Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 338K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.719
Πόντοι
3.656
Ωραία τώρα ως δεν ξέρω τι να ψηφίσω και μόνο αν μαζευτούν σαράντα ατομα ως ετεροδημοτες όπως λέει
Είναι μαλακία πάντως πλέον να μην είσαι γραμμένος εκεί που μένεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος.
Αυτά τα κάναν πριν 2-3 δεκαετίες. Έχουν τελειώσει .
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
Είναι μαλακία πάντως πλέον να μην είσαι γραμμένος εκεί που μένεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος.
Αυτά τα κάναν πριν 2-3 δεκαετίες. Έχουν τελειώσει .
Κρατώ τα εκλογικά δικαιώματα άλλου για συναισθηματικούς ιστορικούς λόγους αλλά γενικά έχεις δίκιο ή εκεί που μένεις ή εκεί που έχεις την επιχείρηση σου
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.878
Πόντοι
12.756
Κρατώ τα εκλογικά δικαιώματα άλλου για συναισθηματικούς ιστορικούς λόγους αλλά γενικά έχεις δίκιο ή εκεί που μένεις ή εκεί που έχεις την επιχείρηση σου
θα ψηφισεις κυριο ΚΥΡΙΑΚΟ;:smiling-face-with-heart-eyes:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
θα ψηφισεις κυριο ΚΥΡΙΑΚΟ;:smiling-face-with-heart-eyes:
Μέχρι κ ο μπομπος μου αν ζούσε αλλά δυστυχώς πέθανε πριν είκοσι μερες:cry:
received_874687153640013.jpeg
received_755801395894909.jpeg
received_727950878709344.jpeg
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.329
Κριτικές
62
Like
44.993
Πόντοι
9.297
Το λόγο απόστασης δεν παίζει πλέον . Μπορείς να ψηφίσεις ως ετεροδημότης.
Και η παλιά ηλιθιομάρα, να είναι κάποιος γραμμένος στο γαϊδουρανήφορο και την άνω ραχούλα ....
για να φαίνονται πολλοί κάτοικοι να γίνονται ... έργα ... δεν παίζει με τους καλλικρατικούς δήμους.
Πανεύκολα ανοίγει κάποιος νέα μερίδα στο τόπο κατοικίας του και ψηφίζει εκεί , σε απόσταση το μέγιστο 1χλμ από το σπίτι του στην αττική
και λιγότερο .
Yπαρχει και το συναισθηματικό κομμάτι...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.329
Κριτικές
62
Like
44.993
Πόντοι
9.297
Δηλώνεις ... και πάς σε ειδικό εκλογικό κέντρο για ετεροδημότες .... και ψηφίζεις ... με ψηφοδέλτιο θήβας .........

Αυτό που λες ισχυει για περιπτώσεις όπου υπάρχει και ανάλογος πληθυσμός..στο συγκεκριμένο παράδειγμα Ο.Κ...τι γίνεται όμως για μακρινούς που είναι σε μικρές κοινωνίες;Π.χ.Δραμινος που βρίσκεται στο Καρπενήσι;
Εκεί φυσικά και δεν θα υπάρχει κέντρο ετεροδημοτών για την περίπτωση του.
Άρα στην περίπτωση αυτήν διατηρείς τα δικαιώματα σου στον τόπο καταγωγής σου και ψηφίζεις εκεί όταν μπορείς.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.719
Πόντοι
3.656
Yπαρχει και το συναισθηματικό κομμάτι...


Το να είσαι γραμμένος σε εκλογικούς καταλόγους χωριού ... αν δεν πατάς ποτέ ... τι συναίσθημα προσφέρει ;;;
Το συναίσθημα ικανοποιείται .... όταν πας και μυρίζεις τον αέρα , πατάς το χώμα και βλέπεις τις πέτρες που ζούσαν οι πρόγονοι ....
(και τα μάρμαρα που τους σκέπασαν).
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.329
Κριτικές
62
Like
44.993
Πόντοι
9.297
Μέχρι κ ο μπομπος μου αν ζούσε αλλά δυστυχώς πέθανε πριν είκοσι μερες:cry:
received_874687153640013.jpeg
received_755801395894909.jpeg
received_727950878709344.jpeg
Σε νιώθω γιατί όλη μου την ζωή μέσα σε σκυλιά την περνάω...
Πάντα κάτι θα λείπει...
Όμως μπορείς να αφήνεις λίγο φαγητό και νερό για ένα άγνωστο αδέσποτο με την ελπίδα να είναι κάπου κοντά εκεί αυτό που ένιωθες ως δικό σου.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το να είσαι γραμμένος σε εκλογικούς καταλόγους χωριού ... αν δεν πατάς ποτέ ... τι συναίσθημα προσφέρει ;;;
Το συναίσθημα ικανοποιείται .... όταν πας και μυρίζεις τον αέρα , πατάς το χώμα και βλέπεις τις πέτρες που ζούσαν οι πρόγονοι ....
(και τα μάρμαρα που τους σκέπασαν).
Δεν μιλάω για κατοίκους Καναδά και Αυστραλίας!!!!
Μιλάω για περίπτωση όπου πας όταν έχεις άδεια!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.329
Κριτικές
62
Like
44.993
Πόντοι
9.297
Το να είσαι γραμμένος σε εκλογικούς καταλόγους χωριού ... αν δεν πατάς ποτέ ... τι συναίσθημα προσφέρει ;;;
Το συναίσθημα ικανοποιείται .... όταν πας και μυρίζεις τον αέρα , πατάς το χώμα και βλέπεις τις πέτρες που ζούσαν οι πρόγονοι ....
(και τα μάρμαρα που τους σκέπασαν).
Κατά τα άλλα έχεις δίκιο!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Ναι το googlara κ το έκανα ήδη ..δεν το ήξερα
Μπράβο στον πιεριακκακη
Ισχυε και προηγουμενως να ψηφιζεις στον τοπο κατοικιας σου, αλλά επρεπε να τρεχεις να κανεις αιτησεις, απλως τωρα μπορεις να κανεις την αιτηση ηλεκτρονικα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.329
Κριτικές
62
Like
44.993
Πόντοι
9.297
Ναι το googlara κ το έκανα ήδη ..δεν το ήξερα
Μπράβο στον πιεριακκακη
Αυτό είναι πολύ πολύ παλαιοτερο του Πιερακακη...
Αλίμονο αν το Δημόσιο περίμενε απο έναν Πιερακακη να το λύσει ...ΚΑΙ αυτό!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.329
Κριτικές
62
Like
44.993
Πόντοι
9.297
Ωραία τώρα ως δεν ξέρω τι να ψηφίσω και μόνο αν μαζευτούν σαράντα ατομα ως ετεροδημοτες όπως λέει
Στα έλεγα πιο πριν....
Όσο για το τι θα ψηφίσεις....
Ακόλουθα το παράδειγμά μου:κάτσε μετά τα μεσανυχτα μέχρι και τις δύο ή τρεις να δεις βιδεο κομμάτων που μπορεί να πάρουν ποσοστό νικοτίνης στις εκλογές ...εκεί θα πετύχεις κάτι σωστό που δεν θα το δεις στα κόμματα εξουσίας η σε αυτά με κοινωβουλευτικη εκπροσώπηση.Εκει είχα βρει το κόμμα "Κοινωνια-Συνεχιστες του Καποδίστρια" το οποίο ψήφισα εχοντας αποφασισει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ μεσα στο παραβάν!!!Ήξερα ότι η Ν.Δ.ειχε παραδώσει τα κλειδιά στον Τζέφρυ άρα έπρεπε να πάω αλλού.Ακομα νιώθω περήφανος για την ψήφο μου αυτή ...το κόμμα πέρασε το 0,5% και έφτασε το 0,65% στην Επικράτεια!!!Θρίαμβος!!!
Εναλλακτικά ψάξε στο διαδίκτυο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
Ισχυε και προηγουμενως να ψηφιζεις στον τοπο κατοικιας σου, αλλά επρεπε να τρεχεις να κανεις αιτησεις, απλως τωρα μπορεις να κανεις την αιτηση ηλεκτρονικα.
Εγώ λέω να τα μεταφέρουμε στο καλι ώστε να μεταλεμπαδεψουμε και εκεί τη νέα Δημοκρατία
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
Στα έλεγα πιο πριν....
Όσο για το τι θα ψηφίσεις....
Ακόλουθα το παράδειγμά μου:κάτσε μετά τα μεσανυχτα μέχρι και τις δύο ή τρεις να δεις βιδεο κομμάτων που μπορεί να πάρουν ποσοστό νικοτίνης στις εκλογές ...εκεί θα πετύχεις κάτι σωστό που δεν θα το δεις στα κόμματα εξουσίας η σε αυτά με κοινωβουλευτικη εκπροσώπηση.Εκει είχα βρει το κόμμα "Κοινωνια-Συνεχιστες του Καποδίστρια" το οποίο ψήφισα εχοντας αποφασισει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ μεσα στο παραβάν!!!Ήξερα ότι η Ν.Δ.ειχε παραδώσει τα κλειδιά στον Τζέφρυ άρα έπρεπε να πάω αλλού.Ακομα νιώθω περήφανος για την ψήφο μου αυτή ...το κόμμα πέρασε το 0,5% και έφτασε το 0,65% στην Επικράτεια!!!Θρίαμβος!!!
Εναλλακτικά ψάξε στο διαδίκτυο.
Μάλλον ΚΚΕ θα ψηφίσω τελικά ....αν και θα θυμώσει η Lamborghini μου αλλά η καρδιά μου είναι στον ΕΑΜ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Εγώ λέω να τα μεταφέρουμε στο καλι ώστε να μεταλεμπαδεψουμε και εκεί τη νέα Δημοκρατία
Η ΝΔ για την κολομπιανα μου ειναι περιπου κατι σαν τον Ανταρσυα.

Χθες της εξηγουσα οτι οταν πινουμε καφε, αφηνουμε τα κινητά στο τραπεζι, και μου ελεγε "ελα, κοψε την πλακα, δεν ειναι δυνατον". Οταν απορησα τι εννοει, μου εξηγησε οτι αν αφησεις το κινητο στο τραπεζι στην Κολομβια, στο εχουν κλεψει σε δευτερολεπτα. Γι αυτο κι εκεινη οταν καθεται σε τραπεζι, παταει το κινητο με το παπουτσι της για να μην της το κλεψουν (!)
Και μετα μιλαμε ΕΜΕΙΣ για εγκληματικοτητα.
Οπως λεει και η ιδια, "ζειτε σε ενα ροζ συννεφακι με πολυχρωμους μονοκερους και τρωτε αγριολουλουδα".
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.719
Πόντοι
3.656
Η ΝΔ για την κολομπιανα μου ειναι περιπου κατι σαν τον Ανταρσυα.

Χθες της εξηγουσα οτι οταν πινουμε καφε, αφηνουμε τα κινητά στο τραπεζι, και μου ελεγε "ελα, κοψε την πλακα, δεν ειναι δυνατον". Οταν απορησα τι εννοει, μου εξηγησε οτι αν αφησεις το κινητο στο τραπεζι στην Κολομβια, στο εχουν κλεψει σε δευτερολεπτα. Γι αυτο κι εκεινη οταν καθεται σε τραπεζι, παταει το κινητο με το παπουτσι της για να μην της το κλεψουν (!)
Και μετα μιλαμε ΕΜΕΙΣ για εγκληματικοτητα.
Οπως λεει και η ιδια, "ζειτε σε ενα ροζ συννεφακι με πολυχρωμους μονοκερους και τρωτε αγριολουλουδα".


Εκεί όμως, μήπως έχεις το 38άρι για τους κλέφτες ;

The country's firearm regulations are governed by the Colombian legal system and penal code . Civilians 18 and older can purchase and carry small caliber handguns and shotguns with barrels of 22 inches or less with a license and for the purposes of self-defense.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Εκεί όμως, μήπως έχεις το 38άρι για τους κλέφτες ;

The country's firearm regulations are governed by the Colombian legal system and penal code . Civilians 18 and older can purchase and carry small caliber handguns and shotguns with barrels of 22 inches or less with a license and for the purposes of self-defense.
Η κολομπιάνα μου, οπλοφορεί, οπως το εχω ξαναπει. Εχει κρατησει το οπλο του πρωτου της γκομενου, που ηταν πληρωμενος εκτελεστής και το κουβαλαει παντα πανω της. Αλλά εχει πει οτι θα το χρησιμοποιησει μονο αν καταλαβει οτι κινδυνευει η ζωή της, οπως συμβαινει οταν καποιος κλεφτης φυσηξει στο προσωπο σου την σκονη Burundanga, για οσους γνωριζουν.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
Η ΝΔ για την κολομπιανα μου ειναι περιπου κατι σαν τον Ανταρσυα.

Χθες της εξηγουσα οτι οταν πινουμε καφε, αφηνουμε τα κινητά στο τραπεζι, και μου ελεγε "ελα, κοψε την πλακα, δεν ειναι δυνατον". Οταν απορησα τι εννοει, μου εξηγησε οτι αν αφησεις το κινητο στο τραπεζι στην Κολομβια, στο εχουν κλεψει σε δευτερολεπτα. Γι αυτο κι εκεινη οταν καθεται σε τραπεζι, παταει το κινητο με το παπουτσι της για να μην της το κλεψουν (!)
Και μετα μιλαμε ΕΜΕΙΣ για εγκληματικοτητα.
Οπως λεει και η ιδια, "ζειτε σε ενα ροζ συννεφακι με πολυχρωμους μονοκερους και τρωτε αγριολουλουδα".
Πολύ σωστά διότι δεν εκτιμαει τίποτα ο νεοέλληνας ......
Σε άλλες χώρες δεν έχουν νερο και ρεύμα ένωσε αρκετές η εγκληματικότητα είναι καθημερινοτητα ...
Τελικά ο Κούλης δεν αξίζει στον αχάριστο Έλληνα.....
Happy easter στη δικιά σου και στην dyana
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom