Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.368
Like
9.493
Πόντοι
2.306
Συγνωμη ρε τύπε, γιατι αρπαζεσαι?
Εσυ ειπες οτι ειμαι μειοδοτης, τσατιζεσαι κιολας?
Ρωτησα πολυ απλα τι να ψηφισω ως πατριωτης, απαντησες να ψηφισω τον 88χρονο Εμφιετζογλου για την προοδο της χωρας, ολα καλα.
Γιατι ειρωνευομαι?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τι να ψηφισουμε δηλαδη? Τιποτα? Ενας πατριωτης απεχει?
Η αλήθεια είναι πως προτιμώ Κούλη από σκουπίδια που πουλάνε επιστολές Ιησου και που θα έπρεπε να είναι μέσα.

Βέβαια και ο Κουλής τους προτιμάει γιατί αν υπήρχε μια σοβαρή δεξιά εναλλακτική , χωρίς καραγκιοζηδες που λένε ότι τα τρένα είναι ασφαλή ,που θα είχε σκληρή στάση σε μεταναστευτικο και σοβαρή τεχνοκρατική ηγεσία (και όχι….κεραμεως) θα είχε ξοφλήσει.

Είναι τυχερός που στο ΠΑΣΟΚ υπάρχει ένας ανευρος στα δεξιά ένας ψεκασμένος και στο ΣΥΡΙΖΑ μια άλλη άχρηστη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Η Λαρκο δεν ειναι δυνατον να συνεχισει να χρηματοδοτειται οπως γινεται ως τωρα. Ποσα προστιμα να φαμε επιπλεον απο την Ευρωπη γι αυτο το θεμα? Εσεις που ειστε τοσο ευαισθητοι, δεν θα ζητουσατε ποινικη τιμωρια του υπουργου οικονομικων που συνεχιζει κατι που ζημιωνει με προστιμα τον προυπολογισμο?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Η Λαρκο δεν ειναι δυνατον να συνεχισει να χρηματοδοτειται οπως γινεται ως τωρα. Ποσα προστιμα να φαμε επιπλεον απο την Ευρωπη γι αυτο το θεμα? Εσεις που ειστε τοσο ευαισθητοι, δεν θα ζητουσατε ποινικη τιμωρια του υπουργου οικονομικων που συνεχιζει κατι που ζημιωνει με προστιμα τον προυπολογισμο?
κοιμάσαι ύπνο βαθύ για το συγκεκριμένο αν νομίζεις ότι το θέμα είναι τα πρόστιμα.....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
κοιμάσαι ύπνο βαθύ για το συγκεκριμένο αν νομίζεις ότι το θέμα είναι τα πρόστιμα.....
E φωτισε μας, μην μας κρατας στο σκοταδι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Η αλήθεια είναι πως προτιμώ Κούλη από σκουπίδια που πουλάνε επιστολές Ιησου και που θα έπρεπε να είναι μέσα.

Βέβαια και ο Κουλής τους προτιμάει γιατί αν υπήρχε μια σοβαρή δεξιά εναλλακτική , χωρίς καραγκιοζηδες που λένε ότι τα τρένα είναι ασφαλή ,που θα είχε σκληρή στάση σε μεταναστευτικο και σοβαρή τεχνοκρατική ηγεσία (και όχι….κεραμεως) θα είχε ξοφλήσει.

Είναι τυχερός που στο ΠΑΣΟΚ υπάρχει ένας ανευρος στα δεξιά ένας ψεκασμένος και στο ΣΥΡΙΖΑ μια άλλη άχρηστη
Αν εισαι καλυτερος απο καποιους αλλους, δεν εισαι "τυχερος". Εισαι απλα καλυτερος.
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Η Λαρκο δεν ειναι δυνατον να συνεχισει να χρηματοδοτειται οπως γινεται ως τωρα. Ποσα προστιμα να φαμε επιπλεον απο την Ευρωπη γι αυτο το θεμα? Εσεις που ειστε τοσο ευαισθητοι, δεν θα ζητουσατε ποινικη τιμωρια του υπουργου οικονομικων που συνεχιζει κατι που ζημιωνει με προστιμα τον προυπολογισμο?
Ποιοι διοίκησαν την Λάρκο και τι μισθούς έπαιρναν;;;Λέω εγώ τώρα... Αν μια εταιρεία πάει κατά διαόλου, σε ποιον θα ρίξω το φταίξιμο, στην καθαρίστρια ή στον επικεφαλής;; λέω εγώ τώρα...
Το ψάρι βρομάει πάντα από το κεφάλι...
Παραλλαγή :αν δεν γίνεται να συνεχίσει να χρηματοδοτειται, για ποιον λόγο λοιπόν να συνεχίσουν να χρηματοδοτουνται χρεωκοπημενα κόμματα;;; λέω πάλι εγώ τώρα...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ποιοι διοίκησαν την Λάρκο και τι μισθούς έπαιρναν;;;Λέω εγώ τώρα... Αν μια εταιρεία πάει κατά διαόλου, σε ποιον θα ρίξω το φταίξιμο, στην καθαρίστρια ή στον επικεφαλής;; λέω εγώ τώρα...
Το ψάρι βρομάει πάντα από το κεφάλι...
Παραλλαγή :αν δεν γίνεται να συνεχίσει να χρηματοδοτειται, για ποιον λόγο λοιπόν να συνεχίσουν να χρηματοδοτουνται χρεωκοπημενα κόμματα;;; λέω πάλι εγώ τώρα...
Αρα ειστε υπερ να συνεχισθει η χρηματοδοτηση.
Οκ, ειναι μια αποψη.
Παραλλαγη: Αν αυριο ερθει καποιος και πει γιατι μου κοβετε το ρευμα για 400 ευρω, ενω η ΛΑΡΚΟ συνεχιζει να ρευματοδοτειται με 340 εκατομμυρια ευρω χρεος στη ΔΕΗ? Λεω εγω τωρα...
Αν ειναι να το παμε ετσι....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Αρα ειστε υπερ να συνεχισθει η χρηματοδοτηση.
Οκ, ειναι μια αποψη.
Παραλλαγη: Αν αυριο ερθει καποιος και πει γιατι μου κοβετε το ρευμα για 400 ευρω, ενω η ΛΑΡΚΟ συνεχιζει να ρευματοδοτειται με 340 εκατομμυρια ευρω χρεος στη ΔΕΗ? Λεω εγω τωρα...
Αν ειναι να το παμε ετσι....
Κάτι λέγατε πριν για εθνικούς μειοδότες....ε αυτό που πάει να (έχει)γίνει με την λάρκο ταιριάζει γάντι.....
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Αρα ειστε υπερ να συνεχισθει η χρηματοδοτηση.
Οκ, ειναι μια αποψη.
Παραλλαγη: Αν αυριο ερθει καποιος και πει γιατι μου κοβετε το ρευμα για 400 ευρω, ενω η ΛΑΡΚΟ συνεχιζει να ρευματοδοτειται με 340 εκατομμυρια ευρω χρεος στη ΔΕΗ? Λεω εγω τωρα...
Αν ειναι να το παμε ετσι....
Δικά σας αυθαίρετα συμπεράσματα και σύγκριση ανομοιων πραγμάτων.
Αν είναι τόσο μεγάλο ζήτημα η Λαρκο, για τη Λαρκο μιλάω, όχι για την ΔΕΗ , γιατί να "λυθεί" με μια τροπολογία;;; και μάλιστα εν μέσω δίκης... Τα πράγματα είναι απλά, όταν μεταβιβαζεται επιχείρηση, μεταβιβαζεται ως σύνολο, ΚΑΙ με τις υποχρεώσεις, δηλαδή τις απαιτήσεις των εργαζομένων. Αφού τα ξέρετε ως νομικός, έτσι δεν είναι;;;
Συμπληρώνω, γιατί η τροπολογία "ρυθμίζει" το ζήτημα της μεταβίβασης;; ποιος θέλει να αγοράσει μια ζημιογόνο εταιρεία;;;;λέω εγώ τώρα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Κάτι λέγατε πριν για εθνικούς μειοδότες....ε αυτό που πάει να (έχει)γίνει με την λάρκο ταιριάζει γάντι.....
340 εκατομμυρια ευρω οφειλη στη ΔΕΗ τύπε
Ολα καλα?
Ειναι εθνικη πλειοδοσια?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δικά σας αυθαίρετα συμπεράσματα και σύγκριση ανομοιων πραγμάτων.
Αν είναι τόσο μεγάλο ζήτημα, γιατί να "λυθεί" με μια τροπολογία;;; και μάλιστα εν μέσω δίκης... Τα πράγματα είναι απλά, όταν μετανιβαζεται επιχείρηση, μεταβιβαζεται ως σύνολο, ΚΑΙ με τις υποχρεώσεις, δηλαδή τις απαιτήσεις των εργαζομένων. Αφού τα ξέρετε ως νομικός, έτσι δεν είναι;;;
Δεν ειναι ακριβως ετσι, τα υπεραπλουστευεις
Το οτι υπαρχουν και δίκες, δεν ειναι κατι το πρωτογνωρο. Αντιθετως. Ειναι συχνο να υπαρχουν δίκες για μια προβληματικη επιχειρηση και να ερχεται το κρατος να παρεμβει.
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
340 εκατομμυρια ευρω οφειλη στη ΔΕΗ τύπε
Ολα καλα?
Ειναι εθνικη πλειοδοσια?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Δεν ειναι ακριβως ετσι, τα υπεραπλουστευεις
Το οτι υπαρχουν και δίκες, δεν ειναι κατι το πρωτογνωρο. Αντιθετως. Ειναι συχνο να υπαρχουν δίκες για μια προβληματικη επιχειρηση και να ερχεται το κρατος να παρεμβει.
Ισχύει νομικά ότι η επιχείρηση μεταβιβαζεται ως σύνολο; Ναι ή όχι;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ισχύει νομικά ότι η επιχείρηση μεταβιβαζεται ως σύνολο;
Ετσι οπως το ρωτας δεν μπορω να απαντησω με ενα ναι ή ενα οχι.
Απο πλευρας αστικου δικαιου, φυσικα. Αλλά εδω δεν ειναι τοσο απλο.
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Ετσι οπως το ρωτας δεν μπορω να απαντησω με ενα ναι ή ενα οχι.
Απο πλευρας αστικου δικαιου, φυσικα. Αλλά εδω δεν ειναι τοσο απλο.
Διαφωνώ. Αφού το λέει σαφέστατα το αστικό δίκαιο, γιατί να ψάξω αλλού;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Δεν ξερω, θα δουμε
Αλλά για να γινει επενδυση, πρεπει η επιχειρηση να ειναι ελκυστικη στον επενδυτη
όταν μάθεις θα καταλάβεις.

αυτά για τα 350 μύρια χρέος πες τα σε κάναν ντολμά εγώ δεν τρώω κονσέρβες.

ψίχουλα είναι αυτά μπροστά στην επένδυση...να σου θυμίσω ότι και η ΔΕΗ για τα σκουπίδια ήταν και ήρθε η σί βί σί και την ''έσωσε''

και από την επένδυση ξέρεις τι θα πάρει το έθνος???????

ότι κρίνει ο κάθε υπουργός ότι πρέπει να φορολογήσει στα ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Διαφωνώ. Αφού το λέει σαφέστατα το αστικό δίκαιο, γιατί να ψάξω αλλού;
Πείτε μας ότι αυτό το λέει ο αστικός κώδικας. Απλά λιτά, ωραία και επιστημονικά.Εντελει αυτός δεν είναι ο νόμος;;;;;
Η πολιτική είναι για να παρακάμψει το νόμο και να μπερδέψει.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.273
Like
72.479
Πόντοι
12.756
τον ενοχλουν τον δικηγόρο των ζωων συντροφιάς τα 340 μυρια που χρωσταει η Λαρκο στην ΔΕΗ , αλλα 500μυρια που χρωσταει το κομμα του στο κράτος στ αρχιδια του
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
όταν μάθεις θα καταλάβεις.

αυτά για τα 350 μύρια χρέος πες τα σε κάναν ντολμά εγώ δεν τρώω κονσέρβες.

ψίχουλα είναι αυτά μπροστά στην επένδυση...να σου θυμίσω ότι και η ΔΕΗ για τα σκουπίδια ήταν και ήρθε η σί βί σί και την ''έσωσε''

και από την επένδυση ξέρεις τι θα πάρει το έθνος???????

ότι κρίνει ο κάθε υπουργός ότι πρέπει να φορολογήσει στα ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ.
Να μην γινει η επενδυση δηλαδη?Να παραμεινει κλειστο το εργοστασιο, να πληρωνονται οι εργαζομενοι και να συσσωρευονται τα χρεη?
Τι πρεπει να γινει κατα τη γνωμη σου?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom