Νέα

Εγκυμοσύνη εκτός προγράμματος.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 204
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Σ'ευχαριστώ για την σοβαρή συμβουλή αδερφέ μου. :hi:
Σκεψου και κατι αλλο.
Αν αυτο το παιδι το πεταξεις στα σκουπιδια, σιγουρα τα επομενα χρονια θα υπαρξουν στιγμες που θα το σκεφτεσαι και θα μετανιωνεις.

Αν ομως αυτο το παιδι γεννηθεί, δεν θα υπαρξει καμια στιγμη που θα μετανιωσεις που εζησε.

Ελπιζω να βοηθησα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Επειδή τυγχάνει να είμαι χωρισμένος και πατέρας δύο παιδιών να σου πω ότι η επαφή γονιού-παιδιου δεν εξαρτάται με το αν είσαι παντρεμένος η χωρισμενος ,αν μένουν στο ίδιο σπίτι η χωριστά αλλά με το τι δέσιμο και σχέση έχεις δημιουργήσει εσύ σαν γονιός απέναντι στο παιδί σου.Αν έχεις δημιουργήσει μια σχέση τύπου πατέρα-φιλου και όχι πατέρα-τυρανου τότε θα έχεις κερδίσει το βασικότερο.Την εκτίμηση του ίδιου σου του παιδιού.Οτι καλύτερο.
Ο πατερας δεν πρεπει να ειναι ούτε φιλος ούτε τυραννος. Απλως πατερας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
νομικα λεμε παντα! πχ στο γαμο χωρισμος = 1/3 διατροφη για το παιδι.
παιδι εκτος γαμου μη αναγνωρισμενο η αναγνωρισμενου τι πρεπει να δωσει ο πατερας η τι μπορει να κυνηγησει? επισης μπορει να θελει η αλλη το παιδι για παρτη της και να μην επιτρεπει να το αναγνωρισει ο πατερας μιας και στην ελλαδα το παιδι ειναι ιδιοκτησια της μανας
1) Ποιος νομος λεει οτι το 1/3 ειναι η διατροφη για το παιδι?
2)Αν η μανα δεν θελει να συναινεσει στην αναγνωριση, μπορει να της κανει αγωγη αναγνωρισης πατροτητας.
3) Τι εννοεις το παιδι ειναι ιδιοκτησια της μανας?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Αμα με λες πενηνταρη τοτε εγω σε λεω οτι πρεπει να ησουν πολυ σκραπας στα μαθηματικα γιατι την εποχη εκεινη θα ημουν 25 και οχι 15.
Αυτο λεω ρε τύπε, για να εκανες ντελιβερι τοτε σιγα μην ησουν 15, αρα το 76 στο ονομα σου ειναι μουφα
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
τυπος Ηellraiser παραδιδει πιτσα :S :S :S
 

Συνημμένα

  • images (3).jpg
    images (3).jpg
    7,3 KB · Εμφανίσεις: 18
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Σκεψου και κατι αλλο.
Αν αυτο το παιδι το πεταξεις στα σκουπιδια, σιγουρα τα επομενα χρονια θα υπαρξουν στιγμες που θα το σκεφτεσαι και θα μετανιωνεις.

Αν ομως αυτο το παιδι γεννηθεί, δεν θα υπαρξει καμια στιγμη που θα μετανιωσεις που εζησε.

Ελπιζω να βοηθησα.

Σ'ευχαριστώ ολόψυχα.
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Δική σας η απόφαση 100%. Να αποφασίσετε γρήγορα
 

nikos708

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2017
Μηνύματα
748
Κριτικές
131
Like
6.997
Πόντοι
17.576
Ελπίζω να βάλω και εγώ ένα λιθάρι....αν υπάρχει αγάπη όλα λύνονται...σύζυγος μπορεί να πάψεις να είσαι...γκόμενος τα ίδια...φίλος τα ίδια...πατέρας και γονιός??? Σκέψου ....για εμένα σε ότι συνθήκες έρθει ένα παιδί είναι θεϊκό έχει λίγο ζόρι στην αρχή αλλά η αγκαλιά και η αγάπη που σου δίνει σε αποζημίωνει για όλα και για πάντα!!!!
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
951
Κριτικές
6
Like
1.275
Πόντοι
486
Φιλε λες οτι εισαι μαζι με την γυναικα 2χρονια και πως αυτη ειναι μεγλυτερη απο εσενα.Μετα απο καποιο διαστημα πχ μετα απο ενα χρονο σου περασε απ το μυαλο να μεινεις μαζι της πιο σταθεραεστω και να συζησετε αφου γαμο δεν θες? Την εχεις καταλαβαει οτι ειναι σοβαρη γυναικα να μπορει να κρατησει παιδι και σπιτικο? Γιατι πλεον ειναι λιγο σπανιο φαινομενο αυτο. Επισης δεν μας ειπες αν την γαμουσες ακαποτα η οχι...Αν εριχνες ακαποτα τοτε επρεπε να σκεφτεις μετα το γαμησι οτι μπορει να κατσει η στραβη αρα να εισαι και ετοιμος για το τι μελει γενεσθαι...
 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Ελπίζω να βάλω και εγώ ένα λιθάρι....αν υπάρχει αγάπη όλα λύνονται...σύζυγος μπορεί να πάψεις να είσαι...γκόμενος τα ίδια...φίλος τα ίδια...πατέρας και γονιός??? Σκέψου ....για εμένα σε ότι συνθήκες έρθει ένα παιδί είναι θεϊκό έχει λίγο ζόρι στην αρχή αλλά η αγκαλιά και η αγάπη που σου δίνει σε αποζημίωνει για όλα και για πάντα!!!!

:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom