Νέα

Εγκυμοσύνη εκτός προγράμματος.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 204
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Μία που το έφερε η συζήτηση. Πρίν μερικούς μήνες η πρώην μου είχε δώσει τελεσίγραφο (για να με ψαρώσει), ότι αν δεν έχω σκοπό να της κάνω παιδί θα προχωρήσει σε εξωσωματική. Και φυσικά αραίωσα, ώσπου εξαφανίστηκα απο την ζωή της.

Φυσικά κατάλαβες ότι ήταν έτοιμη να σε δέσει. Καμία σχέση όμως δεν μπορεί να έχει μέλλον με τελεσίγραφα κι εκβιασμούς. Ακόμα κι αν το εκβιαζόμενο μέλος υποχωρήσει, η σχέση έχει τελειώσει
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.614
Κριτικές
1
Like
5.539
Πόντοι
2.356
Όχι, δεν πήγα στο Εφετείο. Η αρχική διατροφή ήταν 480 για κάθε ανήλικο, από τα οποία θα κατέβαλα ποσό 250 εγώ και 230 η μητέρα. Τώρα όποιος νομίζει ότι δύο παιδιά στην ηλικία αυτή έχουν ανάγκες 960 ευρώ το μήνα ( το γυμναστήριο το πλήρωνα εγώ ξεχωριστά) απλά διαφωνεί με το Δικαστή. Μετά από δύο χρόνια αναπροσαρμόστηκε κι έφτασε στα 640€. Η καλή μου πρώην σύζυγος ζητούσε 740€ ως συνολική  διατροφή και ο καλός Δικαστής θεώρησε ότι το πραγματικό ποσό ήταν 960€. Αυτά για τη δικαιοσύνη που αντιμετωπίζουμε ως πατέρες

αρχικη διατροφη 480 ανα ανηλικο αρα 960 και για τα 2 και απο τους 2 σας (οπως λεει και ο καλος δικαστης) και απο τα 960 τα 500 δικα σου...
η καλη συζυγος ζηταει 740 και για τα 2 μονο απο σενα (και λεει οτι και καλα βαζει αντιστοιχο ποσο που δεν αποδεικνυει οτι τρωει για αυτα)
και εσυ απο τα 500 τελικα για καποιο Χ λογο πηγες απο μονος σου στα 640 γιατι ετσι.

δε παντρευομαι ΠΟΤΕ
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.679
Κριτικές
6
Like
11.057
Πόντοι
3.936
αρχικη διατροφη 480 ανα ανηλικο αρα 960 και για τα 2 και απο τους 2 σας (οπως λεει και ο καλος δικαστης) και απο τα 960 τα 500 δικα σου...
η καλη συζυγος ζηταει 740 και για τα 2 μονο απο σενα (και λεει οτι και καλα βαζει αντιστοιχο ποσο που δεν αποδεικνυει οτι τρωει για αυτα)
και εσυ απο τα 500 τελικα για καποιο Χ λογο πηγες απο μονος σου στα 640 γιατι ετσι.
δε παντρευομαι ΠΟΤΕ
Και αν παίρνει 780e καθαρά, τότε αυτή τι παίρνει; Ή αν είναι άνεργος ο πρώην συζυγος, αυτή τι παίρνει;
Πάντως έχω δει μία γειτόνισσα που είναι χωρισμένη με 2 παιδιά δεν παίρνει ΤΙΠΟΤΑ, γιατί ο πρώην συζυγός της είναι άνεργος λέει, εξαιτίας της κρίσης.
Και αυτή δουλεύει μόνη της για να τα ταίσει..
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Και αν παίρνει 780e καθαρά, τότε αυτή τι παίρνει; Ή αν είναι άνεργος ο πρώην συζυγος, αυτή τι παίρνει;
Πάντως έχω δει μία γειτόνισσα που είναι χωρισμένη με 2 παιδιά δεν παίρνει ΤΙΠΟΤΑ, γιατί ο πρώην συζυγός της είναι άνεργος λέει, εξαιτίας της κρίσης.
Και αυτή δουλεύει μόνη της για να τα ταίσει..

Δύο κατηγορίες ανθρώπων δεν πλήττονται από αυτό το γυναικοκεντρικό σύστημα απονομής δικαιοσύνης. Οι πραγματικά πλούσιοι και όσοι δεν έχουν τίποτα. Ο Τάιγκερ Γούντς πλήρωσε  100 εκατομμύρια στην καλή του γυναικούλα (πέντε χρόνια παντρεμένοι, βγαίνει 20 εκατομμύρια το χρόνο, και ΓΑΜΩ τις μπάζες) κι έχει άλλο μισό δις για να πορεύεται. Άρα συνεχίζει τη ζωή του. Ο άνεργος που λες, δεν έχει να χάσει τίποτα. Αυτοί που τσακίζονται (και χτυπιούνται από όλες τις πάντες) είναι οι άνθρωποι της μεσαίας τάξης. Που ενώ είχαν σπίτι, αυτοκίνητο, παιδιά, αξιοπρεπή μισθό κατάληξαν να τα χάσουν. Και σε Αμερική - Καναδά - Ηνωμένο Βασίλειο, ακόμα χειρότερα. Σύντομα και εδώ 
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.614
Κριτικές
1
Like
5.539
Πόντοι
2.356
Και αν παίρνει 780e καθαρά, τότε αυτή τι παίρνει; Ή αν είναι άνεργος ο πρώην συζυγος, αυτή τι παίρνει;
Πάντως έχω δει μία γειτόνισσα που είναι χωρισμένη με 2 παιδιά δεν παίρνει ΤΙΠΟΤΑ, γιατί ο πρώην συζυγός της είναι άνεργος λέει, εξαιτίας της κρίσης.
Και αυτή δουλεύει μόνη της για να τα ταίσει..
Στις οικονομικές δυνάμεις καθενός από τους γονείς του ανηλίκου λαμβάνεται υπόψη όχι μόνο ο μισθός  αλλά και κάποια ακίνητη περιουσία που ενδέχεται να υπάρχει. Ακόμα και αν αυτή είναι  απρόσοδη ο νομοθέτης θεωρεί ότι υπάρχει η αξία της ρευστοποίησής της.
Στην οικονομική κατάσταση του κάθε γονέα  λαμβάνεται υπόψη όχι μόνο αυτά που ο κάθε γονέας κερδίζει αλλά και  τα χρήματα που θα μπορούσε κάλλιστα να κερδίσει σύμφωνα με τις προσωπικές του δυνατότητες και τα προσόντα

Για παράδειγμά , αν ο υπόχρεος έχει μηνιάιο εισόδημα 1500 ευρώ, και πληρώνει για τα τρία δάνεια μηνιαία δόση 900 ευρώ από τα οποία τα 700 αποτελούν κεφάλαιο  και τα 200 τους τόκους, τότε ο δικαστής θα υπολογίσει ως μηνιαίο εισόδημα  το ποσό των 1.300 ευρώ (δηλαδή 1.500  μισθό – 200 ευρώ οι τόκοι των δανείων = 1.300)

Ο νόμος -και η ηθική- προβλέπει ότι ένας γονέας έχει υποχρέωση να διατρέφει το ανήλικο παιδί του του ακόμη και όταν κινδυνεύει και η δική του διατροφή.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
ΔΕΗ/ΟΤΕ λεει...


αααρεεε...φαγατε καλα εκει!
αυτα ειδε και ο ποροεδρος και σου λεει "κατσε να τονε πατησω χαμω τον ..... που μουρχεται το διμηνο ο λογαριασμος ΧΧΧευρω και μ εχει ξεσκισει.

και μετα φταιει η τιμία -πλην άπορη- συζυγος
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Δική σας η απόφαση 100%. Να αποφασίσετε γρήγορα

Οριστε και απαιτησεις!
Μην μας αφησετε εδω να περιμενουμε...

Η Αληθεια ειναι οτι οφειλεις να μας πεις στο τελος τι αποφασισες...
Μη τολμησεις να εμαφνιστεις στο μπου.κομ σε αλλο νημα και δεν μας εχεις ενημερωσει!

Περαιτερω εξ αλλου μποορυμε σαν θρεντ η σαιτ να γινουμε κουμπαροι , να βαφτισουμε το μωρο, να παρηγορησουμε την (milf πια!) μανα οταν(Μποκωλος) ή αν(Καστρατο) χωρισετε.

 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Ενταξει αφου το λεει το βιντεο ειμαι σιγουρος οτι ισχυει 100%...επισης δεν ηξερα οτι για να βαζεις λογια σε καποιον πρεπει να τον εχεις σπιτι σου ή το περισσοτερο χρονο.

Το ενδεχομενο να εισαι απλα μισογυνης σου εχει περασει απο το μυαλο;

Γνωριζετε ολοι οτι μ αρεσει να στριβω μαχαιρια στις πληγες.

Οχι... Οοοοοχι... σε αυτη την περιπτωση θα συγκκρατηθω και δεν θα ειρωνευτω την κατασταση περαιτερω!

Ειναι πολυ τραγικη η περιπτωση για να κοροιδευει κανεις.
Εχω κι εγω καποιους φιλους που τους εχει βγαλει η ρημαδα η ζωη απο το μονοπατι και τους παει δεξια και αριστερα χωρις την δυνατοτητα να αντιδρουν, προγραμματιζουν ...οταν σκοτειναζσει λιγο και χανονται οι λεπτομεριες ...μοιαζουνε με ζομπι που κινουνται ατσαλα και χωρις ψυχη...
:zombie:

Εαν δεν μας επρηζε τα ουμπαλα καθε τρεις και λιγο με τις κοσμοθεωριες του για την γυναικεια επιθεση που δεχονται οι αντρες (και ειδικα εαν σταματαγε να ποσταρει -ξανα και ξανα- πια αυτη την αποτυχημενη εικονα και μηνυμα με τον χοντρο σπυριαρη και καλα θυμα του φεμινισμου) θα ενιωθα εκεινη την στοργικη, συναγωνιστικη, συναδελφικη, ανθρωπιστικη, στοργη γι αυτο το κατατρεγμενο σπουργιτι τον ιωαννη τον μπωκολο.
Αλλα επειδη ΔΕΝ! ...περιοριζομαι τωρα στο να μην ...στριψω το μαχαιρι στην πληγη!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Γνωριζετε ολοι οτι μ αρεσει να στριβω μαχαιρια στις πληγες.
Οχι... Οοοοοχι... σε αυτη την περιπτωση θα συγκκρατηθω και δεν θα ειρωνευτω την κατασταση περαιτερω!
Ειναι πολυ τραγικη η περιπτωση για να κοροιδευει κανεις.
Εχω κι εγω καποιους φιλους που τους εχει βγαλει η ρημαδα η ζωη απο το μονοπατι και τους παει δεξια και αριστερα χωρις την δυνατοτητα να αντιδρουν, προγραμματιζουν ...οταν σκοτειναζσει λιγο και χανονται οι λεπτομεριες ...μοιαζουνε με ζομπι που κινουνται ατσαλα και χωρις ψυχη...
:zombie:
Εαν δεν μας επρηζε τα ουμπαλα καθε τρεις και λιγο με τις κοσμοθεωριες του για την γυναικεια επιθεση που δεχονται οι αντρες (και ειδικα εαν σταματαγε να ποσταρει -ξανα και ξανα- πια αυτη την αποτυχημενη εικονα και μηνυμα με τον χοντρο σπυριαρη και καλα θυμα του φεμινισμου) θα ενιωθα εκεινη την στοργικη, συναγωνιστικη, συναδελφικη, ανθρωπιστικη, στοργη γι αυτο το κατατρεγμενο σπουργιτι τον ιωαννη τον μπωκολο.
Αλλα επειδη ΔΕΝ! ...περιοριζομαι τωρα στο να μην ...στριψω το μαχαιρι στην πληγη!

Μα άνθρωπέμου, εσύ δεν έχεις πρόβλημα. Εγώ έχω το πρόβλημα που νομίζω ότι οι γυναίκες είναι ανιστόρητες, αχάριστες και άπληστες, το έχω γράψει τόσες φορές δα. Εσύ πιστεύεις ότι οι γυναίκες είναι λεπτεπίλεπτα, στοργικά πλάσματα που καταπιέζονται από τους άντρες εδώ και αιώνες και που τώρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κάνουν δειλά - δειλά βήματα προς την ισότητα. Άσε με εμένα να νομίζω ότι ΠΑΝΤΑ υπήρχαν άτομα στον πάτο του βαρελιού της ανδρικής Ιεραρχίας οι οποίοι δεν είχαν ποτέ την ευκαιρία να αφήσουν απογόνους, λόγω της ακαταλληλότητάς τους και τώρα ελπίζουν ότι γλείφοντας τις γυναίκες έχουν ελπίδες να τους κάτσουν. Είμαι τόσο κακόπιστος, που δεν πιστεύω ότι η γυναίκα της φωτογραφίας γκαστρώθηκε από ταινία, αλλά λέει ψέμματα. Για φαντάσου σε τι σημείο έχω φτάσει
 

Συνημμένα

  • γκαστρωμααποταινια.jpg
    γκαστρωμααποταινια.jpg
    52,4 KB · Εμφανίσεις: 17

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Ναι ρε τύπε, τι ξυνεις το κεφαλι σου? Εχεις κανει δυο παιδια με καποιον, μοιραστηκες τη ζωη σου μαζι του και ξερεις οτι ζει με 450-500 ευρω το μηνα, επειδη εσυ εισπραττεις υπερβολικα μεγαλο ποσο για τα παιδια. ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΩΡΗ ΚΑΡΙΟΛΑ?

απο αυτα που περιγραφονται εδω μεσα , σχετικα με την δικαστικη αυτη διαμαχη/υποθεση, το πιο πιθανο σεναριο -κατ εμε- για την απαντηση στην ΚΕΦΑΛΑΙΟΠΟΙΗΜΕΝΗ σου ερωτηση συνοψιζεται σε μια ρομαντικα δωσμενη υποθεση:
"Ακριβως επειδη ειχε διαπιστωσει απ οταν χωρισε, οτι δεν μπορουσε να κοιμαται τα βραδυα, βρηκε λυση και ...ειχε αρχισει και κοιμοταν με τον...δικηγορο!!!"

Οποοοοοτε, στο μονοπρακτο θεατρικο μας εργο (βγαλμενο απο την ζωη)
Ο διαλογος διαμορφωνεται πια, ως εξης:
(φωναχτα, με εξαλλη φωνη και πολυ θυμο και παθος) -ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΩΡΗ ΚΑΡΙΟΛΑ?   :tickedoff:
(συρτη φωνη, με ηρεμια και αυτοσυγρκρατηση) -Αγκαλιά με τον δικηγορο σου! :fart-in-bed:
-αυλαία-
χειροκροτημα :worship:
υποκλιση των συντελεστων  :hi:
σηκωθειτε και μπρος στο σπιτι σας.  :walkingpenis:
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Δικαιωμα δεν ειχε, ανηλικος ηταν ακομη. Και την επιμελεια του την ειχε η μανα του. Αν το κυνηγουσε θα μπορουσες να εχεις μπελαδες, αλλά μαλλον δεν θελησε να το τραβηξει τοσο. Διατροφη δυσκολα θα μπορουσες να ζητησεις για το αγορι, αφου δικαστικά την επιμελεια δεν την ειχες παρει ποτέ εσυ αλλά εκεινη. Τελος παντων οπως καταλαβαινω ολα αυτα εχουν περασει πλεον, να χαιρεσαι τα παιδια σου και να κρατας μονο τις καλες στιγμες.

Συμβουλη που απ οτι φαινεται δεν μπορει ή προκειται να τηρει.
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Οριστε και απαιτησεις!
Μην μας αφησετε εδω να περιμενουμε...

Η Αληθεια ειναι οτι οφειλεις να μας πεις στο τελος τι αποφασισες...
Μη τολμησεις να εμαφνιστεις στο μπου.κομ σε αλλο νημα και δεν μας εχεις ενημερωσει!

Περαιτερω εξ αλλου μποορυμε σαν θρεντ η σαιτ να γινουμε κουμπαροι , να βαφτισουμε το μωρο, να παρηγορησουμε την (milf πια!) μανα οταν(Μποκωλος) ή αν(Καστρατο) χωρισετε.
Εγώ δεν μπορώ να .. :knockinb:
παρηγορήσω την Λουκρητία..Θα παρηγορήσω μια ξένη?? >:(
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Συμβουλη που απ οτι φαινεται δεν μπορει ή προκειται να τηρει.

Ναι, μπορώ. Ο γιος μου εδώ και έξι χρόνια ζει μαζί μου. Η κόρη μου μένει μεν με τη μητέρα της, αλλά έχουν κάκιστες σχέσεις. Έρχεται μαζί μας κάθε 2ο Σαββατοκύριακο, ένα μήνα το Καλοκαίρι και δυο βδομάδες Πάσχα - Χριστούγεννα. Δεν έχω παράπονο από τις μεταξύ μας σχέσεις
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Ναι. Οι άντρες φταίνε που δεν θέλουν να πιστέψουν ότι αυτή που τους δηλώνει ότι τους αγαπάει έχει σχέδιο να τους κάνει οικονομική αφαίμαξη, χρησιμοποιώντας τα παιδιά σαν όπλο. Και φτάνει στο σημείο να πάρει το σπέρμα τους από τα προφυλακτικά και να κάνει εξωσωματική

παιδια αυτο δεν γινεται... δεν πας με ενα προφυλακτικο τιγκα στο χυσι σε κεντρο εξ/κης να πεις "καντε το μεσα-εξω και καντε με επιτελους μααανααααα!!!"

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
απο αυτα που περιγραφονται εδω μεσα , σχετικα με την δικαστικη αυτη διαμαχη/υποθεση, το πιο πιθανο σεναριο -κατ εμε- για την απαντηση στην ΚΕΦΑΛΑΙΟΠΟΙΗΜΕΝΗ σου ερωτηση συνοψιζεται σε μια ρομαντικα δωσμενη υποθεση:
"Ακριβως επειδη ειχε διαπιστωσει απ οταν χωρισε, οτι δεν μπορουσε να κοιμαται τα βραδυα, βρηκε λυση και ...ειχε αρχισει και κοιμοταν με τον...δικηγορο!!!"
Οποοοοοτε, στο μονοπρακτο θεατρικο μας εργο (βγαλμενο απο την ζωη)
Ο διαλογος διαμορφωνεται πια, ως εξης:
(φωναχτα, με εξαλλη φωνη και πολυ θυμο και παθος) -ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΩΡΗ ΚΑΡΙΟΛΑ?   :tickedoff:
(συρτη φωνη, με ηρεμια και αυτοσυγρκρατηση) -Αγκαλιά με τον δικηγορο σου! :fart-in-bed:
-αυλαία-
χειροκροτημα :worship:
υποκλιση των συντελεστων  :hi:
σηκωθειτε και μπρος στο σπιτι σας.  :walkingpenis:

Αν κατάλαβα καλά, υπαινίσσεσαι ότι το ίδιο έγινε και με το Δικαστή, ο οποίος αν και η καλή μου ισχυριζόταν ότι τα έξοδα ενός παιδιού που πηγαίνει 1η Δημοτικού κι ενός που πηγαίνει στον Παιδικό Σταθμό (τον οποίο πλήρωνε το δικό μου Ταμείο)  είναι 740€, αυτός έκρινε ότι είναι 960€;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
παιδια αυτο δεν γινεται... δεν πας με ενα προφυλακτικο τιγκα στο χυσι σε κεντρο εξ/κης να πεις "καντε το μεσα-εξω και καντε με επιτελους μααανααααα!!!"

Σήμερα, θα σου δώσω ένα λιθαράκι γνώσης, για το τι σημαίνει γυναικεία φύση και ΚΥΡΙΩΣ Δικαστικό Σύστημα. Woman has twins with ex-boyfriend's stolen sperm, courts rule ex to pay child support
Είπες κάτι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom