Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Drunk Sinatra

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2023
Μηνύματα
594
Κριτικές
2
Like
2.890
Πόντοι
726
Μια απορια εχω. 24 χρονια κονόμας, δεν εφτασαν για να "καλυψουν" μια-δυο δυσκολες χρονιες και επρεπε να κλεισει? Αυτο ποτέ δεν το καταλαβα, βγαζει τ' αντερα του 30 χρονια καποιος, και στην πρωτη δυσκολη χρονια κλεινει γιατι "δεν βγαινει".
Το εμπόριο δεν είναι δικηγορικό γραφείο, που μπορεί να έχουμε χασούρα 1-2 χρονιές, αλλά συνεχίζουμε να το κρατάμε γιατί δεν μάθαμε να κάνουμε κάτι άλλο στη ζωή μας.
Το μαγαζί, αν 1-2 χρονιές είναι μέσα, το κλείνεις και ξεκινάς κάτι άλλο, αναλόγως με το ποιες είναι οι ανάγκες της αγοράς.
Φυσικά την έχεις κάνει την καβάτζα σου τόσα χρόνια, αλλά οι έμποροι σκέφτονται πρακτικά, όχι όπως οι δικηγόροι, συναδελφε
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.572
Like
72.958
Πόντοι
12.756
2 δυσκολες χρονιες.... Το λες ρε φιλε λες και ειναι κληση για παρκινγκ.
Αν ο αλλος μπαινει μεσα λιγα χιλιαρικα καθε μηνα και δεν θελει να σερβιρει σκουπιδια ποιοτητα σε πανακριβη τιμη (οπως κανουν ολα τα φαγαδικα) για να την παλεψει, ειναι τουλαχιστον τιμιο να αποσυρθει απο την αγορα. Μην κανεις λες και εκλεβε 24 χρονια, τα δουλεψε ο ανθρωπος...

Δηλαδη ειναι τοσο παραλογο με τις τιμες στο θεο, να μην υπαρχει μελλον για μια επιχειρηση; πρεπει ντε και καλα να την συντηρει για την ψυχη της μανας του;

μην του βάζεις δυσκολα παιχτη
για καμιά ατάκα ειναι μόνο
Ας παει εκει στα σχολια να δουμε πως θα τα παει :coffee:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Το εμπόριο δεν είναι δικηγορικό γραφείο, που μπορεί να έχουμε χασούρα 1-2 χρονιές, αλλά συνεχίζουμε να το κρατάμε γιατί δεν μάθαμε να κάνουμε κάτι άλλο στη ζωή μας.
Το μαγαζί, αν 1-2 χρονιές είναι μέσα, το κλείνεις και ξεκινάς κάτι άλλο, αναλόγως με το ποιες είναι οι ανάγκες της αγοράς.
Φυσικά την έχεις κάνει την καβάτζα σου τόσα χρόνια, αλλά οι έμποροι σκέφτονται πρακτικά, όχι όπως οι δικηγόροι, συναδελφε
Δεν διαφωνω καθολου. Δεν ειπα να το κρατησει ανοικτο με το ζορι. Η κλαψα δεν μου αρεσει.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
Μπορούμε απλά να διαλέξουμε δέκα ενδεικτικά είδη. Εγώ θα βάλω τις τιμές τους υπογραφή και το φθινόπωρο βλέπουμε την εξέλιξή τους. Μακάρι να δικαιωθείς εσύ και όχι εγώ. Που δεν το βλέπω.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Τύπε εχω αλλη μια προβλεψη να κανω.


Τι γίνεται εδώ ρε φίλε, πως τους αντέχεις;

Εχω 150 σελίδες αδιάβαστες και όποια κι αν κλίκαρα τυχαία ο τραλάκης κλαίγεται!!

Μέχρι το 2027 το ίδιο έργο θα παίζει;



Και ο ΕΝΦΙΑ, την πλουτοκρατία ενοχλεί . Μόνο .
Οι φτωχοί δεν έχουν σπίτια.
Δεν τα χρειάζονται .

Τα επόμενα χρόνια, να ψοφάνε χωρίς διαμαρτυρίες.

Θα σου λένε να μην είσαι απαισιόδοξος και αρνητικός. Από κοντά βέβαια, γιατί τότε δεν θα έχουν ρεύμα και ίντερνετ , για να στα γράφουν .
Ο δικηγόρος παρ αρείω πάγω με σαξό , μας λέει ότι η χώρα πάει καλά και δεν πρέπει να είμαστε γκρινιάρηδες.

Τύπε ... άντε σιγά σιγά και οι υπόλοιποι μαγαζάτορες ... έρχεται η ώρα τους ....

Ανάπτυξη και κανονικότητα. Σύγχρονη ελλάδα. Να αφήσουμε πίσω την τοξικότητα και τον αρνητισμό της εποχής των μνημονίων .
Να γυρίσουμε την πλάτη στις ακραίες επιλογές εκείνης της εποχής.
Η ελλάδα πάει μπροστά. Δεν υπάρχει λόγος γκρίνιας και κατήφειας. Αυτά ανήκουν στο παρελθόν.
ΩΡΑ ΓΙΑ ΛΟΥΚΕΤΑ .
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.572
Like
72.958
Πόντοι
12.756
Καλα τύπε θα το σκεφτω
Τωρα θα ριξω εναν υπνακο, ειμαστε και μεγαλοι ανθρωποι


:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Tired Sleep GIF by La Guarimba Film Festival
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τι γίνεται εδώ ρε φίλε, πως τους αντέχεις;

Εχω 150 σελίδες αδιάβαστες και όποια κι αν κλίκαρα τυχαία ο τραλάκης κλαίγεται!!

Μέχρι το 2027 το ίδιο έργο θα παίζει;
το 2031
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.761
Like
17.913
Πόντοι
3.656
Το εμπόριο δεν είναι δικηγορικό γραφείο, που μπορεί να έχουμε χασούρα 1-2 χρονιές, αλλά συνεχίζουμε να το κρατάμε γιατί δεν μάθαμε να κάνουμε κάτι άλλο στη ζωή μας.
Το μαγαζί, αν 1-2 χρονιές είναι μέσα, το κλείνεις και ξεκινάς κάτι άλλο, αναλόγως με το ποιες είναι οι ανάγκες της αγοράς.
Φυσικά την έχεις κάνει την καβάτζα σου τόσα χρόνια, αλλά οι έμποροι σκέφτονται πρακτικά, όχι όπως οι δικηγόροι, συναδελφε
Δικηγορικό γραφείο 25 χρόνια που ο δικηγόρος .... είναι με σαξό ; Πόσα χρόνια μπαίνει μέσα ;
Μήπως τουλάχιστον τα τελευταία 14 ;;;


Τα τελευταία 14 χρόνια πάντως .....

ΓΙΑ ΤΟ ΦΠΑ ΠΟΥ ΒΑΛΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ...

(λες και ήταν καφενεία)

δεν έχω ακούσει ένα σχόλιο από τον Παπάρα Άλεξ .


ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ ;;;;


Τι σκατά σημαίνει προστιθέμενη αξία ;;;


Ότι παίρνετε το .... τόνερ του εκτυπωτή .... και τα χαρτιά ... και τα κάνετε .... αγωγές ;;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δικηγορικό γραφείο 25 χρόνια που ο δικηγόρος .... είναι με σαξό ; Πόσα χρόνια μπαίνει μέσα ;
Μήπως τουλάχιστον τα τελευταία 14 ;;;


Τα τελευταία 14 χρόνια πάντως .....

ΓΙΑ ΤΟ ΦΠΑ ΠΟΥ ΒΑΛΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ...

(λες και ήταν καφενεία)

δεν έχω ακούσει ένα σχόλιο από τον Παπάρα Άλεξ .


ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ ;;;;


Τι σκατά σημαίνει προστιθέμενη αξία ;;;


Ότι παίρνετε το .... τόνερ του εκτυπωτή .... και τα χαρτιά ... και τα κάνετε .... αγωγές ;;;;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.761
Like
17.913
Πόντοι
3.656


Στο κολλητάρι σου εδώ πες τα ....

Με τη σκατένια αμοιβή που δίνει για το κωλομάγαζό του .... δεν έχει χτυπήσει το τηλέφωνο σε αγγελία 10 χρόνια.
Στις δικές μου βρίσκονται σε 10 λεπτά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Φοβερο τραγουδακι, λεει "being poor is a choice". Δεν το ηξερα, η κολομπιανα μού το εμαθε.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
Οχι δεν το εχω δει. Ειναι κατι σαν αυτο που κυκλοφορησαν καποιοι οτι θα παγωσουν οι μισθοι ως το 2027?
Θεωρητικά είναι από συνέδριο για την ασφαλιστική αγορά. Αλλά δεν εχω σοσιαλ, κι αυτό είναι στο τουίτερ, οπότε δε μπορώ να δω κάτι περισσότερο, πέρα από τον ίδιο να κάνει αυτή τη δήλωση.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.910
Like
4.235
Πόντοι
506
Το εχετε πιστεψει στ' αληθεια δηλαδη οτι ο Μητσοτακης ξυπναει καθε πρωι και παταει ενα κουμπι για να ανεβουν ή να κατεβουν οι τιμες στη βενζινη? Και κανετε και σοβαρη συζητηση οτι πλεον τις ανεβαζει επειδη πηρε 20 μοναδες διαφορα? Ελεος
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Εχουμε η δεν εχουμε επιτελικό κρατος
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Αγωνιζεσαι απελπισμενα να μας πεισεις οτι εισαι ανοητος? Τι μας νοιαζει η singular που εμπλεκεται μονο στην τηλεοπτικη μεταδοση των αποτελεσματων? Ακομη μας λές οτι βγαζει το αποτελεσμα? Τι θα γινει επιτελους με αυτην την μαλακια?


Για να λέμε την αλήθεια δεν είμαστε κι εμείς άμοιροι των ευθυνών.

Δεν έχει αναγνωριστεί από τον administrator με ειδική σήμανση η ανοησία της ομάδας Nio, Λαδάκη & associates και έρχεται ο κάθε Papagias να αμφισβητήσει την κυριαρχία τους.

Για να διατηρήσει ο Nio τη πρυτανεία της ανοησίας πρέπει να την επιβεβαιώνει καθημερινά. :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Θεωρητικά είναι από συνέδριο για την ασφαλιστική αγορά. Αλλά δεν εχω σοσιαλ, κι αυτό είναι στο τουίτερ, οπότε δε μπορώ να δω κάτι περισσότερο, πέρα από τον ίδιο να κάνει αυτή τη δήλωση.
Να θυμισω παντως οτι δεν κυβερναει ο Στουρναρας. Ούτε η κομισιον βεβαια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εχουμε η δεν εχουμε επιτελικό κρατος
Οι μονοι επιτελείς του εαυτου μας ειμαστε εμεις οι ιδιοι, το κρατος θελουμε απλα να μην μας εμποδιζει. Κι αυτο η κολομπιανα μού το ειπε
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom