Νέα

Γιατί οι άντρες πληρώνουν για να γαμήσουν;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexoula
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 322K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
.

Να τους τα πληρωσει το κρατος τυπε
Ποιος σου ειπε οτι ολοι πρεπει να συνεισφερουμε σε κατι που δεν αποτελει κοινο καλο;
Να συνεισφερω να δημιουργηθουν θεσεις εργασιας ναι
Να συνεισφερω για να αναβαθμισει μια νοσοκομειακη μοναδα ναι
Αλλα να συνεισφερω επειδη καποιοι δεν βρισκουν καποιο νοημα στη ζωη περα απο το να δημιουργουν στανες με παιδια ε ελεος
Ας εχουν μονοι τους τις δυναμεις να τα πληρωσουν.
Και δεν εχει σημασια αν διαφωνεις η συμφωνεις σημασια να εχεις επιχειρηματα.
Κι οχι σου ρθε μια ιδεα και την πεταξες.
Αιτιολογησε αν θες να βγει κατι θετικο απο μια διαφωνια.
Το βλεπεις εντελως στραβα.
Χεστηκα για το τι θελει ο καθενας, οικογενεια και παιδια οι μεν, μουνίτσες και "ελευθερία" οι δε.
Εμένα με νοιαζει ότι
Α. Η συνέχεια του είδους γενικότερα
Β. Η ευημερία του κράτους

ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.

Τα παιδιά θέλουν χρήμα.
Είναι επένδυση των γονέων απο την οποια ωφελείται το σύνολο.

Συνεπώς ΔΕΝ θα "επενδυουν" οι άλλοι για να ωφελείσαι εσύ που τα τρως μόνο για την πάρτη σου.

Άρα
Θα φορολογείσαι πολύ περισσότερο απο αυτους που εχουν παιδια ώστε κι εσυ να συνεισφέρεις.
Τέλος
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Το βλεπεις εντελως στραβα.
Χεστηκα για το τι θελει ο καθενας, οικογενεια και παιδια οι μεν, μουνίτσες και "ελευθερία" οι δε.
Εμένα με νοιαζει ότι
Α. Η συνέχεια του είδους γενικότερα
Β. Η ευημερία του κράτους

ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.

Τα παιδιά θέλουν χρήμα.
Είναι επένδυση των γονέων απο την οποια ωφελείται το σύνολο.

Συνεπώς ΔΕΝ θα "επενδυουν" οι άλλοι για να ωφελείσαι εσύ που τα τρως μόνο για την πάρτη σου.

Άρα
Θα φορολογείσαι πολύ περισσότερο απο αυτους που εχουν παιδια ώστε κι εσυ να συνεισφέρεις.
Τέλος
-Τα παιδια θελουν χρημα.
ΑΣ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΣΠΕΙΡΑΝ
Τα παιδια ωφελουν το συνολο ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΜΑΓΚΑ.ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΕΡΓΕΙΑ.
Η ευημερια του κρατους απαιτει παιδια ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΕΥΗΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ;
ΑΣ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ απο τις κομμενες συνταξεις και την απαραδεκτη φορολογια που επιβαλλει ειδικα στους μικρομεσαιους.
Επομενως:ΔΕ ΘΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΩ για τις χυσαμολες των αλλων
ΚΙ ΕΣΥ ΤΡΑΒΑ ΟΣΟ ΘΕΣ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΣΟΥ
Ειπες κατι;
Τελος κι απο μενα
 

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.589
Like
10.080
Πόντοι
3.506
Δεν τραβιέται ο άλλος και τα ρίχνει μέσα η πηδιέται κάποια με όποιον να είναι και θα πληρώσω εγώ τα γαμησια τους;

Ας πάνε να κάνουν έκτρωση αν δεν αντέχουν οικονομικά.

Μεγαλύτερη κλεψιά από τη φορολόγηση του ανύπαντρου άντρα δεν υπάρχει
 

koulamaria

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.565
Κριτικές
43
Like
8.866
Πόντοι
1.936
...δεν υπαρχει τζαμπα γαμησι.Πληρωτεο ειναι ειτε με τον ενα ή τον αλλο τροπο.Οποιος πει οτι "εγω γαμαω τζαμπα" κοιμαται ορθιος και πληρωνει ξενοδοχειο.Οι εχοντες ακομα,ας ρωτησουν τους μπαμπαδες τους για το τζαμπα γαμησι....
 

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.589
Like
10.080
Πόντοι
3.506
...δεν υπαρχει τζαμπα γαμησι.Πληρωτεο ειναι ειτε με τον ενα ή τον αλλο τροπο.Οποιος πει οτι "εγω γαμαω τζαμπα" κοιμαται ορθιος και πληρωνει ξενοδοχειο.Οι εχοντες ακομα,ας ρωτησουν τους μπαμπαδες τους για το τζαμπα γαμησι....
Το φτηνότερο γαμησι στη ζωή μου μου κόστισε τρία ευρώ. Κέρασμα ένα σφηνάκι.

Κάποια γαμησια μου θα μπορούσαν να χρηματοδοτήσουν τη Σρι Λανκα
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Δεν τραβιέται ο άλλος και τα ρίχνει μέσα η πηδιέται κάποια με όποιον να είναι και θα πληρώσω εγώ τα γαμησια τους;

Ας πάνε να κάνουν έκτρωση αν δεν αντέχουν οικονομικά.

Μεγαλύτερη κλεψιά από τη φορολόγηση του ανύπαντρου άντρα δεν υπάρχει
Εκτος και αν μαζι με την οικονομικη "συνεισφορα" μας το κρατος μας "επετρεπε" να "συνεισφερουμε" και στα λοιπα συζυγικα καθηκοντα των πολυτεκνων...:zfuck::headbang2:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Την Πρωτοχρονιά έχουμε φίλους και οικογένεια (γονείς, παιδιά κλπ), γυναίκα δεν κατάλαβα ακόμα γιατί χρειαζόμαστε. Ούτε καν κορίτσι του επαγγέλματος έχω χρειαστεί την Πρωτοχρονιά, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό, δεν είμαστε όλοι συναισθηματικά ανασφαλείς για να θέλουμε αγκαλίτσες, ούτε όλοι θεωρούμε τις εορτινές μέρες κάτι σημαντικό.
Για μένα, Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά, Πάσχα κλπ είναι μια μέρα σαν όλες τις άλλες.
Άσε που αρκετές φορές δουλεύω τέτοιες μέρες.
Όπως ξαναείπα, η ανάγκη για συναισθηματική κάλυψη είναι που δημιουργεί τις σχέσεις και δεν την έχουμε όλοι.

Γενικά τις γιορτές,η όλη ατμόσφαιρα είναι κυρίως για ζευγάρια.Οι μόνοι τους εκείνες τις ημέρες υποφέρουν περισσότερο.Καλώς,κακώς,δεν το εξετάζω αυτό.

Και μη δαιμονοποιούμε κι αυτούς που ψάχνουν συναισθηματική κάλυψη,δεν είμαστε και ρομπότ.Εδώ άλλοι ζητάνε αγκαλιές και γλωσσόφιλα από τις πουτάνες γιατί τους λείπει αυτό.Ακόμα χειρότερα,άλλοι θέλουν να τις κάνουν και γκόμενές τους.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Γενικά τις γιορτές,η όλη ατμόσφαιρα είναι κυρίως για ζευγάρια.Οι μόνοι τους εκείνες τις ημέρες υποφέρουν περισσότερο.Καλώς,κακώς,δεν το εξετάζω αυτό.

Και μη δαιμονοποιούμε κι αυτούς που ψάχνουν συναισθηματική κάλυψη,δεν είμαστε και ρομπότ.Εδώ άλλοι ζητάνε αγκαλιές και γλωσσόφιλα από τις πουτάνες γιατί τους λείπει αυτό.Ακόμα χειρότερα,άλλοι θέλουν να τις κάνουν και γκόμενές τους.
Οσοι ψαχνουν συναισθηματικη καλυψη και δε τη βρισκουν τυπε μου...ειναι ανθρωποι υψηλης αντιληψης...
Γιατι μαντεψε...ουτε η γκομενα μπορει να σε καλυψει συναισθηματικα.
Στο εγγυωμαι.
Οι γκομενες προσφερουν μια ψευδαισθηση συναισθηματικης καλυψης.
Οταν ειναι δοτικες γινονται αφορητες
Και οταν ειναι το αντιθετο γινονται καριολες.
Αφορητες καριολες με μια λεξη!
Χαχα
Οποιος ειναι μονος του δεν εκτιμα το προνομιο του!
Εισαι νεος και εισαι ακομη στο σταδιο που βλεπεις τις γυναικες με το ρομαντικο εφηβικο ματι...
Κατσε να δεις και τη συνεχεια...
Ρωτα οσους παντρευτηκαν και πηραν διαζυγιο...διατροφες...ανταγωνισμοι...σφαγη ανευ ορων και αξιοπρεπειας...
Ρωτα οσους καθονται παντρεμενοι φυλακισμενοι στο ιδιο τους το σπιτι και δεν βγαζουν κιχ αποσιωποντας καθε αληθινη τους αναγκη...
Ρωτα αυτους ποσο καλες γιορτες κανουν...
Να σου πουν ποσο τυχερος εισαι...
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.770
Κριτικές
23
Like
3.162
Πόντοι
3.820
Δε βλέπω προσωπικά τίποτα περίεργο στο να μη θελει κάποιος οικογένεια και παιδιά.
Απλά θεωρω ότι όποιος/α δεν έχει 2 παιδιά μινιμουμ, θα πρεπει να πληρώνει περισσότερο φορο στο κράτος...
δεν μπορει να γινει αυτο..το κρατος φορολογει εισοδημα και κατοχη περιουσιας,αλλιως καταπατειται η ισονομια των πολιτων.γινεται μονο οσο αναφορα τα τεκμηρια διαβιωσης ,οπου ο παντρεμενος εχει 500 ε λιγοτερα απο τον ανυπαντρο..στην ουσια μια επιλεον φορολογηση του ανυπαντρου ειναι..φυσικα το κρατος διευκολυνει τους εχοντες παιδια με περισσοτερα επιδοματα,διευκολυνσεις κοινωνικου τουρισμου,αλλαζω συσκευη pass και διαφορα τετοια,τα οποια προερχονται και απο τους φορους των ανυπαντρων-ατεκνων
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.369
Κριτικές
32
Like
27.604
Πόντοι
8.346
...γτ ετσι.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
-Τα παιδια θελουν χρημα.
ΑΣ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΣΠΕΙΡΑΝ
Τα παιδια ωφελουν το συνολο ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΜΑΓΚΑ.ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΕΡΓΕΙΑ.
Η ευημερια του κρατους απαιτει παιδια ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΕΥΗΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ;
ΑΣ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ απο τις κομμενες συνταξεις και την απαραδεκτη φορολογια που επιβαλλει ειδικα στους μικρομεσαιους.
Επομενως:ΔΕ ΘΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΩ για τις χυσαμολες των αλλων
ΚΙ ΕΣΥ ΤΡΑΒΑ ΟΣΟ ΘΕΣ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΣΟΥ
Ειπες κατι;
Τελος κι απο μενα
Προφανώς δεν καταλαβες τίποτα...
Και φυσικά τα παιδιά είναι "υποχρεωτικά" και απαραιτητα, και φυσικά κοστίζουν και φυσικά κανονικά θα πρεπει κι εσυ να συνεισφέρεις...
Όχι παιδιά με το κόστος τους?
Τότε λεφτά...
Όχι επειδη δεν γινεσαι μπαμπάς, αλλά γιατι στερείς πόρους απο την κοινωνία. Είναι οικονομοκό το θέμα, ούτε ηθικό , ούτε κοινωνιολογία...
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Προφανώς δεν καταλαβες τίποτα...
Και φυσικά τα παιδιά είναι "υποχρεωτικά" και απαραιτητα, και φυσικά κοστίζουν και φυσικά κανονικά θα πρεπει κι εσυ να συνεισφέρεις...
Όχι παιδιά με το κόστος τους?
Τότε λεφτά...
Όχι επειδη δεν γινεσαι μπαμπάς, αλλά γιατι στερείς πόρους απο την κοινωνία. Είναι οικονομοκό το θέμα, ούτε ηθικό , ούτε κοινωνιολογία...
Τοτε τυπαρα μου ας εχω δικαιωματα και στα υπολοιπα συζυγικα καθηκοντα των πολυτεκνων
:rockon::2funny::fuck1:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.461
Πόντοι
4.546
Δεν τραβιέται ο άλλος και τα ρίχνει μέσα η πηδιέται κάποια με όποιον να είναι και θα πληρώσω εγώ τα γαμησια τους;

Ας πάνε να κάνουν έκτρωση αν δεν αντέχουν οικονομικά.

Μεγαλύτερη κλεψιά από τη φορολόγηση του ανύπαντρου άντρα δεν υπάρχει
Η τελευταία σου παράγραφος με τσουρουφλιζει εδώ και χρόνια (δροσεροτερα στη κόλαση λέμε).
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Δεν τραβιέται ο άλλος και τα ρίχνει μέσα η πηδιέται κάποια με όποιον να είναι και θα πληρώσω εγώ τα γαμησια τους;

Ας πάνε να κάνουν έκτρωση αν δεν αντέχουν οικονομικά.

Μεγαλύτερη κλεψιά από τη φορολόγηση του ανύπαντρου άντρα δεν υπάρχει
Όχι απλά φορολόγηση. Σκίσιμο...
 

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.589
Like
10.080
Πόντοι
3.506
Οσοι ψαχνουν συναισθηματικη καλυψη και δε τη βρισκουν τυπε μου...ειναι ανθρωποι υψηλης αντιληψης...
Γιατι μαντεψε...ουτε η γκομενα μπορει να σε καλυψει συναισθηματικα.
Στο εγγυωμαι.
Οι γκομενες προσφερουν μια ψευδαισθηση συναισθηματικης καλυψης.
Οταν ειναι δοτικες γινονται αφορητες
Και οταν ειναι το αντιθετο γινονται καριολες.
Αφορητες καριολες με μια λεξη!
Χαχα
Οποιος ειναι μονος του δεν εκτιμα το προνομιο του!
Εισαι νεος και εισαι ακομη στο σταδιο που βλεπεις τις γυναικες με το ρομαντικο εφηβικο ματι...
Κατσε να δεις και τη συνεχεια...
Ρωτα οσους παντρευτηκαν και πηραν διαζυγιο...διατροφες...ανταγωνισμοι...σφαγη ανευ ορων και αξιοπρεπειας...
Ρωτα οσους καθονται παντρεμενοι φυλακισμενοι στο ιδιο τους το σπιτι και δεν βγαζουν κιχ αποσιωποντας καθε αληθινη τους αναγκη...
Ρωτα αυτους ποσο καλες γιορτες κανουν...
Να σου πουν ποσο τυχερος εισαι...
Αυτά τα ρομαντικά ,οι ωραίες αντιλήψεις είναι το πρώτο εξάμηνο άντε ,βαριά ,τον πρώτο χρόνο με μια γκομενα (και μια καλή γκομενα με άλλες μπορεί να είναι λίγους μήνες)

Πρήξιμο,ρουτίνα κλπ είναι αυτό στο οποίο καταλήγεις(στην καλύτερη). Στη χειρότερη,μπορεί να πηγαίνεις μετά τη δουλειά σε ένα σπίτι στο οποίο δεν αντέχεις,η να δουλεύεις παραπάνω για να μην πηγαίνεις σπίτι.

Οποίος δεν το καταλαβαίνει αυτό ,συνήθως είναι πιτσιρικάς και δεν έχει ζήσει η δεν έχει δει στον κύκλο του (ακόμα) την κατάντια σχέσεων.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Πάλι οικονομικό το θέμα.
Αν πληρώνεις πολλοί θασου πουν ναι...
Μα γι αυτο στο ειπα.
Η αποδειξη της φορολογησης μου να αποτελει το "παραβολο" με το οποιο μπορω να βοηθησω κι εγω "εμπρακτα" στην "ευημερια του κρατους"
Κατι σα δημοσιοι οικοι ανοχης ενα πραγμα
:rockon::kneel::smitten:
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Μα γι αυτο στο ειπα.
Η αποδειξη της φορολογησης μου να αποτελει το "παραβολο" με το οποιο μπορω να βοηθησω κι εγω "εμπρακτα" στην "ευημερια του κρατους"
Κατι σα δημοσιοι οικοι ανοχης ενα πραγμα
:rockon::kneel::smitten:
Είσαι πονηρούλης.
Είναι εξτρα...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ότι πεις φίλε τρολ.
Μπα δεν τρολάρω...
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Αυτά τα ρομαντικά ,οι ωραίες αντιλήψεις είναι το πρώτο εξάμηνο άντε ,βαριά ,τον πρώτο χρόνο με μια γκομενα (και μια καλή γκομενα με άλλες μπορεί να είναι λίγους μήνες)

Πρήξιμο,ρουτίνα κλπ είναι αυτό στο οποίο καταλήγεις(στην καλύτερη). Στη χειρότερη,μπορεί να πηγαίνεις μετά τη δουλειά σε ένα σπίτι στο οποίο δεν αντέχεις,η να δουλεύεις παραπάνω για να μην πηγαίνεις σπίτι.

Οποίος δεν το καταλαβαίνει αυτό ,συνήθως είναι πιτσιρικάς και δεν έχει ζήσει η δεν έχει δει στον κύκλο του (ακόμα) την κατάντια σχέσεων.
Ρε φιλε εισαι μπερδεμενο άτομο.
Δε συζηταμε αν και πως και μπλα μπλα αξίζει ο γάμος.
Περί παιδιών συζητάμε και τη διασύνδεσή τους με τη φορολογια του πολίτη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom