Νέα

Ένα καράβι για τη Γάζα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.158
Κριτικές
14
Like
4.397
Πόντοι
3.715
ναι, αυτά θα συνεχίσουν να γίνονται
σε λίγο θα βυθίσουν και κάποιο ως κλιμάκωση για την εμπέδωση της παντοκρατορίας τους.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.158
Κριτικές
14
Like
4.397
Πόντοι
3.715
αναρωτιέμαι πόσο χώρο έχουν στις φυλακές της Νεγκέβ, αλλά εδώ να μου πεις εχουν στοιβάξει 1+ μύριο κόσμο σε περιφραγμένη φυλακή, τη μεγαλύτερη στον κόσμο, θα κολλήσουν να χώσουν καμμιά χιλιάδα ευρωπαίους ακόμη;
 

Επισκέπτης
OK το βρηκα.

Προσωπικα,τα σχολια απο τους συνηγορους του Ισραηλ(που ειναι πολλα!)τα βρηκα διασκεδαστικα,μου θυμισαν τα σιστακια που ψαρευουν στα θολα νερα του μπου ενα πραμα.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
μπορεί κανείς να υποστηρίξει όμως ότι και το ολοκαύτωμα ήταν ένα θελημένο Pearl Harbour για να νομιμοποιηθεί ένα προτεκτοράτο στην πύλη της πλουτοπαραγωγικής πηγής των υδρογονανθράκων της Μ. Ανατολής κι ευρύτερης Ασίας.

Αποκλείεται...
Θα το αποτρέψει η έλευση των Ελ...

Και λίγο πιο σοβαρά...
Το Ισραήλ έστειλε ένα μηνυματάκι με πολλαπλούς αποδέκτες...
Και φυσικά αψηφά επιδεικτικά τόσο τη διεθνή έννομη τάξη όσο και τη διεθνή κοινή γνώμη...
Σιγά μην κάτσει να συζητά ζητήματα εθνικής κυριαρχίας και γεωστρατηγικής με μκο...Αυτά τα κάνουν μπανανίες στην πάνω άκρη της Μεσογείου...
Υπενθύμισε δε στην Τουρκία ότι έχει ξεψαρώσει επικίνδυνα και κάνει παιχνίδι σε απαγορευμένες περιοχές (Ιράν)..

Φυσικά πρόκειται για ειδεχθή και βαθύτατα παράνομη πράξη την οποία όποιος δεν έχει περιτομή στον εγκέφαλο την καταδικάζει...
Αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω πως αυτοί που καταλύουν κάθε εσωτερική έννομη τάξη, ξαφνικά θυμήθηκαν το διεθνές δίκαιο...
Για να μη μιλήσω για την Τουρκία που ακόμη και αυτό το Ισραήλ δυσκολεύεται να την πιάσει σε θέματα καταπάτησης διεθνούς δικαίου, απόφάσεων του ΟΗΕ και άλλα τινά...

Αυτά τα λίγα...
 

Επισκέπτης
OK το βρηκα.

Προσωπικα,τα σχολια απο τους συνηγορους του Ισραηλ(που ειναι πολλα!)τα βρηκα διασκεδαστικα,μου θυμισαν τα σιστακια που ψαρευουν στα θολα νερα του μπου ενα πραμα.

ρε βρωμερό ποντίκι έχεις γνώμη και για το Ισραήλ? :2funny:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Το Ισραήλ έστειλε ένα μηνυματάκι με πολλαπλούς αποδέκτες...
Και φυσικά αψηφά επιδεικτικά τόσο τη διεθνή έννομη τάξη όσο και τη διεθνή κοινή γνώμη...
Κι εγώ αυτό νομίζω και μου βρωμάει προβοκάτσια η δουλειά.
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Αποκλείεται...
Θα το αποτρέψει η έλευση των Ελ...

Και λίγο πιο σοβαρά...
Το Ισραήλ έστειλε ένα μηνυματάκι με πολλαπλούς αποδέκτες...
Και φυσικά αψηφά επιδεικτικά τόσο τη διεθνή έννομη τάξη όσο και τη διεθνή κοινή γνώμη...
Σιγά μην κάτσει να συζητά ζητήματα εθνικής κυριαρχίας και γεωστρατηγικής με μκο...Αυτά τα κάνουν μπανανίες στην πάνω άκρη της Μεσογείου...
Υπενθύμισε δε στην Τουρκία ότι έχει ξεψαρώσει επικίνδυνα και κάνει παιχνίδι σε απαγορευμένες περιοχές (Ιράν)..

Φυσικά πρόκειται για ειδεχθή και βαθύτατα παράνομη πράξη την οποία όποιος δεν έχει περιτομή στον εγκέφαλο την καταδικάζει...
Αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω πως αυτοί που καταλύουν κάθε εσωτερική έννομη τάξη, ξαφνικά θυμήθηκαν το διεθνές δίκαιο...
Για να μη μιλήσω για την Τουρκία που ακόμη και αυτό το Ισραήλ δυσκολεύεται να την πιάσει σε θέματα καταπάτησης διεθνούς δικαίου, απόφάσεων του ΟΗΕ και άλλα τινά...

Αυτά τα λίγα...
οι Τουρκοι κομραντεν μου σκιζονται για τα ανθρωπινα δικαιωματα.....στις αλλες χωρες
 

Επισκέπτης
μπορεί κανείς να υποστηρίξει όμως ότι και το ολοκαύτωμα ήταν ένα θελημένο Pearl Harbour για να νομιμοποιηθεί ένα προτεκτοράτο στην πύλη της πλουτοπαραγωγικής πηγής των υδρογονανθράκων της Μ. Ανατολής κι ευρύτερης Ασίας.

μπράβο ρε εσύ και τους δίδυμους πύργους τους έριξε η Μοσάντ! :tooth: το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις? :2funny:
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.158
Κριτικές
14
Like
4.397
Πόντοι
3.715
Δεν ξέρω τίποτε για ελ, ελ αλαμέϊν; ελ σαλάμ; ελ αλ;

δε γίνεσαι λίγο πιο συγκεκριμένος να σε καταλάβουμε;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ρε βρωμερό ποντίκι έχεις γνώμη και για το Ισραήλ? :2funny:

Λες να ψαρεύει και αυτός στα θολά νερά του μπου;  :2funny:  :2funny:  :2funny:

οι Τουρκοι κομραντεν μου σκιζονται για τα ανθρωπινα δικαιωματα.....στις αλλες χωρες

Σωστή η σειρούλα μου στα waffen ss!

Κι εγώ αυτό νομίζω και μου βρωμάει προβοκάτσια η δουλειά.

Κοίτα...
Ακόμη και αν κάποιοι ήθελαν θύματα μεταξύ των μελών της αποστολής (παλιά μου τέχνη κόσκινο των εδώ μπαρμπαστρουμφ που ) η δολοφονία 20 αόπλων δεν κολλάει...
Ήταν επίδειξη δύναμης...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Πάντως έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον να δούμε το χειρισμό της Άγκυρας σε αυτή την εξέλιξη, δεδομένης της συγκυρίας πολύ κακών σχέσεων ΗΠΑ-Ισραήλ αυτή την εποχή (πρωτοφανές αλλά αληθινό :S).
 

Επισκέπτης
Αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω πως αυτοί που καταλύουν κάθε εσωτερική έννομη τάξη, ξαφνικά θυμήθηκαν το διεθνές δίκαιο...

Πάλι κλαψομουνιάζεις για την εσωτερική έννομη τάξη?
Άντε κάνε καμιά περιπολία στα λιμάνια μην τυχόν και ταλαιπωρηθούν τπτ τουρίστες..
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ακόμη και αν κάποιοι ήθελαν θύματα μεταξύ των μελών της αποστολής (παλιά μου τέχνη κόσκινο των εδώ μπαρμπαστρουμφ που ) η δολοφονία 20 αόπλων δεν κολλάει...
Ήταν επίδειξη δύναμης...
Ναι, πάει πολύ το ξέρω - αλλά εδώ λένε οι συνωμοσιολόγοι ότι η 9/11 ήταν inside job. :jerking:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
μπορεί κανείς να υποστηρίξει όμως ότι και το ολοκαύτωμα ήταν ένα θελημένο Pearl Harbour για να νομιμοποιηθεί ένα προτεκτοράτο στην πύλη της πλουτοπαραγωγικής πηγής των υδρογονανθράκων της Μ. Ανατολής κι ευρύτερης Ασίας.

Επίσης μπορεί να υποστηρίξει ότι ο Κορκονέας επέστρεψε με σκοπό και πρόθεση να σκοτώσει και μάλιστα αντί να σημαδέψει κατ' ευθείαν το έκανε σκοπεύοντας στη μπάλα επιτυχγάνοντας στόχο σε ημίφως και εν κινήσει.

Επίσης μπορεί να υποστηρίξει ότι αυτοί που έκαψαν τη Marfin στη Σταδίου το έκαναν με σκοπό και πρόθεση να σκοτώσουν και γνωρίζοντας ότι μέσα εργάζονται άτομα! Μάλιστα τους παρεμπόδισαν τη διαφυγή από την κεντρική είσοδο κρατώντας μαδέρια και φωνάζοντας: "Δουλειά θέλατε σε μέρα απεργίας, ε; Καείτε τώρα π....ηδες τραπεζικοί".

Τέλος μπορεί να υποστηρίξει ότι επίτηδες ο Ελληνικός Στρατός προχώρησε να καταλάβει την Άγκυρα στα 1921 ώστε να ξανοιχτεί πολύ, να χάσει και έτσι να γίνει η ανταλλαγή πληθυσμών!

Ό,τι θέλεις μπορεί να υποστηρίξει κάποιος. Μόνο που φίλε μου Α-Ω λίγη σχέση με την πραγματικότητα θα είχε...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Πάλι κλαψομουνιάζεις για την εσωτερική έννομη τάξη?
Άντε κάνε καμιά περιπολία στα λιμάνια μην τυχόν και ταλαιπωρηθούν τπτ τουρίστες..

Καλά...
Όταν στην Κόρινθο το Σεπτέμβρη βαράτε μαζικά πτωχεύσεις διότι δεν πάτησε τουρίστας όλο το καλοκαίρι, μην στήνεις πάλι κρειμάλες και πυρές για πολιτικούς...
Daniel εβραιος εισαι ?

Ασφαλώς και είναι...Μαζί πάμε συναγωγή κάθε Σάββατο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom