Νέα

Είναι ανωμαλία να προτιμάς ιερόδουλες από κανονικές γυναίκες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Πρεπει ολοι να καταλαβουν οτι τα μπουρδελα-στουντιο-στριπ προσφερουν κατι που δεν υπαρχει στην Ελλαδα.

Τι ειναι αυτο?

Ωραιες γυναικες φυσικα.......

εεετσι ειναι  και στο κατω κατω ολες πουτανες ειναι μην ανχωνεσαι φιλε γαμα ιεροδουλες φυσιολογιοκος εισαι :rockon:
 

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
27
Πόντοι
1.396
εεετσι ειναι  και στο κατω κατω ολες πουτανες ειναι μην ανχωνεσαι φιλε γαμα ιεροδουλες φυσιολογιοκος εισαι :rockon:
σωστοοοοοος και στο κατω κατω εχεις ενα δικαιωμα του επιλεγειν ενω με γυνη φασολααααααδα!!!!!!!
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον όσα γράφτηκαν μέχρι εδώ.

Για μένα είναι σεβαστές όλες οι απόψεις παρόλο που με πολλές δεν συμφωνώ.
Βέβαια, όπως μου είπαν σε κάποιο άλλο θρέντ, "εδώ είναι bourdela.tv", που ίσως
θεωρείται οτι δεν μπορείς να' χεις άλλη άποψη από εκείνη της "κοινής" γνώμης.

Το παραβλέπω και συνεχίζω διαπιστώνοντας οτι λίγες απόψεις που διάβασα είναι
πραγματικά διαμάντια και μερικές άλλες, απλά για να γράφονται.

Θα σταθώ σε δυο θέματα που θεωρώ οτι όλοι θα πρέπει να δώσουμε ιδιαίτερη προσοχή,
στη συνέχεια της κουβέντας:

1. Η έννοια του μόνος και η έννοια του μοναχικός.
Ο μόνος είναι περιστασιακή κατάσταση όχι από επιλογή, ενώ ο μοναχικός
(που πολλές φορές είναι παθολογική μετεξέλιξη του μόνος) είναι μόνιμη και συνήθως
επιλογή. Μια επιλογή που προκύπτει από διαφόρων ειδών αποκλεισμούς (κοινωνικούς,
οικονομικούς, κλπ.) που συνήθως είναι και αποτέλεσμα φοβικής προσέγγισης της ίδιας της ζωής.
Άρα μήπως εκεί βρίσκεται το κλειδί της κατανόησης στο ερώτημα που θέτει το θρέντ;

2. Οι επισκέψεις στα "σπίτια" κλπ. μήπως διαμορφώνουν μια συμπεριφορά τύπου "ψεκάστε,
σκουπίστε, τελειώσατε" και ενισχύουν έτσι την αποξένωση από τις ουσιαστικές αμφίδρομες
και διαδραστικές σχέσεις; Και μήπως δικαιολογία είναι το απαράδεκτο "όλες πουτάνες είναι";
Αλλά θα γίνω και πιο δυσάρεστος.
Μήπως με διαμορφωμένη μια τέτοια σεξουαλική συμπεριφορά μας, κινδυνεύουμε να μην μπορούμε
να ικανοποιήσουμε τελικά μια γυναίκα; (που είναι υποχρέωσή μας και ευθύνη μας).

...



 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
Είμαι κι εγώ 26 , δεν έχω κάνει ποτέ σχέση , μόνο κάτι φιλάκια , και πάω στις πουτάνες.Ξεχάστε το παραμυθάκι ότι όλοι βρίσκουν το έτερον ήμισυ και πάνε πιασμένοι χεράκι-χεράκι.Κάποιοι άντρες έχουν πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα.Για αυτό σταματήστε τις ηθικολογίες για όσους ξεμπουρδελιάζονται και αφήστε τον καθένα να ζήσει ό,τι μπορεί.

Αγαπητέ κι εγώ μαζί σου με τα 1000. Αν διάβασες το ποστ μου παραπάνω, ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα είμαι. Σήμερα το πρόβλημα με τις ελληνίδες είναι τραγικό. Σε όποιο μέρος της Ελλάδας και να πάω τα ίδια και τα ίδια βλέπω. Γκόμενες που δε σου λένε ποτέ τι θέλουν από σένα/τί νιώθουν κλπ, δεν θα κάτσω να τ'αναλύσω, όλοι ξέρουμε τί εννοώ.

Πρεπει ολοι να καταλαβουν οτι τα μπουρδελα-στουντιο-στριπ προσφερουν κατι που δεν υπαρχει στην Ελλαδα.

Τι ειναι αυτο?

Ωραιες γυναικες φυσικα.......

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν ωραίες γυναίκες, οι οποίες όμως δεν θα κάτσουν σε σένα και μένα που θα πάρουμε αύριο-μεθάυριο 600 ευρώ μισθό  (μην παρεξηγείς δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα-σχήμα λόγου);). Μπορεί οι γυναίκες να εργάζονται σήμερα και να είναι -αρκετά- οικονομικά ανεξάρτητες, όμως τα δωράκια/τις εξόδους πρέπει να τα κάνει ο άντρας...

Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον όσα γράφτηκαν μέχρι εδώ.

Για μένα είναι σεβαστές όλες οι απόψεις παρόλο που με πολλές δεν συμφωνώ.
Βέβαια, όπως μου είπαν σε κάποιο άλλο θρέντ, "εδώ είναι bourdela.tv", που ίσως
θεωρείται οτι δεν μπορείς να' χεις άλλη άποψη από εκείνη της "κοινής" γνώμης.

Το παραβλέπω και συνεχίζω διαπιστώνοντας οτι λίγες απόψεις που διάβασα είναι
πραγματικά διαμάντια και μερικές άλλες, απλά για να γράφονται.

Θα σταθώ σε δυο θέματα που θεωρώ οτι όλοι θα πρέπει να δώσουμε ιδιαίτερη προσοχή,
στη συνέχεια της κουβέντας:

1. Η έννοια του μόνος και η έννοια του μοναχικός.
Ο μόνος είναι περιστασιακή κατάσταση όχι από επιλογή, ενώ ο μοναχικός
(που πολλές φορές είναι παθολογική μετεξέλιξη του μόνος) είναι μόνιμη και συνήθως
επιλογή. Μια επιλογή που προκύπτει από διαφόρων ειδών αποκλεισμούς (κοινωνικούς,
οικονομικούς, κλπ.) που συνήθως είναι και αποτέλεσμα φοβικής προσέγγισης της ίδιας της ζωής.
Άρα μήπως εκεί βρίσκεται το κλειδί της κατανόησης στο ερώτημα που θέτει το θρέντ;

2. Οι επισκέψεις στα "σπίτια" κλπ. μήπως διαμορφώνουν μια συμπεριφορά τύπου "ψεκάστε,
σκουπίστε, τελειώσατε" και ενισχύουν έτσι την αποξένωση από τις ουσιαστικές αμφίδρομες
και διαδραστικές σχέσεις; Και μήπως δικαιολογία είναι το απαράδεκτο "όλες πουτάνες είναι";
Αλλά θα γίνω και πιο δυσάρεστος.
Μήπως με διαμορφωμένη μια τέτοια σεξουαλική συμπεριφορά μας, κινδυνεύουμε να μην μπορούμε
να ικανοποιήσουμε τελικά μια γυναίκα; (που είναι υποχρέωσή μας και ευθύνη μας).

...

Διάβασα το πόστ σου και συμφωνώ μαζί σου γενικά. Όμως πιστεύω σου διαφεύγει μια λεπτομέρεια που κατα τη γνώμη μου κάνει τη διαφορά: Τον κοινωνικό αποκλεισμό δεν τον θέτουμε εμείς στους ίδιους μας τους εαυτούς αλλά εν πολλοίς μας τον θέτουν οι γκόμενες. Τι εννοώ (θα σου μιλήσω από προσωπική εμπειρία):Όταν πας ραντεβού με μια ωραία γκόμενα (η οποία τυχαίνει να σε γουστάρει-εμφανισιακά τουλάχιστον, μη ρωτήσεις το πως το ξέρω αυτό,είναι άλλου παπά ευαγγέλιο), και καταλήγει να σου λέει ότι είσαι μια χαρά παιδί με αγνά αισθήματα...αλλά δεν έχεις δικό σου σπίτι/δουλειά αμάξι...εκεί λοιπόν εγώ φταίω που δεν μου έκατσε? Δεν αποκλείω ΕΓΩ τον εαυτό μου από κάτι, αλλά αυτή μου ρίχνει άκυρο επειδή δεν έχω το "πακέτο". Αυτό είναι κάτι το οποίο γενικά παρατηρώ στις ελληνίδες! Να το πώ ωμά αν μου επιτραπεί: Σήμερα γαμάνε οι μουράτοι/λεφτάδες. Όπως είπα και παραπάνω συμφωνώ με σένα ότι οι πουτάνες είναι ένα είδος εθισμού και μας κάνουν νωθρούς ως προς το καμάκι. Όμως -τουλάχιστον σε μένα- δε νομίζω ότι υποσυνείδητα μου περνάνε τη λογική ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε. Γνωρίζω άτομο που είχε πολλές γκόμενες στη ζωή του, έχει πάει ΜΟΝΟ μία φορά σε σπιτάκι, αλλά έχει αυτή τη λογική  ;) Και το αν πηγαίνεις σε πουτάνες ή όχι ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει να κάνει με το αν θα είσαι στοργικός/ερωτικός με μια γυναίκα που θα γνωρίσεις αύριο-μεθαύριο ;) Φιλικά πάντα, τις απόψεις μας εκθέτουμε!
 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
Μήπως με διαμορφωμένη μια τέτοια σεξουαλική συμπεριφορά μας, κινδυνεύουμε να μην μπορούμε
να ικανοποιήσουμε τελικά μια γυναίκα; (που είναι υποχρέωσή μας και ευθύνη μας).

...

Μια μικρή παρατήρηση: Οι άντρες, από τότε που υπάρχει το ανθρώπινο είδος, δεν είχαν ως σκοπό την ικανοποίηση μιας γυναίκας αλλά την διαιώνηση του είδους (κάτι το οποίο αντίκειται στην ικανοποίηση της γυναίκας-όσον αφορά π.χ τη διάρκεια του σεξ). Προσωπική μου γνώμη είναι ότι απλά σήμερα οι άνθρωποι έχουν τόση αφθονία σε υλικά αγαθά, που δίνουν βάση στην ποσότητα(διάρκεια) παρά στην ποιότητα (απόλαυση) του σεξ. Αυτό το παραθέτω απλά και μόνο για την ιστορική αποκατάσταση της αλήθειας,τπτ παραπάνω :)
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Διάβασα το πόστ σου και συμφωνώ μαζί σου γενικά. Όμως πιστεύω σου διαφεύγει μια λεπτομέρεια που κατα τη γνώμη μου κάνει τη διαφορά: Τον κοινωνικό αποκλεισμό δεν τον θέτουμε εμείς στους ίδιους μας τους εαυτούς αλλά εν πολλοίς μας τον θέτουν οι γκόμενες. Τι εννοώ (θα σου μιλήσω από προσωπική εμπειρία):Όταν πας ραντεβού με μια ωραία γκόμενα (η οποία τυχαίνει να σε γουστάρει-εμφανισιακά τουλάχιστον, μη ρωτήσεις το πως το ξέρω αυτό,είναι άλλου παπά ευαγγέλιο), και καταλήγει να σου λέει ότι είσαι μια χαρά παιδί με αγνά αισθήματα...αλλά δεν έχεις δικό σου σπίτι/δουλειά αμάξι...εκεί λοιπόν εγώ φταίω που δεν μου έκατσε? Δεν αποκλείω ΕΓΩ τον εαυτό μου από κάτι, αλλά αυτή μου ρίχνει άκυρο επειδή δεν έχω το "πακέτο". Αυτό είναι κάτι το οποίο γενικά παρατηρώ στις ελληνίδες! Να το πώ ωμά αν μου επιτραπεί: Σήμερα γαμάνε οι μουράτοι/λεφτάδες. Όπως είπα και παραπάνω συμφωνώ με σένα ότι οι πουτάνες είναι ένα είδος εθισμού και μας κάνουν νωθρούς ως προς το καμάκι. Όμως -τουλάχιστον σε μένα- δε νομίζω ότι υποσυνείδητα μου περνάνε τη λογική ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε. Γνωρίζω άτομο που είχε πολλές γκόμενες στη ζωή του, έχει πάει ΜΟΝΟ μία φορά σε σπιτάκι, αλλά έχει αυτή τη λογική  ;) Και το αν πηγαίνεις σε πουτάνες ή όχι ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει να κάνει με το αν θα είσαι στοργικός/ερωτικός με μια γυναίκα που θα γνωρίσεις αύριο-μεθαύριο ;) Φιλικά πάντα, τις απόψεις μας εκθέτουμε!

Ειναι αλλο το θεμα εδω.......

Μια γυναικαρα τσεχα που στη χωρα της ειναι κατι το συνηθισμενο και η συμπεριφορα των αντρων ειναι αλλη θα βολευτει και με λιγοτερα,ενω αν ερθει εδω που ειναι ολες μπαζα θα ειναι γυναικαρα Χ 1000 θα ξεχωριζει σαν τη μυγα μεσ'το γαλα.
Βαλε και τους αντρες εδω που ειναι βλακες-μουνοδουλοι + οτι θα εχει 1000 προτασεις την ημερα.......

Με ολη αυτη την κατασταση που θα δει θα ζητησει φερραρι και κοτερο!
 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
Ειναι αλλο το θεμα εδω.......

Μια γυναικαρα τσεχα που στη χωρα της ειναι κατι το συνηθισμενο και η συμπεριφορα των αντρων ειναι αλλη θα βολευτει και με λιγοτερα,ενω αν ερθει εδω που ειναι ολες μπαζα θα ειναι γυναικαρα Χ 1000 θα ξεχωριζει σαν τη μυγα μεσ'το γαλα.
Βαλε και τους αντρες εδω που ειναι βλακες-μουνοδουλοι + οτι θα εχει 1000 προτασεις την ημερα.......

Με ολη αυτη την κατασταση που θα δει θα ζητησει φερραρι και κοτερο!

Ναι είναι ένα γεγονός αυτό που λες με τις ξένες μουνάρες που έρχονται εδώ. Αλλά δεν πολυκαταλαβαίνω τί σχέση έχει με το θρεντ  :rolleyes: Εκτός κι αν θές να πεις οτι είτε με τις ελληνίδες, είτε με τις ξένες, το έχουμε χάσει το παιχνιδι απλά και μόνο επειδή είμαστε στην Ελλάδα που έχουμε θεοποιήσει το αιδίον και κάνουμε τα πάντα για να το αποκτήσουμε. Να πορνομεταναστεύσομεν? :tits:
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.722
Κριτικές
126
Like
7.748
Πόντοι
7.885
Ναι είναι ένα γεγονός αυτό που λες με τις ξένες μουνάρες που έρχονται εδώ. Αλλά δεν πολυκαταλαβαίνω τί σχέση έχει με το θρεντ  :rolleyes: Εκτός κι αν θές να πεις οτι είτε με τις ελληνίδες, είτε με τις ξένες, το έχουμε χάσει το παιχνιδι απλά και μόνο επειδή είμαστε στην Ελλάδα που έχουμε θεοποιήσει το αιδίον και κάνουμε τα πάντα για να το αποκτήσουμε. Να πορνομεταναστεύσομεν? :tits:


Εγώ κανονίζω ήδη από τώρα για το καλοκαίρι να πορνομεταναστεύσω μαζί με συναγωνιστή στην Λιβερία :tits: :knockinb: :zfuck: :2funny:.Άρε άτιμε stevegr τι ιδέες μας έβαλες στο μυαλό :2funny: :sunglasses:
 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
Εγώ κανονίζω ήδη από τώρα για το καλοκαίρι να πορνομεταναστεύσω μαζί με συναγωνιστή στην Λιβερία :tits: :knockinb: :zfuck: :2funny:.Άρε άτιμε stevegr τι ιδέες μας έβαλες στο μυαλό :2funny: :sunglasses:

Παίζει κάτι καλό στη Λιβερία ή τσάμπα θα πάτε?  :pipa3:
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.722
Κριτικές
126
Like
7.748
Πόντοι
7.885
Παίζει κάτι καλό στη Λιβερία ή τσάμπα θα πάτε?  :pipa3:

Απ'ότι λέει ο stevegr υπάρχουν πολλά θέματα εκεί :tits: :pipa1: :knockinb: :zfuck: :2funny:.Και μιας και είμαστε και σε περίοδο οικονομικής κρίσης,θα μας ανεβάσει και ψυχολογικά πιστεύω :sunglasses: :grin:,μιας και σίγουρα θα φαινόμαστε πολύ πλούσιοι εκεί πέρα :rockon: :2funny:
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Ειναι αλλο το θεμα εδω.......

Μια γυναικαρα τσεχα που στη χωρα της ειναι κατι το συνηθισμενο και η συμπεριφορα των αντρων ειναι αλλη θα βολευτει και με λιγοτερα,ενω αν ερθει εδω που ειναι ολες μπαζα θα ειναι γυναικαρα Χ 1000 θα ξεχωριζει σαν τη μυγα μεσ'το γαλα.
Βαλε και τους αντρες εδω που ειναι βλακες-μουνοδουλοι + οτι θα εχει 1000 προτασεις την ημερα.......

Με ολη αυτη την κατασταση που θα δει θα ζητησει φερραρι και κοτερο!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Οτι γαμησατε με λεφτα ,γαμησατε.
Τωρα με την κριση δεν θα υπαρχουν λεφτα για ιεριοδουλες .
Οποτε...δεν θα υπαρχουν και διλημματα !

Δηλαδή, τώρα οι ιερόδουλες, θα γίνουν...κανονικές γυναίκες;  :2funny:
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
...Τον κοινωνικό αποκλεισμό δεν τον θέτουμε εμείς στους ίδιους μας τους εαυτούς αλλά εν πολλοίς μας τον θέτουν οι γκόμενες. Τι εννοώ (θα σου μιλήσω από προσωπική εμπειρία):Όταν πας ραντεβού με μια ωραία γκόμενα (η οποία τυχαίνει να σε γουστάρει-εμφανισιακά τουλάχιστον, μη ρωτήσεις το πως το ξέρω αυτό,είναι άλλου παπά ευαγγέλιο), και καταλήγει να σου λέει ότι είσαι μια χαρά παιδί με αγνά αισθήματα...αλλά δεν έχεις δικό σου σπίτι/δουλειά αμάξι...εκεί λοιπόν εγώ φταίω που δεν μου έκατσε? Δεν αποκλείω ΕΓΩ τον εαυτό μου από κάτι, αλλά αυτή μου ρίχνει άκυρο επειδή δεν έχω το "πακέτο". Αυτό είναι κάτι το οποίο γενικά παρατηρώ στις ελληνίδες! Να το πώ ωμά αν μου επιτραπεί: Σήμερα γαμάνε οι μουράτοι/λεφτάδες...

Αφαλώς πάντα φιλικά ανταλλάσουμε απόψεις.

Εδώ όμως εμπλέκεις ένα συμβάν σύνηθες με το γνωστό "αστικό μύθο", και εξηγούμαι:
Το συμβάν που περιέγραψες, κατά τη γνώμη μου πάντα, δεν είναι τίποτ' άλλο παρά η περιγραφή μιας χυλόπιτας που όλοι μας (άντρες και γυναίκες) έχουμε φάει και θα συνεχίσουμε να τρώμε, όπως έχει συμβεί σε γενεές επί γενεών, στο παρελθόν, παρόν και μέλλον, πάντα για διαφορετικούς λόγους και με διάφορες δικαιολογίες. Μη σε πτοεί αυτό, είναι φυσικό και συνηθισμένο. Όμως σε οδηγεί στο να πιστεύεις τον "αστικό μύθο" οτι τάχα "Σήμερα γαμάνε οι μουράτοι/λεφτάδες". Θα στο εξηγήσω όσο πιο σύντομα γίνεται για να μη βγει "σεντόνι" το post.
Αν διαβάσεις τη στατιστική επετηρίδα του 2001, θα δεις οτι οι γυναίκες στο γκρουπ 24-46 υπερτερούν των ανδρών κατά ένα περίπου 3%. Επομένως ήδη έχουμε μια αυξημένη διαθεσιμότητα. Αν τώρα αφαιρέσεις από το ίδιο ηλικιακό γκρουπ των ανδρών ένα 10% (ίσως είναι επιεικές) που έχουν άλλο σεξουαλικό προσανατολισμό, η ψαλλίδα ανοίγει και η διαθεσιμότητα αυξάνει. Δεν θα προσθέσω καθόλου και τις γυναίκες από άλλες χώρες, που είναι μεγάλος αριθμός, ανάλογα με τη γεωγραφική περιοχή.
Έχουμε λοιπόν ας πούμε (πολύ χονδρικά) στις 53 γυναίκες να αντιστοιχούν 37 άνδρες, και για να είμαστε πιο σωστοί ας πούμε 50-37 (δίνοντας κι ένα 3% σε γυναίκες άλλου σεξουαλικού προσανατολισμού) αυθαίρετα βέβαια αλλά η στατιστική δε βοηθάει σ' αυτό. Λέγοντας λοιπόν οτι "Σήμερα γαμάνε οι μουράτοι/λεφτάδες", κι αν ακόμη το δεχτώ οτι και οι 37 είναι μουράτοι λεφτάδες (που δεν το δέχομαι με μια κρίση που τη νοιώθουμε όλοι κάθε μέρα και χειρότερα) και πάλι περισσεύουν 13 γυναίκες διαθέσιμες σε μη μουράτους και μη λεφτάδες...
Βλέπεις πολλές φορές και οι ίδιες οι γυναίκες, συγχέουν το τι θα θέλανε με το τι θέλουν. Ο αποκλεισμός γεννιέται μόνον όταν εσύ (κι ο καθένας μας) αυτοαποκλεισθείς καταθέτοντας τα όπλα.

Μια μικρή παρατήρηση: Οι άντρες, από τότε που υπάρχει το ανθρώπινο είδος, δεν είχαν ως σκοπό την ικανοποίηση μιας γυναίκας αλλά την διαιώνηση του είδους (κάτι το οποίο αντίκειται στην ικανοποίηση της γυναίκας-όσον αφορά π.χ τη διάρκεια του σεξ). Προσωπική μου γνώμη είναι ότι απλά σήμερα οι άνθρωποι έχουν τόση αφθονία σε υλικά αγαθά, που δίνουν βάση στην ποσότητα(διάρκεια) παρά στην ποιότητα (απόλαυση) του σεξ. Αυτό το παραθέτω απλά και μόνο για την ιστορική αποκατάσταση της αλήθειας,τπτ παραπάνω :)

Για να αποκαταστήσουμε την αλήθεια θα πρέπει να παραδεχτούμε τη σύνδεση της παγίδας της φύσης για διαιώνιση του είδους με την απόλαυση. Και φυσικά αυτό ισχύει και σε άντρες και σε γυναίκες και αφορά τόσο τη λήψη όσο και την προσφορά. Είναι σημαντικό, μη σου διαφεύγει από τις κραυγές της ανδροκρατούμενης κοινωνίας μας (που μας βολεύει πολλές φορές λόγω φύλου, αλλά πρέπει να λέμε αλήθειες).

Ελπίζω να μην είμαι απελπιστικά Off-topic αλλά η κουβέντα βλέπεις...
 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
Αν διαβάσεις τη στατιστική επετηρίδα του 2001, θα δεις οτι οι γυναίκες στο γκρουπ 24-46 υπερτερούν των ανδρών κατά ένα περίπου 3%. Επομένως ήδη έχουμε μια αυξημένη διαθεσιμότητα. Αν τώρα αφαιρέσεις από το ίδιο ηλικιακό γκρουπ των ανδρών ένα 10% (ίσως είναι επιεικές) που έχουν άλλο σεξουαλικό προσανατολισμό, η ψαλλίδα ανοίγει και η διαθεσιμότητα αυξάνει. Δεν θα προσθέσω καθόλου και τις γυναίκες από άλλες χώρες, που είναι μεγάλος αριθμός, ανάλογα με τη γεωγραφική περιοχή.
Έχουμε λοιπόν ας πούμε (πολύ χονδρικά) στις 53 γυναίκες να αντιστοιχούν 37 άνδρες, και για να είμαστε πιο σωστοί ας πούμε 50-37 (δίνοντας κι ένα 3% σε γυναίκες άλλου σεξουαλικού προσανατολισμού) αυθαίρετα βέβαια αλλά η στατιστική δε βοηθάει σ' αυτό. Λέγοντας λοιπόν οτι "Σήμερα γαμάνε οι μουράτοι/λεφτάδες", κι αν ακόμη το δεχτώ οτι και οι 37 είναι μουράτοι λεφτάδες (που δεν το δέχομαι με μια κρίση που τη νοιώθουμε όλοι κάθε μέρα και χειρότερα) και πάλι περισσεύουν 13 γυναίκες διαθέσιμες σε μη μουράτους και μη λεφτάδες...

Ναι αλλά τότε πως εξηγείται το φαινόμενο μια 24χρονη κοπέλα να κάνει 2 και 3 φορές περισσότερο σεξ από τον αντίστοιχο άντρα ίδιας ηλικίας? Αυτό είναι επίσης βάσει μιας στατιστικής (ειλικρινα δεν θυμάμαι πιας, τεσπα). Λογικά θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο αν τα πράγματα ήταν έτσι...αυτό είναι το παράδοξο. Άλλωστε αυτό βλέπω και στην καθημερινότητα μου με άλλους ανθρώπους. Η παγίδα της στατιστικής ίσως είναι η εξής: Μπορεί να ισχύει το 50 γυναίκες-37 άντρες, αλλά ποιος μου λέει εμένα ότι ΚΑΙ οι 50 τους είναι fuckable? Να μην είναι οι 15 από αυτές για τα μπάζα? Θα μου πεις τώρα...εντάξει φίλε το αντοίστοιχο ισχύει και για τους άντρες. ΝΑΙ! Αλλά στον άντρα δεν μετράει τόσο πλέον η ομορφιά σε απόλυτες τιμές όσο στη γυναίκα, άλλωστε το βλέπεις αυτό καθημερινά με ωραίες γυναίκες που κυκλοφορούν με κάτι απίθανους τύπους...και κάθεσαι κι αναρωτιέσαι "μα τι του βρήκε?".
Το ξέρω είμαι  :offtopic:, οπότε το σταματώ εδώ  :-
 

flg

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2010
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Συμφωνώ απόλυτα με τον ουααμ για τη φοβική αντίληψη της ζωής.Μάλλον το ίδιο πράγμα προσπαθούσαμε να πούμε απλά δεν το έθεσα τοσο εύστοχα σαν εσένα.

Επαναλαμβάνω ότι δεν είναι θέμα ηθικής,όπως και το να πηγαίνεις με ωραίες γυναίκες είναι πολύ ωραίο.Απλά το να είναι αυτός ο σκόπος της ζωής σου και να ψάχνεις μόνο αυτό σε μια γυναίκα δείχνει μια συναισθηματική ανωριμότητα.

Σε αυτόν που άνοιξε το θρεντ αναφερόμουνα στο προηγούμενο ποστ(γατί κάοιος με ρώτησε).Μην απορρίπτεις κάτι χωρίς να δοκιμάσεις,σχέση είναι όχι ηρωίνη και να κολλήσεις δεν θα πεθάνεις.Ούτος  ή άλλως αν θες να γνωρίσεις τον εαυτό σου μόνο μέσα από αληθινές σχέσεις με άλλους ανθρώπους μπορείς.(Δεν σε ξέρω προσωπικά για να σου λέω για τις σχέσεις σου με άλλους ανθρώπους,ίσως έχεις καλούς αληθινούς φίλους,αλλά με τη σχέση είναι κάτι άλλο  πιο ολοκληρωμένο).Κάντο και θα φύγουν και οι εφιάλτες να μου το θυμάσαι.

Τον κοινωνικό αποκλεισμό τον θέτουμε εμείς στον εαυτό μας.Αν δεν μας δέχονται κάποιο απλά προχωράμε και βρίσκουμε άλλους που θα μας εκτιμήσουν.
 

oneofus

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
274
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον όσα γράφτηκαν μέχρι εδώ.

Για μένα είναι σεβαστές όλες οι απόψεις παρόλο που με πολλές δεν συμφωνώ.
Βέβαια, όπως μου είπαν σε κάποιο άλλο θρέντ, "εδώ είναι bourdela.tv", που ίσως
θεωρείται οτι δεν μπορείς να' χεις άλλη άποψη από εκείνη της "κοινής" γνώμης.

Το παραβλέπω και συνεχίζω διαπιστώνοντας οτι λίγες απόψεις που διάβασα είναι
πραγματικά διαμάντια και μερικές άλλες, απλά για να γράφονται.

Θα σταθώ σε δυο θέματα που θεωρώ οτι όλοι θα πρέπει να δώσουμε ιδιαίτερη προσοχή,
στη συνέχεια της κουβέντας:

1. Η έννοια του μόνος και η έννοια του μοναχικός.
Ο μόνος είναι περιστασιακή κατάσταση όχι από επιλογή, ενώ ο μοναχικός
(που πολλές φορές είναι παθολογική μετεξέλιξη του μόνος) είναι μόνιμη και συνήθως
επιλογή. Μια επιλογή που προκύπτει από διαφόρων ειδών αποκλεισμούς (κοινωνικούς,
οικονομικούς, κλπ.) που συνήθως είναι και αποτέλεσμα φοβικής προσέγγισης της ίδιας της ζωής.
Άρα μήπως εκεί βρίσκεται το κλειδί της κατανόησης στο ερώτημα που θέτει το θρέντ;

2. Οι επισκέψεις στα "σπίτια" κλπ. μήπως διαμορφώνουν μια συμπεριφορά τύπου "ψεκάστε,
σκουπίστε, τελειώσατε" και ενισχύουν έτσι την αποξένωση από τις ουσιαστικές αμφίδρομες
και διαδραστικές σχέσεις; Και μήπως δικαιολογία είναι το απαράδεκτο "όλες πουτάνες είναι";
Αλλά θα γίνω και πιο δυσάρεστος.
Μήπως με διαμορφωμένη μια τέτοια σεξουαλική συμπεριφορά μας, κινδυνεύουμε να μην μπορούμε
να ικανοποιήσουμε τελικά μια γυναίκα; (που είναι υποχρέωσή μας και ευθύνη μας).

...

1)Μπορεί κάποιος να μη βρίσκει με τίποτα γκόμενα , ωστόσο να έχει τους φίλους του , τις παρέες του , τις ασχολίες του.Γιατί ταυτίζεις τη συστηματική αγορά σεξουαλικών υπηρεσιών με τη γενικότερη μοναχικότητα ; Στην Ελλάδα έχουμε δώσει υπερβολική σημασία στα γκομενικά , ίσως λόγω ελλεηνίδων που δυσκολεύουν πράγματα που θα έπρεπε να είναι απλά.Οι Αγγλοσάξωνες λένε "i'm single" εννοώντας ότι δεν έχουν ερωτική σχέση ενώ εμείς στην ίδια περίπτωση συχνά λέμε "είμαι μόνος/μόνη" λες και όλη η ανθρώπινη επαφή αρχίζει και τελειώνει στη γκόμενα/γκόμενο.
Αλλά και μοναχικοί μπουρδελιάρηδες υπάρχουν , κι αυτό μες στη ζωή είναι , ειδικά σε μια κοινωνία αποξένωσης όπως εδώ.Είναι άδικο να τους κατηγορείς λέγοντας ότι είναι επιλογή τους.

2)υποχρεωμένοι από πού κι ως πού ; Νιώθει κανείς υποχρεωμένος να μπορεί να ικανοποιήσει όλες τις γυναίκες του κόσμου ; Άσε που δε θέλουν όλες τα ίδια.Κάτσε να βρούμε πρώτα μια γυναίκα και τότε να κοιτάξουμε να την ικανοποιήσουμε.Σιγά μην αγχωνόμαστε με το σκεπτικό "αν πήγαινα με αυτή ίσως να μη μπορούσα να την ικανοποιήσω".Εν τέλει το άγχος επίδοσης είναι αποδεδειγμένα εχθρός της αντρικής σεξουαλικής λειτουργίας.

Ναι αλλά τότε πως εξηγείται το φαινόμενο μια 24χρονη κοπέλα να κάνει 2 και 3 φορές περισσότερο σεξ από τον αντίστοιχο άντρα ίδιας ηλικίας? Αυτό είναι επίσης βάσει μιας στατιστικής (ειλικρινα δεν θυμάμαι πιας, τεσπα). Λογικά θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο αν τα πράγματα ήταν έτσι...αυτό είναι το παράδοξο. Άλλωστε αυτό βλέπω και στην καθημερινότητα μου με άλλους ανθρώπους. Η παγίδα της στατιστικής ίσως είναι η εξής: Μπορεί να ισχύει το 50 γυναίκες-37 άντρες, αλλά ποιος μου λέει εμένα ότι ΚΑΙ οι 50 τους είναι fuckable? Να μην είναι οι 15 από αυτές για τα μπάζα? Θα μου πεις τώρα...εντάξει φίλε το αντοίστοιχο ισχύει και για τους άντρες. ΝΑΙ! Αλλά στον άντρα δεν μετράει τόσο πλέον η ομορφιά σε απόλυτες τιμές όσο στη γυναίκα, άλλωστε το βλέπεις αυτό καθημερινά με ωραίες γυναίκες που κυκλοφορούν με κάτι απίθανους τύπους...και κάθεσαι κι αναρωτιέσαι "μα τι του βρήκε?".
Το ξέρω είμαι  :offtopic:, οπότε το σταματώ εδώ  :-

Σαφώς και κάνουν πολύ περισσότερο σεξ.Πιστεύω ότι η αποχή από το σεξ στους άντρες είναι περισσότερο ανομοιόμορφα κατανεμημένη σε σχέση με τις γυναίκες.Κάποιοι παίρνουν πολλές γυναίκες αλλά κάποιοι δεν βρίσκουν τίποτα χωρίς να πληρώσουν , ενώ όλες οι γυναίκες , και τα μπάζα και οι στριμμένες και ό,τι θες , έχουν τα τυχερά τους...
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον όσα γράφτηκαν μέχρι εδώ.

Για μένα είναι σεβαστές όλες οι απόψεις παρόλο που με πολλές δεν συμφωνώ.
Βέβαια, όπως μου είπαν σε κάποιο άλλο θρέντ, "εδώ είναι bourdela.tv", που ίσως
θεωρείται οτι δεν μπορείς να' χεις άλλη άποψη από εκείνη της "κοινής" γνώμης.

Το παραβλέπω και συνεχίζω διαπιστώνοντας οτι λίγες απόψεις που διάβασα είναι
πραγματικά διαμάντια και μερικές άλλες, απλά για να γράφονται.

Θα σταθώ σε δυο θέματα που θεωρώ οτι όλοι θα πρέπει να δώσουμε ιδιαίτερη προσοχή,
στη συνέχεια της κουβέντας:

1. Η έννοια του μόνος και η έννοια του μοναχικός.
Ο μόνος είναι περιστασιακή κατάσταση όχι από επιλογή, ενώ ο μοναχικός
(που πολλές φορές είναι παθολογική μετεξέλιξη του μόνος) είναι μόνιμη και συνήθως
επιλογή. Μια επιλογή που προκύπτει από διαφόρων ειδών αποκλεισμούς (κοινωνικούς,
οικονομικούς, κλπ.) που συνήθως είναι και αποτέλεσμα φοβικής προσέγγισης της ίδιας της ζωής.
Άρα μήπως εκεί βρίσκεται το κλειδί της κατανόησης στο ερώτημα που θέτει το θρέντ;

2. Οι επισκέψεις στα "σπίτια" κλπ. μήπως διαμορφώνουν μια συμπεριφορά τύπου "ψεκάστε,
σκουπίστε, τελειώσατε" και ενισχύουν έτσι την αποξένωση από τις ουσιαστικές αμφίδρομες
και διαδραστικές σχέσεις; Και μήπως δικαιολογία είναι το απαράδεκτο "όλες πουτάνες είναι";
Αλλά θα γίνω και πιο δυσάρεστος.
Μήπως με διαμορφωμένη μια τέτοια σεξουαλική συμπεριφορά μας, κινδυνεύουμε να μην μπορούμε
να ικανοποιήσουμε τελικά μια γυναίκα; (που είναι υποχρέωσή μας και ευθύνη μας).

...

Συγχαρητηρια για την προσεγγιση σου!Κοινωνιολογος 'η ψυχολογος?Μπραβο και παλι,αν και ειναι δυσπεπτη για τους hardcore μπουρδελιαρηδες υποθετω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom