Νέα

Ελλάδα...Αγανακτισμένοι στο Σύνταγμα... σκυτάλη από Ισπανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pet1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20K
  • Εμφανίσεις 478K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
δεν το κλείδωσαν σου λέω
και δεν είναι αυτό
το θέμα είναι πως για να κάνουνε τις ιδιωτικοποιήσεις δεν χρειάζοντι μόνο ένα νόμο
χρειάζονται και την ηρεμία του κόσμου
πού θα την βρούνε;

σιγοβράζει λέμε

έλα στεγαστικό σου δίνουνε με κυμαινόμενο να ξαναχτίσεις το "σπιτάκι" σου....

το επίκεντρο η μετακύλιση και η επαναγορά χρέους
Συνάντηση στο Παρίσι για τη συμμετοχή των ιδιωτών στο νέο μηχανισμό στήριξης της Ελλάδας

Αθήνα
[size=18pt]Εκπρόσωποι κορυφαίων χρηματοοικονομικών ομίλων της Ευρωζώνης συναντώνται στα κεντρικά γραφεία της BNP Paribas στο Παρίσι προκειμένου να συζητήσουν τη συμμετοχή τους στο νέο μηχανισμό στήριξης της Ελλάδας.[/size]

Στο επίκεντρο των συζητήσεων, που διεξάγονται υπό την αιγίδα  του Διεθνούς Χρηματοπιστωτικού Ινστιτούτου (IIF), θα τεθούν οι προϋποθέσεις για τη μετακύλιση ελληνικών ομολόγων, καθώς έως σήμερα έχουν υπάρξει σοβαρές διαφωνίες όσον αφορά στο ύψος των επιτοκίων καθώς και στη διάρκεια των νέων τίτλων.

Σύμφωνα με πληροφορίες η νέα πρόταση που θα συζητηθεί στη βάση του αρχικού γαλλικού σχεδίου θα περιλαμβάνει πιο ελκυστικούς όρους για τη συμμετοχή των τραπεζών συγκριτικά με το αρχικό σχέδιο, [size=18pt]το οποίο προβλέπει μετακύλιση των ελληνικών ομολόγων που λήγουν έως το 2014 σε 30ετείς τίτλους[/size], αλλά αφορά μόνον στο ήμισυ των τοποθετήσεων των τραπεζών σε ελληνικό χρέος.

    Το γαλλικό σχέδιο

Το νέο της δε χαρακτηριστικό των διαπραγματεύσεων είναι η πρόβλεψη για μερική επαναγορά χρέους, εξέλιξη που θα οδηγούσε στην εξομάλυνση των συνθηκών στην αγορά ομολόγων.

Με βάση το αρχικό σχέδιο, το χρέος που θα επανεπενδυθεί θα έχει επιτόκιο έως 8%, το οποίο θα διαμορφώνεται μέσα από ένα βασικό επιτόκιο 5,5% συν ένα επιπλέον ποσοστό έως 2,5% που θα συνδέεται με τον ρυθμό ανάπτυξης της ελληνικής οικονομίας.

Το νέο σχέδιο προβλέπει πως το μέγιστο τελικό επιτόκιο θα μειωθεί στο 5,76% με το βασικό επιτόκιο να είναι κυμαινόμενο και συνδεδεμένο με το τριμηνιαίο Euribor, προσαυξημένο με επιπλέον ποσοστό της τάξεως του 1,7%.

[size=18pt]Το πρόσθετο κίνητρο θα έχει μέγιστο όριο προσαύξησης το 2,5% και δεν θα διαμορφώνεται με βάση τον ρυθμό ανάπτυξης, αλλά τον πληθωρισμό της Ελλάδας[/size].
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Δηλ η κλιμάκωση της βίας είναι η λύση;

Ποια βια λες τυπε;
Η μονη "βια" απο μερους του απλου κοσμακη ειναι τα γιαουρτια που ριχνουν σε καποιους βουλευτες
Αποτοκο του ΟΡΓΙΟΥ ΒΙΑΣ ΚΑΙ ΧΟΥΝΤΙΚΩΝ ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΣΜΩΝ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΩΝ ΜΑΤΑΤΖΗΔΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ..

δεν ειδα αλλη  βια....

Αν ναι, δε θα τις αρπάξει πάλι ο κόσμος;


 Θα υπαρξουν θυματα την αλλη φορα αν ξαναπροσπαθησουν να φερθουν ετσι
 Ο νοων νοειτω,απλα!!!
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Είδες με προσοχή τις φωτογραφίες τις προάλλες; Δε δίσταζαν να χτυπήσουν ασπρομάλληδες στην ψύχρα.

Αν προετοιμάζεται βία από ορισμένους, πιστεύεις ότι θα έχουν αναστολές να τους πατήσουν όλους κάτω;

Σοβαρολογείς; :think:
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
Είδες με προσοχή τις φωτογραφίες τις προάλλες; Δε δίσταζαν να χτυπήσουν ασπρομάλληδες στην ψύχρα.

Αν προετοιμάζεται βία από ορισμένους, πιστεύεις ότι θα έχουν αναστολές να τους πατήσουν όλους κάτω;

Σοβαρολογείς; :think:

ΑΠΟΛΥΤΑ τυπε..
Οταν θα βρεθει κανενας απελπισμενος με κανενα καλασνικοφ και θα θερισει τα "φυντάνια"
των "χουντικων" με μανδυα

θα ειναι και η απαρχη της επιβιβασης τους σε ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ γιατι ο στρατος δεν θα τα βαλει με τον κοσμακη
πιστεψε με..


απο κει και περα αν ειναι μονο ειρηνικο.. το παιχνιδι θα απαντανε με ΑΝΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ και ΧΗΜΙΚΑ
και θα κανουν τον κοσμο ζομπι με CS

και μετα θα λενε για "πατριωτικο καθηκον να περασει το μεσοπροθεσμο"

ετσι λεω εγω... ;)

ΕΚΤΕΛΕΣΗ στα ΜΙΑΣΜΑΤΑ..



 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Ειναι απλα τα πραματα.

Ο τυπος ρωτηθηκε πιεστικα αν αληθευει οτι ειναι λιτης.

Αρνηθηκε να απαντησει,αρνηθηκε να βγαλει ταυτοτητα η καποιο αλλο εγγραφο.

Γιατί, τί είσαι; Αστυνομία; Κάποια άλλη κατεστημένη αρχή που θα σου βγάλω και έγγραφο;

Επομενως θεωρηθηκε ως λιτης,επομενως ξυλοκοπηθηκε,ορθα ΙΜΟ.

Άκου ρε μαλακα τί λέει το άτομο και τα πιστεύει κιόλα... Ορθώς ξυλοκοπήθηκε διότι δεν έβγαζε ταυτότητα...

ΥΓ προσωπικα εχω βγαλει χαρτια(ταυτοτητα,διπλωμα,ασφαλεια κλπ)ΧΩΡΙΣ να μου το ζητησει κανεις,απλα για να με εμπιστευτουν οι διπλανοι μου(ημουν μονος μου).

Γούστο σου και καπέλο σου και ίσως κι εγώ να έκανα το ίδιο. Θαρρώ καταλαβαίνεις ότι άλλο να σου ζητά ένας πολίτης να βγάλεις ταυτότητα κι άλλο να του δείχνεις εσύ έτσι; Σε δημόσιο χώρο; Να ζητάει ταυτότητα; Πάμε καλα;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Γιατί, τί είσαι; Αστυνομία; Κάποια άλλη κατεστημένη αρχή που θα σου βγάλω και έγγραφο;

Άκου ρε μαλακα τί λέει το άτομο και τα πιστεύει κιόλα... Ορθώς ξυλοκοπήθηκε διότι δεν έβγαζε ταυτότητα...

Γούστο σου και καπέλο σου και ίσως κι εγώ να έκανα το ίδιο. Θαρρώ καταλαβαίνεις ότι άλλο να σου ζητά ένας πολίτης να βγάλεις ταυτότητα κι άλλο να του δείχνεις εσύ έτσι; Σε δημόσιο χώρο; Να ζητάει ταυτότητα; Πάμε καλα;

αν και διαφωνώ κάθετα με τη θέση του υπερπόντικα έχω την εξής απορία.....
τον πρόβλημά σας ιδεολογοπουστράκια είναι το περιστατικό βίας με έναν ασπρομάλλη παρανοικό, ή η ανευ προηγουμενου δολοφονική βία και καταστολή με στόχο τους απλούς ανθρώπους που διαδήλωναν ειρηνικά; 
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Γιατί, τί είσαι; Αστυνομία; Κάποια άλλη κατεστημένη αρχή που θα σου βγάλω και έγγραφο;

Άκου ρε μαλακα τί λέει το άτομο και τα πιστεύει κιόλα... Ορθώς ξυλοκοπήθηκε διότι δεν έβγαζε ταυτότητα...

Γούστο σου και καπέλο σου και ίσως κι εγώ να έκανα το ίδιο. Θαρρώ καταλαβαίνεις ότι άλλο να σου ζητά ένας πολίτης να βγάλεις ταυτότητα κι άλλο να του δείχνεις εσύ έτσι; Σε δημόσιο χώρο; Να ζητάει ταυτότητα; Πάμε καλα;


 Λες μαλακιες
 Το ατομο μιλουσε ενωπιον καποιων (αρκετων) ατομων με καποιες ακραιες θεσεις
 οκεικ,αποψεις ειναι αυτες ο καθενας εχεις και απο μια

 αλλα στο περιθωριο πουλαγε τρελιτσα,απειλουσε και το επαιζε πονηρουλης στους
 συνομιλητες του,στο παρασκηνιο εννοω....

 εφαγε τις μπατσες του και πηγε στους μπατσους του

 ωρα του καλη..
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
το τι θα γίνει δεν έχει καμμιά σχέση με το τι τους ενδιαφέρει.
εάν τους ενδιέφερε δε θα φτάναμε εδώ που φτάσαμε.


  σωστο αυτο,καμμια διαφωνια
  αυτο που τους ενδιαφερει ομως πυροδοτει αλλες καταστασεις
  καταστασεις για τις οποιες ΜΠΟΡΕΙ να ΜΗΝ ειναι προετοιμασμενοι...
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
αν και διαφωνώ κάθετα με τη θέση του υπερπόντικα έχω την εξής απορία.....
τον πρόβλημά σας ιδεολογοπουστράκια είναι το περιστατικό βίας με έναν ασπρομάλλη παρανοικό, ή η ανευ προηγουμενου δολοφονική βία και καταστολή με στόχο τους απλούς ανθρώπους που διαδήλωναν ειρηνικά;  

Ρε συ αφου ξεραν οτι τους επερνε, και τα εκαναν τι λεμε τωρα..

ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ οτι....

οι ΤΥΠΟΙ και οι ΝΟΜΟΙ στη "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" μας ειναι μονο για να ΛΕΓΟΝΤΑΙ αλλα να μην ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ...


ΟΠΟΤΕ μαλλον παλι ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ  :uglystupid:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Ετσι πρεπει ετσι θα διασφαλιστει η ειρηνη.οποιος λεει κατι αντιθετο με τα πιστευω μας,πρεπει να τρωει ξυλο.επισης οποιοι κανουν φασαριες ειναι προβοκατορες και πρακτορες του εχθρου.
και η ζωη συνεχιζεται....
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
ΑΠΟΛΥΤΑ τυπε..
απο κει και περα αν ειναι μονο ειρηνικο.. το παιχνιδι θα απαντανε με ΑΝΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ και ΧΗΜΙΚΑ
και θα κανουν τον κοσμο ζομπι με CS
Δεν ξέρω για χουντικούς, ελικόπτερα κλπ που λες..... :rolleyes: σε κάθε περίπτωση παρήγγειλαν νέα χημικά, οικολογικά που δε ρυπαίνουν - απλά σου γαμάνε το κυκλοφοριακό την επόμενη μέρα.

Βούτυρο στο ψωμί τους η βία, θα τρίβουν τα χέρια τους και θα απαντήσουν με ακόμα μεγαλύτερη που τα γεγονότα τις προάλλες θα μοιάζουν με μπουγέλα που παίζαμε στο σχολείο. :rolleyes:
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
Δεν ξέρω για χουντικούς, ελικόπτερα κλπ που λες..... :rolleyes: σε κάθε περίπτωση παρήγγειλαν νέα χημικά, οικολογικά που δε ρυπαίνουν - απλά σου γαμάνε το κυκλοφοριακό την επόμενη μέρα.

Βούτυρο στο ψωμί τους η βία, θα τρίβουν τα χέρια τους και θα απαντήσουν με ακόμα μεγαλύτερη που τα γεγονότα τις προάλλες θα μοιάζουν με μπουγέλα που παίζαμε στο σχολείο. :rolleyes:

Φιλαρακο αν καταφυγει ο κοσμος στην ΒΙΑ ... απλα δεν τους παιρνει (με τιποτα ομως)

και αυτο πρεπει να γινει... παρολο που γενικα δεν ειμαι υπερ της ΒΙΑΣ

αλλα ο δικος μου κανονας οταν κλεινουν τα σπιτια αυτων που δεν φταινε εναι αυτος.. ΒΙΑ λοιπον


και μονο πλεον..

διοτι δεν υπαρχει πολιτευμα για να καταλυθει ΠΛΕΟΝ... εχει ηδη καταλυθει πρωτίστως απο αυτους  ;)
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
αν και διαφωνώ κάθετα με τη θέση του υπερπόντικα έχω την εξής απορία.....
τον πρόβλημά σας ιδεολογοπουστράκια είναι το περιστατικό βίας με έναν ασπρομάλλη παρανοικό, ή η ανευ προηγουμενου δολοφονική βία και καταστολή με στόχο τους απλούς ανθρώπους που διαδήλωναν ειρηνικά;  

Το πρόβλημά μου ρε βλακέντιε είναι ότι υπάρχουν άτομα που πιστεύουν στο "ορθώς ξυλοκοπήθηκε" και στο "όποτε σε ρωτάω εγώ σε δημόσιο χώρο θα βγάζεις ταυτότητα να τη βλέπω".
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ναι,γιατί δεν χρεωκόπησες,σε χρεωκόπησαν,ας πάνε να τα ζητήσουν από τον Άκη....

και εσύ που ήσουνα? εσύ τι έκανες? κοιμόσουν τον ύπνο του δικαίου? ή μήπως δεν ήξερες?
 

Συνημμένα

  • 2011-06-29_110115.jpg
    2011-06-29_110115.jpg
    286,8 KB · Εμφανίσεις: 10
  • 2011-06-29_110200.jpg
    2011-06-29_110200.jpg
    269,1 KB · Εμφανίσεις: 10

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το πρόβλημά μου ρε βλακέντιε είναι ότι υπάρχουν άτομα που πιστεύουν στο "ορθώς ξυλοκοπήθηκε" και στο "όποτε σε ρωτάω εγώ σε δημόσιο χώρο θα βγάζεις ταυτότητα να τη βλέπω".
και γω πιστεύω ότι κάποιοι πρέπει ορθώς να ξυλοκοπηθούν.
εσύ, ας πούμε προηγείσαι του καμμένου στη δική μου λίστα.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom