Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.132
Κριτικές
4
Like
9.195
Πόντοι
2.306
Δεν είναι επαναληπτικές
Είναι κανονικές βουλευτικές εκλογές.. όλοι ξεκινούν από μηδενική βάση
Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν βάζουμε σταυρό αλλά η σειρά των βουλευτών καθορίζεται από πριν με λίστα από τα κόμματα
Νομίζω όμως ότι εχει και μπόνους εδρών για τον πρώτο.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.186
Κριτικές
10
Like
5.607
Πόντοι
2.816
Ναι εφαρμόζεται ο εκλογικός νόμος που ψήφισε μόνη της η ΝΔ
Άλλος ένας λόγος να μαυρίσουμε ΣΥΡΙΖΑ.. αν είχε συμφωνήσει τότε δεν θα μας έτρεχαν πάλι..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Κύριε Άλεξ εκείνα τα εκατομμύρια που χρωστά η ΝΔ πότε σχεδιάζει να τα πληρώσει; Ξέρετε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Τιποτα δεν θα πληρωσει. Θα τα διπλασιασει
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.884
Κριτικές
21
Like
11.118
Πόντοι
4.546
Δεν είναι επαναληπτικές
Είναι κανονικές βουλευτικές εκλογές.. όλοι ξεκινούν από μηδενική βάση
Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν βάζουμε σταυρό αλλά η σειρά των βουλευτών καθορίζεται από πριν με λίστα από τα κόμματα
Νομίζω αυτό το σύστημα έχουν και οι γείτονές μας οι Τούρκοι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ρε παιδες δεν εχω καταλαβει ακομα πως λειτουργουν οι επαναληπτικες εκλογες και βαριεμαι να διαβαζω νομους και αρθρα. Μπορει σε 2 γραμμες καποιος να εξηγησει; Οσα κομματα πηραν ανω του 3% στις πρωτες μονο αυτα θα μπουν Βουλη; Αν ναι τοτε γιατι αποτελει ειδηση οτι το ΚΟΤΕΣ απουσρθηκε απο τις δευτερες; Αν οχι γιατι παραιτηθηκε πχ ο Τζημερος δεδομενου οτι με 21% διαφορα πιθανο να επαιρνε πολλους ψηφους απο ΝΔιτες;
Γιατι κουραζεσαι? Δεν ειναι "επαναληπτικες". Κανονικες εκλογες ειναι. Ό,τι εγινε στις προηγουμενες θα γινει και τωρα, με την διαφορα οτι οι βουλευτες θα εκλεγούν με λίστα και οχι με σταυρο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Νομίζω αυτό το σύστημα έχουν και οι γείτονές μας οι Τούρκοι
Οι γειτονες μας εχουν προεδρικο συστημα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Οποιος δεν δουλευει και ψωλαρει εδω μεσα ΕΝΩ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΚΑΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ , θα ενημερωνετε αυτοματα ο Χατζηδακης :rockon::rockon::rockon:
Σε ρωτησα κατι για μια επενδυση στην Κολομβια, δεν μου απαντησες
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.371
Like
23.013
Πόντοι
5.506
Με γρουσουζεψατε ρε ΜΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ..πλάκωσε δουλειά δεν προλαβαίνω να γεμίζω τα ράφια και αδειάζουν
:coffee:
Ειναι επειδη εχουμε αναπτυξη και ψυχολογια στα υψη με τον Κυριο Κυριακο, μη παραπονιεσαι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν υπάρχει εντάξει .
Όπως τα γράφω είναι .

Δεν με έκανε να φύγω ούτε ο μπαρόκ ...
με τις μαλακίες του ... διαγωνισμού του στέκα ...


ούτε ο κάπελας ......

Που το έγραφε ο ίδιος ...

από την τηγανίλα ... δεν έχει ξεφύγει ποτέ .....
ΟΡΙΣΤΕ;;;;
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.187
Πόντοι
456
Ρε παιδες δεν εχω καταλαβει ακομα πως λειτουργουν οι επαναληπτικες εκλογες και βαριεμαι να διαβαζω νομους και αρθρα. Μπορει σε 2 γραμμες καποιος να εξηγησει; Οσα κομματα πηραν ανω του 3% στις πρωτες μονο αυτα θα μπουν Βουλη; Αν ναι τοτε γιατι αποτελει ειδηση οτι το ΚΟΤΕΣ απουσρθηκε απο τις δευτερες; Αν οχι γιατι παραιτηθηκε πχ ο Τζημερος δεδομενου οτι με 21% διαφορα πιθανο να επαιρνε πολλους ψηφους απο ΝΔιτες;

Σαν να μην εγιναν ποτε οι πρωτες εκλογες.

Θα βγουν κανονικα απο την αρχη ολα τα ποσοστα και οποια κομματα παρουν τωρα πανω απο 3% θα μπουν βουλη.

Απλα δε θα εχει σταυρους και οι βουλευτες θα ειναι σε λιστα με σειρα προτεραιοτητας
απο τα κομματα.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.505
Κριτικές
8
Like
3.283
Πόντοι
786
για το λάκη το μερακλή:

Αν είσαι μερακλής και θέλεις τα μεζεδάκια για το τσίπουρο ή το ούζο σου να είναι εκλεκτά, τότε τον Παστουρμά ψαριού PITENIS πρέπει να τον δοκιμάσεις❢
⚫️
Φτιάχνεται από παστά φιλέτα καπνιστού βακαλάου και έχει επικάλυψη από μείγμα μπαχαρικών που απογειώνει τη νοστιμιά του❢
⚫️
Διαθέσιμος σε συσκευασίες των 100gr & 200gr

Αλήθεια ο τόνυχχχ που εξαφανίστηκε;
μήπως ήταν η τσαπανίδου;
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
Βγήκε ο Μητσοτάκης κι άρχισαν τα λουκέτα. Μέχρι τη δεύτερη κάλπη δε θα μείνει τίποτα ανοιχτό. :tooth:

 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.750
Like
7.732
Πόντοι
2.306
Ρε παιδες δεν εχω καταλαβει ακομα πως λειτουργουν οι επαναληπτικες εκλογες και βαριεμαι να διαβαζω νομους και αρθρα. Μπορει σε 2 γραμμες καποιος να εξηγησει; Οσα κομματα πηραν ανω του 3% στις πρωτες μονο αυτα θα μπουν Βουλη; Αν ναι τοτε γιατι αποτελει ειδηση οτι το ΚΟΤΕΣ απουσρθηκε απο τις δευτερες; Αν οχι γιατι παραιτηθηκε πχ ο Τζημερος δεδομενου οτι με 21% διαφορα πιθανο να επαιρνε πολλους ψηφους απο ΝΔιτες;
Ο Τζήμερος παραιτήθηκε γιατι σύντομα θα τον δεις να προσχωρεί στην ΝΔ

Έχεις ιδέα απο Πασοκοκρατία,
τι νομίζεις ότι θα αφήσουν το μέλι τώρα;
Η ΝΔ είναι το ΠΑΣΟΚ της δεκαετίας του 80, δημόσιο for ever, όποια πέτρα να σηκώσεις και ένας διορισμός, κάθε βουλευτής του δινουν λίστα να διορίζει μέχρι και καθαρίστρια στο βασιλόπουλο για 150 ευρώ τον μήνα και η καθαρίστρια του κάνει πιπες και τον θεωρεί μέγιστο αριστο πολιτικό, ας είναι καλά το χρέος θα έρθει στιγμή που θα ντραπεί και η ντροπή, αυτοί είναι οι νέοι τσοβόλες τζοχατζόπουλοι κουτσογιωργες,

στο είπα δεκα φορές
Νέα Δημοκρατία το Πασοκ του μέλλοντος
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.520
Κριτικές
36
Like
38.269
Πόντοι
19.795
Σε ρωτησα κατι για μια επενδυση στην Κολομβια, δεν μου απαντησες
Aλεξ, φετο προγραμματιζω για 2 μηνες Καριμπια, φερε το μαυρο χρημα σε 500ρικα και θα το παω εγω στην Κολομπιανα για επενδυση. Το νικ Νιπλης μονο για πιστολιασματα ειναι γνωστο, οχι για επενδυσεις.:confused:
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.472
Πόντοι
8.846
για το λάκη το μερακλή:

Αν είσαι μερακλής και θέλεις τα μεζεδάκια για το τσίπουρο ή το ούζο σου να είναι εκλεκτά, τότε τον Παστουρμά ψαριού PITENIS πρέπει να τον δοκιμάσεις❢
⚫️
Φτιάχνεται από παστά φιλέτα καπνιστού βακαλάου και έχει επικάλυψη από μείγμα μπαχαρικών που απογειώνει τη νοστιμιά του❢
⚫️
Διαθέσιμος σε συσκευασίες των 100gr & 200gr

Αλήθεια ο τόνυχχχ που εξαφανίστηκε;
μήπως ήταν η τσαπανίδου;
ο τόνι έπεσε, κι αυτός, από τα σύννεφα.
ευτυχώς του είχαμε φυλαγμένο το καλύτερο συννεφάκι που τον τύλιξε μαλακά κατά την πτωση.
δυστυχώς για τον τόνι και το φόρουμ ήτο τόσο μαλακό, το συννεφάκι, που τον πήρε ο ύπνος κι ο μορφέας και ακόμα τον κρατάνε αγκαλίτσα.
θα επανέλθει δριμύτερος ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ λίγες μέρες πριν τις δεύτερες εκλογές...
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336
γιατι αποτελει ειδηση οτι το ΚΟΤΕΣ απουσρθηκε απο τις δευτερες;
1685033764208.png


γιατι με τοσες ψηφους τυπε μου καλυτερα να φτιαξουν φαν κλαμπ σελιδα στο φβ παρα κομμα.
Οπως ειχα ρωτησει και μου απαντησαν εδω προ ημερων, οποιοδηποτε κομμα δεν πλησιαζει το 1.5% δεν παιρνει επιδοτηση, αρα ολος ο προεκλογικος αγωνας/διαφημισεις/παραβολα κτλ κτλ κτλ πανε τσαμπα.
Ηθελαν να τρολαρουν, δωσανε λιγα φραγκα για να κανουν το κομματι τους, και δεν ψηθηκαν να πεταξουν στα σκουπιδια αλλα τοσα (ακομα κι αν τα ποσα δεν ηταν καταστροφικα).

Παρεπιπτοντως νομιζω καπου ειδα οτι παρεπεμψαν ολους τους ψηφοφορους τους να ψηφισουν ΚΚΕ :coffee:

11.500 ατομα τους κοιτανε ετσι
Come On Reaction GIF by MOODMAN
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336
το ιδιο ισχυει και για τον τζημερο που πηρε 0.8%
απετυχε, τα εκανε κρεμασταρια, και μας χαιρετισε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom