Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.224
Like
72.394
Πόντοι
12.756
Αν και το έχω κόψει το Ντακαπο για πάρτυ σου θα έρθω πιο πολύ Μηλιώνη πάω καλύτερο σέρβις
δεν εχεις νιωσει το σωστο σερβις γι αυτο ,
δεν εχει σελφ σερβις σε εμας στο ντακαπο ,
καθομαστε και ερχονται οι καφεδες και το ποτα με ένα νόημα ..
Και εννοειται οτι αδειαζει γεμιζει σε χρόνο μηδεν
σαντουιτσακια πεστο προσιουτο μοτζαρελα και μπλιμπλικια οσα θες :coffee:
Και τα σαντουιτσακια θα στα φερνει κομμενα στα 4 , να τα τρως μπουκιτσες , οχι σαν φορτηγατζης που σταματησες στα πρακτορεία και πηρες φρατζολα απο την καντινα και την κρατας σαν μικρόφωνο σε μπουζουκια :coffee:
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.732
Like
11.193
Πόντοι
3.556
έχει ωραία πρώην γυναίκα όπως φαίνεται αυτός ο μαλάκας την χώρησε και πήγε και έγραψε όλη του την περιουσία στην ξεπλυμένη και τώρα ανάβει τα πούρα της με τα 500άρικα του για αναπτήρα
Τα πουρα τώρα τύπε της τα βάζει ο γκόμενος στη μούνα είς υγειαν του κοροϊδου που είναι στον Κορυδαλλό
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.043
Like
808
Πόντοι
96
Δηλαδή εγώ ρε τύποι δε το έπιασα

Αρκεί με την τροπολογία του νόμου

Μια καταγγελία για να προφυλακιστεί κάνεις;

Δηλαδή αν πάω εγβ τώρα και καταγγείλω την γκομενα μου ότι με βαράει θα την προφυλακίσουν;
οχι γτ δεν θα σε πιστεψει κανενας οτι εχεις μιας και δουλευεις τοσες πολλες ωρες μεσα στην ημερα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.224
Like
72.394
Πόντοι
12.756
Τα πουρα τώρα τύπε της τα βάζει ο γκόμενος στη μούνα είς υγειαν του κοροϊδου που είναι στον Κορυδαλλό
ηδη ειναι στο ιντερνετ και ψαχνει διακοπες σε 5αστερο για το καλοκαιρι να ξεπερασει αυτο που της ετυχε με τα μετρητα που εχει σπιτι :coffee:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.224
Like
72.394
Πόντοι
12.756
οχι γτ δεν θα σε πιστεψει κανενας οτι εχεις μιας και δουλευεις τοσες πολλες ωρες μεσα στην ημερα
ο πρωτος που θα κανει καταγγελια θα ειναι ο εργοδότης του μισθωτου Αθηναιου , θα τον καταγγειλει οτι τον ξυλοκόπησε επειδη ηθελε να κατσει υπερωρίες και δεν τον αφηνε :coffee:
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.043
Like
808
Πόντοι
96
ο πρωτος που θα κανει καταγγελια θα ειναι ο εργοδότης του μισθωτου Αθηναιου , θα τον καταγγειλει οτι τον ξυλοκόπησε επειδη ηθελε να κατσει υπερωρίες και δεν τον αφηνε :coffee:
που εχει χαθει αυτος;
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.732
Like
11.193
Πόντοι
3.556
ηδη ειναι στο ιντερνετ και ψαχνει διακοπες σε 5αστερο για το καλοκαιρι να ξεπερασει αυτο που της ετυχε με τα μετρητα που εχει σπιτι :coffee:
Και άντε ο Αποστόλης να αποδείξει ότι του σουφρωσε τα μαύρα
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.602
Like
6.265
Πόντοι
2.356
Είχες πει αυτό τύπε και ο δικηγόρος πάνω μας είπε πως η συγκεκριμένη κατάσταση αν αποδειχτεί έχει μικρότερη πεινή.
Δεν τα θυμάσαι καλά. Είχες πει ότι υπαρχει το ελαφρυντικο του ψυχικού βρασμού. Σου απάντησα ότι δεν υπάρχει τέτοιο ελαφρυντικό. Επέμενες. Ζήτησες τη γνώμη δικηγόρου. Σου είπε κι αυτός ότι δεν υπάρχει τέτοιο ελαφρυντικό.
Να στα ξαναθυμισω.
Το νομικό σύστημα νομίζω ότι έχει κάτι που το λέει ψυχικό βρασμό

Το λέει για να ρίξει ευθύνη στο θύμα; Γιατί έχω την αμυδρα εντύπωση πως το λέει για να το διαχωρισει από την προμελέτη

Δεν θα αθωωθείς αλλά είναι ελαφρυντικό.
Τίποτα δεν είναι. Δεν ξέρω κανένα δικαστή που να αναγνώρισε ελαφρυντικό σε δολοφόνο, επειδή το θύμα του είχε τον τρόπο λεκτικά να τον βγάζει εκτός εαυτού.

Παρακαλώ έναν δικηγόρο να πει αν υφίσταται σαν έννοια το ελαφρυντικό του ψυχικού βρασμού.

Ο ψυχικός βρασμός δεν είναι ελφαρυντικό. Είναι ειδική μορφή δόλου που αφορά μόνο το αδίκημα της ανθρωποκτονίας
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.482
Like
1.539
Πόντοι
216
Το πρόβλημα είναι ότι η καταγγελία δεν κοστίζει τίποτα και μπορεί να την κάνει ο καθένας για τον οποιονδήποτε.

Αν σε προφυλακίζουν με μια καταγγελία χωρίς πολλά πολλά δεν καταργείται το τεκμήριο της αθωότητας?

Δεν θα μπορούσε να συνοδεύεται με το ότι θα εξεταστεί η υπόθεση άμεσα και αν αποδειχθεί ότι λέει μαλακίες θα προφυλακιστεί αυτή?
Γι' αυτό σου λέω, κάτσε να δούμε τι αλλαγές θα γίνουν.
Γιατί αυτό που αφήνεται να εννοηθεί, δεν μπορεί να σταθεί νομικά.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.479
Κριτικές
1
Like
7.518
Πόντοι
2.306

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.732
Like
11.193
Πόντοι
3.556
Πατημα Χαλανδριου , ειναι με την μεζουρα και μετράει το οικοπεδο του Λυτρα που θα βγει αυριο πλειστηριασμό :coffee:
368 χιλιάρικα τιμή έναρξης, θα δώσω προσφορά ένα ψευτοβαψιμο θα κάνω για να λέω από ανακαίνιση και έτοιμο για ενοικίαση
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.224
Like
72.394
Πόντοι
12.756
Και άντε ο Αποστόλης να αποδείξει ότι του σουφρωσε τα μαύρα
θα τα κανει αυτη τα μαύρα τσαντες παπουτσια ρολόγια και κοσμηματα .. :coffee:
Και τα παιδάκια οι ασκουμενοι στο γραφείο θα παιρνουν βερεσε καφέ απο κανα καφενείο και θα ζητιανευουν αντι για τυρόπιτες αν εχει ο κοσμος 1 ευρω να τους δωσει για να βγαλουν φωτοτυπίες :coffee:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.905
Κριτικές
16
Like
14.739
Πόντοι
6.515
Ελπιζω με τους νέους νόμους να αδειάσει λιγο η Αθηνα .. υπολογιζω ενα 30% θα πάει φυλάκα .. θα πηγαινουμε Κολωνάκι μπαμ μπαμ
Αμα δει ο υπουργαρας οτι δεν χωράνε οι φυλακές, ας αφήσει όλους τους εγκληματίες - φονιάδες εξω
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.920
Like
1.706
Πόντοι
216
Δεν τα θυμάσαι καλά. Είχες πει ότι υπαρχει το ελαφρυντικο του ψυχικού βρασμού. Σου απάντησα ότι δεν υπάρχει τέτοιο ελαφρυντικό. Επέμενες. Ζήτησες τη γνώμη δικηγόρου. Σου είπε κι αυτός ότι δεν υπάρχει τέτοιο ελαφρυντικό.
Να στα ξαναθυμισω.
Έλα ρε τύπε μην παίζουμε με τεχνικά νομικά ζητήματα. Ο δικηγόρος είπε ότι αν ο βρασμός αποδειχτεί (αν και δύσκολο) έχει μειωμένη ποινή. Στο κοινό μυαλό αυτό σημαίνει κάτι πιο light. Νομικά έκανα λάθος. Η ουσία όμως παραμένει ότι δηλαδή είναι κάτι διαφορετικό που έχει χαμηλότερη ποινή.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.224
Like
72.394
Πόντοι
12.756
Παιζει να δουλευει,ισως για πρωτη φορα στην ζωη του:confused::confused::confused::coffee::coffee:
Εχω μία ελπιδα οτι εκει που φωναζε για ΔΕΔΗΕ για το ρολοι πέρασε ο ΔΕΔΗΕ και το ξηλωσε εντελως και εχει μεινει χωρις ρεύμα :coffee:
Αμην Παναγιά μου :coffee:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

368 χιλιάρικα τιμή έναρξης, θα δώσω προσφορά ένα ψευτοβαψιμο θα κάνω για να λέω από ανακαίνιση και έτοιμο για ενοικίαση
ξεκινάει καλη τιμή πάντως .. δεν εχω δει την κατασταση του , αλλα η τιμη ειναι καλη :coffee:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.224
Like
72.394
Πόντοι
12.756
μαλάκα μου κάνω συνειρμούς... :coffee:
Εχει γουστα τωρα που γινεται χαμος με τα καθαρισματα οικοπέδων
να εχει αρπαξι κανα χορτοκοπτικο και καμιά τ΄σαπα και να εχει ξανοιχτει στα Μεσόγεια
και να καθαριζει οικοπεδα νυχτα μέρα , σαν κατι ταινίες αμερικανικες
που εβγαζαν τους φυλακοβιους και τους πηγαιναν για εργασιες αλυσοδεμενους ο ενας με τον αλλον
και ζητουσαν αδεια για να πανε να πιουνε νερο απο μία κουταλα σε μια κατσαρόλα :coffee::coffee::coffee::coffee:

Ικανο τον εχω να τον εχει ριξει τόσο χαμηλα η αγαπη του για τον Κο Κυριακο :coffee:
 

kolpos75

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Σεπ 2006
Μηνύματα
4.074
Like
4.491
Πόντοι
1.706
Ποινικολόγος έχει.γινει πια και της μαϊμούς ο ξάδελφος......μετά τον Κατσαντώνη τα σκήπτρα τα έχουν πάρει γυναίκες....και δεν μιλάνε συνέχεια στα κανάλια.....το να μην βγουν και έστω μια φορά είναι αδύνατο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom