Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
13.997
Πόντοι
3.656
ετσι γινεται παντα :coffee:
Το τσακαρο σου κλεινει το σπιτι
Αρκετοι που εχουν ωραια μουνιά παντρευτει μόλις δουν την λαικιά γκομενα με τον φθηνο στριγκο θα παραταγαν την γυναικα τους σε 5 λεπτα ..
Αν η λαικιά κάνει και λιγοτερο αποστειρομενο γαμησι και βγαλει υποταγη ήδη η νομιμη συζυγος το εχει χάσει το παιχνιδι :coffee:
το θέμα είναι να υπάρχουν απογοητευμένες πρώην γυναίκες με καλό διαζύγιο για να παρηγορήσουμε και να επενδύσουν στα όνειρα μας :sunglasses:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τα πουρα τώρα τύπε της τα βάζει ο γκόμενος στη μούνα είς υγειαν του κοροϊδου που είναι στον Κορυδαλλό
θα της τα μαδήσει και θα την πετάξει σα στημένη λεμοΥνόκουπα :coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
13.997
Πόντοι
3.656
οχι γτ δεν θα σε πιστεψει κανενας οτι εχεις μιας και δουλευεις τοσες πολλες ωρες μεσα στην ημερα
και ποιος είπε ότι εμένα η δουλειά μου δε γυρνά γύρω από την πλούσια αλλά κακοποιητική γκόμενα μου? :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.229
Like
72.400
Πόντοι
12.756
βγαλε τωρα ενα amber alert για το φιλαρακι σου
Μπορει να εχει παει και με Πουτιν Βορειο Κορεα.. μετά την ψηφο στην Λατινοπουλου ψάχνει καινουργιες πολιτικες διαδρομες :coffee:
πηγε να εκπαιδευτει στην ασκητική ζωή
ρευμα 2 ωρες την ημερα
20 ωρες δουλεια στα κατεργα
ρυζι 365 μερες τον χρόνο
Να μαθει να κλαιει οταν βγαζει λόγο ο Κυριακος

κτλ
κτλ
κτλ
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.043
Like
808
Πόντοι
96
Μπορει να εχει παει και με Πουτιν Βορειο Κορεα.. μετά την ψηφο στην Λατινοπουλου ψάχνει καινουργιες πολιτικες διαδρομες :coffee:
ειναι στον σωστο δρομο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

και ποιος είπε ότι εμένα η δουλειά μου δε γυρνά γύρω από την πλούσια αλλά κακοποιητική γκόμενα μου? :confused:
δεν πειθεις
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
13.997
Πόντοι
3.656
Γι' αυτό σου λέω, κάτσε να δούμε τι αλλαγές θα γίνουν.
Γιατί αυτό που αφήνεται να εννοηθεί, δεν μπορεί να σταθεί νομικά.
έτσι έλεγαν και για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια και το πέρασαν

έτσι λένε και για τα τεκμήρια των εε και τα πέρασαν...

και αν δεν στέκει νομικά θα ιδρώσουν οι νομοθέτες?
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.043
Like
808
Πόντοι
96

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Θλιβερά, αλλά τώρα εγώ να ρωτήσω κάτι σπαστικό;
Τώρα που προφυλακίστηκε για άλλο λόγο, θα πάρει πίσω ο ΑΠ το πειθαρχικό ανακριτή/εισαγγελέα;

Ο ψυχικός βρασμός δεν είναι ελφαρυντικό. Είναι ειδική μορφή δόλου που αφορά μόνο το αδίκημα της ανθρωποκτονίας και έχει μικρότερη ποινή.
Πολύ δύσκολα θεμελιώνεται.

Είδες τελικά το λόγο που έγινε όλο αυτό (μάλλον);
Μιας και βγήκε πλέον στη φόρα, μπορώ να το πω: τη προηγούμενη μέρα είχε χάσει την ανακοπή του πλειστηριασμού.



Σωστό. Επίσης στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για όρο που του επιβλήθηκε στη ποινική διαδικασία, δεν έχει σχέση αν το ακίνητο είναι δικό του.

Αγαπητέ @Ανδράποδος , σκέψου το σαν ένα περιορισμό της ελευθερίας του, σαν να του στερούν το δικαίωμα στο να χρησιμοποιεί την ιδιοκτησία του. Αρα όχι, δεν είχε δικαίωμα ο τύπος να βρίσκεται στο σπίτι.
Για την πολυκατοικία στον άλλον όμως κουβέντα....τον έγραψες ευγενικά μεν στα ριπαπα σου δε....
 
Τελευταία τροποποίηση:

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.007
Like
13.050
Πόντοι
2.606
τωρα μεσα το μουνοπανο ο παλιομαλακας,μακαρι να φαει κανα φαπιδι στη φυλακη μπας και βαλει μυαλο το σιχαμα που βαρεσε τη γυναικα χωρις λογο.Σιχαμενος και αυτος σιχαμενες και οσες πανε με μαλακες σα αυτον,ηλιθιες ελληνιδες βαλκανιες που τις καυλωνει η αλητεια και μετα ακουμε ολο δυσαρεστα ντροπη και στις ελληνιδες ντροπη και στους τριτοκοσμικους που τις χτυπανε.
Που το ξέρεις ότι την βάρεσε χωρίς λόγο ;
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
875
Κριτικές
1
Like
762
Πόντοι
86
Που το ξέρεις ότι την βάρεσε χωρίς λόγο ;
το διαβασα στο αρθρο ηταν ξεκαραρα χωρις λογο αλλα και παλι δε δικαιολογει κανενας λογος τη τοση βια σε εναν ανθρωπο τη τσακισε ο παλιομαλακας τωρα μεσα πουτανας γιε σιχαμενε σπερματοζητιανε μακαρι να σε βιαζουν καθε μερα πακιστανοι στο κελι.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Δηλαδή εγώ ρε τύποι δε το έπιασα

Αρκεί με την τροπολογία του νόμου

Μια καταγγελία για να προφυλακιστεί κάνεις;

Δηλαδή αν πάω εγβ τώρα και καταγγείλω την γκομενα μου ότι με βαράει θα την προφυλακίσουν;
Θα το κάνεις σωστά μη πας έτσι σαν γαμπρός....θα μου πεις ποτέ, να έρθω Αθήνα να σου τραβήξω δύο μπουφλές να πας στον εισαγγελέα που διανυκτερεύει σαν να σε έχει φάει ένα μελίσσι σφηκες-τουμπανο....τη βλέπω δέκα χρόνια μέσα χωρίς καν δική τη δικιά σου...τι φίλοι είμαστε.
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.921
Like
1.706
Πόντοι
216
Αυτό στο έγραψα από την πρώτη στιγμή. Αν δεν το καταλαβες ταμπουρωμένος πίσω από τη λογική του ελαφρυντικού, δεν είναι δικό μου σφάλμα.

Σκοτωσε εν βρασμώ ψυχικής ορμής, σκοτωσε εκ προμελέτης. Προφανώς δυο διαφορετικές καταστάσεις.

Δε διευκρίνισες τη μειωμένη ποινή που λανθασμένα προσπαθούσα να εκφράσω μέσω του "ελαφρυντικού".

Στο μυαλό ενός απλού ανθρώπου είναι δύσκολο να ξεχωρίσει τα εκ προμελέτης κτλ. Οι περισσότεροι καταλαβαίνουμε με το πόσα χρόνια τρως. Πολλά, λίγα κ.α
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
13.997
Πόντοι
3.656
Θα το κάνεις σωστά μη πας έτσι σαν γαμπρός....θα μου πεις ποτέ, να έρθω Αθήνα να σου τραβήξω δύο μπουφλές να πας στον εισαγγελέα που διανυκτερεύει σαν να σε έχει φάει ένα μελίσσι σφηκες-τουμπανο....τη βλέπω δέκα χρόνια μέσα χωρίς καν δική τη δικιά σου...τι φίλοι είμαστε.
αν έρθεις να καταθέσεις και στο δικαστήριο ότι την είδες να με βαράει θα σου βγάλω και μέρισμα από την αγωγή που θα της κάνω μετά :confused:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
αν έρθεις να καταθέσεις και στο δικαστήριο ότι την είδες να με βαράει θα σου βγάλω και μέρισμα από την αγωγή που θα της κάνω μετά :confused:
Είσαι πσυχουλα τελικά...και μια ανάποδη δώρο... απλά βρες γκόμενα εκατόν είκοσι εκατόν πενήντα κιλά να γίνει πιστευτή η φάση ...μη δουν τη ζημιά και η κατηγορούμενη να ναι σαράντα εννιά κιλά και βγεις τσιμπούκι στην ανακριτρια....
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.602
Like
6.265
Πόντοι
2.356
Δε διευκρίνισες τη μειωμένη ποινή που λανθασμένα προσπαθούσα να εκφράσω μέσω του "ελαφρυντικού".

Στο μυαλό ενός απλού ανθρώπου είναι δύσκολο να ξεχωρίσει τα εκ προμελέτης κτλ. Οι περισσότεροι καταλαβαίνουμε με το πόσα χρόνια τρως. Πολλά, λίγα κ.α
Μου ζητάς να διευκρινίσω το αυτονόητο;
Διαφορετική κατηγορία, διαφορετική ποινή. Δε χρειάζεται να είσαι νομικός για να το ξέρεις.
Ας πούμε ανθρωποκτονία εξ αμελείας και ανθρωποκτονία εκ προθέσεως. Δε θεωρείται αυτονόητο ότι έχουν διαφορετική ποινή, γι'αυτό και τις διαχωρίζει ο νομοθέτης;
Αλλιώς θα υπήρχε μία και μόνον κατηγορία.
Ανθρωποκτονία σκέτη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006

Η πιο σοβαρή φωνή είναι των δικηγορων Κούγια Βερβεσου Δημητρακοπολου κλπ
Των τόσο συκοφαντημενων δικηγορων
Oυδεμία παραβίαση υπηρξε, φυσικα, αυτα που συμβαινουν ειναι πρωτακουστα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
13.997
Πόντοι
3.656
Είσαι πσυχουλα τελικά...και μια ανάποδη δώρο... απλά βρες γκόμενα εκατόν είκοσι εκατόν πενήντα κιλά να γίνει πιστευτή η φάση ...μη δουν τη ζημιά και η κατηγορούμενη να ναι σαράντα εννιά κιλά και βγεις τσιμπούκι στην ανακριτρια....
αν έχει πολλά λεφτά δε με νοιάζει να είναι και σαν τυρανόσαυρος που κατάπιε μπετονιέρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom