Νέα

Έχετε λαδώσει για να πάρετε το δίπλωμα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ziggolo24
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

εχετε λαδωσει για να παρετε το διπλωμα? εεε????

  • ναι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
μια ενσταση:αυτη ειναι 21????????????εγω τι ειμαι?σπερμα?

αυτός που θα ερωτευθεί την περιουσία του μπαμπά της.
κι εγώ κι ο πλέ έχουμε έναν πρόχειρο...
ααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αμα ειχα περιουσια δε θα σκεφτομουν την προταση του πλεζουρα!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

σσσσσσσσσσσσσσσσ!μα γιατι νομισες οτι της το ειπα ντε? να την ξεφορτωθω προσπαθω  :grin:
:birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:
Αυτό να μου πεις...και είναι και "δικό" μας παιδί... :2funny:
:-* :-* :-*



ευχομαι να μην με παρει κανεις ασχετος στα σοβαρα κ αρχισουν τα πμ.... :headbang:
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
δεν χρειαζεται..
θα τα ανακοινωσουμε στο δικο σου θρεντ..
κανονισε να με πριξουν κ να μην ξερω κ τι να πω.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ααααχαχαχαχαχαχα
αυτός δε σε σκέφτεται ούτως ή άλλως.....
εδω θελει να μου ανοιξει θρεντ!!! :uglystupid: :2funny:
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
δεν χρειαζεται..
θα τα ανακοινωσουμε στο δικο σου θρεντ..
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Λουκρητια...ας πρόσεχες...ετοίμαζε την ατζέντα σου και βγάλε και κατάλογο με τις υπηρεσίες που προσφέρεις,cim,cif κλπ,κλπ :rockon:
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
να γαμήσει θέλει. όχι να κάνει σχέση.
μα δε λεμε γ σχεση...
δε παρακολουθεις την κουβεντα....


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Λουκρητια...ας πρόσεχες...ετοίμαζε την ατζέντα σου και βγάλε και κατάλογο με τις υπηρεσίες που προσφέρεις,cim,cif κλπ,κλπ :rockon:
δε ξερω καν τι ειναι αυτα.... :S
 

Επισκέπτης
δε ξερω καν τι ειναι αυτα.... :S
δεν χρειαζεται να ξερεις την ορολογια,αρκει που ξερεις να τα κανεις..
cim=χυσιμο στο στομα
cif=χυσιμο στο προσωπο
cib=χυσιμο στο σωμα
για τα 2 πρωτα υπαρχει εξτρα χρεωση(συνηθως)50 ευρω..
ξερεις αλλο τροπο να βγαλεις μια 50αρα τοσο ευκολα???
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
δεν χρειαζεται να ξερεις την ορολογια,αρκει που ξερεις να τα κανεις..
cim=χυσιμο στο στομα
cif=χυσιμο στο προσωπο
cib=χυσιμο στο σωμα
για τα 2 πρωτα υπαρχει εξτρα χρεωση(συνηθως)50 ευρω..
ξερεις αλλο τροπο να βγαλεις μια 50αρα τοσο ευκολα???
δεν υπαρχει περιπτωση.... :headbang: :headbang: :headbang:
αστο..βρες τιποτα αλλο να βγαλω λεφτα που δε χρειαζεται να βγω στο κλαρι...
 
Εγγρ.
6 Μαΐ 2008
Μηνύματα
12
Like
6
Πόντοι
0
Εξαρτάται που δίνεις. Στον Χολαργό για παράδειγμα 1 στους 10 εξεταστές δεν τα παίρνει. Οπότε είσαι σχεδόν αναγκασμένος να τα σκάσεις στο κάθε βόδι που θα σου λάχει, ακόμα και αλάνθαστος να είσαι. Υπάρχουν περιπτώσεις που κόπηκαν επειδή δεν κοιτούσαν και καλά όσο θα έπρεπε τους καθρέφτες. Ψάξε να βρεις άκρη...Στην Αθήνα το μόνο που αλλάζει με την πάροδο του χρόνου είναι η ταρίφα, την οποία βέβαια την μοιράζονται οι εξεταστές με τον δάσκαλο.
Τόσα χρόνια, τόσες γενιές έτσι παίρνουν δίπλωμα και καταδεικνύει περίτρανα ότι ο μικροχρηματισμός, η μικροαπάτη, η αρπαχτή και τα σκατά είναι πολύ βαθιά ριζωμένα μέσα μας.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Εχει σημασια αν λαδωσε καποιος 'η οχι?  :think: :idiot:
Αφου παλι Ελληναρας θα εξελιχθει στον δρομο!


Ποσοι απο εσας αραγε εχετε παρακολουθησει μαθηματα ασφαλους οδηγησης? (Θεωριτικα ή πρακτικα).

Οπα! σας προσεβαλα τωρα! Ολοι σας ξερετε να οδηγατε!
Τι να τις κανετε τις "επιπλεον" γνωσεις! (ειρωνικο ηταν αυτο για οποιον δεν το πηρε γραμμη  :sunglasses:).
Αφου βγηκατε ολοκληρωμενοι οδηγοι απο την εκαστοτε σχολη οδηγησης! Ετσι δεν ειναι?

Περαστικα σας!  :birdman:
 

dgomez

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
69
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
0
ΠΡΕΠΕΙ να λαδωσουμε για να παρουμε το διπλωμα αυτες τις εποχες
αμα λαδωνεται ο εξεταστης κδν τον λαδωσεις τοτε ξινιζει του στυλ "γτ δν με λαδωσες?" κ σε περναει απο 40 κυματα
αν ειναι σωστος κ εισαι κ συ σωστος τοτε το διπλωμα βγαινει
 

OUROBOROS

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
353
Κριτικές
29
Like
1.871
Πόντοι
7.316
Καλημέρα σε όλους-ες, εγώ έδωσα πορεία την παρασκευή είμαι 32 (δεν το ήθελα ποτέ το τιμόνι) απαντάω και εγώ στους συναδέλφους εδώ ότι το κύκλωμα του χρηματισμού για να περάσεις την δοκιμασία τησ πορείας είναι όσο παλαιό είναι και το κύκλωμα της εφ....ς . Τώρα εάν κάποιοι θέλουν να το παίζουν καμπόσοι και πιλότοι ότι δήθεν με την αξία τούς το πήραν απλά λέω ότι ήταν πολύ τυχεροί και έπεσαν σε νορμάλ εξεταστές και τίποτα άλλο (μην το πείτε ούτε του παππα). Αυτά από εμένα να έχετε ένα καλό πρωινό και αφήστε τους κομπασμούς καταμέρος (από κομπασμούς και περιττές ορμόνες συμβαίνουν κάθε χρόνο αυτά τα αισχει στον δρόμο και γεμίζουν τα νεκροταφεία)
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Σχετικό άρθρο-έρευνα, στο 4 τεύχος του περιοδικού ΕΠΙΚΑΙΡΑ (που ξανακυκλοφορεί)...
 

papaflesas

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Οι εξετάσεις οδήγησης είναι για γέλια.Παλιότερα ήταν και για κλάματα μαζί.Είτε λαδώσεις είτε όχι,αν δεν έχεις θέληση από μόνος/μόνη να μάθεις να οδηγάς σωστά,αν δε διαβάσεις βιβλία οδηγικής (όχι αγωνιστικής!) και αν δεν έχεις κάποιον έμπειρο να σε κατευθύνει,σκατά οδηγός θα γίνεις.Θα μάθεις εμπειρικά και μόνο και θα κουβαλάς πάντα κουσούρια.Εγώ ήμουν τυχερός διότι ένας θείος μου ήταν παλιός οδηγός αγώνων στην Γαλλία και μου έδειξε πολλά πριν ακόμα πάω σε σχολή οδήγησης,αλλά και μετά κυρίως σε επαρχιακό δίκτυο και σε δρόμους όπως Τρίπολη Μεγαλόπολη για το πώς στρίβεις σωστά και πώς ελέγχεις το αμάξι.

Το δίπλωμα όμως το πήρα με τη δεύτερη φορά...Με έκοψαν επειδή δε μείωσα ταχύτητα να δω σε ένα στενό παρόλο που ο δρόμος που κινούμουν είχε προτεραιότητα...Ποιος σταματάει σε κεντρικό δρόμο να δει μήπως έρχεται κάποιος από δρόμο με STOP;Αντίθετα με είχαν επιπλήξει όταν σταμάτησα σε διάβαση χωρίς φανάρι αλλά με σήμανση,για να περάσει ένας κύριος  :o Ζήτησα και πήγα στη δευτεροβάθμια επιτροπή και το πήρα.Σιγά μην πλήρωνα...Όπως είπε κάποιος,ο κόσμος συντηρεί αυτό το φαινόμενο...Αν είναι να πληρώσεις για να το πάρεις,κάνε περισσότερα μαθήματα.Πιο καλό είναι.

Είχα γνωρίσει πριν 2 χρόνια έναν που είχε παρακολουθήσει τα μαθήματα ασφαλούς οδήγησης του Ιαβέρη και είχε μείνει εντυπωσιασμένος.Δυστυχώς δεν μπόρεσα ακόμα να πάω,αλλά είναι στις προτεραιότητες μου.Μακάρι να υπήρχαν πολλές τέτοιες σχολές στην Ελλάδα όπως σε όλες τις σοβαρές χώρες...
 

papaflesas

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Καλημέρα σε όλους-ες, εγώ έδωσα πορεία την παρασκευή είμαι 32 (δεν το ήθελα ποτέ το τιμόνι) απαντάω και εγώ στους συναδέλφους εδώ ότι το κύκλωμα του χρηματισμού για να περάσεις την δοκιμασία τησ πορείας είναι όσο παλαιό είναι και το κύκλωμα της εφ....ς . Τώρα εάν κάποιοι θέλουν να το παίζουν καμπόσοι και πιλότοι ότι δήθεν με την αξία τούς το πήραν απλά λέω ότι ήταν πολύ τυχεροί και έπεσαν σε νορμάλ εξεταστές και τίποτα άλλο (μην το πείτε ούτε του παππα). Αυτά από εμένα να έχετε ένα καλό πρωινό και αφήστε τους κομπασμούς καταμέρος (από κομπασμούς και περιττές ορμόνες συμβαίνουν κάθε χρόνο αυτά τα αισχει στον δρόμο και γεμίζουν τα νεκροταφεία)

Με το να γρασάρεις το σύστημα φίλε δεν καταφέρνεις κάτι άλλο από το να το συντηρείς.Κι εμένα με έκοψαν αλλά ζήτησα να πάω στη δευτεροβάθμια επιτροπή που πολύ δύσκολα λαδώνονται.Αν το έκαναν όλοι όσοι πίστευαν ότι τους έκοψαν άνευ λόγου θα άλλαζε η κατάσταση.Αν όμως σε κόψουν επειδή στο παρκάρισμα πήγες να κοπανήσεις το αμάξι πίσω ή μπροστά σου,με συγχωρείς αλλά καλά έκαναν.Αν σε κόψουν επειδή δεν μπόρεσες να παρκάρεις σε χώρο που ούτε σμάρτ δεν μπαίνει κι εσύ οδηγάς Opel astra,τότε κάνε ένσταση.Ο ξαδερφός μου πλήρωσε και δεν τον είχαν βάλει να κάνει γωνία ούτε παρκάρισμα.Μόλις πήρε το δίπλωμα και μπήκε στο αμάξι του πατέρα του,τρακάρισε όταν πήγε να κάνει "γωνία"!
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Eνταξει αυτοι αν θελουν να σε περασουνε, θα σε περασουνε,ακομα
και ενα μεγαλο λαθος να κανεις στην οδηγηση θα το παραβλεψουνε και θα σε περασουνε,
οταν εχουν αναγκη να μαζεψουν λεφτα θα σε κοψουν με το παραμικρο!!
 

xistis

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.243
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
1.240
Εγω εχω παρει κανονικα το διπλωμα του αυτοκινητου, της μηχανης μεχρι 125 και της μηχανης ανεξαρτητων κυβικων......

Θεωρω πως οι σχολες οδηγων που τα παιρνουν για να κανονισουν κατι τετοιο πρεπει επιτοπου να τους παιρνουν την αδεια λειτουργιας και να μπαινει οριστικα λουκετο...
φυσικα δεν λαδωσα κανεναν και θεωρω ασχετο και αναξιο να οδηγει οποιον εχει λαδωσει για να παρει το διπλωμα.....αν δεν μπορεις να το παρεις κατσε σπιτι σου και παιξε κανα pro
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom