Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.602
Like
13.980
Πόντοι
3.656
Θα πρέπει να σε εξετάσει ιατροδικαστής για να αποδειχθεί βιαιοπραγία και μάντεψε αν το επικαλεστείς και δεν έχεις μώλωπες από που θα ξεκινήσει την εξέταση :effemine:
Αν ήταν έτσι θα είχε γεμίσει το σύστημα από δροσερές καταγγελίες
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.601
Like
6.263
Πόντοι
2.356
Κι εγω την εχω δει απο κοντα
Μετριοτατη
Στις φωτογραφίες τριτοτέταρτη δείχνει. Οπότε και από κοντά δε μπορεί να είναι μεγάλη η διαφορά. Σιγά τη γυναίκα για την οποία τα τίναξε όλα στον αέρα.
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.689
Κριτικές
99
Like
14.521
Πόντοι
25.186
Για ολους εμας που ασχολουμαστε με τα νομικα, το να βγαινει ενας υπουργος και να λεει οτι "για συγκεκριμενα αδικηματα θα ειναι κανονας η προφυλακιση" συνιστα αδιανοητη θλιβερη κατασταση.
Ειλικρινα λυπαμαι. Δεν εχω ξαναβιωσει τετοια δυστοπική κατασταση στο χωρο της Δικαιοσυνης. Απίστευτα πραγματα. Πειθαρχικος ελεγχος δικαστων για ουσιαστικη κριση, νομοθετηση για κανόνα προφυλακισης, έκτιση εν μερει ποινης για πλημμεληματα. Αισχος.
Και λυπαμαι περισσοτερο γιατι ο κοσμος τα επικροτει αυτα τα καραγκιοζιλικια.

Η πιο σοβαρή φωνή είναι των δικηγορων Κούγια Βερβεσου Δημητρακοπολου κλπ
Των τόσο συκοφαντημενων δικηγορων
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.221
Like
72.391
Πόντοι
12.756
βαράει πολύ η ρουφιάνα :confused:





αλλά έχει λεφτά

για πες................. :coffee:

LYTRAS2.jpg
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.731
Like
11.192
Πόντοι
3.556
Ελπιζω με τους νέους νόμους να αδειάσει λιγο η Αθηνα .. υπολογιζω ενα 30% θα πάει φυλάκα .. θα πηγαινουμε Κολωνάκι μπαμ μπαμ
Συμφωνώ τύπε παλιά πριν πολλά χρόνια πηγαίναμε Ντακαπο όλοι εμείς οι σοβαροί επιχειρηματίες και καθόμασταν τραπεζάκι με τη μία τώρα πάνε όλοι οι χλεχλεδες
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.221
Like
72.391
Πόντοι
12.756
Συμφωνώ τύπε παλιά πριν πολλά χρόνια πηγαίναμε Ντακαπο όλοι εμείς οι σοβαροί επιχειρηματίες και καθόμασταν τραπεζάκι με τη μία τώρα πάνε όλοι οι χλεχλεδες
Εχω δικό μου τραπεζι Ντακαπο , να περάσεις να πιουμε καφεδάκι να πουμε και τα νέα μας :coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.602
Like
13.980
Πόντοι
3.656
Καλά, περίμενε να δούμε τι θα λέει η αλλαγή.
Γιατί έτσι όπως το λέει το άρθρο, δεν μπορεί να νομοθετηθεί. Μιλάμε για άκρα παραβίαση της ΕΣΔΑ και του Συντάγματος.

Πραγματικά, έχουμε τον έναν υπουργό δικαιοσύνης χειρότερο από τον άλλο. Είχε ξεκινήσει ο Τσιάρας τις αυστηροποιήσεις, συνεχίζει ο Φλωρίδης.
Μετά γιατί λέμε μερικοί πόσο λάθος είναι να νομοθετούμε με τη κοινή γνώμη και την επικαιρότητα.
Το πρόβλημα είναι ότι η καταγγελία δεν κοστίζει τίποτα και μπορεί να την κάνει ο καθένας για τον οποιονδήποτε.

Αν σε προφυλακίζουν με μια καταγγελία χωρίς πολλά πολλά δεν καταργείται το τεκμήριο της αθωότητας?

Δεν θα μπορούσε να συνοδεύεται με το ότι θα εξεταστεί η υπόθεση άμεσα και αν αποδειχθεί ότι λέει μαλακίες θα προφυλακιστεί αυτή?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.544
Πόντοι
3.656
Ήταν τόσο σοβαρά τα χτυπήματα που το νοσοκομείο δεν μπορούσε να την αναλάβει.

Τριάντα μπουνιές στο κεφάλι ήταν αυτές
Επειδή η λογική έχει κηδευτεί επίσημα. Πρώτα από όλα δηλώνω ότι δεν τον υποστηρίζω, που τη χτύπησε. Μορφωμένος άνθρωπος, και μάλιστα Ποινικολόγος, έπρεπε να κρατήσει την ψυχραιμία του. Δεύτερον. Αν ένας άντρας χάσει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την ψυχραιμία του και χτυπήσει μια γυναίκα 30φορές, έστω και με χαστούκια, θα την στείλει στον τάφο. Κι ας είναι 60 χρονών, αγύμναστος και καπνιστής. Η Αδρεναλίνη που εκλύεται σε τέτοιες περιπτώσεις είναι ένα φοβερό διεγερτικό, μπορείς να σκοτώσεις κάποιον με ένα χτύπημα και να αντέξεις κουτουλιές από ταύρο, χωρίς να πέσεις ξερός. Αλλά το θέατρο που έχει στηθεί αυτές τις μέρες χρειάζεται τρομερές υπερβολές, για να γίνει πιστευτό. Και μην νομίζετε ότι τελειώσαμε, ακόμα είμαστε στην αρχή
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.920
Like
1.706
Πόντοι
216
Το λέει για να ρίξει ευθύνη στο θύμα; Γιατί έχω την αμυδρα εντύπωση πως το λέει για να το διαχωρισει από την προμελέτη. Βριστηκαμε στο δρόμο, πιαστηκαμε στα χέρια, σου έριξα μία στο κεφάλι, έπεσες τσιμέντο, σκοτωθηκες.
Εν βρασμώ σε έφαγα.
Δε θα με αθωώσει ο Δικαστής επειδή με έβγαλες εκτός εαυτού με τα μπινελικια.
Είχες πει αυτό τύπε και ο δικηγόρος πάνω μας είπε πως η συγκεκριμένη κατάσταση αν αποδειχτεί έχει μικρότερη πεινή.
εχεις θεμα απο την οικογενεια....να πας να γαμησεις, δεν σου ευχομαι να βρεις κοπελα γιατι δεν μπορεις αλλα σιγα σιγα πριν κανεις καμμια μαλακια επειδη η αλλη εστειλε ενα λαικ την στειλεις ταφο....
εισαι η χαρακτηριστικη περιπτωση αγαμων που κανουν τετοια γιατι δεν ειναι καλα ουτε με της γυναικες ουτε κοινωνικα...
σε βαρεθηκα αλλα αν λεμε αν τυχεις σε καμμια γνωστη θα σου σπασω τα δοντια
Τύπε δεν θα μπω στη διαδικασία να αντιπαρατεθώ με μαγκιές από πληκτρολόγια.

Δεν μπορείς να απειλείς όμως και νομίζω πως κάτι τέτοιο είναι μηνύσιμο εκτός των άλλων.

Είπες ξεκάθαρα πως αν εγώ πράξω κάτι παράνομο σε γνωστή σου θα προβείς σε αυτοδικια το οποίο είναι και αυτό αδίκημα.

Όχι φυσικά πως θα έμπαινα στη διαδικασία να υποβάλλω έγκληση για κάτι τέτοιο αλλά να σου επισημάνω ότι το να απειλείς κάποιον είναι μεγάλο φάουλ και γενικά η απειλή σαν στατηγική έχει πολλές αδυναμίες...
Τίποτα δεν είναι. Δεν ξέρω κανένα δικαστή που να αναγνώρισε ελαφρυντικό σε δολοφόνο, επειδή το θύμα του είχε τον τρόπο λεκτικά να τον βγάζει εκτός εαυτού.
Ολη η συλλογιστική σου ειναι προβληματική.
Είναι ανάλογη εκείνης που δικαιολογεί το βιαστή, επειδή η κοπέλα κυκλοφορούσε πχ με προκλητικά ρούχα.
Ζούμε σε μια κοινωνία που έχει ξεκάθαρα όρια του τι είναι έγκλημα και τι όχι. Και ο καθένας μας γνωρίζει ποια είναι αυτά. Τα ξεπερνά εν γνώσει του. Είτε εν θερμώ ειτε εκ προμελέτης.
Αυτό νομίζω ότι αποσαφήνισε ο δικηγόρος μας.
Σε τι να τοποθετηθώ;
Στο θέμα του ψυχικού βρασμού.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.602
Like
13.980
Πόντοι
3.656
έχει ωραία πρώην γυναίκα όπως φαίνεται αυτός ο μαλάκας την χώρησε και πήγε και έγραψε όλη του την περιουσία στην ξεπλυμένη και τώρα ανάβει τα πούρα της με τα 500άρικα του για αναπτήρα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.221
Like
72.391
Πόντοι
12.756
έχει ωραία πρώην γυναίκα όπως φαίνεται αυτός ο μαλάκας την χώρησε και πήγε και έγραψε όλη του την περιουσία στην ξεπλυμένη και τώρα ανάβει τα πούρα της με τα 500άρικα του για αναπτήρα
ετσι γινεται παντα :coffee:
Το τσακαρο σου κλεινει το σπιτι
Αρκετοι που εχουν ωραια μουνιά παντρευτει μόλις δουν την λαικιά γκομενα με τον φθηνο στριγκο θα παραταγαν την γυναικα τους σε 5 λεπτα ..
Αν η λαικιά κάνει και λιγοτερο αποστειρομενο γαμησι και βγαλει υποταγη ήδη η νομιμη συζυγος το εχει χάσει το παιχνιδι :coffee:
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.731
Like
11.192
Πόντοι
3.556
Εχω δικό μου τραπεζι Ντακαπο , να περάσεις να πιουμε καφεδάκι να πουμε και τα νέα μας :coffee:
Αν και το έχω κόψει το Ντακαπο για πάρτυ σου θα έρθω πιο πολύ Μηλιώνη πάω καλύτερο σέρβις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom