Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.923
Like
1.708
Πόντοι
216
Μου κάνει τρομερή εντύπωση το ότι δεν ξεκίνησε ειδικό κύμα συμπαράστασης για την 43χρονη δικηγόρο που υπέστη βία από το αφεντικό της.

Στο forum μας υπάρχουν αμέτρητοι ανθρωπιστές με κοινωνικές ευαισθησίες και σεβαστή ανθρωποκεντρική παιδεία, αρχές και αξίες τις οποίες έχει εμφυσήσει η οικογένεια τους με ιδιαίτερη επιμέλεια. :bigdick:


(Σαφώς και είναι ειρωνικό το όλο ποστ).
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.334
Πόντοι
4.546
Τελικά, με το ΑΝ παραβίασε ο Λύτρας τους περιοριστικούς όρους, δεν συζητήθηκε και πολύ... γιατί ρε τύποι; Ο άνθρωπος να πληρώσει για κάτι που έκανε, ο νόμος υπάρχει/υπήρχε, αλλά για το πάτημα του πάνικ μπάτον γιατί να συλλάβουν τον Λύτρα; Επειδή πήγαν οι άλλοι να πάρουν ρούχα/χρήματα, απειλήθηκε η κυρία και λιποθύμησε, πώς ακριβώς απείλησε ο Λύτρας;
 

nikos2255

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2013
Μηνύματα
168
Like
323
Πόντοι
21
Τελικά, με το ΑΝ παραβίασε ο Λύτρας τους περιοριστικούς όρους, δεν συζητήθηκε και πολύ... γιατί ρε τύποι; Ο άνθρωπος να πληρώσει για κάτι που έκανε, ο νόμος υπάρχει/υπήρχε, αλλά για το πάτημα του πάνικ μπάτον γιατί να συλλάβουν τον Λύτρα; Επειδή πήγαν οι άλλοι να πάρουν ρούχα/χρήματα, απειλήθηκε η κυρία και λιποθύμησε, πώς ακριβώς απείλησε ο Λύτρας;
Την ιδια απορια ειχα και εγω.Την πλακωνει στο ξυλο τον αφηνουν ελευθερο..Θελει να παρει τα πραγματα του απο το σπιτι του, στελνει αλλους, τον πανε μεσα.Εντελως για τον πουτσο νομοθεσια
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.334
Πόντοι
4.546
40 γυναίκες λέει έχουν περιπολικό όξω από το σπίτι τους!! Πού ζούμε ρε μαλάκα μου.. 80 άτομα τη βάρδια, 240 το 24ωρο; Ή είναι μόνο για συγκεκριμένες ώρες; Τα πληρώνουν ΟΙ ΙΔΙΙΕΣ ή τα συνήθη κορόιδα μισθωτοί - συνταξιούχοι;

ΑΚΤΙΟΝ24 τώρα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.334
Πόντοι
4.546
Και πόσες εκατοντάδες ΚΟΠΡΟΙ πολιτικάντηδες, επιχειρηματίες, νομικοδικαστικοδικηγόροι, και λοιποί, έχουν ΤΖΑΜΠΑ προστασία εις υγεία των κορόιδων... Περιμένετε εσείς ασφάλεια στις γειτονιές μετά και μην ξεχνάτε την συμβουλή του υπουργού, κάντε ότι κοιμάστε.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.120
Like
8.359
Πόντοι
2.356
Δεν αργεί το αίτημα αποφυλάκισης του.

 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.120
Like
8.359
Πόντοι
2.356
Και πόσες εκατοντάδες ΚΟΠΡΟΙ πολιτικάντηδες, επιχειρηματίες, νομικοδικαστικοδικηγόροι, και λοιποί, έχουν ΤΖΑΜΠΑ προστασία εις υγεία των κορόιδων... Περιμένετε εσείς ασφάλεια στις γειτονιές μετά και μην ξεχνάτε την συμβουλή του υπουργού, κάντε ότι κοιμάστε.

Κοίτα, σου λέει, αφού είμαστε τόσο ανόητοι και τα αποδεχόμαστε, γιατί να μην τα κάνουν...

Μεγάλη απάτη τα έξοδα που καταγράφουν για τις «υπηρεσίες» που μας «προσφέρουν» οι κυβερνώντες.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.334
Πόντοι
4.546
Κοίτα, σου λέει, αφού είμαστε τόσο ανόητοι και τα αποδεχόμαστε, γιατί να μην τα κάνουν...

Μεγάλη απάτη τα έξοδα που καταγράφουν για τις «υπηρεσίες» που μας προσφέρουν οι κυβερνώντες.
Βέβαια, και οι ένστολοι άλλο που δεν θέλουν, να έχουν εύκολη δουλειά. Οι τεμπέληδες δημόσιοι δηλαδή, γιατί υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι μάχιμοι σε κάθε τομέα, που χάρη στο φιλότιμό τους λειτουργεί η χώρα.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.823
Like
11.470
Πόντοι
3.656
40 γυναίκες λέει έχουν περιπολικό όξω από το σπίτι τους!! Πού ζούμε ρε μαλάκα μου.. 80 άτομα τη βάρδια, 240 το 24ωρο; Ή είναι μόνο για συγκεκριμένες ώρες; Τα πληρώνουν ΟΙ ΙΔΙΙΕΣ ή τα συνήθη κορόιδα μισθωτοί - συνταξιούχοι;

ΑΚΤΙΟΝ24 τώρα.
Οποτε εμεις κριτικαρουμε το γεγονος οτι 80 αστυνομικοι φυλανε γυναικες και οχι το γεγονος οτι 40 γυναικες εχουν πιθανοτατα χτυπηθει και κακοποιηθει απο τον αντρακλα συντροφο που θολωσε....
Εγω προτιμω να σου πω την αληθεια να υπαρχει αυτη η προστασια παρα να τους βλεπω να ανακατευουν την φρενταρα τους στο εβερεστ με το καλαμακι...
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.334
Πόντοι
4.546
Οποτε εμεις κριτικαρουμε το γεγονος οτι 80 αστυνομικοι φυλανε γυναικες και οχι το γεγονος οτι 40 γυναικες εχουν πιθανοτατα χτυπηθει και κακοποιηθει απο τον αντρακλα συντροφο που θολωσε....
Εγω προτιμω να σου πω την αληθεια να υπαρχει αυτη η προστασια παρα να τους βλεπω να ανακατευουν την φρενταρα τους στο εβερεστ με το καλαμακι...
Να τους πληρώσουν, αν θέλουν προστασία.
Ή ακόμα καλύτερα, από την στιγμή που πραγματικά χρειάζονται προστασία, να βάλουν ΠΡΩΤΑ φυλακή όσους έκριναν ότι πρέπει να κυκλοφορεί ελεύθερος ο θύτης, ΑΠΑΝΤΕΣ, και μετά, τον ίδιο τον θύτη φυσικά.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.485
Κριτικές
8
Like
3.255
Πόντοι
786
Και πόσες εκατοντάδες ΚΟΠΡΟΙ πολιτικάντηδες, επιχειρηματίες, νομικοδικαστικοδικηγόροι, και λοιποί, έχουν ΤΖΑΜΠΑ προστασία εις υγεία των κορόιδων... Περιμένετε εσείς ασφάλεια στις γειτονιές μετά και μην ξεχνάτε την συμβουλή του υπουργού, κάντε ότι κοιμάστε.
μόνο αν υπήρχε διαφάνεια θα μπορούσαμε να κρίνουμε:
πόσοι διατίθενται σε ποιους ως είδη στόχων με ποιο κόστος
πχ 1000 σε βουλευτές, 500 σε απειλούμενους απλούς πολίτες, 100 σε καλλιτέχνες, 30 σε τραπεζίτες-βιομηχάνους, 10 σε πρώην προέδρους της δημοκρατίας κοκ
και συγκριτικά στοιχεία με το παρελθόν.

αλλιώς, μπορούμε να εικάσουμε ό,τι θέλουμε: ότι αστυνόμοι κάνουν τα ψώνια του παπαδημούλη ή ότι είναι οδηγοί της βανδή κλπ
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.823
Like
11.470
Πόντοι
3.656
Να τους πληρώσουν, αν θέλουν προστασία.
Ή ακόμα καλύτερα, από την στιγμή που πραγματικά χρειάζονται προστασία, να βάλουν ΠΡΩΤΑ φυλακή όσους έκριναν ότι πρέπει να κυκλοφορεί ελεύθερος ο θύτης, ΑΠΑΝΤΕΣ, και μετά, τον ίδιο τον θύτη φυσικά.
Toυς πληρωνουν.Οσο πληρωνω εγω κι εσυ αλλο τοσο πληρωνουν κι αυτες.Φορολογουμενοι πολιτες ειναι.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.334
Πόντοι
4.546

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.823
Like
11.470
Πόντοι
3.656
Τέτοια απάντηση θα περίμενα και από το Πολιτμπιρό ή από Περισσό.
Εαν θεωρεις, οτι να πληρωνω το κρατος για προστασια απο το εγκλημα και το κρατος να με προστατευει οντως,ειναι σταλινικο τοτε πασο.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.333
Like
1.941
Πόντοι
216
Αν κρίνω από την δήλωση που έκανε αυτή η ασκούμενη δικηγόρος το επώνυμο του πρέπει να αρχίζει από Τ.

Και αν είναι αυτός που νομίζω έβγαινε και αυτός στη Ζήνα.Μα τι έκανε αυτή;Όλους τους νταηδες δικηγόρους έφερνε;χαχαχα

Δεν θέλω να πω το μικρό του γιατί θα το καταλάβετε.
Thank me later αν έχω δίκιο.

Αν θέλω γίνομαι και λαγωνικό άξιος των αρχιψαγμενων του φόρουμ αυτού..Διότι το επίπεδο είναι υψηλότατο.
Το έψαξα εχθές και βρήκα το ονοματεπώνυμο και όταν η (πρώην?) γυανίκα του έβγαλε και μία ανακοίνωση,τότε όλα έδεσαν.
(Στην αρχή που έψαχνα για υποψήφιες ευρωβουλευτίνες,δεν έβρισκα τίποτα αλλά δεν είχα ψάξει στα μικρά κόμματα)
Anyway,o γνωστός ποινικολόγος Κώστας Ντάλτας είχε πει πριν από δύο-τρεις ημέρες στον ΣΚΑΙ ότι η όλη φάση με τους γνωστούς απατεώνες δικηγόρους-τηλεμαϊντανούς λειτουργεί ως εξής...
Σκάει μία υπόθεση,οι τύποι είναι φτωχοδιάβολοι,τηλεφωνάει μέλος της συμμορίας "Αλήθεια με την Ζήνα" {ρε παιδιά,τι κακό είναι αυτό σας βρήκε?Η εκπομπή τυχαίνει να γνωρίζει τον τάδε μεγαλοδικηγόρο που θα σας βοηθήσει αφιλοκερδώς} και τσουπ η εκπομπούλα έχει υλικό για ημέρες!


(1,38 στο βίντεο)
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.083
Πόντοι
2.306
Eκτός Ελλάδας δεν εισαι εσυ?
Πώς εχεις τοσο παγιωμενη αποψη για το τι συμβαινει εδω και οτι "διαλυονται τα παντα"?
Τύπε, διαλύονται τα πάντα.
Μόνο τα μπουρδέλα θα μείνουν όρθια.
 

Ippokratis22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
551
Κριτικές
1
Like
1.137
Πόντοι
206
Μαθαίνω απο έγκυρη πηγή , οτι οι εταιρειες σεκιουριτι θα αναλάβουν φύλαξη με το Πάνικ μπουτόν διοτι οι αστυνομικοί ΚΑΙ το σωματείο τους , ισχυρίζονται οτι εκτελούν αλλότρια καθήκοντα
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.456
Πόντοι
456
Το έψαξα εχθές και βρήκα το ονοματεπώνυμο και όταν η (πρώην?) γυανίκα του έβγαλε και μία ανακοίνωση,τότε όλα έδεσαν.
(Στην αρχή που έψαχνα για υποψήφιες ευρωβουλευτίνες,δεν έβρισκα τίποτα αλλά δεν είχα ψάξει στα μικρά κόμματα)
Anyway,o γνωστός ποινικολόγος Κώστας Ντάλτας είχε πει πριν από δύο-τρεις ημέρες στον ΣΚΑΙ ότι η όλη φάση με τους γνωστούς απατεώνες δικηγόρους-τηλεμαϊντανούς λειτουργεί ως εξής...
Σκάει μία υπόθεση,οι τύποι είναι φτωχοδιάβολοι,τηλεφωνάει μέλος της συμμορίας "Αλήθεια με την Ζήνα" {ρε παιδιά,τι κακό είναι αυτό σας βρήκε?Η εκπομπή τυχαίνει να γνωρίζει τον τάδε μεγαλοδικηγόρο που θα σας βοηθήσει αφιλοκερδώς} και τσουπ η εκπομπούλα έχει υλικό για ημέρες!


(1,38 στο βίντεο)
Εγώ βλέπω ότι η υπόθεση τζούζει πάρα πολύ τον δικηγορικό σύλλογο.Έπεσε το image τους και παίρνουν σιγά σιγά τα @@ μας.Καιρός ήταν να προσγειωθούν λίγο γιατί αρκετοί την είχαν δει.Όταν κάποιος πελάτης πήγαινε στα δικαστήρια όμως και έχανε υπόθεση στωικά λέγανε αυτός είναι ο νόμος.Τώρα όμως που ο νόμος εφαρμόζεται γιαυτούς τσούζει.
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: xxxnnn

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom