Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.672
Like
11.611
Πόντοι
2.406
διορθώνω, μέχρι κι ο βλάκας (φορεστ γκαμπ) του χωριού
βρήκε δουλειά σαν κηπουρός συμβασιούχος στο δήμο
Άλλο αυτό
Να κόψουμε την φτώχεια στα δύο που λεν.
Άκου μάστορα αν δεν απατώμαι είσαι ΜπράβοΚουλης οπότε δεν μπορεί να γίνει συζήτηση
Πάντως βάλτε άλλο λσμογιο πχ τον Δενδια πάνω στο κόμμα της ΝΔ αυτό το αρχιδι η Κουλα δεν θ αφήσει ούτε τα μανουαλια στις εκκλησίες απούλητα για να πάρει την μίζα του
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ποιος ειναι ο δευτερος δικηγορος που λενε ξερουμε;
Ο αλςξ71 κατά 80%
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.672
Like
11.611
Πόντοι
2.406
Πλακα πλακα καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει συλλογος στηριξης κακοποιημενων ανδρων, ενδοκογενειακα.
Είχα πάει πρόσφατα ο barock
Τον πλάκωσε ο πεθερός όταν έμαθε ότι λέει ότι το τζιπ της κόρης του τοχει αγοράσει ο άνεργος σωγαμπρος
Θγ καμμια άδεια φωτογραφία θα δούμε από το Toyota ρε ναυάγιο?
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.715
Κριτικές
6
Like
11.153
Πόντοι
3.936
η χαλκιδκή, και πιστεύω κάθε θερινός προορισμός στην ελλάδα, έχει κατακλυσθεί από τουρίστες
σαν αύγουστος είναι
τεράστιες ανάγκες για φαγητό, διαμονή, διασκέδαση, εργάτες, καθαρίστριες, όλα τα τεχνικά επαγγέλματα, πουτάνες,
όλοι αυτοί δεν θα χρειαστούν φαρμακείο; οδοντίατρο;
επενδυτικές ευκαιρίες,
βρέχει χρήματα,
οι χαζοί κλαίγονται και κρατούν ομπρέλα
Μια που έχεις τέτοια λαμπρή επενδυτική ιδέα ξεκινα το πρώτος εσύ- όπως τον μεσαίωνα Πχ. στο επιστημονικό κομμάτι: οδοντίατρος - κουρέας κ φαρμακοποιός, όλα μαζί σε ένα βανακι. Στην διασκέδαση: τσιρκο μαζί με θέατρο σε ένα φορτηγό.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.384
Like
9.534
Πόντοι
2.306
Μια χαρά βοηθάνε και οι ξένοι τα παιδιά τους. Αυτό το σε πετάω έξω από το σπίτι στα 18 είναι μύθος. Ίσως συμβαίνει σε ένα ποσοστό αλλα είναι μικρό (ενώ στην Ελλάδα ανήκουστο).

Αυτό όμως που σίγουρα δεν παίζει στο εξωτερικό είναι να έχει περάσει ο γιος/κορη σε μια σχολή και να του παίρνουμε πχ το Σκιροκο δώρο (γνωστός μου) η να έχει το παιδί δουλειά και να μένει με γονείς στα 30 , να μη τσοντάρει τίποτα και να έχει φαΐ κάθε μέρα και να του στρώνουν το κρεβάτι.

Όπως και να έχει στο εξωτερικό μεγαλώνουν τα παιδιά με πιο υπεύθυνο τρόπο από τα μαλακισμενα εδώ που τα θέλουν όλα έτοιμα.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα τα περι βασικου ή κατωτατου μισθου.
Δεν ξεκιναει απο εκει που το εχετε πιασει.

Ο κατωτατος μισθος θεσπίστηκε για να μην υπαρχει ακραία φτωχια, να γλυτωσουμε απο εξεργεσεις , να μειωσει τα εξοδα του κρατους ωστε να μην δινει επιδόματα , να μην γινουν ολοι γκανκστερς ,
Επειδη ειδα σε καποια μηνυματα αν θα πρεπει να μην υπαρχει κατωτατος κτλ

Αν συμφωνησουμε οτι πρεπει να υπαρχει το υψος του θα πρεπει να ειναι οριακά τόσο ωστε να μπορουν να επιζουν οι φτωχοι χωρις να γινουν αυτα που σου εγραψα παραπανω..
Το κάθε κρατος αυτο κοιτάει και γι αυτο υπαρχουν αυτες οι διαφοροποιησεις , περα απο την οικονομικη κατασταση του καθε κρατους.

Τωρα απο εκει και μετά το αν θα ειναι βιωσιμο ή οχι αυτο το ποσό εχει να κανει με το ποσο μπουρδελο μπορει να κανουν την χωρα αυτοι που το λαμβανουν.
Αν αρχισουν να βγαινουν εξω και να χαρακωκουν για να κλεψουν τον καθενα που περνάει ωστε να παρουν κα΄τι να φανε θα δεις αυτοματα τον κατωτατο να ανεβαίνει,
οσο ειναι εκει που ειναι και απλα μονο γκρινιαζουν δεν θα παρουν φραγκο τσακιστο.

Αρα με λιγα λογια , ο κατ μισθος σταματαει εκει που υπαρχει κοινωνικη ισορροπία και ειρήνη στο κρατος.

Αυτα που κάνει ο Κουλης ειναι άλλη μεγάλη κουβεντα , που λεει για ΜΕΣΟ ΟΡΟ 1500 και παπαρια μαντολες
κοινωνικο οικονομικη θεωρια Μπρεζινσκι τυπε, εκει ακριβως στηριζεται ο κατωτατος μισθος ή μαλλον το κατωτατο εγγυημενο εισοδημα
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
517
Like
771
Πόντοι
86
Ποιος ειναι ο δευτερος δικηγορος που λενε ξερουμε;
Αν κρίνω από την δήλωση που έκανε αυτή η ασκούμενη δικηγόρος το επώνυμο του πρέπει να αρχίζει από Τ.

Και αν είναι αυτός που νομίζω έβγαινε και αυτός στη Ζήνα.Μα τι έκανε αυτή;Όλους τους νταηδες δικηγόρους έφερνε;χαχαχα

Δεν θέλω να πω το μικρό του γιατί θα το καταλάβετε.
Thank me later αν έχω δίκιο.

Αν θέλω γίνομαι και λαγωνικό άξιος των αρχιψαγμενων του φόρουμ αυτού..Διότι το επίπεδο είναι υψηλότατο.
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
531
Κριτικές
6
Like
567
Πόντοι
306
Έτσι όπως τα κάνατε τύπε, με την νδ να έχει γίνει κεντροαριστερό κόμμα και τη δεξιά να έχει πέσει στα χέρια γραφικών ημίτρελων και τύπων που πουλάνε αυτόγραφα του Ιησού,
δεν υπάρχει κάτι για να ψηφίσεις...

Όμως αν για παράδειγμα, εσύ που δηλώνεις δεξιός και άλλοι που δεν θέλουν λαθρο,pride,κ.λ.π.
πηγαίνατε να συμπαρασταθείτε έξω από κανά δικαστήριο σε περιπτώσεις εγκλημάτων λάθρο ή γύφτων
και ο κάθε κούλης έβλεπε μαζικότητα, δεν θα τολμούσε να έλεγε για "μπόλιασμα"..

Εσύ τι νομίζεις δηλαδή;
Ότι στις Πολωνίες και στις Ουγγαρίες, η εξωτερική πολιτική είναι ενάντια στα θέλω του λαού;

Αυτή είναι σοβαρή θέση. Λίγο πιο δεξιά από τις απόψεις μου, αλλά σοβαρή, γιατί κάτι προτείνει. Χωρίς αφορισμούς.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Όχι είναι εντελώς βλακας
Του φταίει βασικά η Ευρώπη και ο σοιμπλε
Ο κουλής είναι καλός λέει αλλά τότε είχε τσιπρα
Μόλις του πάρουν και το σπίτι τα φαντς μπορεί να συνέλθει
Πες μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.330
Πόντοι
4.546
Αυτός ο λουλάκος δήθεν ψυχίατρος που τον πηγαινοφέρνουν από κανάλι σε κανάλι, ΓΙΑΤΙ προωθείται τόσο, λόγω πισωγλεντισμού; μας τα έχει κάνει τσουρέκια με τις απόψεις του τις λουλούδικες, από το γάμο λοατκι ακόμα που τον καλούσαν. Δηλαδή, άλλους ψυχίατρους, ΔΕΝ έχει στην Ελλάδα;
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.823
Like
11.470
Πόντοι
3.656
Αυτός ο λουλάκος δήθεν ψυχίατρος που τον πηγαινοφέρνουν από κανάλι σε κανάλι, ΓΙΑΤΙ προωθείται τόσο, λόγω πισωγλεντισμού; μας τα έχει κάνει τσουρέκια με τις απόψεις του τις λουλούδικες, από το γάμο λοατκι ακόμα που τον καλούσαν. Δηλαδή, άλλους ψυχίατρους, ΔΕΝ έχει στην Ελλάδα;
Εδω καναμε τον μαιντανο δηθεν οικονομολογο Γιανη υπουργο οικονομικων επειδη ελεγε 5 μαλακιες καθε μερα στα καναλια και εσυ καιγεσαι για τον λουλακο?
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.330
Πόντοι
4.546
Εδω καναμε τον μαιντανο δηθεν οικονομολογο Γιανη υπουργο οικονομικων επειδη ελεγε 5 μαλακιες καθε μερα στα καναλια και εσυ καιγεσαι για τον λουλακο?
Ναι, είναι προκατειλλημένος, άλλο ένας μαϊντανός που προβάλλεται για τα γούστα του στο σεξ (στα αρχίδια μας) παρά για το επάγγελμά του.

Όσο για τον ΓιάΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝη, είναι για ψυχιατρείο ή απλά, ευθανασία.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
805
Κριτικές
26
Like
2.103
Πόντοι
1.196
Μια χαρά βοηθάνε και οι ξένοι τα παιδιά τους. Αυτό το σε πετάω έξω από το σπίτι στα 18 είναι μύθος. Ίσως συμβαίνει σε ένα ποσοστό αλλα είναι μικρό (ενώ στην Ελλάδα ανήκουστο).

Αυτό όμως που σίγουρα δεν παίζει στο εξωτερικό είναι να έχει περάσει ο γιος/κορη σε μια σχολή και να του παίρνουμε πχ το Σκιροκο δώρο (γνωστός μου) η να έχει το παιδί δουλειά και να μένει με γονείς στα 30 , να μη τσοντάρει τίποτα και να έχει φαΐ κάθε μέρα και να του στρώνουν το κρεβάτι.

Όπως και να έχει στο εξωτερικό μεγαλώνουν τα παιδιά με πιο υπεύθυνο τρόπο από τα μαλακισμενα εδώ που τα θέλουν όλα έτοιμα.
Το εξωτερικό είναι σχετική έννοια. Η Ιταλία π.χ. είναι το ίδιο με την Ελλάδα περίπου, οι Ιταλοί έχουν μια φράση 'La Mamma Italiana' που έχει το ίδιο νόημα με την 'Ελληνίδα μάνα' που είναι υπερπροστατευτική και τα ελέγχει όλα. Στη Βόρεια Ευρώπη οι γονείς έχουν τη λογική ότι από τα 18-19-20 I let you fly, είμαι εδώ για guidance αν χρειαστείς, αλλά το τιμόνι το κρατάς εσύ. Εννοείται δεν εγκαταλείπουν τα παιδιά τους, το "τα πετάω στο δρόμο" είναι το πως βλέπει ο μέσος Έλληνας μαμάκιας. Και τουλάχιστον στο UK που το έχω ζήσει χρόνια, τη νοοτροπία την έχουν regardless of economic background, δηλαδή και affluent γονείς συνήθως δεν τα δίνουν όλα έτοιμα γιατί το θεωρούν κακό για την προσωπικότητα του παιδιού. Σκέφτονται π.χ. αν πάρει το student loan θα βγει με χρέος στην αγορά εργασίας, αλλά θα καταλάβει την αξία του χρήματος και τι σημαίνει να δανείζεσαι for a life target από νωρίς.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Lasufin

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2024
Μηνύματα
888
Κριτικές
2
Like
737
Πόντοι
86
Αυτός ο λουλάκος δήθεν ψυχίατρος που τον πηγαινοφέρνουν από κανάλι σε κανάλι, ΓΙΑΤΙ προωθείται τόσο, λόγω πισωγλεντισμού; μας τα έχει κάνει τσουρέκια με τις απόψεις του τις λουλούδικες, από το γάμο λοατκι ακόμα που τον καλούσαν. Δηλαδή, άλλους ψυχίατρους, ΔΕΝ έχει στην Ελλάδα;
Τον σουρα, αυτον που προωθουσε η ζηνα η αλεπουδιαρα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.330
Πόντοι
4.546
Τον σουρα, αυτον που προωθουσε η ζηνα η αλεπουδιαρα.
Άλλον λέω. Δεν ξέρω τι και πώς για Σούρα.

Αν θυμάμαι καλά, ο Σούρας υποστήριζε ότι οικογένεια νοείται από ΠΑΤΕΡΑ και ΜΗΤΕΡΑ, οι οποίοι και ΜΠΟΡΟΥΝ να τεκνοποιήσουν. Με λίγα λόγια 2 μήτρες ή 2 αρχιδόμπαλες, ΔΕΝ μπορούν να τεκνοποιήσουν, οπότε, ήταν κατά.
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Άλλον λέω. Δεν ξέρω τι και πώς για Σούρα.

Αν θυμάμαι καλά, ο Σούρας υποστήριζε ότι οικογένεια νοείται από ΠΑΤΕΡΑ και ΜΗΤΕΡΑ, οι οποίοι και ΜΠΟΡΟΥΝ να τεκνοποιήσουν. Με λίγα λόγια 2 μήτρες ή 2 αρχιδόμπαλες, ΔΕΝ μπορούν να τεκνοποιήσουν, οπότε, ήταν κατά.
Τον Παπαδημητριαδη λες
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
2
Like
5.764
Πόντοι
2.356
Αυτο με τη ψυχικη υγεια ειναι σπουδαια κουβεντα ,και μπραβο που το εχεις πιασει ..πανε σε δουλειες που ακομημκαι μισουν ,συντομα γινονται δυστυχισμενοι ,και μετα βγαζουν φθονο κσι μισος αν δουν καποιον που, τολμα να πει πως επελεξα μεν λιγοτερα χρηματα αλλα, ειμαι ευτυχισμενος ,και καπως ετσι θα πρεπει να βγηκε κει αυτο με τη κατσικα του γειτονα..
Ακριβώς αυτό. Είχα και έχω τη δυνατότητα για περισσότερα. Απλά, πλέον θέλω και την ηρεμία μου.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το κόμμα του Τζήμερου (που είναι η αρσενική Λατινοπούλου), που είναι για επιχειρηματίες...
Πως ο Έλληνας ψηφίζει κόμματα που είναι για μεγαλοεπιχειρηματίες (άσχετα με το τι λένε στο πρόγραμμά τους), πιστεύοντας ότι τα συμφέροντά του συμπλέουν με τα δικά τους, είναι άξιο απορίας ...
Ενώ ο ίδιος δεν θα γίνει ποτέ τέτοιος (οι πιθανότητες να γίνει μπορεί να είναι μηδενικές έως κάτω από το μηδέν)... Θέλει να ζει με το όνειρο αυτό...
Και δεν απευθύνομαι σε εσένα Μενέδημε, γενικά μιλάω, εσύ μου έδωσες την αφορμή...
Έχω φίλο που είναι σχεδόν άστεγος (φιλοξενείται) και μου λέει για την "καταπάτηση" και ανυπαρξία της ιδιωτικής πρωτοβουλίας στα καθεστώτα του πρώην υπαρκτού σοσιαλισμού (που σίγουρα ήταν λάθος) και ότι ψήφισε τον γνωστό πωλητή κεραλοιφών στις πρόσφατες εκλογές (ενώ σκεφτόταν σοβαρά να ψηφίσει ΚΚΕ)... Στις προηγούμενες εθνικές ψήφισε ΝΔ και μουτζώνει τον εαυτό του...
Έχεις ισοπεδωτική λογική. Δεν είναι άσπρο μαύρο.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Άκου μάστορα αν δεν απατώμαι είσαι ΜπράβοΚουλης οπότε δεν μπορεί να γίνει συζήτηση
Και κρατικοδίαιτος 5ης γενιάς.
Δεν έχει πλησιάσει ποτέ επαγγελματία σε απόσταση βεληνεκούς μπάρετ 50 .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Το εξωτερικό είναι σχετική έννοια. Η Ιταλία π.χ. είναι το ίδιο με την Ελλάδα περίπου, οι Ιταλοί έχουν μια φράση 'La Mamma Italiana' που έχει το ίδιο νόημα με την 'Ελληνίδα μάνα' που είναι υπερπροστατευτική και τα ελέγχει όλα.
Μια ροχάλα είμαστε μπροστά στην ιταλία.
Είχα πάει σε άπειρες μικρές πόλεις με αίσθημα από αυστρία, ένα χειμώνα που σαρώναμε την ευρώπη.

Είμαστε πίθηκοι μπροστά τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom