Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 338K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936
Ολα ιδιωτικα ρε μουνια.
Ολα. Υγεια παιδεια, ασφάλεια, ολα.
Τι πα να πει δημοσιο;
Πες τα σε αυτη την psefto αγια οικογενεια mijo taki. Που θελουν να γινουν ολα ιδιωτικα, ενω οι ιδιοι βυζαινουν το δημοσιο χροονια τωρα απο γενια σε γενια. Ολα τακτοποιημενα και πληρωμενα απο το κρατος. Σεντς δεν βγαζουν απο την τσεπη τους. Ουτε ενσημα δεν εχουν βαλει ποτε στη ζωη τους :confused:
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Έλα μου ντε αφού !

Θα έλεγα απολύτως τίποτε.

Κάτι απαγορεύσεις κυκλοφορίας;

Το ότι πήρε η βενζίνη 0.50€ το λίτρο πάνω ;

Το ότι τα τρόφιμα πήγαν διπλή τιμή ;

Το ότι Η ΔΕΗ , έγινε διπλάσια ;
Καταλαβαίνεις πως περιγράφεις την Ευρωπαϊκή πραγματικότητα των τελευταίων 3 χρονων;
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.561
Like
6.192
Πόντοι
2.356
Γιατί δεν λες το νούμερο ;
(κεντρικό=εταιρεία)
Γιατί δεν ξέρω τις λεπτομέρειες.
Να σε ρωτήσω εγώ κάτι άλλο;
Επί νόμου Κατρουγκαλου πες ότι έπαιρνες 6000 το μήνα μεικτά. Στο χέρι σου έμεναν περισσότερα ή λιγότερα από 2000;
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.152
Κριτικές
8
Like
32.344
Πόντοι
6.536
Εντωμεταξύ μιλάτε πολλοί λες και έχετε κάτι να κερδίσετε αύριο.....
Λες και είναι ομάδες....
:jerking:
Εντάξει πάμε στο παρασύνθημα,τιποτα δεν θα αλλάξει στην καθημερινότητα σας....
Απλά ψηφίζουμε αυτόν που δεν θα κάνει το μεγάλο λάθος,
όπως πχ:"Θα το ρισκάρουμε με τους Τούρκους"....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.152
Κριτικές
8
Like
32.344
Πόντοι
6.536
Έχεις δει ποτέ τιμές βενζίνης στην εε ;;;


Και η ΣΟΥΗΔΙΑ αυτή τη στιμή έχει φθηνότερη βενζίνη !

Που στη δική μου δουλειά, οι αμοιβές εκεί είναι Χ 4.5
Ρε τραβελάκο τι σε κόπτει?
Με το Σμαρτ που πιατσάρεις,σιγά τι καις...
Δύο μπούκια,βγήκε το μεροκάματο...

:2on1:
 

Zak ly

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
101
Like
103
Πόντοι
1
Τι μιλάτε για μισθους ρε σεις όταν 2αρι στα Εξάρχεια έχει 700 ευρώ νοίκι?
Αμα μου λεει οτι ο μεσος μισθός είναι 1200 δεν πρεπει να τον επαναφέρω στη πραγματικότητα
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
967
Like
4.031
Πόντοι
446
Ψηφίστε Νεα Δημοκρατία!! Να περιμένετε τα ψευτοεπιδόματα σαν ζητιάνοι!!!
Ελεήστε μας σαν ζητιάνους!!!
Ντροπή-Μόνο αυτό έχω να πω!
50 χρόνια κυβερνάνε Πασοκ κ Νεα Δημοκρατία κ φταίει ο Συριζα!
Μην ψηφίσετε Συριζα αλλά αν ψηφίσετε Νεα Δημοκρατία κ Πασοκ είναι σαν να τους λετε "Συνεχίστε να μας κοροιδεύετε"!!!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.152
Κριτικές
8
Like
32.344
Πόντοι
6.536
Ψηφίστε Νεα Δημοκρατία!! Να περιμένετε τα ψευτοεπιδόματα σαν ζητιάνοι!!!
Ελεήστε μας σαν ζητιάνους!!!
Ντροπή-Μόνο αυτό έχω να πω!
50 χρόνια κυβερνάνε Πασοκ κ Νεα Δημοκρατία κ φταίει ο Συριζα!
Μην ψηφίσετε Συριζα αλλά αν ψηφίσετε Νεα Δημοκρατία κ Πασοκ είναι σαν να τους λετε "Συνεχίστε να μας κοροιδεύετε"!!!
Και ο Σύριζα το Πασοκ της "συναλλαγής" είναι αλλα με άλλο μανδύα...
Ξύπνα...

Όλοι φταίνε....
Μην βγάζεις κανέναν απέξω...
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Έχεις δει ποτέ τιμές βενζίνης στην εε ;;;
Ναι, ζω σε μια από αυτές. Στην Ελλάδα έχει ακριβύνει απο 1.65 σε 1.81Ευρώ ή 10%, αντίστοιχη της αυξησης σε όλες τις χώρες της ΕΕ. Εκτός και αν συγκρίνεις με τις τιμές καραντίνας, οπότε δεν έχεις ιδέα απο οικονομία.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
967
Like
4.031
Πόντοι
446
Και ο Σύριζα το Πασοκ της "συναλλαγής" είναι αλλα με άλλο μανδύα...
Ξύπνα...

Όλοι φταίνε....
Μην βγάζεις κανέναν απέξω...
εγώ να ξυπνήσω φίλε μου;;;;διαβασε τι έγραψα
"Μην ψηφίσετε Συριζα αλλά αν ψηφίσετε Νεα Δημοκρατία κ Πασοκ είναι σαν να τους λετε "Συνεχίστε να μας κοροιδεύετε"!!!"

Αλλά ότι κ να μου πείτε Πασόκ κ Νεα δημοκρατία έχουν τη μεγαλυτερη ευθύνη και τους ψηφίζετε ακόμα
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.561
Like
6.192
Πόντοι
2.356
Σου είπα, ότι κούτα χειρουργικές μάσκες που έκαναν τέλη 2019 4.50€ + ΦΠΑ, πήγαν Μάρτιο 2020, 120€ + ΦΠΑ ;;;;
Κούτα γάντια , τα ακριβότερα , παίζαν τιμές τέλη 2019 , μεταξύ 50€ και 80€ ... και Μάρτιο πήγαν 300€ .....

Το ρεύμα ; Να το βάλουμε μέσα ; Που από 200€ το μήνα, σε επαγγελματικό χώρο που δεν είναι κύριος και δεν δουλεύεται πολύ ... πήγε 650€ ;;;;
Εγώ ψηφίζω εξωκοινοβουλευτικό κόμμα γιατί βλέπω ότι μία η άλλη είναι η κατάσταση. Τούτος δω μπορεί να επικαλεστεί και μία δύο δικαιολογίες. Ο προηγούμενος καμία. Μας γάμησε απλά για ιδεολογικούς λόγους. Γιατί κάναμε το λάθος να δουλεύουμε με θετικό οικονομικό αποτέλεσμα. Φούμο και ατους δύο λοιπόν.
Για την ιστορία, με 72000 εισόδημα σου έμεναν στο χέρι 23.000. Φούμο μέχρι να ανατείλει ο ήλιος από τη Δύση.
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Για βενζίνη λέμε , όχι υγρή κοπριά. Η βενζίνη στα βενζινάδικα των μεγάλων πολυεθνικών που βάζω, για να μην κάνω ρεκτιφιέ κάθε μήνα, έχει 1.85€ Η ΑΠΛΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΟΜΩΣ.

Ξέρεις .... υπάρχουν κάποια αμάξια ... που θέλουν 100 οκτανίων .... (όχι για πλάκα , λόγω specs).
Αυτή η 100οκτανίων στα βενζινάδικα των πολυεθνικών , έχει 2.25€ . Ακόμη.

Επειδή έχω γνωστούς στην αυστρία .... η απλή έχει εκεί 1.60€ στις ίδιες αλυσίδες .... και η 100 έχει 1.85€ . Αυτή που εδώ , έχει 2.25€ .
Shell 100 .

Να πούμε ... και πόσο έχει εκεί ένα ακριβό αυτοκίνητο ... ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ;;;;

Μάλλον δεν έχει νόημα. Είσαι 1-2 κλικ πριν την ignore list άλλωστε.
Ο στρουθοκαμηλισμός και η ημιμάθεια είναι εθνικά σπόρ, οπότε δεν έχει νόημα να συνεχίσω. Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και δες ιστορικά στοιχεία σε ό,τι συγκρίνεις.

Καλή συνέχεια.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.971
Πόντοι
9.297
Δε μπορώ να φανταστώ για ποιό λόγο να ψηφίσει καποιος Τσίπρα. Απέδειξε περίτρανα πόσο ανίκανος είναι. Δηλαδή τί; Να τα κάνει περισσότερο κώλο απο όσο τα άφησε;
Υπάρχουν πολλά ροζουλι κομματοσκυλα που θέλουν να τρουπωσουν κάπου αλλά και άλλα που θέλουν να ΞΑΝΑτρουπωσουν κάπου...έτοιμη η πελατεία!
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.561
Like
6.192
Πόντοι
2.356
Αν δήλωνες 72 και έβγαζες 72. Οι περισσότεροι από αυτούς που δήλωναν 72 στην ελλάδα, έβγαζαν .... 100 .... 120 .... 150 ..... 200 .... 250 .....
1 μύριο .....

Αλλά εδώ όλοι δήλωναν 70 και έβγαζαν 70 .


Όπως άλλωστε όλοι έχουν ακίνητα 25 εκατομμυρίων και πληρώνουν 1 μύριο ΕΝΦΙΑ .....
Αυτό δε βγάζει πουθενά. Γιατί μπορείς να πεις το ίδιο και για όσους δηλώνουν 12,22 ή 32 πχ.
Παίρνουμε κάποιον που δηλώνει πραγματικά όσα βγάζει. Νομίζω 6500 μηνιαίως ήταν το ανώτατο όριο επιβολής εισφορών. Από κει και πάνω σταθερή ταρίφα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.971
Πόντοι
9.297
Τύπε, τα έχουν σκεφτεί όλα αυτά. Μόλις γίνει ιδιωτικό το νερό , ούτε οι πουτάνες θα μπορούν να πλύνουν το μουνί τους για να γαμηθούν, ούτε οι πελάτες την ψωλή τους για να γαμήσουν . Τακτοποιημένα τα θέματα.
Αν είναι τόσο μαλακες και στην Ν.Δ.για να κάνουν τετοιο αυτογκόλ πες ο,τι θέλεις...για την ώρα το αυτογκόλ Κατρουγκαλου κέρδισε ήδη θέση ως το κορυφαίο στα highlights στο τέλος της χρονιάς.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
967
Like
4.031
Πόντοι
446
Υπάρχουν πολλά ροζουλι κομματοσκυλα που θέλουν να τρουπωσουν κάπου αλλά και άλλα που θέλουν να ΞΑΝΑτρουπωσουν κάπου...έτοιμη η πελατεία!
ενώ ο Μητσοτάκης τα καταφερε!!
αυτό δεν μπορώ να αντιληφθώ φίλε μου. Πώς γίνεται να λετε μόνο για τον τσίπρα.
Τέλοσπαντων, μπορεί εγώ να μην έχω την αντίληψ.η, καλη συνέχεια
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Έχω αναφέρει κλασικό παράδειγμα .... μεζέ !
Παστουρμάς ... Αρχές 2022 ...... 20€ το κιλό .... Τώρα 34€ ....

Το 2011 , είχε 9€ ....

Δεν υπήρξε ποτέ κρίση στην Ελλάδα.
Δεν υπήρχε φόρος ακινήτων και έπρεπε να θεσπιστεί , για να γίνουμε ευρώπη.


Για όλα φταίνε οι ηλεκτρολόγοι και οι υδραυλικοί που δεν δίνουν αποδείξεις.
Και οι ιατροί και οι δικηγόροι .


ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ .....
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ... ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ ....

ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΩΣ ΔΑΠΑΝΗ !!!!!!!!!!!


Το άλλο κορυφαίο που διάβασα .... (από υπαλληλο των ΔΕΚΟ προφανώς) ....


Φτάσαμε εδώ ... επειδή ... είχαν τόσοι σπιτάρες άπειρα τετραγωνικά ... και πλήρωναν φθηνό ρεύμα !!!!!!
Και δεν ... πλήρωναν φόρο !


Ο ΕΝΦΙΑ ...ΑΠΟΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ... ΑΔΙΚΙΕΣ !!!!!!!!
Συνονθύλευμα σκεψεων, παρά το χαρακτηριστικό παράδειγμα του παστουρμά ( ;;; ). Θα μείνω στα μαθηματικά. Η τιμή ενός προιόντος καθορίζεται απο εξαρτώμενους παράγοντες, όπως η ζήτηση, η παραγωγή, η διαθεσιμότητα, πρώτες ύλες, ενέργεια.

Διάβασε εδώ ίσως σε διαφωτήσει.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.561
Like
6.192
Πόντοι
2.356
Γιατί ντρέπεσαι να πεις ότι γουστάρεις να ψηφίσεις ΝΔ ;
Θα σε συμπαθήσουν και διάφορες φίρμες όπως barock και τόσα άλλα αστέρια εδώ μέσα.

Αν προσπαθήσεις να αποτρέψεις άλλους από το να ψηφίσουν το ΣΥΡΙΖΑ .... επειδή γουστάρεις τρελά ΝΔ .... είναι αργά.
Οι αποφάσεις έχουν ληφθεί τώρα.
Λες να είχα πρόβλημα να το δηλώσω; Γράφω εδώ και κάνα δίμηνο ότι θα ψηφίσω Καζάκη ως επιλογή διαμαρτυρίας.
Αλλά για σενα γουστάρω τρελά ΝΔ, επειδή δε συμφωνώ με όλα όσα γράφεις και για το barock, μιας και τον ανέφερες, είμαι από τους μαλακες στους οποίους οφείλεται η ύπαρξη του Τσίπρα στην πολιτική σκηνή, επειδή δε συμφωνεί με αυτά που γράφω.
Εγώ δεν προσπαθώ να αποτρέψω κανέναν. Λέω τι θα κάνω εγώ και γιατί. Εσύ θα ψηφίσεις αυτό που γουστάρεις και έχεις αποφασίσει κι ο καθένας εδώ μέσα το ίδιο.
Αλοίμονο αν υπάρχει άνθρωπος που αποφασίζει τι θα ψηφίσει με βάση τα σχόλια εδώ μέσα. Τα δικά μου, τουλάχιστον, δε θεωρώ ότι μπορούν να επηρεάσουν την εκλογική συμπεριφορά κάποιου.
 

stakaman21

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
534
Like
650
Πόντοι
86
Και ο Σύριζα το Πασοκ της "συναλλαγής" είναι αλλα με άλλο μανδύα...
Ξύπνα...

Όλοι φταίνε....
Μην βγάζεις κανέναν απέξω...
Αν είναι όλοι σκατά άρα και εμείς σκατά είμαστε ... δεν αλλάζει το παιχνίδι... το θέμα είναι έχεις να προτείνεις κάτι να αλλάξει το σύστημα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom