Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Μαγκες με καλεσαν εφορευτικη επιτροπη αλλα θα λειπω εκτος αθηνων.τι γινεται?εχω καποιες κυρωσεις η προστιμα η φυλακες?ξερει κανεις κατι να βοηθησει?

Αν δεν πας να ψηφίσεις, δεν πρόκειται να σε κρατήσουν στο τμήμα. Συνεπώς, δεν τρέχει τίποτα.
Δίνω 1% να την δει ντίτζιταλ ο αντιπρόσωπος, γιατί δεν έχει πατήσει κανείς, και να στείλει κανένα περιπολικό ή να βγάλει καμιά εισαγγελική.

Αν πάντως κάποιος δικός σου πάει να ψηφίσει, καλό είναι να στείλεις κάποια ειδοποίηση στο αντιπρόσωπο.
 

squeazy

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2010
Μηνύματα
108
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
1
Αρχηγέ είναι στο χέρι του δικαστικού αντιπροσώπου, αν δεν το κυνηγήσει δεν τρέχει τίποτα αλλά αν σε δώσει έχει δικαστήριο.

Δυστυχώς οι περισσότεροι το τραβάνε το σκοινί.    :s&m_2:

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αρχηγέ είναι στο χέρι του δικαστικού αντιπροσώπου, αν δεν το κυνηγήσει δεν τρέχει τίποτα αλλά αν σε δώσει έχει δικαστήριο.

Δυστυχώς οι περισσότεροι το τραβάνε το σκοινί.    :s&m_2:
Πού το ειδες αυτο?
Το πολυ πολυ να ξαμολησουν κανενα περιπολικο μπας και μαζεψουν κανεναν το πρωι, αν δεν ερθει κανενας.
Σιγα μην καθονται να συντασσουν μηνυτηριες αναφορες.

Πάντως για να λεμε την αληθεια, εχει παραγινει το κακο με τις εφορευτικες.
Δεν παυει να ειναι ενα καθηκον, και ολοι ψαχνετε πώς θα την κοπανησετε.
Οκ, ισως θα επρεπε να υπαρχει καποια αμοιβή, εστω 50-60 ευρω για καθε μελος, αλλά αυτο δεν σημαινει οτι δικαιουστε να μιλατε για ευθυνη του κρατους απεναντι σας, αλλά μολις πρεπει να προσφερετε καποια υπηρεσια στο κρατος (ενορκοι, εφορευτικη επιτροπη) για μερικες ωρες, να κοιτατε ολοι πώς θα βγαλετε την ουρα σας απ εξω.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ημουν δυο φορες εφορευτικη...Τη μια ειχαν παει μπατσοι στο εξοχικο του κοπανατζη και τον φερανε σηκωτο :grin:
 

jackass5

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
559
Like
0
Πόντοι
6
ημουν και γω στις 6 μαη στην ηλιουπολη σε αυτο που ψηφιζω.

εμεις ηρθαμε ολοι στο δικό μου εκτος απο έναν αλλα επειδη ημασταν πολλοι δεν ασχοληθηκε με τον αλλον.

σε διπλα εκλογικο ομως που δεν ηρθε κανεις και ηταν η δικηγορος με τη γραμματεα πηγε η αστυνομια σπιτι τους και τους εφερε.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.294
Like
2.340
Πόντοι
456
Γραψτους στα @@ σου και ας βγαλουν μονοι τους αποτελεσματα
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Πού το ειδες αυτο?
Το πολυ πολυ να ξαμολησουν κανενα περιπολικο μπας και μαζεψουν κανεναν το πρωι, αν δεν ερθει κανενας.
Σιγα μην καθονται να συντασσουν μηνυτηριες αναφορες.

Πάντως για να λεμε την αληθεια, εχει παραγινει το κακο με τις εφορευτικες.
Δεν παυει να ειναι ενα καθηκον, και ολοι ψαχνετε πώς θα την κοπανησετε.
Οκ, ισως θα επρεπε να υπαρχει καποια αμοιβή, εστω 50-60 ευρω για καθε μελος, αλλά αυτο δεν σημαινει οτι δικαιουστε να μιλατε για ευθυνη του κρατους απεναντι σας, αλλά μολις πρεπει να προσφερετε καποια υπηρεσια στο κρατος (ενορκοι, εφορευτικη επιτροπη) για μερικες ωρες, να κοιτατε ολοι πώς θα βγαλετε την ουρα σας απ εξω.

φιλαρακο αν δεν ημουνα εκτος αθηνων θα πηγαινα μπορει να εκανα και κανενα πεσιμο σε κανενα μουνακι αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσω.Απο την αλλη ομως γιαυτους που θελουν να ''λουφαρουν ας πουμε'' υπαρχει και η αποψη οτι το κρατος με εχει ανεργο η με μισθο των 400 ευρω και με εχει ουσιαστικα σταρχιδια του αρα και χωρις λεφτα γιατι να παω?πως σου φαινεται αυτη η αποψη?
 

squeazy

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2010
Μηνύματα
108
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
1
Πού το ειδες αυτο?
Το πολυ πολυ να ξαμολησουν κανενα περιπολικο μπας και μαζεψουν κανεναν το πρωι, αν δεν ερθει κανενας.
Σιγα μην καθονται να συντασσουν μηνυτηριες αναφορες.

Πάντως για να λεμε την αληθεια, εχει παραγινει το κακο με τις εφορευτικες.
Δεν παυει να ειναι ενα καθηκον, και ολοι ψαχνετε πώς θα την κοπανησετε.
Οκ, ισως θα επρεπε να υπαρχει καποια αμοιβή, εστω 50-60 ευρω για καθε μελος, αλλά αυτο δεν σημαινει οτι δικαιουστε να μιλατε για ευθυνη του κρατους απεναντι σας, αλλά μολις πρεπει να προσφερετε καποια υπηρεσια στο κρατος (ενορκοι, εφορευτικη επιτροπη) για μερικες ωρες, να κοιτατε ολοι πώς θα βγαλετε την ουρα σας απ εξω.


ελπιζω να καταλαβες ο ιδιος τι εννοεις καθως οσες φορες και να το διαβασω δεν βγαζω συμπερασμα....
 

Επισκέπτης
Εγώ που πήγα στις 6 Μαίου τώρα ήμασταν 2/8 και η δικαστικός δεν κυνήγησε κανέναν και στα υπόλοιπα εκλογικά τμήματα ήταν κάπως έτσι η κατάσταση. Κοινώς στο πούτσο τους. Η δικαστικός που είχαμε εμείς ήτανε πολύ καλή κοπέλα και δεν έκανε τίποτα. Μόνο μια έστειλε περιπολικό για να την μαζέψουνε και οι μπάτσοι τσιμπήσανε χαρτί από γιατρό. Εγώ θα σου λέγα βγάλε χαρτί από γιατρό ή πάνε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, εξάλλου αν είστε πολλά άτομα μπορείτε να το κάνετε με βάρδιες και δεν τρέχει τίποτα απλά λίγες ώρες ο καθένας... δεν είναι κ τόσο τρομερό.
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
ημουν και γω στις 6 μαη στην ηλιουπολη σε αυτο που ψηφιζω.

εμεις ηρθαμε ολοι στο δικό μου εκτος απο έναν αλλα επειδη ημασταν πολλοι δεν ασχοληθηκε με τον αλλον.

σε διπλα εκλογικο ομως που δεν ηρθε κανεις και ηταν η δικηγορος με τη γραμματεα πηγε η αστυνομια σπιτι τους και τους εφερε.

τι εννοεις πηγε η αστυνομια σπιτι τους και τους εφερε.δλδ χτυπαγαν τα κουδουνια και ανοιξανε και ηταν ο τυπος μεσα με την πιτσαμουλα και αραζε....Να μην ανοιγε δεν μπορουσε?
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Ρε παιδιά, συγνώμη, ποια είναι τα εκλογικά τμήματα που προσέρχονται όλοι εκτός από έναν;
Στις περισσότερες περιπτώσεις που ξέρω, είναι ζήτημα αν έρθει το πρωί ένας...

Τέσπα, αν λείπει ο τύπος καιρό, και δεν του γίνει η επίδοση από την αστυνομία, δεν πρόκειται να γίνει θέμα.
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Εγώ που πήγα στις 6 Μαίου τώρα ήμασταν 2/8 και η δικαστικός δεν κυνήγησε κανέναν και στα υπόλοιπα εκλογικά τμήματα ήταν κάπως έτσι η κατάσταση. Κοινώς στο πούτσο τους. Η δικαστικός που είχαμε εμείς ήτανε πολύ καλή κοπέλα και δεν έκανε τίποτα. Μόνο μια έστειλε περιπολικό για να την μαζέψουνε και οι μπάτσοι τσιμπήσανε χαρτί από γιατρό. Εγώ θα σου λέγα βγάλε χαρτί από γιατρό ή πάνε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, εξάλλου αν είστε πολλά άτομα μπορείτε να το κάνετε με βάρδιες και δεν τρέχει τίποτα απλά λίγες ώρες ο καθένας... δεν είναι κ τόσο τρομερό.

φιλαρακο θα ειμαι στα χανια σε κηδεια του παππου μου πιστευω οτι μου ειναι πιο σημαντικο απο τις εκλογες τι λες?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
φιλαρακο αν δεν ημουνα εκτος αθηνων θα πηγαινα μπορει να εκανα και κανενα πεσιμο σε κανενα μουνακι αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσω.Απο την αλλη ομως γιαυτους που θελουν να ''λουφαρουν ας πουμε'' υπαρχει και η αποψη οτι το κρατος με εχει ανεργο η με μισθο των 400 ευρω και με εχει ουσιαστικα σταρχιδια του αρα και χωρις λεφτα γιατι να παω?πως σου φαινεται αυτη η αποψη?
Εσφαλμενη.
Αρα μην πας και στρατο, αφου εισαι ανεργος.
 

jackass5

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
559
Like
0
Πόντοι
6
και που το ξερεις ρε φιλε οτι θα πεθανει τοτε???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εγώ που πήγα στις 6 Μαίου τώρα ήμασταν 2/8 και η δικαστικός δεν κυνήγησε κανέναν και στα υπόλοιπα εκλογικά τμήματα ήταν κάπως έτσι η κατάσταση. Κοινώς στο πούτσο τους. Η δικαστικός που είχαμε εμείς ήτανε πολύ καλή κοπέλα και δεν έκανε τίποτα. Μόνο μια έστειλε περιπολικό για να την μαζέψουνε και οι μπάτσοι τσιμπήσανε χαρτί από γιατρό. Εγώ θα σου λέγα βγάλε χαρτί από γιατρό ή πάνε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, εξάλλου αν είστε πολλά άτομα μπορείτε να το κάνετε με βάρδιες και δεν τρέχει τίποτα απλά λίγες ώρες ο καθένας... δεν είναι κ τόσο τρομερό.
Σου γυαλισε το γκομενακι τυπε?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Μαγκες με καλεσαν εφορευτικη επιτροπη αλλα θα λειπω εκτος αθηνων.τι γινεται?εχω καποιες κυρωσεις η προστιμα η φυλακες?ξερει κανεις κατι να βοηθησει?
τυπε να πας
μην το αμελησεις :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom