Νέα

Εγκυμοσύνη εκτός προγράμματος.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 204
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Επειδή τυγχάνει να είμαι χωρισμένος και πατέρας δύο παιδιών να σου πω ότι η επαφή γονιού-παιδιου δεν εξαρτάται με το αν είσαι παντρεμένος η χωρισμενος ,αν μένουν στο ίδιο σπίτι η χωριστά αλλά με το τι δέσιμο και σχέση έχεις δημιουργήσει εσύ σαν γονιός απέναντι στο παιδί σου.Αν έχεις δημιουργήσει μια σχέση τύπου πατέρα-φιλου και όχι πατέρα-τυρανου τότε θα έχεις κερδίσει το βασικότερο.Την εκτίμηση του ίδιου σου του παιδιού.Οτι καλύτερο.

Να σε πληροφορήσω λοιπόν ότι υπάρχει σύλλογος για τα δικαιώματα του πατέρα με 30.000 μέλη που προσπαθεί για το αυτονόητο. Μέσα στα άλλα να τους επιτρέψουν οι γυναίκες τους να έχουν επικοινωνία με τα παιδιά τους Κι ακόμα ...Ρωτώ τον Δημήτρη πόσο συχνές είναι οι παραβιάσεις των δικαστικών αποφάσεων επικοινωνίας.«Είναι εξαιρετικά συχνό φαινόμενο. Το 2014 ζητήσαμε από τη Άμεση Δράση Αττικής, ως φορέας κοινωνικής φροντίδας, να καταγράφει τις παραβιάσεις δικαστικών αποφάσεων επικοινωνίας. Πριν από το αίτημα του ΓΟΝ.ΙΣ. οι παραβιάσεις αυτές καταγράφονταν ως κλήσεις διαφορών αστικού τύπου χωρίς να διαχωρίζονται από άλλες. Γι' αυτό και δεν υπάρχουν παλαιότερα στοιχεία. Οπως μας ενημέρωσε επίσημα η ΓΑΔΑ οι κλήσεις έχουν εκτοξευτεί σε 4125 από 2447 που ήταν το 2015 και αυτό μόνο για συμβάντα που αφορούν στη Άμεση Δράση, μόνο στην Αττική. .... πηγή . Ψάξτο πριν πεις εξυπνάδες
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν χωρίσει θα έχει επαφή με το παιδί του;

Ισως το οτι υπαρχουν χιλιαδες χωρισμενοι πατεραδες που εχουν κανονικοτατη επαφη με τα παιδια τους?

Μα από την αρχή έγραψα ότι πρέπει να αποφασίσει Ο ΙΔΙΟΣ αν θα πάρει το ρίσκο του 50% των διαζυγίων και το ότι μέσα στο ποσοστό όσων δεν χώρισαν υπάρχει ένα ποσοστό δυστυχισμένων που αποφασίζουν να μην χωρίσουν για διάφορους λόγους, και για τα παιδιά
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
1) Ποιος νομος λεει οτι το 1/3 ειναι η διατροφη για το παιδι?
2)Αν η μανα δεν θελει να συναινεσει στην αναγνωριση, μπορει να της κανει αγωγη αναγνωρισης πατροτητας.
3) Τι εννοεις το παιδι ειναι ιδιοκτησια της μανας?

1ον. Κανένας νόμος δεν το λέει αυτό. Ίσα - ίσα ο νόμος λέει ότι το ποσό της διατροφής δεν πρέπει να μειώνει το επίπεδο ζωής του πατέρα. ΠΙΠΕΣ. Σε μένα ακριβώς αυτό συνέβη. Το Δικαστήριο επιδίκασε 640€ διατροφή και ο μισθός μου ήταν 1.400€. Έμεινα σε σπίτι με νοίκι 330€ και αγόρασα ΟΛΗ την οικοσκευή, αφού κρατήθηκε από την πρώην σύζυγο. Φυσικά, καταλαβαίνεις ότι οι συσκευές που αγόρασα, ήταν οι φτηνότερες δυνατές, αλλά σύμφωνα με το Δικαστή δεν έπεσε το επίπεδο ζωής μου. Ξέχασα να επισημάνω ότι για το ποσό της διατροφής που κατέβαλα, δεν είχα φοροαπαλαγή, ενώ η πρώην σύζυγος δεν είχε την υποχρέωση να το δηλώσει.
2ον. Ναι, έχεις δίκιο
3ον. Στην πράξη μπορεί να το δηλητηριάζει συνεχώς για τον άχρηστο πατέρα που τους εγκατέλειψε. Φτάνουν στο σημείο να δηλώσουν ότι κακοποιούσε σεξουαλικά το παιδί για να του κόψουν τη δυνατότητα επικοινωνίας
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Θεωρώ ότι μπορώ να έχω άποψη, γιατί είχα νυμφευθεί και χώρισα. Πρώτα Από όλα, υπάρχουν τα εξής δεδομένα. 1ον. Δεν μπορείς να την αναγκάσεις να κάνει έκτρωση, το παιδί θα το κρατήσει (αν το επιθυμεί) είτε έτσι, είτε αλλιώς. 2ον. Η πιο σοβαρή ερώτηση, είναι η εξής. Έμεινε έγκυος επειδή εσύ δεν φόρεσες προφυλακτικό (άρα έχεις μεγάλη ευθύνη, το 50% σίγουρα) ή σε παγίδεψε λέγοντας ότι παίρνει χάπι, δεν είναι σε επικίνδυνες μέρες κλπ; αν σε παγίδεψε, ξέρεις πολύ καλά ότι η σχέση αυτή δεν έχει μέλλον, σε χρησιμοποίησε για να έχει ένα παιδί (είναι κοντά στην ηλικία που θα τρακάρει στον τοίχο) και θα σε κρατήσει όσο κρίνει ότι έχεις χρησιμότητα για την ίδια. 3ον. Ακόμα κι αν όλα είναι καλά μεταξύ σας αυτή τη στιγμή, να ξέρεις ότι το 50% των γάμων καταλήγει σε διαζύγιο και τεράστιο ποσοστό των ζευγαριών μένουν μαζί και περνούν δυστυχισμένα γιατί δεν μπορούν να χωρίσουν για διάφορους λόγους. 4ον. Αν παντρευτείτε, οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να σε χωρίσει, θα κρατήσει την επιμέλεια του παιδιού και την οικοσκευή, θα της δίνεις το 1/3 του μισθού σου και θα μπορεί να σου απαγορέψει να βλέπεις το παιδί, επειδή έτσι της κάπνισε.
Ύστερα από όλα αυτά, αν αποφασίσεις ότι αξίζει το ρίσκο, ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ αν δεν βεβαιωθείς με τεστ DNA ότι το παιδί είναι δικό σου. Πολλοί την έχουν πατήσει, μην μπεις και συ στο κλαμπ. Καλή τύχη 
Φίλε, τι παπαριές λες? Ειδικά στο (4) μίλας για την δική σου, προφανώς, εμπειρία που είναι τελείως άκυρη.

Στο (3), ε και?

Όσον αφορά το 4, υποθέτω ότι η δικιά μου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ εμπειρία, έχει περισσότερη αξία από τις σκέψεις ανθρώπων που δεν έζησαν χωρισμό. Εξ άλλου ακριβώς την ίδια κατάληξη είχε συνάδελφος που χώρισε 6 μήνες ύστερα από μένα. Όσον αφορά το 3, του δίνω κάποια  στοιχεία, προκειμένου να αποφασίσει αν θα πάρει το ρίσκο. Σε τελευταία ανάλυση, αυτός θα ζήσει αυτή την κατάσταση και πρέπει να γνωρίζει όλες τις παραμέτρους. Η απόφαση όμως είναι καθαρά δική του 
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Μποκολε δυστυχως περιγραφεις την πραγματικοτητα στην πλειοψηφια που επικρατει σημερα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Μποκολε δυστυχως περιγραφεις την πραγματικοτητα στην πλειοψηφια που επικρατει σημερα

Και τα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα. Ήδη στις χώρες των Αγγλοσαξώνων και των απογόνων τους μεγαλώνει ένα τεράστιο ποσοστό αντρών χωρίς πατέρα, από single mothers και χωρίς καλό αρσενικό role model στην ευρύτερη περιφέρεια. Η Στατιστική είναι αμείλικτη. Αυτά τα παιδιά έχουν μεγαλύτερα ποσοστά ροπής στη βία (λόγω της οργής που βιώνουν), κατάχρησης αλκοόλ και ναρκωτικών. Επίσης έχει αποδειχτεί ότι αυτές οι μονογονεικές οικογένειες αποτελούν τους συνήθεις στόχους των παιδόφιλων. Και η κοινωνίες αδιαφορούν. Ίσα - ίσα, βγάζουν τον πατέρα από την εξίσωση
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Και τα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα. Ήδη στις χώρες των Αγγλοσαξώνων και των απογόνων τους μεγαλώνει ένα τεράστιο ποσοστό αντρών χωρίς πατέρα, από single mothers και χωρίς καλό αρσενικό role model στην ευρύτερη περιφέρεια. Η Στατιστική είναι αμείλικτη. Αυτά τα παιδιά έχουν μεγαλύτερα ποσοστά ροπής στη βία (λόγω της οργής που βιώνουν), κατάχρησης αλκοόλ και ναρκωτικών. Επίσης έχει αποδειχτεί ότι αυτές οι μονογονεικές οικογένειες αποτελούν τους συνήθεις στόχους των παιδόφιλων. Και η κοινωνίες αδιαφορούν. Ίσα - ίσα, βγάζουν τον πατέρα από την εξίσωση
Ισχυουν ολα αλλα αυτο θελει η κοινωνια δυστυχως μαν...βεβαια ολο αυτο θα γυρισει μπουμερανγκ καποια στιγμη
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Να σε πληροφορήσω λοιπόν ότι υπάρχει σύλλογος για τα δικαιώματα του πατέρα με 30.000 μέλη που προσπαθεί για το αυτονόητο. Μέσα στα άλλα να τους επιτρέψουν οι γυναίκες τους να έχουν επικοινωνία με τα παιδιά τους Κι ακόμα ...Ρωτώ τον Δημήτρη πόσο συχνές είναι οι παραβιάσεις των δικαστικών αποφάσεων επικοινωνίας.«Είναι εξαιρετικά συχνό φαινόμενο. Το 2014 ζητήσαμε από τη Άμεση Δράση Αττικής, ως φορέας κοινωνικής φροντίδας, να καταγράφει τις παραβιάσεις δικαστικών αποφάσεων επικοινωνίας. Πριν από το αίτημα του ΓΟΝ.ΙΣ. οι παραβιάσεις αυτές καταγράφονταν ως κλήσεις διαφορών αστικού τύπου χωρίς να διαχωρίζονται από άλλες. Γι' αυτό και δεν υπάρχουν παλαιότερα στοιχεία. Οπως μας ενημέρωσε επίσημα η ΓΑΔΑ οι κλήσεις έχουν εκτοξευτεί σε 4125 από 2447 που ήταν το 2015 και αυτό μόνο για συμβάντα που αφορούν στη Άμεση Δράση, μόνο στην Αττική. .... πηγή . Ψάξτο πριν πεις εξυπνάδες
Γιάννη εγώ αναφέρθηκα στη σχέση πατέρα -παιδιου.Εσυ αναφερεσε στην""σχέση""μεταξύ των δύο γονιών.Το ότι η ""μάνα"" (γιατί στην ουσία δεν ειναι μάνα) προσπαθεί να απαγορεύσει την επαφή του παιδιού είναι τελείως διαφορετικό από ότι είπα εγώ.Εγω αναφέρθηκα στην σχέση πατέρα - παιδιού ασχετως αν είναι χωρισμένος η παντρεμένος!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Γιάννη εγώ αναφέρθηκα στη σχέση πατέρα -παιδιου.Εσυ αναφερεσε στην""σχέση""μεταξύ των δύο γονιών.Το ότι η ""μάνα"" (γιατί στην ουσία δεν ειναι μάνα) προσπαθεί να απαγορεύσει την επαφή του παιδιού είναι τελείως διαφορετικό από ότι είπα εγώ.Εγω αναφέρθηκα στην σχέση πατέρα - παιδιού ασχετως αν είναι χωρισμένος η παντρεμένος!

Ρε μεγάλε, πραγματικά πιστεύεις ότι η μάνα (ασχέτως της συμπεριφοράς του πατέρα) δεν μπορεί να δηλητηριάσει σιγά - σιγά, μέρα με τη μέρα, τα παιδιά και να τα κάνει να μισούν τον πατέρα τους; είναι ικανές για απίστευτο θέατρο και στο τέλος βάζουν τα κλάματα και γίνονται πιστευτές. Μπορεί να μην τα δίνει και να ισχυρίζεται ότι ο πατέρας τους δεν θέλει να τα βλέπει. Ότι ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να χωρίσει επειδή τη βίαζε τακτικά όταν κοιμόντουσαν κι αυτή δεν ούρλιαζε για να μην τα ξυπνήσει. Ότι οι κινήσεις του έδειχναν ότι είχε σκοπό να τα αποπλανήσει, είναι ικανές για οποιαδήποτε κακία και ψεύδος. Δες τα βίντεο της κοινότητας και τα ξαναλέμε. Αυτό το έχει γυρίσει γυναίκα, πρώην φεμινίστρια
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Σίγουρα και μπορεί.Ομως πιστεύω (γιατί και εγώ πέρασα άσχημες καταστάσεις ..με ψευτιες . συκοφαντίες.κλπ) στην πορεία και μεγαλώντας ηλικιακά τα παιδιά μου και αποκτώντας την δική τους γνώμη -αποψη είδαν την πραγματικότητα με αποτελεσμα όλες οι ψευτιες και οι συκοφαντίες της πρώην μου να γύρισουν μπούμερανγκ εναντίον της.Να συμπληρώσω επίσης ότι εγώ ποτέ δεν την κατηγόρησα κάτι που αναγνωρίστηκε και μέτρησε θετικά υπέρ μου από τα παιδιά μου
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.803
Πόντοι
2.646
Σ'ευχαριστώ βασικά για την συμβουλή/βοήθεια σου φίλε μου.
Το παιδί είναι δικό μου το επιβεβαίωσα.
Είμαστε δυο έτη μαζί αν και πρόσεχα τελικά το μοιραίο είναι γεγονός..!
Όχι δεν είναι τέτοιο άτομο ώστε να με παγιδεύσει έχουμε την ίδια ευθύνη αναμφίβολα.
Σε καμία περίπτωση ΔΕΝ σκοπεύω να παντρευτώ!
Ποτέ ΔΕΝ σκόπευα εξάλλου.
Όπως αναγράφεις πολύ ορθά από κει και πέρα τα πάντα μπορούν να συμβούν από το να ΜΟΥ απαγορεύσει να βλέπω το παιδί μέχρι το οτιδήποτε!
Σ'ευχαριστώ θερμά και πάλι.  :hi:

Πως έκανες τεστ DNA και επιβεβαίωσες ότι το -ΑΓΕΝΗΤΟ - παιδί είναι δικό σου αφού είναι έγκυος?

Υπάρχει γιατρός που να κάνει τεστ DNA από ενδομήτριο πλάσμα ? Κάτι δεν μας λες καλά...
 

Επισκέπτης
Ρε μεγάλε, πραγματικά πιστεύεις ότι η μάνα (ασχέτως της συμπεριφοράς του πατέρα) δεν μπορεί να δηλητηριάσει σιγά - σιγά, μέρα με τη μέρα, τα παιδιά και να τα κάνει να μισούν τον πατέρα τους; είναι ικανές για απίστευτο θέατρο και στο τέλος βάζουν τα κλάματα και γίνονται πιστευτές. Μπορεί να μην τα δίνει και να ισχυρίζεται ότι ο πατέρας τους δεν θέλει να τα βλέπει. Ότι ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να χωρίσει επειδή τη βίαζε τακτικά όταν κοιμόντουσαν κι αυτή δεν ούρλιαζε για να μην τα ξυπνήσει. Ότι οι κινήσεις του έδειχναν ότι είχε σκοπό να τα αποπλανήσει, είναι ικανές για οποιαδήποτε κακία και ψεύδος. Δες τα βίντεο της κοινότητας και τα ξαναλέμε. Αυτό το έχει γυρίσει γυναίκα, πρώην φεμινίστρια

Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι το αντιθετο δεν παιζει;Να δηλητηριαζει ο πατερας την αποψη του παιδιου για τη μανα του;
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Πως έκανες τεστ DNA και επιβεβαίωσες ότι το -ΑΓΕΝΗΤΟ - παιδί είναι δικό σου αφού είναι έγκυος?

Υπάρχει γιατρός που να κάνει τεστ DNA από ενδομήτριο πλάσμα ? Κάτι δεν μας λες καλά...
Και γιατί να κάνει τέστ DNA.Την έβαλε να ορκιστεί.. :priest: :priest: ότι το παιδί είναι δικό του..οπότε σιγουρευτηκε. :babycry:
 

skoupidiaris20

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2018
Μηνύματα
475
Like
3
Πόντοι
1

Συνημμένα

  • oisjilsad.jpg
    oisjilsad.jpg
    56 KB · Εμφανίσεις: 22
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
Πως έκανες τεστ DNA και επιβεβαίωσες ότι το -ΑΓΕΝΗΤΟ - παιδί είναι δικό σου αφού είναι έγκυος?

Υπάρχει γιατρός που να κάνει τεστ DNA από ενδομήτριο πλάσμα ? Κάτι δεν μας λες καλά...

ισως να λεω μαλακια ομως νομιζω ειναι εφικτο.

 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
ελα ντε μονο αγαπη  :babycry:
Φίλε είναι πολύ λογικό και αναμενόμενο το"""ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ"" :2funny: :2funny: :2funny: να βγει μαύρο.Αν η τίμια και  :2funny: ηθική  :2funny: γυναίκα σού έκανε ηλιοθεραπεία με ανοιχτά τα πόδια.Εε ρε..τοτε πήρε φως και κάηκε το φιλμ.! :2funny:

 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom