Νέα

Γιατί είμαστε μαλάκες και πληρώνουμε για να γαμήσουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 201520
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
συνεπής στη μαλακία σου διαβάζω...εύγε...
να γράψεις μια κοινωνιολογική μελέτη στο τέλος. η επιστημονική κοινότητα περιμένει εναγωνίως...

ενίοτε μου θυμίζεις απείκασμα, ας μου επιτραπεί, στρεβλής εγκεφαλικής διεργασίας διαταραγμένης προσωπικότητας
Μαλακακο ναι γκομενα που εσυ θα την πηγαινες για γευματα θα τις εκανες δωρακια και καρδουλες και θα εκανες 2 μηνες να τη πηδησεις,εγω με τη μέθοδο της πουτανοποιησης μιας και δεχτηκε,θα μπορουσα εγω με 300 στο χερι και μην χαιρεσαι μια η αλλη ειναι μονο, που εσυ θα χαλουσες χρημα ενεργεια και χρονο ενω εγω τσακ μπαμ 300 στη μούρη και θα ερχοταν στο πιατο με ανοιχτες τις τρυπες.
Καταλαβες οχι,λογικο.
Πληρωνω και πηδαω μαλακακο
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Χανεις το χρονο σου, η γυναικα θα τα παρει πολλα απο εναν. Σιγα μην διακινδυνευσει για 100-200 ευρω να την διασυρει κανεις ως πουτανα.
Φιλε μουνακι 25 ετων 9αρα δεχτηκε με 300 ευρω πηδημα.
Ολες το κοστολογουν αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο και πολυ λιγες καθολου.
 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Όσες το κοστολογούν καθόλου να μου πούνε αν είναι διαθέσιμες. Οσες το κοστολογουν να το κοστολογούν ακριβά ώστε να τους φέρεστε όπως τους αξίζει και να πέρνετε και εσείς αυτό που σας αξίζει.
 

Ntarntalover

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
158
Κριτικές
7
Like
283
Πόντοι
21
καλημέρα και καλή Κυριακή ..

θα πλήρωνα να πάω με κάποια η οποία σίγουρα θα ήταν ένα 9αρι ή 10αρι...
(προφανώς πολύ όμορφη , διάσημη και όχι απαραίτητα Ελληνίδα κλπ)
Ας έδινα και χιλιάρικα, δεν θα με πείραζε ...
θα πλήρωνα για το λόγο ότι δεν μπορώ να την έχω, ούτε επίσης να χάσω χρόνο για να την έχω, .... (δεν θα κινείται στον δικό μου κύκλο κλπ)

επίσης, θα το έλεγα, δεν θα το έκρυβα ....

Ναι αλλά πολυ λίγες φορές περνας καλά διότι η πουτανα κάνει στο 90% αγγαρεια. Εχεις την εμπειρία αλλά όταν η παρτενερ σου δεν είναι 100% μαζί σου στην καλύτερη έχουμε μια εκτόνωση, στη χειρότερη έχουμε μια κακή εμπειρία που θα προτιμουσες να μη είχες , συν χάσιμο χρηματων.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
Το ότι αυτός προτίμησε να χωρίσει το συμπέρανα από αυτό που γράφεις τελευταίο "ήθελε να χωρίσει".
Το ότι δεν ήταν ερωτευμένος πάλι, από το ότι συνέχισε τις κακές του συνήθειες. Ένας ερωτευμένος άντρας δεν τις συνεχίζει για να μην χάσει αυτό που έχει.
Ίσως έκανε προτάσεις και δαχτυλίδια, γιατί του άρεσες εφόσον είσαι όμορφη, αρκετά νεότερη του και καλή στο σεξ.
Δεν ήταν επιπόλαιη η απάντηση μου, ήταν περιληπτική η περιγραφή σου με ελλιπή στοιχεία. Με αυτά έκρινα ως τώρα.
Καλώς, και ευχαριστώ, αλλά όπως εξήγησα, οι συνήθειες δε σταμάτησαν ποτέ, από την προηγούμενη σχέση. Πιστεύω λοιπόν πως το πρόβλημα ήταν μεγαλύτερο. Ωστόσο το ζήτημα είναι άλλο: αυτό που ζητάω είναι να εξηγήσετε την ζήλια, με δεδομένα τα παραπάνω. Είδα κάποιους να γράφουν πως δε θα ζήλευαν αν η γυναίκα/κοπέλα τους ξενοπηδιόταν, με τον ίδιο τρόπο που το κάνουν και αυτοί. Έτσι ξεκίνησε η κουβέντα. Εγώ αυτό το βρίσκω τρομερό ψέμα και προσπαθώ να το κατανοήσω.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Όσες το κοστολογούν καθόλου να μου πούνε αν είναι διαθέσιμες. Οσες το κοστολογουν να το κοστολογούν ακριβά ώστε να τους φέρεστε όπως τους αξίζει και να πέρνετε και εσείς αυτό που σας αξίζει.
40 χωσιματα εχω κανει εφαρμοζοντας τη μεθοδο της πουτανοποιησης.
Μια τουμπανο δεχτηκε με 300 ευρω,οποτε θα πετυχω και χαμηλοτερα βαλαντια.
 

PANAGIOTIS!

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2019
Μηνύματα
64
Like
96
Πόντοι
0
Ναι αλλά πολυ λίγες φορές περνας καλά διότι η πουτανα κάνει στο 90% αγγαρεια. Εχεις την εμπειρία αλλά όταν η παρτενερ σου δεν είναι 100% μαζί σου στην καλύτερη έχουμε μια εκτόνωση, στη χειρότερη έχουμε μια κακή εμπειρία που θα προτιμουσες να μη είχες , συν χάσιμο χρηματων.

Εννοώ μια εμπειρία, όχι απαραίτητα, με γυναίκα του χώρου.
Εννοείται ότι είναι ρίσκο και μπορεί να μην σου βγει όπως το φαντάζεσαι ...
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.531
Πόντοι
736
Καλώς, και ευχαριστώ, αλλά όπως εξήγησα, οι συνήθειες δε σταμάτησαν ποτέ, από την προηγούμενη σχέση. Πιστεύω λοιπόν πως το πρόβλημα ήταν μεγαλύτερο. Ωστόσο το ζήτημα είναι άλλο: αυτό που ζητάω είναι να εξηγήσετε την ζήλια, με δεδομένα τα παραπάνω. Είδα κάποιους να γράφουν πως δε θα ζήλευαν αν η γυναίκα/κοπέλα τους ξενοπηδιόταν, με τον ίδιο τρόπο που το κάνουν και αυτοί. Έτσι ξεκίνησε η κουβέντα. Εγώ αυτό το βρίσκω τρομερό ψέμα και προσπαθώ να το κατανοήσω.
"Ξενοπηδιόταν". Όσο και αν στολίζεις τα λόγια σου με ευγένεια και καθωσπρεπισμό, δεν καταφέρνεις να κρύψεις την πραγματική σου ποιότητα...
 

Blackbeard

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
171
Like
130
Πόντοι
1
Η εποχές έχουν αλλάξει και θα συνεχίσουν να αλλάζουν . Έχουν φύγει από την πατριαρχική οικογένεια ,πλέον τα ζευγάρια βλέπονται μόνο το βράδυ και άντε κανένα ΣΚ . Η συμβίωση είναι πλέον καθαρά οικονομική και για τους δυο και κάνουν πίσω σε πολλά θέματα και ένα από αυτά είναι η ερωτική συνεύρεση με άλλους . Η αγάπες και τα λοιπά έχουν πάει περίπατο με την πρώτη δυσκολία .
 

Ntarntalover

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
158
Κριτικές
7
Like
283
Πόντοι
21
Εννοώ μια εμπειρία, όχι απαραίτητα, με γυναίκα του χώρου.
Εννοείται ότι είναι ρίσκο και μπορεί να μην σου βγει όπως το φαντάζεσαι ...
Είπες τη λέξη κλειδί . Φαντασία μου πλανευτα είσαι η πιο μεγαλη ψευτρα. :grin:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Ακριβως, φυσικα εδω στο σαη θα ακουστουν διαφορες αποψεις, τις οποιες μεν σεβομαι αλλα διαφωνω 100 %, προσωπικα επειδη τα τελευταια χρονια ''καικα'' απο σχεσεις προς το παρον ουτε για αστειο δε θελω. οποτε φουλ στα εργαζομενα κοριτσια !! Και θα συμπληρωσω, θα παντρευτω μια γυναικα μονο αν την αγαπω, οχι για να κανω οικογενεια :confused: :confused: :confused:

Καηκες γιατι κατα βαθος επετρεψες να καεις.
Μπορει να μην εφταιγες η να εφταιγες καπου αλλα καηκες διοτι το αφησες να συμβει.
Σε καθε σχεση, τα δυο μελη της εξισωσης παρατηρουν τα παντα
αλλα αποφασιζουν να δουν λιγοτερα λογω συναισθηματων, σκοπων κτλ.
Σιγα σιγα βλεπουν περισσοτερα η τα βλεπουν ολα.
Δεν ξερεις τι και πως αν ο/η απεναντι ειναι ανθρωπος σκοπου.
Επειτα πεφτουν συζητησεις, ζυγισματα κι αποφασεις.
Στο τελος καταληγουν να λενε ποσα εδωσε ο ενας κι ο αλλος και χωριζουν με βιωματα
εμπειριες κτλ ειτε προσπαθουν, πετυχαινοντας/αποτυγχανοντας.
Καπου στην πορεια (αν συνεχισουν) αναρωτιουνται τι γινεται και φυραινουν τα συναισθηματα.
Σταματουν τον ερωτα, κοβουν και το σεξ κι αρχιζουν να τα γυρευουν αλλου.
Μενουν με ψιχουλα αγαπης αναμενοντας να γινει συνηθεια γιατι ειναι ηδη αλλου.
Καπου εκει λενε ποσα πραγματα υπαρχουν στην ζωη που δεν ξερουν
για να ερθει πολυ αργοτερα το υποσυνειδητο να τους πει:
"αφου υπαρχουν πραγματα στην ζωη που δεν ξερεις, πως ξερεις οτι υπαρχουν; "

:hi:
 
Τελευταία τροποποίηση:

PANAGIOTIS!

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2019
Μηνύματα
64
Like
96
Πόντοι
0
Είπες τη λέξη κλειδί . Φαντασία μου πλανευτα είσαι η πιο μεγαλη ψευτρα. :grin:


για πες μου όμως που δεν συμμετέχει η φαντασία ?
μήπως δεν συμμετέχει στις ανθρώπινες και διαπροσωπικές σχέσεις ?
μήπως δεν συμμετέχει και δεν καθορίζει τον έρωτα και τα συναισθήματα σου και μάλιστα καθημερινά?

και πολλά άλλα ακόμη ...
 

Ntarntalover

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
158
Κριτικές
7
Like
283
Πόντοι
21
για πες μου όμως που δεν συμμετέχει η φαντασία ?
μήπως δεν συμμετέχει στις ανθρώπινες και διαπροσωπικές σχέσεις ?
μήπως δεν συμμετέχει και δεν καθορίζει τον έρωτα και τα συναισθήματα σου και μάλιστα καθημερινά?

και πολλά άλλα ακόμη ...
Συμμετέχει παντού και για αυτο η μη ρεαλιστικες προσδοκίες δημιουργουν προβλήματα, διαζυγια και πολλα αλλα. Οι ψευδαισθησεις είναι κακό πραμα. Ο έρωτας ούτως η άλλως μια ψευδαίσθηση είναι, ευχάριστη μεν ψευδαισθηση δε.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
Καλώς, και ευχαριστώ, αλλά όπως εξήγησα, οι συνήθειες δε σταμάτησαν ποτέ, από την προηγούμενη σχέση. Πιστεύω λοιπόν πως το πρόβλημα ήταν μεγαλύτερο. Ωστόσο το ζήτημα είναι άλλο: αυτό που ζητάω είναι να εξηγήσετε την ζήλια, με δεδομένα τα παραπάνω. Είδα κάποιους να γράφουν πως δε θα ζήλευαν αν η γυναίκα/κοπέλα τους ξενοπηδιόταν, με τον ίδιο τρόπο που το κάνουν και αυτοί. Έτσι ξεκίνησε η κουβέντα. Εγώ αυτό το βρίσκω τρομερό ψέμα και προσπαθώ να το κατανοήσω.

Καλώς, και ευχαριστώ, αλλά όπως εξήγησα, οι συνήθειες δε σταμάτησαν ποτέ, από την προηγούμενη σχέση. Πιστεύω λοιπόν πως το πρόβλημα ήταν μεγαλύτερο. Ωστόσο το ζήτημα είναι άλλο: αυτό που ζητάω είναι να εξηγήσετε την ζήλια, με δεδομένα τα παραπάνω. Είδα κάποιους να γράφουν πως δε θα ζήλευαν αν η γυναίκα/κοπέλα τους ξενοπηδιόταν, με τον ίδιο τρόπο που το κάνουν και αυτοί. Έτσι ξεκίνησε η κουβέντα. Εγώ αυτό το βρίσκω τρομερό ψέμα και προσπαθώ να το κατανοήσω.
κοριτσι καλησπερα.πραγματικα μου φαινεται πολυ παραξενο που δεν μπορεις να το πιστεψεις.πραγματικα υπαρχουμε και εμεις που ειλικρινα δεν μας ενδιαφερει τι κανει η αλλη.γιατι ταλαιπωρεις το μυαλο σου τοσο πολυ?
 

Ntarntalover

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
158
Κριτικές
7
Like
283
Πόντοι
21
Καλώς, και ευχαριστώ, αλλά όπως εξήγησα, οι συνήθειες δε σταμάτησαν ποτέ, από την προηγούμενη σχέση. Πιστεύω λοιπόν πως το πρόβλημα ήταν μεγαλύτερο. Ωστόσο το ζήτημα είναι άλλο: αυτό που ζητάω είναι να εξηγήσετε την ζήλια, με δεδομένα τα παραπάνω. Είδα κάποιους να γράφουν πως δε θα ζήλευαν αν η γυναίκα/κοπέλα τους ξενοπηδιόταν, με τον ίδιο τρόπο που το κάνουν και αυτοί. Έτσι ξεκίνησε η κουβέντα. Εγώ αυτό το βρίσκω τρομερό ψέμα και προσπαθώ να το κατανοήσω.

Η ζήλεια στην περίπτωση αυτη που λες είναι φυσιολογική. Οταν δεν υπάρχει η αποκλειστικότητα από μεριάς σου ο άλλος νιωθει ότι μπορει να σε χάσει. Ο συγκεκριμένος ο δικός σου ηθελε και να ξενοπηδαει αλλά και εσένα με αποκλειστικοτητα. Τι δεν καταλαβαινεις ακριβώς;
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Εμενα λιγες φορες εχουνε κλεισει τα ματια οταν τις γαμαγα. Τοσο κακο ειναι ? :P
Συνηθως κοιτανε το ταβανι με ενα βλεμα που καταλαβαινεις οτι δεν ειναι εκει και απλα σε ανεχονται , επισης εχουν το ιδιο βλεμα στην πιπα.
Τουλαχιστον ετσι εχω διαπιστωση απο τα κοριτσια.
Το καταλαβαινω οτι δεν γουσταρουν αλλα τα ευκολα λεφτα ετσι ειναι εαν δεν μπορουν να πανε στην φαμπρικα να δουλεψουν βαρδια να τις πηδανε τοτε στο σχολασμα τσαμπα τα αφεντικα τους με την υποσχεση να κρατησουν την δουλεια τους .
καταλαβαινω οτι δεν γουσταρουν τον καθε μαλακα αλλα εχει και κορμια που τις πηδανε που αλλες ουτε στα ονειρα τους. Αλλιως τσαμπα στην φαμπρικα.
Αυτη τι γυναικεια κουτοπονηρια δεν την γουσταρω καθολου. Το ιδιο γινεται και στα παντραμενα ζευγαρια οι γυναικες τους μετα τα παιδια τατ κοβουν ολα και οταν γινει κλεινουν τα ματια.

Τα πραγματα ειναι απλα οταν κανεις μια δουλεια κανε την καλα η τουλαχιστον προσπαθησε να το διασκεδασης αλλιως κανε κατι αλλο.
Παντως χιαρομαι που δεν ειμαι ο μονος που τα παρατηρει απο τα κοριτσια .





Οσο για το γιατι πληρωνουμε για να γαμησουμε .. Το προβλημα αυτο ειναι οτι υπαρχουν αρκετα δισε/μυρια ΑΝΤΡΕΣ μαλακες που αλλιως δεν γαμανε , ειτε γιατι ειναι ασχημοι ειναι γιατι ειναι ανασφαλεις ειτε γιατι οι γυναικες ειναι στον κοσμο τους ειτε γιατι οι αντρες ειναι ψωνισμενοι ...

Εχεις μετα το hollywood ολα τα ψωνια να κανουν προταση στα γονατα με το μονοπετρο και τετοιες μαλακιες και μετα στο διαζυγιο τους τσακιζει και γαμιεται με αλλους 10 και την πληρωνει ο μαλακας.

Μονοι μας κανουν την ζωη μας δυσκολη .

Οι γυναικες ετσι και αλλιως θα κανουν λαθος επιλογη αμα το δεις 92% απο τις γυναικες κανουν λαθος επιλογη. Γιατι πολλη απλα εχουν υπερβολικα πολλες επιλογες.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Συνηθως κοιτανε το ταβανι με ενα βλεμα που καταλαβαινεις οτι δεν ειναι εκει και απλα σε ανεχονται , επισης εχουν το ιδιο βλεμα στην πιπα.
Τουλαχιστον ετσι εχω διαπιστωση απο τα κοριτσια.
Το καταλαβαινω οτι δεν γουσταρουν αλλα τα ευκολα λεφτα ετσι ειναι εαν δεν μπορουν να πανε στην φαμπρικα να δουλεψουν βαρδια να τις πηδανε τοτε στο σχολασμα τσαμπα τα αφεντικα τους με την υποσχεση να κρατησουν την δουλεια τους .
καταλαβαινω οτι δεν γουσταρουν τον καθε μαλακα αλλα εχει και κορμια που τις πηδανε που αλλες ουτε στα ονειρα τους. Αλλιως τσαμπα στην φαμπρικα.
Αυτη τι γυναικεια κουτοπονηρια δεν την γουσταρω καθολου. Το ιδιο γινεται και στα παντραμενα ζευγαρια οι γυναικες τους μετα τα παιδια τατ κοβουν ολα και οταν γινει κλεινουν τα ματια.

Τα πραγματα ειναι απλα οταν κανεις μια δουλεια κανε την καλα η τουλαχιστον προσπαθησε να το διασκεδασης αλλιως κανε κατι αλλο.
Παντως χιαρομαι που δεν ειμαι ο μονος που τα παρατηρει απο τα κοριτσια .





Οσο για το γιατι πληρωνουμε για να γαμησουμε .. Το προβλημα αυτο ειναι οτι υπαρχουν αρκετα δισε/μυρια ΑΝΤΡΕΣ μαλακες που αλλιως δεν γαμανε , ειτε γιατι ειναι ασχημοι ειναι γιατι ειναι ανασφαλεις ειτε γιατι οι γυναικες ειναι στον κοσμο τους ειτε γιατι οι αντρες ειναι ψωνισμενοι ...

Εχεις μετα το hollywood ολα τα ψωνια να κανουν προταση στα γονατα με το μονοπετρο και τετοιες μαλακιες και μετα στο διαζυγιο τους τσακιζει και γαμιεται με αλλους 10 και την πληρωνει ο μαλακας.

Μονοι μας κανουν την ζωη μας δυσκολη .

Οι γυναικες ετσι και αλλιως θα κανουν λαθος επιλογη αμα το δεις 92% απο τις γυναικες κανουν λαθος επιλογη. Γιατι πολλη απλα εχουν υπερβολικα πολλες επιλογες.
αυτό ακριβώς λέω. Πόσοι απο εσάς που έχετε πάει με γκόμενες που πραγματικά γουστάρατε και το σεξ ήταν δυνατό; Δεν έχουν και αυτές πολλές επιλογές μν νομίζετε. Το θέμα είναι ότι με τα χρήματα δν παίρνουμε αυτό που μας αξίζει και στο τέλος πάντα έχουμε κενό. Στο θέμα αυτό να έχουμε αυτό που θέλουμε και να μας γεμίζει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν mod:

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Γιατί μπορεί να γαμήσουμε τσάμπα
Αυτο ειναι το καλο σεναριο
Πιστευω πως οι περισσοτεροι μουνοπαρακαλητακηδες φιλεναδοι ονειρευονται να την κανουν μανουλα και να ζησουν το υπολοιπο της ζωης τους μαζι
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: tnt

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Αυτο ειναι το καλο σεναριο
Πιστευω πως οι περισσοτεροι μουνοπαρακαλητακηδες φιλεναδοι ονειρευονται να την κανουν μανουλα και να ζησουν το υπολοιπο της ζωης τους μαζι
Ετσι ....100% agree
 

The1

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.464
Κριτικές
15
Like
4.663
Πόντοι
1.446
"Ξενοπηδιόταν". Όσο και αν στολίζεις τα λόγια σου με ευγένεια και καθωσπρεπισμό, δεν καταφέρνεις να κρύψεις την πραγματική σου ποιότητα...
Ηρθε στους μπουρδελιαρηδες να το παιξει κιουρια ...!

Εμεις το μουνι το εχουμε για μετοχη ... αγορασε-πουλα ολη μερα...!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom