Νέα

εχει προβλημα ενας γνωστος μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dream_Master
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 275
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

manolitos

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2012
Μηνύματα
277
Like
1
Πόντοι
1
bold για να καταλαβω και δεν κανω πλακα σκοπευεις ολη σου την ζωη να μεινεις μακρια απο την ιατρικη επιστημη γιατι το εχω περασει και εγω το τριπακι ειναι ολοι απατεωνες θελουν το κακο μου και αλλες θεωριες καταδιωξης
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ειναι επιχειρημα αυτο ?

Το φαρμακειο δεν πουλαει...λαχανικά !


Εννοείται οτι ο φαρμακοποιος θα αγορασει λαχανικα απο το σουπερ μαρκετ και μπορει να προτιμησει τα βιολογικα προϊοντα .

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν χρειαζονται τα φαρμακα .Μπορει σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ περιπτωσεις να δινουν ΠΕΡΙΤΤΑ φαρμακα ,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ΠΑΝΤΑ
 ειναι περιττα !

Το προβλημα σου ειναι οτι εστιαζεις στα επιχειρηματα. Ενω δεν θα επρεπε... φυσικα ειμαι σιγουρος πως στην ζωη σου δεν κοιτας τοσο αυτα γιατι δεν φαινεσαι χαζος... Τα επιχειρηματα ειναι απλα σαλτσες και δικαιολογιες ειτε για να πεισεις καμια γκομενα... ειτε για να πεισεις καναν ευκολοπιστο

επομενως στην περιπτωση μας εγω δεν θα εξηγηθω με επιχειρημα.... γιατι 1 ΕΙΚΟΝΑ = 1000 ΛΕΞΕΙΣ

Εφοσον η συγκεκριμενη εκανε κυρηγμα για τα χημικα στο μαγαζακι της... επρεπε και στα προιοντα ΤΗΣ να επιλεγει τα χημικα μιας και συμφωνα με οσα αφησατε πριν να εννοοηθουν.... εχουν καλυτερη επεξεργασια και εμπειρικες μελετες και αποτελεσματα... ετσι δεν ειναι? δηλαδη στα φαγητα ξεχναμε τα χημικα και στα φαρμακα τα θυμομαστε? αρα ειναι οτι μας συμφερει...

Παρολαυτα

Τα φαρμακα χρειαζονται κατα την γνωμη μου. Αλλα σε πολυ συγκεκριμενες περιπτωσεις... οταν οπως ειπα και πιο πανω οπως οι χειρουργικες επεμβασεις κρινεται η ζωη σου... σε εκεινο το σημειο χρειαζονται μονο και μονο επειδη εχουν γρηγοροτερη επιδραση και ο οργανισμος δεν εχει χρονο.

Και παμε τωρα να εξετασουμε και την πραξη της....

στο φαρμακειο της ελεγε για χημικα ενω στο σουπερ μαρκετ ειχε γεμισει ΟΛΟ το καροτσι με βιολογικα...


ΧΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ........

ναι....... λογικοτατο.... στην μεν μια περιπτωση ειναι η δουλεια της και ΠΡΕΠΕΙ να πουλησει ενω στην αλλη ειναι η ιδια της η υγεια και φαινεται ο αληθινος εαυτος και αποψεις της!!! ΕΠιλεγει και αυτη βιολογικα γιατι δεν ειναι σιγουρη με τα χημικα.


Ακριβως αυτο κραταμε.... και πεταμε ολα τα επιχειρηματα που αναμασανε κατα καιρους ενω στις πραξεις κανουν τα αντιθετα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
bold για να καταλαβω και δεν κανω πλακα σκοπευεις ολη σου την ζωη να μεινεις μακρια απο την ιατρικη επιστημη γιατι το εχω περασει και εγω το τριπακι ειναι ολοι απατεωνες θελουν το κακο μου και αλλες θεωριες καταδιωξης

Δεν ειπα οτι θελουν το κακο μου.... κανεις δεν θελει το κακο μου
απο αυτους τους ειμαι τελειως αδιαφορος οπως και αυτοι σε μενα επισης.
Απλα ειπα πως εχω καταλαβει το παιχνιδι που παιζουν ορισμενοι και δεν προκειται
να το θρεψω. Αυτο ειπα.

Το παν ειναι να καταλαβαινεις το παιχνιδι που παιζει ο καθενας και τον ρολο που βαραει
περα απο τα λογια που θα επιστρατεψει για να ριχνει περιοδικα σταχτη στα ματια και να κερδιζει χρονο. Αν σου κανει και μπορεις να επωφεληθεις συμμετεχεις... αν οχι δεν ασχολεισαι και δεν το επιλεγεις.

 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.153
Πόντοι
5.097
ρε μορτη αφου ξερεις και οι χακεραδες βγαζουν τον ιο για να πουλησουν μετα το αντιβαιρους
ετσι και μερικες φαρμακοβιομηχανιες παραγουν τον ταδε ιοαρρωστια για να πουλησουν τα φαρμακα τους
δεν λεω οτι ολες οι αρρωστιες ειναι ετσι αλλα μερικες ναι επισης μην ξεχναμε στο παρελθον ποσες ανιατες αρρωστιες υπηχαν που πλεον εχουν εξαφανηστη χαρη στα φαρμακα.
βεβαια παντα οι γιατροι φορτωνουν με πλεοναζοντα φαρμακα τους ασθενης για χαρη της κονομας απο τις φαρμακευτικες αλλα μερικα φαρμακα ειναι χρησιμα αλλα διχως νοημα και ισως μερικα και επιβλαβη τελος.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ρε μορτη αφου ξερεις και οι χακεραδες βγαζουν τον ιο για να πουλησουν μετα το αντιβαιρους
ετσι και μερικες φαρμακοβιομηχανιες παραγουν τον ταδε ιοαρρωστια για να πουλησουν τα φαρμακα τους
δεν λεω οτι ολες οι αρρωστιες ειναι ετσι αλλα μερικες ναι επισης μην ξεχναμε στο παρελθον ποσες ανιατες αρρωστιες υπηχαν που πλεον εχουν εξαφανηστη χαρη στα φαρμακα.
βεβαια παντα οι γιατροι φορτωνουν με πλεοναζοντα φαρμακα τους ασθενης για χαρη της κονομας απο τις φαρμακευτικες αλλα μερικα φαρμακα ειναι χρησιμα αλλα διχως νοημα και ισως μερικα και επιβλαβη τελος.

Ναι σε αυτο εχεις δικιο. Δεν πρεπει να ξεχναμε οτι πολλες αρρωστιες
εχουν θεραπευτει και εξαλειφθει απο αυτα. Εγω ειπα οτι δεν υπαρχει λογος
να παιρνεις φαρμακα που δεν θα σου εξαλειψουν την ασθενεια. 

 

Antigoni367

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2011
Μηνύματα
3.767
Like
5
Πόντοι
16
Ναι σε αυτο εχεις δικιο. Δεν πρεπει να ξεχναμε οτι πολλες αρρωστιες
εχουν θεραπευτει και εξαλειφθει απο αυτα. Εγω ειπα οτι δεν υπαρχει λογος
να παιρνεις φαρμακα που δεν θα σου εξαλειψουν την ασθενεια. 

ντεπον για πονοκεφαλο/πυρετο εχεις παρει ποτε?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ντεπον για πονοκεφαλο/πυρετο εχεις παρει ποτε?

επαιρνα μεχρι τα 18 μου.

Απο εκει και περα τα σταματησα.


Δεν εχω ανεβασει ποτε πανω απο 39.3 πυρετο παντως...

απο 39.5 και πανω πρεπει να παρεις ντεπον πιστευω...

αν δεν εχεις καταφερει να τον ριξεις με φυσικες μεθοδους  :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δεν πρεπει να τον ριχνεις τον πυρετο...

αμα δεν εχει ανεβει απο 39.3 +
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
δεν μπηκα για αυτο απλα μπηκα αλλα ειναι πολυ προκλητικος.καλα μην νομιζεις οτι θα μπαινω μερα νυχτα εδω τωρα απλα καθομαι.
Επισης να προσεχεις και τον lagoudakis.
Ειναι μεγαλος μπηχτης.
Εχουμε χασει εκλεκτα μελη απο τον ατρομητο lagoudakis (Αβραμης, bbwlover, Λιλας...).
 

lagoudakis

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
8.880
Like
26
Πόντοι
66
Επισης να προσεχεις και τον lagoudakis.
Ειναι μεγαλος μπηχτης.
Εχουμε χασει εκλεκτα μελη απο τον ατρομητο lagoudakis (Αβραμης, bbwlover, Λιλας...).
ναι....φορτωστε τα σε μενα ρε παλιοχαρακτηρες...καποιον αλλον επαιρνε τηλεφωνο ο αβραμης εμαθα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
τον κοροιδευατε ομως και δεν μπαινει συχνα :S
Μηπως τον τσουβαλιασανε οι Αμερικανοι για να φτιαξουν απο το DNA του τον ανικητο στρατιωτη;
Εχω δει εγω ταινιες πολλες και ξερω...
 

Επισκέπτης
Απόλυτος-Λαγουδάκης-Σφέρδεκλος.
Άλλο ένα κατεστραμμένο θρεντ.
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
ναι....φορτωστε τα σε μενα ρε παλιοχαρακτηρες...καποιον αλλον επαιρνε τηλεφωνο ο αβραμης εμαθα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Κατσε καλα μη σε περασουμε δικη.
Το κατηγορητηριο ειναι βαρυ και ο εισαγγελεας κερβερος...
leotsa.jpg
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Απόλυτος-Λαγουδάκης-Σφέρδεκλος.
Άλλο ένα κατεστραμμένο θρεντ.
Ναι καλα.
Ο φιλος του τυπου εχει το προβλημα,
τελικα φτασαμε τα αναλυουμε το προβλημα του Μορτη... :2funny:
 

lagoudakis

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
8.880
Like
26
Πόντοι
66
παπαρια μαντολες το προβλημα!!!ο τυπος ειναι οπισθοβολος
 

bignick14

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
5
Like
38
Πόντοι
16
εγω δεν εχω κανενα αγχος φιλε μου
το νικησα. Και το αγχος και την γκρινια
τα νικησα!!!! ΣΕ εποοχες οπως αυτες.... ολοι
γκρινιαζουν και ζαλιζουν αρχιδια και με βλεπουν να μην δινω σημασια
και σκαλωνουν!!!!


τι να σου πω βρε φίλε μου... μπράβο... μαγκιά σου... ίσως είσαι μια απο τις λίγες εξαιρέσεις... οι περισσότεροι όμως δυστηχώς είναι απο την απέναντι μεριά... όταν κάποιος  πέρνει 800 ευρώ το μήνα και έχει έξοδα 900, δεν νομίζω να έχει τη δύναμη όσο και να θέλει να νικήσει.
και μην μιλήσουμε τώρα για δεύτερη δουλειά γιατί εδώ καλά καλά μερικοί δεν έχουν ούτε πρώτη... τέλος πάντον... συνέχισε έτσι και εύχομαι ότι καλύτερο... 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom