Νέα

Γιατί δεν ερωτεύομαι τις σχέσεις μου;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 579
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.448
Κριτικές
42
Like
7.842
Πόντοι
4.666
Κατά την ταπεινή μου γνώμη...ΜΗΝ κοιτάς ΚΑΘΌΛΟΥ (ντάξει μην του γαμήσεις και εντελώς) κοινωνικά κριτήρια οικονομικά κτλ. Κοίτα αυτή του θες να σαι μαζί της να ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ, να σου "γεννάει" εικόνες/συναισθήματα που να ΘΕΣ να τα ζήσεις μαζί της. Όλα τ άλλα είναι κοινωνικός συμβιβασμός και ο φόβος της μοναξιάς/κοινωνικού στιγματισμού που μας κάνουν να συνάπτουμε σχέσεις για το φαίνεσθαι!

πολύ σωστή άποψη θεωρώ! Να βάλω και εγώ ένα λιθαράκι σε αυτή την "κουβεντούλα" που κάνουμε για το συγκεκριμένο θέμα..ο λόγος πιστεύω ,που πάρα πολλοί νέοι άνθρωποι δεν ερωτεύονται τις "σχέσεις" τους είναι γιατί η κοινωνία μας τα τελευταία 30 χρόνια κατάφερε και μας έφερε πιο κοντά στον σεξισμό και λιγότερο κοντά στο συναίσθημα. Το πολύ πορνό, η αμέτρητη "εισβολή" ιερόδουλων από την ανατολική ευρώπη και η συμμετοχή των περισσοτέρων μας με αμέτρητες εξ' αυτών, μας "άδειασε" συναισθηματικά και μας δημιούργησε μέσα στη ψυχοσύνθεσή μας το πρότυπο γυναίκα=μουνάρα=πουτανάρα=καριολάρα!!!!! Πώς λοιπόν να ερωτευτείς εσύ , εγώ και ο γείτονας(όχι του Πασοκ) οποιαδήποτε γυναίκα? Πόσω μάλλον όταν πάρα πολλές εξ΄αυτών ακολούθησαν αυτά τα πρότυπα και τα σιγόνταραν κιόλας...
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
Την πρώτη και τελευταία φορά που πέρασα καλά στις σχέσεις μου ήταν η ΜΟΝΗ φορά που όταν την έβλεπα με ηρεμούσε, που ήθελα να βγω έξω ΟΧΙ για τυπικούς λόγους, γιατί ΗΘΕΛΑ να την προστατέψω ΟΧΙ για να κάνω το κοκόρι κτλ, γιατί ΉΘΕΛΑ να την γαμήσω γιατί ΗΘΕΛΑ να καθήσει απέναντί μου να μου πει τις μαλακίες της και ενώ σκεφτόμουν "τι λες μvρή μαλάκω" να την κοιτάζω και να χαμογελάω τελικά. Α για την ιστορία ΤΟΝ ΗΠΙΑ ΑΓΡΙΑ αλλά anyway... Όλες οι άλλες φορές που πήγα να κάνω κάτι ή έκανα κάτι ήταν και ήμουν για γέλια.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.673
Κριτικές
6
Like
11.044
Πόντοι
3.936
ο λόγος πιστεύω ,που πάρα πολλοί νέοι άνθρωποι δεν ερωτεύονται τις "σχέσεις" τους είναι γιατί η κοινωνία μας τα τελευταία 30 χρόνια κατάφερε και μας έφερε πιο κοντά στον σεξισμό και λιγότερο κοντά στο συναίσθημα. Το πολύ πορνό, η αμέτρητη "εισβολή" ιερόδουλων από την ανατολική ευρώπη και η συμμετοχή των περισσοτέρων μας με αμέτρητες εξ' αυτών, μας "άδειασε" συναισθηματικά και μας δημιούργησε μέσα στη ψυχοσύνθεσή μας το πρότυπο γυναίκα=πουτανάρα!!
Όλα αυτά μας άνοιξαν τα μάτια και πέσαν οι μάσκες.. Και ο λόγος; όσο πιο πολύ υλικό(γυναικών)
υπάρχει τόσο καλύτερα τις γνωρίζουμε.. Kαι έτσι καταλαβαίνουμε ότι οι περισσότερες δεν είναι άξιες εμπιστοσύνης, αφού είναι σαν να χτίζεις παλάτια στην άμμο, και τα αποτελέσματα τα βλέπουμε καθημερινά γύρω μας. Πάει πέρασε ο καιρός του ρωμαίου και της ιουλιέττας. Τώρα είναι η εποχή του ρόκο και της κατσούμι.  :cool2:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Μια απο τις μεγαλες πλανες ειναι "εχουν δικιο οι πολλοι". Λαθος. Παντα οι λιγοι εχουν το δικιο. Οχι οι πολλοι. Λιγοι εχουν τη δυναμη-εξουσια στα χερια τους. Λιγοι εχουν καταφερει να γινουν πλουσιοι. Λιγοι καταφεραν να διακριθουν σε ενα αθλημα, στη τεχνη, στις επιστημες, στο καλλιτεχνικο χωρο, παντου. Πολλοι προσπαθησαν, ελαχιστοι τα καταφεραν, σε ολους τους τομεις.
Η θεωρια του 80-20 στα παντα
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.448
Κριτικές
42
Like
7.842
Πόντοι
4.666
Όλα αυτά μας άνοιξαν τα μάτια και πέσαν οι μάσκες.. Και ο λόγος; όσο πιο πολύ υλικό(γυναικών)
υπάρχει τόσο καλύτερα τις γνωρίζουμε.. Kαι έτσι καταλαβαίνουμε ότι οι περισσότερες δεν είναι άξιες εμπιστοσύνης, αφού είναι σαν να χτίζεις παλάτια στην άμμο, και τα αποτελέσματα τα βλέπουμε καθημερινά γύρω μας. Πάει πέρασε ο καιρός του ρωμαίου και της ιουλιέττας. Τώρα είναι η εποχή του ρόκο και της κατσούμι.  :cool2:

Σωραίος!
 

Επισκέπτης
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν (τα πολλά λόγια είναι φτώχεια).

ΕΡΩΤΑΣ = ΑΓΑΠΗ + ΣΕΞ

Ο έρωτας είναι γένους αρσενικού, η αγάπη θηλυκού και το γαμήσι ουδέτερου!

Κι επειδή στην εποχή μας και στην κοινωνία που ζούμε η αληθινή αγάπη προς ανθρώπους εκτός οικογένειας είναι εξαιρετικά σπάνια, και ο αληθινός έρωτας είναι εξαιρετικά σπάνιος!

Τα αγόρια της μαμάς και τα κορίτσια του μπαμπά δεν ερωτεύονται πραγματικά ποτέ, το πολύ- πολύ να καψουρευτούν κάποιο άτομο του αντίθετου φίλου.

Το να ερωτευτείς πραγματικά απαιτεί να είσαι άντρας με αρχίδια βαριά και όχι με τσέπη βαθιά!

Αν δεν παντρευτείς από έρωτα αλλά από συμφέρον τότε τα παιδιά σου θα βγούν προβληματικά είτε σε εμφάνιση, είτε σε μυαλό είτε σε υγεία, διότι οι γάμοι συμφέροντος είναι αντίθετοι με την Φυσική Επιλογή! (Το βλέπουμε στα πλουσιόπαιδα των Ελλήνων που όλα πάσχουν σοβαρά από την ημέρα που γεννήθηκαν).

Το ότι οι Ελληνίδες δεν ερωτεύονται πραγματικά διότι τις έχει παραχαϊδέψει ο μπαμπάς και τις έχει κάνει πουτάνες η μαμά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν πουθενά στον κόσμο γυναίκες που να παντρεύονται από έρωτα και όχι από συμφέρον!
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.673
Κριτικές
6
Like
11.044
Πόντοι
3.936
Το να ερωτευτείς πραγματικά απαιτεί να είσαι άντρας με αρχίδια βαριά και όχι με τσέπη βαθιά!
Βαριά είναι και τα βαρύδια μυαλό όμως δεν έχουν για να καταλάβουν ότι, το μ@υνί δεν είναι αρνί να το
κλείσεις στο μαντρί.. γιατί αργά ή γρήγορα θα την κάνει.. για να να φάει και απο το κλήμα του γείτονα  :cool2:
 

Επισκέπτης
Για τους λόγους που εξήγησα παραπάνω, σήμερα σχεδόν όλες οι Ελληνίδες παντρεύονται από συμφέρον. Επόμενο είναι μετά από μερικά χρόνια όταν τα παιδιά έχουν πάει σχολείο αυτή αν εξακολουθήσει να είναι εμφανίσημη να κερατώνει τον σύζυγο συστηματικά.
 

Επισκέπτης
Ελληνίδα εμφανίσημη και παντρεμένη για περισσότερα από 5 χρόνια που να μην κερατώνει τον άντρα της δεν έχω γνωρίσει στη ζωή μου!
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
και ολοι δεν κανουμε για οικογενεια  και ισως δεν μπορουμε ολοι διοτι ισως εχουμε υψηλα στανταρς η θελουμε καποια που να ειμαστε σιγουροι οτι αξιζει  


Δεν υπαρχει καποια που να αξιζει για οικογενεια, ακομα και να υπαρχει μολις ερθει σε επαφη με τον δυτικο τροπο ζωης θα παψει να αξιζει.

Υπαρχουν και πολλοι (ειναι μοδα πλεον) που ναι, ξερουν οτι η γυναικα τους εχει προφιλ σε καθε κοινωνικο δικτυο που υπαρχει και θεωρουν (ή δεχονται λογω τρομου στο να μεινουν μονοι τους) οτι μιλαει με τις φιλες της....

Εχει και μερικους (ανεβαινουν δυνατα και αυτοι, αυξανονται συνεχως) που γνωριζουν οτι τους γαμιεται και γουσταρουν ή ακομα και θελουν να βλεπουν.

Εχεις δει καμια ομορφη γυναικα να μην εχει προφιλ στα κοινωνικα δικτυα; Το εχει λες για να μιλαει με τις φιλες της;

Ασε αυτες, εσυ εαν σου κατσει μια καλη περιπτωση μιας μουναρας, δεν θα τη καρφωσεις; Θα της πεις οτι ειμαι εγγαμος και δεν μπορω; Καθε αντρας θα της δωσει το μουνι στο πατωμα.

Δεν κανουμε ουτε εμεις για σχεση-ερωτες-οικογενεια, γενικα. Ζουμε την εποχη που το σεξ προσφερεται απλοχερα παντου και μεσω ολων των τροπων, εχουμε επιλογες. Δεν γινεται να μαζευτεις και να αφοσιωθεις στη σχεση-οικογενεια σου. Το μουνι ειναι καλο, εαν εισαι παιχτης δεν θα σταματησεις ποτε να παιζεις μπαλα. Δεν κοβεται και καλα λογω σχεσης-γαμου αυτο το σπορ. Μια φορα παιχτης, για παντα παιχτης.

Θα θες να γαμας, παντου. Στο απο κοντα, στα σοσιαλ, παντου ως γνησιος αντρας ψαχνεις θηραματα, θες να γαμας οτι σου αρεσει τη καθε στιγμη. Ειτε επι πληρωμη ειτε οχι, θες να γαμας, γουσταρεις. Δεν μπορεις να καταπιεστεις και να εισαι με ενα μουνι για τα επομενα χρονια, δεν γινεται. Εισαι πολυγαμικος. Ειναι θεμα φυσης. Το ιδιο και η γυναικα. Θελει και αυτη να γαμιεται, καλα κανει.

Για αυτο δεν πετυχαινουν οι και καλα ερωτες και οι γαμοι και οι διαφορες καταπιεστικες φασεις.

Σημερα ολοι οταν παιζουν σωστα, εχουν επιλογες. Απλο ειναι.

Ποιος ερωτευτηκε ποιον; Ηθελε απλα για εκεινη τη περιοδο να ειναι η δικη σου σειρα που θα τη γαμας. Μετα θα βαλει αλλον. Θα τελειωσει το παραμυθακι σας και απλα θα παει και επισημα πλεον να αναζητησει αλλου πουτσα και σπερμα. Καλα θα κανει, το ιδιο εχεις ηδη κανει και εσυ. Ηδη γαμας αλλα μουνακια και ψηνεις αλλα τοσα.

Τωρα ναι, κατι ανικανοι, αμπαλοι, ναι αυτοι θα ερωτευτουν και θα μπουν και στο βρακι της καλα καλα, στριμωχτα. Εως να τον βαρεθει και να τον πεταξει εξω και να τον στειλει στο διαολο, οπως συνηθως γινεται με ολους αυτους.

Φτιαξε τον εαυτο σου, τσεπη-εμφανιση-στυλ και ασε μετα αυτες και καλα να σε "ερωτευονται" και λυσσαξε τες στη πουτσα. Ζησε ετσι για μερικους μηνες και ελα μετα να ξαναπουμε για ερωτες...
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Όλα αυτά μας άνοιξαν τα μάτια και πέσαν οι μάσκες.. Και ο λόγος; όσο πιο πολύ υλικό(γυναικών)
υπάρχει τόσο καλύτερα τις γνωρίζουμε.. Kαι έτσι καταλαβαίνουμε ότι οι περισσότερες δεν είναι άξιες εμπιστοσύνης, αφού είναι σαν να χτίζεις παλάτια στην άμμο, και τα αποτελέσματα τα βλέπουμε καθημερινά γύρω μας. Πάει πέρασε ο καιρός του ρωμαίου και της ιουλιέττας. Τώρα είναι η εποχή του ρόκο και της κατσούμι.  :cool2:

Απολυτα σωστος, μπραβο για το ποστ.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ελληνίδα εμφανίσημη και παντρεμένη για περισσότερα από 5 χρόνια που να μην κερατώνει τον άντρα της δεν έχω γνωρίσει στη ζωή μου!

Μετα απο 5 χρονια αφησε να μαθευτει. Απλα.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Μετα απο 5 χρονια αφησε να μαθευτει. Απλα.
ακομη και η χειροτερη πουτανα του κοσμου που εχει φαει πουτσες απο οτι κινειται,αναπνεει,περπαταει,κολυμπαει και πεταει,ψαχνει σιγουρια,ασφαλεια,ερωτα.
οι γκομενες εκτος λιγων killer ειναι μονογαμικες,ειδικα αν καψουρευτουν.
ολα τα αλλα ειναι για αυτους που για να δουν μουνι live πρεπει να παν σε βαπτιση :S :S :S
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.460
Like
6.333
Πόντοι
1.056
Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα. Ερωτεύομαι τις σχέσεις μου, αλλά μάλλον μου "περνάει" γρήγορα και τις βαριέμαι.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Μαζεύονται τα ναυάγια της ζωής εδώ και λένε πώς οι γυναίκες τους κατέστρεψαν.

Μια χαρά είναι οι γυναίκες, απλά παίζουν άλλο παιχνίδι. Είτε το μαθαίνεις, είτε ξεκινάς να λες παπαριές για στυλ, χρήμα, εμφάνιση κλπ.

Το βασικό σημείο είναι ότι όσα λεφτα-στυλ-εμφάνιση και να έχεις, εάν δεν έχεις μία γυναίκα δίπλα σου που να σε φτιάχνει, δεν παίζουν κανένα ρόλο αυτά.

Ποιός είχε πει ότι χώρις τις γυναίκες τα λεφτά δε θα είχαν αξία?

Π
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εγώ μάγκες άμα βγω έξω δεν τολμάω να πάω τουαλέτα. Είναι γεμάτο το πάτωμα από τα μουνιά που πετάει ο Σαββίδης και σκοντάφτω στο κατούρημα. Οπότε κρατιέμαι μέχρι να γυρίσω σπίτι.

Ποιός είχε πει ότι χώρις τις γυναίκες τα λεφτά δε θα είχαν αξία?

Π
Ο Αριστοτέλης....
Αυτός κι αν ερωτεύτηκε με πάθος.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ελληνίδα εμφανίσημη και παντρεμένη για περισσότερα από 5 χρόνια που να μην κερατώνει τον άντρα της δεν έχω γνωρίσει στη ζωή μου!

Δηλαδή έχεις γνωρίσει όλες τις εμφανίσιμες παντρεμένες ελληνίδες και βρήκες ότι κερατώνουν κιόλας;Ότι να ναι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom