παιδια και περισσοτερα εξοδα;
Στην τελικη γιατι να τα ακουμπησω στο κρατος τα χρηματα;
Ακουγεται σα μιας μορφης "τιμωρια" αυτο που λες.
Δηλαδη ολοι καπου θα πρεπει να πληρωνουν.Αν δεν ειναι στα παιδια τους ας ειναι στο κρατος.
Δεν ευσταθει τυπε μου ουτε ηθικα ουτε λογικα.
Απορω πως το σκεφτηκες.
Αν ισχυε κατι τετοιο θα ωθουσε πολλα λαμογια να κανουν οικογενεια για φοροαπαλλαγη.
Για τους λαθος λογους δηλαδη
Για ξανασκεψου το
Φαντάζομαι εννοεί κάποιο είδος τιμωρίας στους μη έχοντες παιδιά λόγω του προβλήματος της υπογεννητικότητας , αν και δεν νομίζω οτι είναι ο καλύτερος τρόπος για να λυθεί το πρόβλημα ... όλο και θα υπάρχουν καλύτεροι τρόποι.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Δε σκεφτομαι καν τη φοροαπαλλαγη τυπε
Δεν ειχα μπει καν σε αυτο το τρυπακι σκεψης.
Ωστοσο δεν καταλαβαινω και τη λογικη σου.
Τι δηλαδη...κυριε κρατος να μου στερησεις την ευκαιρια να νοιωθω πιο μαγκας απο εκεινους που εχουν παιδια και περισσοτερα εξοδα;
Στην τελικη γιατι να τα ακουμπησω στο κρατος τα χρηματα;
Ακουγεται σα μιας μορφης "τιμωρια" αυτο που λες.
Δηλαδη ολοι καπου θα πρεπει να πληρωνουν.Αν δεν ειναι στα παιδια τους ας ειναι στο κρατος.
Δεν ευσταθει τυπε μου ουτε ηθικα ουτε λογικα.
Απορω πως το σκεφτηκες.
Αν ισχυε κατι τετοιο θα ωθουσε πολλα λαμογια να κανουν οικογενεια για φοροαπαλλαγη.
Για τους λαθος λογους δηλαδη
Για ξανασκεψου το
Φίλε η υπογεννητικοτητα πρεπει να καταπολεμηθει.
Αυτο χρειαζεται χρήμα.
Με απλά λογια, θα συνεισφερεις σε "είδος" ή σε επιπλεον χρήμα...
Σιγα μην κάνει κανεις παιδια για να γλυτωσει καποιο φορο.
Κοστιζουν πολυ παραπανω
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.877
Κριτικές
6
Like
3.621
Πόντοι
736
Φίλε η υπογεννητικοτητα πρεπει να καταπολεμηθει.
Αυτο χρειαζεται χρήμα.
Με απλά λογια, θα συνεισφερεις σε "είδος" ή σε επιπλεον χρήμα...
Σιγα μην κάνει κανεις παιδια για να γλυτωσει καποιο φορο.
Κοστιζουν πολυ παραπανω
Πρίν λίγο μου πέταξε ειδοποίηση οτι και οι Κινέζοι έχουν λέει θέμα με υπογεννητικότητα , και πλέον επιτρέπεται λέει να κάνουν και τρίτο παιδί όσοι θέλουν , ενω πιό πρίν δεν επιτρεπόταν.

Αλλά όσον αφορά την υπογεννητικότητα που πρέπει να καταπολεμηθεί , μήπως πρέπει να καταπολεμήσουμε πρώτα την ανεργία και τους χαμηλούς μισθούς ; Γιατί ο άνεργος αλλά και αυτός που παίρνει λίγα δεν νομίζω να έχουν σκοπό να κάνουν παιδιά , ενώ μπορεί να ήθελαν σε περίπτωση που ηταν πιό άνετοι οικονομικά.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Φίλε η υπογεννητικοτητα πρεπει να καταπολεμηθει.
Αυτο χρειαζεται χρήμα.
Με απλά λογια, θα συνεισφερεις σε "είδος" ή σε επιπλεον χρήμα...
Σιγα μην κάνει κανεις παιδια για να γλυτωσει καποιο φορο.
Κοστιζουν πολυ παραπανω
Ας αφορα λοιπον αυτο το μετρο τα παντρεμενα ατεκνα ζευγαρια.
Σιγα μη συνεισφερω σε χρημα για να τεκνοποιησουν αλλοι ωραιο ανεκδοτο
Ας αναλαβει ο καθενας να πληρωσει σε ειδος και σε χρημα τις επιλογες του.
Οσο για τα εξοδα του κρατους...ειλικρινα φιλε μου...
Τα εχω γραμμενα στις τριχωτες μεγαλες αρχιδαρες μου!
Εχουν λεφτα αυτοι μη σε νοιαζει
Ας ξεκινησουν να δινουν θεσεις εργασιας και αξιοπρεπεις συνταξεις και τα ξαναλεμε
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Ας αφορα λοιπον αυτο το μετρο τα παντρεμενα ατεκνα ζευγαρια.
Σιγα μη συνεισφερω σε χρημα για να τεκνοποιησουν αλλοι ωραιο ανεκδοτο
Ας αναλαβει ο καθενας να πληρωσει σε ειδος και σε χρημα τις επιλογες του.
Οσο για τα εξοδα του κρατους...ειλικρινα φιλε μου...
Τα εχω γραμμενα στις τριχωτες μεγαλες αρχιδαρες μου!
Εχουν λεφτα αυτοι μη σε νοιαζει
Ας ξεκινησουν να δινουν θεσεις εργασιας και αξιοπρεπεις συνταξεις και τα ξαναλεμε
Δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε...
Θεωρώ ότι τα 3α και 4α παιδιά των ζευγαριών πρεπει να τα "πληρώνουν" όσοι δεν έχουν κανένα.
Τέλος πάντων...
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
.
Δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε...
Θεωρώ ότι τα 3α και 4α παιδιά των ζευγαριών πρεπει να τα "πληρώνουν" όσοι δεν έχουν κανένα.
Τέλος πάντων...
Να τους τα πληρωσει το κρατος τυπε
Ποιος σου ειπε οτι ολοι πρεπει να συνεισφερουμε σε κατι που δεν αποτελει κοινο καλο;
Να συνεισφερω να δημιουργηθουν θεσεις εργασιας ναι
Να συνεισφερω για να αναβαθμισει μια νοσοκομειακη μοναδα ναι
Αλλα να συνεισφερω επειδη καποιοι δεν βρισκουν καποιο νοημα στη ζωη περα απο το να δημιουργουν στανες με παιδια ε ελεος
Ας εχουν μονοι τους τις δυναμεις να τα πληρωσουν.
Και δεν εχει σημασια αν διαφωνεις η συμφωνεις σημασια να εχεις επιχειρηματα.
Κι οχι σου ρθε μια ιδεα και την πεταξες.
Αιτιολογησε αν θες να βγει κατι θετικο απο μια διαφωνια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom