Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 338K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
4.435
Like
2.531
Πόντοι
456
Η Νέα Δημοκρατία θα χάσει την κυβέρνηση λόγω της απληστίας του κεφαλαίου (τράπεζες, ενέργεια, Σ/Μ). Ας γίνουν σοφότεροι για την επόμενη φορά που θα τους δοθεί η ευκαιρία.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.948
Κριτικές
5
Like
8.040
Πόντοι
2.306
Γιωτας είναι αυτός ο ο οποίος ΔΕΝ θα ψηφίσει....
Δεν αξιζει δημοκρατία σε όσους βαριουνται να πάνε να ψηφίσουν .
Παραλίες,ψοροπηδαφικα ,φαγαδικα είναι πάντα εκεί.
Η καλπη όμως όχι...εξαιρούνται φυσικά όσοι θα πάνε στις δεύτερες εκλογές λόγω απόστασης.
Δε βαριέσαι τύπε, θα πάω το 2027.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
το πιο περίεργο είναι ότι όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει μητσοτακηγαμιεσαι...
Ε οχι και οποιον ρωτησεις. Απλως οι αδειοι τενεκεδες, ακομη και αν ειναι λιγοτεροι, κανουν παντα μεγαλυτερη φασαρια απο τους γεματους
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Ε οχι και οποιον ρωτησεις. Απλως οι αδειοι τενεκεδες, ακομη και αν ειναι λιγοτεροι, κανουν παντα μεγαλυτερη φασαρια απο τους γεματους
Εξαρτάται ποιον θα ρωτήσεις τύπε...αν ρωτήσεις τους καμμένους της Εύβοιας και τους γονείς των παιδιών που σκοτώθηκαν στα τέμπη....θα σου πουν άλλα...

αν ρωτήσεις όσους πήραν λεφτά από την λίστα πέτσα, από το ταμείο ανάκαμψης, το τεπιχ κτλπ...θα σου πουν άλλα...

αν ρωτήσεις κάτι μετακλητούς που αυξήθηκαν κατα 200% τα τελευταία 2 χρόνια...εκεί να δεις τι θα σου πουν...

όσο για τους τενεκέδες....αν τους γεμίσεις με βολέματα και διορισμούς...δεν κάνουν ούτε κιχ....:hi:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Κατι που ακουσα για τον Τζημερο σε συζητηση. Ειχα πει οτι οποιος ψηφισει Τζημερο, καλυτερα να ψηφισει Μητσοτακη κατευθειαν.
Πολυ πιθανο στις δευτερες εκλογες ο Τζημερος να παρει το 1% η οποιο ποσοστο εχει, και αφου ερθει σε συνεννοηση με τον Μητσοτακη, να βγει και να πει οτι συντασεται με τη ΝΔ για το ευρυτερο καλο. Ετσι επιτελους θα βγει βουλευτης, μεσω της ΝΔ. Ο Σκυλακακης καλυτερος ηταν; Γιατι οχι και ο Τζημερος.
Η ΝΔ εχει πει οτι θα τα βαλει με το βαθυ κρατος-προνομια συνδικαλιστων, μονιμη ενασχοληση και ενδιαφερον στην αντζεντα του Τζημερου, οποτε θα εχει πατημα να ενταχθει στη ΝΔ, και η ΝΔ να καρπωθει το οποιο ποσοστο του.

Εχουν μπει στη Βουλη καν και καν. Γιατι οχι και ο Τζημερος;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Κατι που ακουσα για τον Τζημερο σε συζητηση. Ειχα πει οτι οποιος ψηφισει Τζημερο, καλυτερα να ψηφισει Μητσοτακη κατευθειαν.
Πολυ πιθανο στις δευτερες εκλογες ο Τζημερος να παρει το 1% η οποιο ποσοστο εχει, και αφου ερθει σε συνεννοηση με τον Μητσοτακη, να βγει και να πει οτι συντασεται με τη ΝΔ για το ευρυτερο καλο. Ετσι επιτελους θα βγει βουλευτης, μεσω της ΝΔ. Ο Σκυλακακης καλυτερος ηταν; Γιατι οχι και ο Τζημερος.
Η ΝΔ εχει πει οτι θα τα βαλει με το βαθυ κρατος-προνομια συνδικαλιστων, μονιμη ενασχοληση και ενδιαφερον στην αντζεντα του Τζημερου, οποτε θα εχει πατημα να ενταχθει στη ΝΔ, και η ΝΔ να καρπωθει το οποιο ποσοστο του.

Εχουν μπει στη Βουλη καν και καν. Γιατι οχι και ο Τζημερος;
Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μπει ο Τζημερος στη ΝΔ. Μια φορα εγινε το λαθος με τον Μπογδανο. Δεν ξαναγινεται.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Κατι που ακουσα για τον Τζημερο σε συζητηση. Ειχα πει οτι οποιος ψηφισει Τζημερο, καλυτερα να ψηφισει Μητσοτακη κατευθειαν.
Πολυ πιθανο στις δευτερες εκλογες ο Τζημερος να παρει το 1% η οποιο ποσοστο εχει, και αφου ερθει σε συνεννοηση με τον Μητσοτακη, να βγει και να πει οτι συντασεται με τη ΝΔ για το ευρυτερο καλο. Ετσι επιτελους θα βγει βουλευτης, μεσω της ΝΔ. Ο Σκυλακακης καλυτερος ηταν; Γιατι οχι και ο Τζημερος.
Η ΝΔ εχει πει οτι θα τα βαλει με το βαθυ κρατος-προνομια συνδικαλιστων, μονιμη ενασχοληση και ενδιαφερον στην αντζεντα του Τζημερου, οποτε θα εχει πατημα να ενταχθει στη ΝΔ, και η ΝΔ να καρπωθει το οποιο ποσοστο του.

Εχουν μπει στη Βουλη καν και καν. Γιατι οχι και ο Τζημερος;
Και πως ανεχτεί ο Τζήμερος το απέραντο κομματικό στρατό της νδ από δημόσιους υπαλλήλους και μετακλητούς..διορισμένους, ρουσφετιασμένους κτλπ?

Γιατί η νδ μόνο λέει ότι θα τα βάλει με τους συνδικαλιστές και γενικά τους εργατοπατέρες. Τα τέμπη ήταν περίτρανη απόδειξη ότι ΔΕΝ το κάνει. Τον Τζήμερο άραγε δεν τον ενδιαφέρουν οι προσλήψεις νέων μπάτσων την στιγμή που δεν υπάρχουν νοσηλευτές?

Θα μπει στη βουλή..αλλά θα είναι η τελευταία του...θα μου πεις χέστηκε...μετά την 4ετία θα μπει στη νδ κανονικά....εδώ πήρε ο ΣΥΡΙΖΑ τον Αντώναρο αυτός θα κολώσει? :confused:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μπει ο Τζημερος στη ΝΔ. Μια φορα εγινε το λαθος με τον Μπογδανο. Δεν ξαναγινεται.
Μην εισαι απολυτος. Ο Σκυλακακης πως μπηκε; Στο ιδιο συναφι με Τζημερο δεν ηταν;
Εδω μπηκε ο Αντωναρος στο ΣΥΡΙΖΑ, με μηδενικη απηχηση στη κοινωνια, με μηδεν ψηφους να μπορει να προσκομισει στο ΣΥΡΙΖΑ, με μονο προσον του οτι βριζει τον Μητσοτακη.
Ο Τζημερος εχει και 1% προικα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Μην εισαι απολυτος. Ο Σκυλακακης πως μπηκε; Στο ιδιο συναφι με Τζημερο δεν ηταν;
Εδω μπηκε ο Αντωναρος στο ΣΥΡΙΖΑ, με μηδενικη απηχηση στη κοινωνια, με μηδεν ψηφους να μπορει να προσκομισει στο ΣΥΡΙΖΑ, με μονο προσον του οτι βριζει τον Μητσοτακη.
Ο Τζημερος εχει και 1% προικα.
Αλλο ο Σκυλακακης. Μην ξεχνας οτι ο Τζημερος ειναι και ολιγον γραφικος. Ουδεμία ωφελεια θα εχει η ΝΔ. Μονο ζημια.
Το τι καραγκιοζιλικια κανει ο Συριζα με τον Αντωναρο ειναι παραδειγμα προς αποφυγην, οχι προς μιμηση.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ο Σαμαράς ο 2ος λες τύπε, θα εκλεγεί ;
Κεφαλογιάννηδες, πόσοι θα κατέβουν σε αυτές τις εκλογές ;
Αν τους ψηφισει ο κοσμος, ας βγουν
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.719
Πόντοι
3.656
Αν τους ψηφισει ο κοσμος, ας βγουν
Ότι η βάση διαλέγει αυτοδημιούργητους, πέρα από τζάκια είναι αυτονόητο ρε τύπε. Δεν το συζητώ αυτό .
Για αυτό διώξαμε και τους γλυξμπουργκ άλλωστε. Για να μην υπάρχουν τζάκια και κληρονομικοί θρόνοι .

Απλά για τους συγκεκριμένους ρώτησα πόσοι θα είναι . Επειδή μπερδεύομαι στο μέτρημα όταν είναι πάνω από 3 με ίδιο επώνυμο .
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Και πως ανεχτεί ο Τζήμερος το απέραντο κομματικό στρατό της νδ από δημόσιους υπαλλήλους και μετακλητούς..διορισμένους, ρουσφετιασμένους κτλπ?

Γιατί η νδ μόνο λέει ότι θα τα βάλει με τους συνδικαλιστές και γενικά τους εργατοπατέρες. Τα τέμπη ήταν περίτρανη απόδειξη ότι ΔΕΝ το κάνει. Τον Τζήμερο άραγε δεν τον ενδιαφέρουν οι προσλήψεις νέων μπάτσων την στιγμή που δεν υπάρχουν νοσηλευτές?

Θα μπει στη βουλή..αλλά θα είναι η τελευταία του...θα μου πεις χέστηκε...μετά την 4ετία θα μπει στη νδ κανονικά....εδώ πήρε ο ΣΥΡΙΖΑ τον Αντώναρο αυτός θα κολώσει? :confused:
Δεν νομιζω να ενδιαφερεται ο Τζημερος να εκλεγει βουλευτης για λιγες ημερες, μεχρι τις δευτερες εκλογες. Ουτε να περιμενει 4 χρονια ακομα.
Μου φαινεται λογικο στις δευτερες εκλογες, επειτα απο μια προγραμματικη συμφωνια με τη ΝΔ, και <για το καλο της χωρας, μην ερθει παλι η Αριστερα>, να αφομοιωθει στη ΝΔ στο ψηφοδελτιο της.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Δεν νομιζω να ενδιαφερεται ο Τζημερος να εκλεγει βουλευτης για λιγες ημερες, μεχρι τις δευτερες εκλογες. Ουτε να περιμενει 4 χρονια ακομα.
Μου φαινεται λογικο στις δευτερες εκλογες, επειτα απο μια προγραμματικη συμφωνια με τη ΝΔ, και <για το καλο της χωρας, μην ερθει παλι η Αριστερα>, να αφομοιωθει στη ΝΔ στο ψηφοδελτιο της.
Μα αυτό λέω και εγώ....ως Τζήμερος με τις απόψεις που έχει...ούτε 1 στο εκατομμύριο....ως μεταγραφή στη νδ και να ξεχάσει αυτά που έλεγε (τα περισσότερα) για να μπει στο payroll...φυσικά...το όνειρο του κάθε wannabe με τα παράπλευρα κόμματα....

Και θα δεις πως θα τον κατουρήσει τον Κρανιδιώτη σε 10 δευτερόλεπτα....:confused:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Μα αυτό λέω και εγώ....ως Τζήμερος με τις απόψεις που έχει...ούτε 1 στο εκατομμύριο....ως μεταγραφή στη νδ και να ξεχάσει αυτά που έλεγε (τα περισσότερα) για να μπει στο payroll...φυσικά...το όνειρο του κάθε wannabe με τα παράπλευρα κόμματα....

Και θα δεις πως θα τον κατουρήσει τον Κρανιδιώτη σε 10 δευτερόλεπτα....:confused:
Αν ειδες ομως τον Βοριδη τελευταια, δινει καποιο πατημα στον Τζημερο και να ενταχθει στη ΝΔ απολαμβανοντας τα προνομια του βουλευτη, και φυσικα να μιλαει στη Βουλη προωθωντας τις θεσεις του.
Με τον Βοριδη να λεει οτι επειτα απο την αποτυχια του κρατους με τα τρενα, η ΝΔ στην επομενη 4ετια ειναι αποφασισμενη να συγκρουστει με το βαθυ κρατος και τους συνδικαλιστες.
Πιστευω αρκει αυτο στον Τζημερο. Συν <ο κινδυνος της Αριστερας που ερχεται παλι με τον ΣΥΡΙΖΑ>, ως απειλη και κατι καταστροφικο για τη χωρα, κατι που θα πρεπει να βαλουν αναχωμα ολοι, συντασομενοι με την ΝΔ.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.574
Like
6.206
Πόντοι
2.356
Κατι που ακουσα για τον Τζημερο σε συζητηση. Ειχα πει οτι οποιος ψηφισει Τζημερο, καλυτερα να ψηφισει Μητσοτακη κατευθειαν.
Πολυ πιθανο στις δευτερες εκλογες ο Τζημερος να παρει το 1% η οποιο ποσοστο εχει, και αφου ερθει σε συνεννοηση με τον Μητσοτακη, να βγει και να πει οτι συντασεται με τη ΝΔ για το ευρυτερο καλο. Ετσι επιτελους θα βγει βουλευτης, μεσω της ΝΔ. Ο Σκυλακακης καλυτερος ηταν; Γιατι οχι και ο Τζημερος.
Η ΝΔ εχει πει οτι θα τα βαλει με το βαθυ κρατος-προνομια συνδικαλιστων, μονιμη ενασχοληση και ενδιαφερον στην αντζεντα του Τζημερου, οποτε θα εχει πατημα να ενταχθει στη ΝΔ, και η ΝΔ να καρπωθει το οποιο ποσοστο του.

Εχουν μπει στη Βουλη καν και καν. Γιατι οχι και ο Τζημερος;
Δε λειτουργεί έτσι ομως. Ο Τζημερος ψηφίζεται από ενα ετερόκλητο πλήθος, χωρίς κομματική συνείδηση. Και να πει συντάσσομαι με τη ΝΔ, σκοτίστηκαν οι περισσότεροι από αυτούς που τον ψηφισαν. Δε θα πειθαρχήσουν στην προτροπή να ψηφίσουν Μητσοτάκη για προφανείς λογους.
Εγώ θα ψηφισω μάλλον Καζάκη. Αν μου βγει φιλομητσοτακικός ή φιλοτσιπρικός τη δεύτερη Κυριακή, σκορδοκαΐλα μου.
Αν είχα σκοπό να ψηφίσω Μητσοτάκη ή Τσίπρα θα το έκανα εξαρχής.
Δε θα ψήφιζα αυτόν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Αν ειδες ομως τον Βοριδη τελευταια, δινει καποιο πατημα στον Τζημερο και να ενταχθει στη ΝΔ απολαμβανοντας τα προνομια του βουλευτη, και φυσικα να μιλαει στη Βουλη προωθωντας τις θεσεις του.
Με τον Βοριδη να λεει οτι επειτα απο την αποτυχια του κρατους με τα τρενα, η ΝΔ στην επομενη 4ετια ειναι αποφασισμενη να συγκρουστει με το βαθυ κρατος και τους συνδικαλιστες.
Πιστευω αρκει αυτο στον Τζημερο. Συν <ο κινδυνος της Αριστερας που ερχεται παλι με τον ΣΥΡΙΖΑ>, ως απειλη και κατι καταστροφικο για τη χωρα, κατι που θα πρεπει να βαλουν αναχωμα ολοι, συντασομενοι με την ΝΔ.
Πολύ βολικό αυτό για τη νδ....

Αν ρωτάς εμένα ακόμα δεν έχω πειστεί ότι δεν θα πάρει τρανό πούλο στις εκλογές...νομίζουν ότι το λέω επειδή κάνω πόλεμο στην νδ...αλλά αλήθεια από 100 άτομα που μπορεί να ξέρω ούτε αυτοί που ήθελαν νδ τώρα δεν την θέλουν. Βέβαια να πω ότι κανένας από αυτούς δεν είναι άμεσα ευνοημένος από την νδ.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Δε λειτουργεί έτσι ομως. Ο Τζημερος ψηφίζεται από ενα ετερόκλητο πλήθος, χωρίς κομματική συνείδηση. Και να πει συντάσσομαι με τη ΝΔ, σκοτίστηκαν οι περισσότεροι από αυτούς που τον ψηφισαν. Δε θα πειθαρχήσουν στην προτροπή να ψηφίσουν Μητσοτάκη για προφανείς λογους.
Εγώ θα ψηφισω μάλλον Καζάκη. Αν μου βγει φιλομητσοτακικός ή φιλοτσιπρικός τη δεύτερη Κυριακή, σκορδοκαΐλα μου.
Αν είχα σκοπό να ψηφίσω Μητσοτάκη ή Τσίπρα θα το έκανα εξαρχής.
Δε θα ψήφιζα αυτόν.
Επεσα πανω σε βιντεακι του Καζακη στο γιουτουμπ οπου προεβλεπε Κουρεμα καταθεσεων.
Ποσες φορες το εχουμε ακουσει αυτο... Και ποτε δεν εγινε.
Κινδυνολογος μου φαινεται.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
To νεοφιλελε νεοταξικο καρτοον κουλης καθε μερα που περναει πεφτει παρα τι γραφουν τα καλοταισμενα και πουλημενα ανθελληνικα μμε...μονο κατι λιμα 50-60 ετων σαν τον μπιμποδικηγορο εμειναν να τον ψηφιζουν.Οι κατω των 35 ακουνε κουλης και τρεχουν να σωθουν...!!!Αν δεν εβγαζε κυβερνηση η Αμερικανικη πρεσβεια στην Αθηνα η νουδουλα δεν θα επιανε ουτε το 10% στις προσεχης εκλογες.... αλλα στο πιθηκισταν γινεται παντα οτι πει ο θειος Σαμ...
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Δε λειτουργεί έτσι ομως. Ο Τζημερος ψηφίζεται από ενα ετερόκλητο πλήθος, χωρίς κομματική συνείδηση. Και να πει συντάσσομαι με τη ΝΔ, σκοτίστηκαν οι περισσότεροι από αυτούς που τον ψηφισαν. Δε θα πειθαρχήσουν στην προτροπή να ψηφίσουν Μητσοτάκη για προφανείς λογους.
Εγώ θα ψηφισω μάλλον Καζάκη. Αν μου βγει φιλομητσοτακικός ή φιλοτσιπρικός τη δεύτερη Κυριακή, σκορδοκαΐλα μου.
Αν είχα σκοπό να ψηφίσω Μητσοτάκη ή Τσίπρα θα το έκανα εξαρχής.
Δε θα ψήφιζα αυτόν.
o τζήμερος είναι το στυλ του Λεβέντη, μέχρι να φτάσει με το ένα πόδι στον τάφο θα πολιτευεται, πετάει τις μισες αλήθειες του, κάποια στιγμή θα μπει κολαούζος σε κάποια κυβέρνηση συνεργασίας όπως είχε κάνει ο Λεβέντης ο Καρατζαφέρης, και θα ψηφίζει μαζί με αυτούς μνημόνια δαπάνες και θα λέει δεν γινεται αλλιώς, τα έχουμε δει αυτά Λεβέντης Καρατζαφέρης και λοιποί ψηφιζαν να γαμήσουν τον κοσμάκη.....
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Πολύ βολικό αυτό για τη νδ....

Αν ρωτάς εμένα ακόμα δεν έχω πειστεί ότι δεν θα πάρει τρανό πούλο στις εκλογές...νομίζουν ότι το λέω επειδή κάνω πόλεμο στην νδ...αλλά αλήθεια από 100 άτομα που μπορεί να ξέρω ούτε αυτοί που ήθελαν νδ τώρα δεν την θέλουν. Βέβαια να πω ότι κανένας από αυτούς δεν είναι άμεσα ευνοημένος από την νδ.
Ας μην βιαζομαστε. Οι δημοσκοπησεις δεν συνηγορουν σε κατι τετοιο. Συνηθως οι δημοσκοπησεις επαληθευονται. Οχι παντα, αλλα πιστευω κανουν επαγγελματικη δουλεια. Δειχνουν μια ταση, προς τα που πηγαινει.
Και δυστυχως η ΝΔ προηγειται σε ολες.
Ειχα φερει και ως παραδειγμα την Αλβανια με τον Εντι Ραμα, την Γαλλια με τον Μακρον, οπου προεβλεπαν την πτωση τους, οτι αποκλειεται να ξαναδουν εξουσια, με βιαιες διαδηλωσεις εναντιον τους, και παρ ολα αυτα επανεξελεγησαν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Ας μην βιαζομαστε. Οι δημοσκοπησεις δεν συνηγορουν σε κατι τετοιο. Συνηθως οι δημοσκοπησεις επαληθευονται. Οχι παντα, αλλα πιστευω κανουν επαγγελματικη δουλεια. Δειχνουν μια ταση, προς τα που πηγαινει.
Και δυστυχως η ΝΔ προηγειται σε ολες.
Ειχα φερει και ως παραδειγμα την Αλβανια με τον Εντι Ραμα, την Γαλλια με τον Μακρον, οπου προεβλεπαν την πτωση τους, οτι αποκλειεται να ξαναδουν εξουσια, με βιαιες διαδηλωσεις εναντιον τους, και παρ ολα αυτα επανεξελεγησαν.
Δεν λέω ότι δεν θα κυβερνήσουν απαραίτητα...αλλά ότι θα χρειαστεί να κάνουν παρτούζα με άλλους για να το κάνουν...αλλιώς για αυτοδυναμία δεν το βλέπω ποτέ...τώρα αν βάλουν μέσα και την κουτσή Μαρία εντάξει.....

γιατί ας μην ξεχνάμε ότι δεν ψηφίζουν μόνο οι "πολίτες" αλλά και οι άμεσα ενδιαφερόμενοι όπως βύσματα, συγγενείς βυσμάτων, ολόκληροι κλάδοι που ευνοήθηκαν από την νδ κλπ....όποτε πρακτικά δεν μπορούν να πάρουν εντελώς πούλο...όπως και ο ΣΥΡΙΖΑ το ίδιο ακριβώς.

Και επειδή ξέρουν τα μουνιά ότι έχουν τον στρατό τους...παίζουν μπάλα να τσιμπήσουν από τους άλλους τους ''πολίτες''.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom