Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 338K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
Πρέπει να μην πηγαίνουν πολλοί. Κάποια στιγμή έγιναν σκέψεις για μια στοιχειώδη αποζημίωση, ως κίνητρο να πηγαίνουν στις εφορευτικές. Και να μην εμφανιστείς αμφιβάλλω αν ασχοληθεί κανείς. Νομίζω ότι έχει δικαίωμα ο δικαστικός αντιπρόσωπος να αρπάξει ψηφοφόρο και να τον ορίσει επί τόπου μέλος. Θα μας διαφωτίσει κάποιος δικηγόρος επ αυτού.
Όλο το θέμα με τις εφορευτικές ξεκινάει πως ο διορισμός γίνεται κατόπιν κλήρωσης από τον κατάλογο του εκλογικού τμήματος.
Βγαίνει λοιπόν από την κλειτορίδα ως τακτικό μέλος ένας που έχει ψοφήσει πρίν 5 χρόνια και βγαίνεις επίσης και εσυ 15ο αναπληρωματικό μέλος.
Και πας μια κάποια στιγμή να ψηφίσεις και σου λένε πως δεν έχουν εμφανιστεί όλοι οι προηγούμενοι από εσένα πού είσαι το νούμερο 15.
Και σε κρατάνε.....
Και αρχίζουν τα μπινελίκια.....
Αμοιβή έχουν μόνο οι δικαστικοί και οι μπάτσοι, όλοι οι άλλοι "είναι τιμή μας που κληρωθήκαμε".....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.173
Κριτικές
8
Like
32.389
Πόντοι
6.536
Όλο το θέμα με τις εφορευτικές ξεκινάει πως ο διορισμός γίνεται κατόπιν κλήρωσης από τον κατάλογο του εκλογικού τμήματος.
Βγαίνει λοιπόν από την κλειτορίδα ως τακτικό μέλος ένας που έχει ψοφήσει πρίν 5 χρόνια και βγαίνεις επίσης και εσυ 15ο αναπληρωματικό μέλος.
Και πας μια κάποια στιγμή να ψηφίσεις και σου λένε πως δεν έχουν εμφανιστεί όλοι οι προηγούμενοι από εσένα πού είσαι το νούμερο 15.
Και σε κρατάνε.....
Και αρχίζουν τα μπινελίκια.....
Αμοιβή έχουν μόνο οι δικαστικοί και οι μπάτσοι, όλοι οι άλλοι "είναι τιμή μας που κληρωθήκαμε".....
Εκεί το μυαλό σου εσένα...
:2funny:

Για αυτό πάμε λίγο πριν κλείσουν με το παιδί αγκαλιά...

:tooth:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.210
Πόντοι
2.356
Όλο το θέμα με τις εφορευτικές ξεκινάει πως ο διορισμός γίνεται κατόπιν κλήρωσης από τον κατάλογο του εκλογικού τμήματος.
Βγαίνει λοιπόν από την κλειτορίδα ως τακτικό μέλος ένας που έχει ψοφήσει πρίν 5 χρόνια και βγαίνεις επίσης και εσυ 15ο αναπληρωματικό μέλος.
Και πας μια κάποια στιγμή να ψηφίσεις και σου λένε πως δεν έχουν εμφανιστεί όλοι οι προηγούμενοι από εσένα πού είσαι το νούμερο 15.
Και σε κρατάνε.....
Και αρχίζουν τα μπινελίκια.....
Αμοιβή έχουν μόνο οι δικαστικοί και οι μπάτσοι, όλοι οι άλλοι "είναι τιμή μας που κληρωθήκαμε".....
Εγώ τους έγραψα πάντως. Κι η μαλακία είναι ότι έφευγα από το σπίτι όταν ηρθσν οι μπάτσοι και οταν με ρώτησαν αν γνωρίζω που μένει ο κύριος ταδε, νόμισα ότι ηταν κάτι σοβαρό και είπα εγώ είμαι. Και μου έδωσαν το χαρτάκι του διορισμού στο δρόμο. Αν έλεγα δεν έχω ιδέα ακόμη θα με ψαχνανε. Πήγα βρήκα το δικηγορο, του είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω, ψήφισα κι έφυγα. Δεν είπε κάτι ο άνθρωπος και όλα καλά.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
Εγώ τους έγραψα πάντως. Κι η μαλακία είναι ότι έφευγα από το σπίτι όταν ηρθσν οι μπάτσοι και οταν με ρώτησαν αν γνωρίζω που μένει ο κύριος ταδε, νόμισα ότι ηταν κάτι σοβαρό και είπα εγώ είμαι. Και μου έδωσαν το χαρτάκι του διορισμού στο δρόμο. Αν έλεγα δεν έχω ιδέα ακόμη θα με ψαχνανε. Πήγα βρήκα το δικηγορο, του είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω, ψήφισα κι έφυγα. Δεν είπε κάτι ο άνθρωπος και όλα καλά.
Χθες τα έγραφα στον άλλο, είναι τι θα σου τύχει ως δικαστικός αντιπρόσωπος......
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.210
Πόντοι
2.356
Χθες τα έγραφα στον άλλο, είναι τι θα σου τύχει ως δικαστικός αντιπρόσωπος......
Συμφωνώ. Το θέμα είναι αν υπάρχουν συνέπειες και αν εφαρμόζονται. Δεν έχω ακούσει κάτι. Υπήρξε και περίπτωση που δεν πήγε ο δικαστικός σε ενα χωριουδάκι στου διαόλου τη μάνα. Έβαλαν επικεφαλής τον γηραιότερο της εφορευτικής και ψήφισε ο κόσμος κανονικά.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496

Βριζουν οι ΝΔκρατες τις 2 γυναικες απο το εκλογικο περιπτερο του ΜΕΡΑ 25 γιατι δεν ετειναν κι εκεινες το χερι να χαιρετισουν τον Μητσοτακη.

Δικαιωμα τους. Ουτε τον εβρισαν, ουτε τιποτα. Απλως αρνηθηκαν να ανταποδωσουν το χαιρετισμο.
Εδω στη σημερινη εποχη γινονται αγωνες οι ανθρωποι να ειναι ειλικρινεις, να μην υποκρινονται, να μην ακολουθουν ψευτικα κοινωνικα καλουπια, συμπεριφορες και νορμες.
Αν δεν το αισθανονταν, για ποιο λογο να τον χαιρετισουν; Ψευτικα;
Πολυ καλα επραξαν.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Εντάξει στο ΜΕΡΑ25 έχουν καβαλήσει το καλάμι, για να δούμε αν θα μπούνε στη Βουλή, στο όριο είναι ....
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.581
Like
27.812
Πόντοι
5.506
FwFCf9bWAAI3_Gs.jpg
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
μου είχε πει ένας δικηγόρος ότι έπαιρνε τηλέφωνο τα μέλη της εφορευτικής στις 6 το πρωί
Καλα κάνουνε ρε τύπε, ξεκιναει η διαδικασια και ειναι ο αντιπροσωπος μονος του να τα κανει ολα επειδη καποιοι ειναι πολυ απασχολημενοι ή κουρασμενοι να κάνουν ενα απλο καθηκον μια μερα καθε τεσσερα χρονια
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.449
Like
20.280
Πόντοι
6.056

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
Ε,ρε τι έχει να γίνει την άλλη Κυριακή εδώ μέσα....:rockon::2funny::knuppel::skull-and-crossbones::wanker::fuck2::hammer::sopase::tickedoff:

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
Τίποτα δεν θα γίνει, απλά θα δούμε πόσο θα προηγηθεί η ΝΔ.
Της κακιάς γαμιώλας θα γίνει στις επαναληπτικές.
Ακολουθεί μήνυμα για ξεσάλωμα........το κουκκί μου θα το ρίξω Σφύριζα.
Υποχρέωση σε φίλο
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.581
Like
27.812
Πόντοι
5.506

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.449
Like
20.280
Πόντοι
6.056
Eχεις ετοιμασει ψηφοδελτια να μοιρασεις?Πηρες τηλεφωνα να μαζευτει ο κοσμος στις συγκεντρωσεις που θα γινουν?Καρτουλες των υποψηφιων εχεις μαζι?Κυριακη εξω απο το εκλογικο κεντρο τι ωρα θα εισαι?:coffee::confused::confused::confused:
 

SailorGr

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
26
Like
11.110
Πόντοι
3.466
Αυτοι ειμαστε και αυτους εχουμε...
 

Συνημμένα

  • Fv_7GVrXoAEMOED.jpg
    Fv_7GVrXoAEMOED.jpg
    198,9 KB · Εμφανίσεις: 20

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom