Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
805
Κριτικές
26
Like
2.103
Πόντοι
1.196
Μια ροχάλα είμαστε μπροστά στην ιταλία.
Είχα πάει σε άπειρες μικρές πόλεις με αίσθημα από αυστρία, ένα χειμώνα που σαρώναμε την ευρώπη.

Είμαστε πίθηκοι μπροστά τους.
Mate, σε ότι αφορά την οικογένεια είμαστε πολύ κοντά, είναι μαμάκηδες και στο σπίτι των γονιών μέχρι τα 30+. Δες και το γράφημα της EU. Δεν την έχω ζήσει τη χώρα (παρά μόνο σαν τουρίστας), αλλά έχω δουλέψει πολύ με Ιταλούς στην Αγγλία και έβγαινα και με μια Ιταλίδα once upon a time, οπότε κάτι έχω μάθει.
 

Συνημμένα

  • Nest.png
    Nest.png
    148,3 KB · Εμφανίσεις: 12

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Mate, σε ότι αφορά την οικογένεια είμαστε πολύ κοντά, είναι μαμάκηδες και στο σπίτι μέχρι τα 30+.
Δεν μαθαίνω τη ζωή από γραφήματα.
Έχω πάει σε πολλά μέρη .

Προτιμώ την Ιταλία , Ισπανία ... παρά τη Σουηδία ... που ο Σουηδός μαθαίνει ότι πέθανε η μάνα
του από email του κρατικού ληξιαρχείου .... και ότι την έθαψε ο Δήμος ....



Ma la canzone mia piu bella sei tu! Sei tu la vita E per la vita non ti lascio mai piu! Mamma... mai piu!
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
805
Κριτικές
26
Like
2.103
Πόντοι
1.196
Δεν μαθαίνω τη ζωή από γραφήματα.
Έχω πάει σε πολλά μέρη .

Προτιμώ την Ιταλία , Ισπανία ... παρά τη Σουηδία ... που ο Σουηδός μαθαίνει ότι πέθανε η μάνα
του από email του κρατικού ληξιαρχείου .... και ότι την έθαψε ο Δήμος ....
Αυτά είναι ελληνικά στερεότυπα.
Το ότι οι γονείς από μια ηλικία και μετά δεν είναι κώλος και βρακί με τα παιδιά τους δε σημαίνει ότι τους θάβει ο δήμος και η εκκλησία. Όσοι Σκανδιναβοί ήξερα στο UK πήγαιναν και έβλεπαν τους γονείς τους όποτε μπορούσαν όπως οι Έλληνες.
Από κει και πέρα πίστευε και έχε προτίμηση σε ό,τι θες, τσάμπα είναι.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Αυτά είναι ελληνικά στερεότυπα.
Το ότι οι γονείς από μια ηλικία και μετά δεν είναι κώλος και βρακί με τα παιδιά τους δε σημαίνει ότι τους θάβει ο δήμος και η εκκλησία.
Ομολογουμένως.
Το μεγαλύτερο ποσοστό πάει για αποτέφρωση .

Εσύ που δεν γουστάρεις ελληνικά στερεότυπα και είσαι προχώ,
κυριακές πήγαινε με ποδήλατο στα δάση να αράζεις σε κουβέρτα κάτω από τα δέντρα.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.384
Like
9.534
Πόντοι
2.306
Μια ροχάλα είμαστε μπροστά στην ιταλία.
Είχα πάει σε άπειρες μικρές πόλεις με αίσθημα από αυστρία, ένα χειμώνα που σαρώναμε την ευρώπη.

Είμαστε πίθηκοι μπροστά τους.
Αφού έχεις ταξιδέψει έναν ολόκληρο χειμώνα και σαρωσες κάτι θα ξέρεις
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
805
Κριτικές
26
Like
2.103
Πόντοι
1.196

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.251
Like
34.821
Πόντοι
9.931

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Πουλάει τρέλα ο μαν ρε, βάζει και παλιά ιταλικά τραγουδάκια, είναι ωραίος.
Τυπάρα βλέπω αποκτάς συστάσεις από μέλη της λίστας.
Έχεις ήδη έναν να σε προτείνει το glyfomounix. Μέλος της λίστας.
Άλλον έναν θες.

Εσύ να υποθέσω έχεις ζήσει χρόνια στην ιταλία και έχεις άποψη για όλες τις χώρες και τους λαούς ;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Αυτά είναι ελληνικά στερεότυπα.
Το ότι οι γονείς από μια ηλικία και μετά δεν είναι κώλος και βρακί με τα παιδιά τους δε σημαίνει ότι τους θάβει ο δήμος και η εκκλησία. Όσοι Σκανδιναβοί ήξερα στο UK πήγαιναν και έβλεπαν τους γονείς τους όποτε μπορούσαν όπως οι Έλληνες.
Από κει και πέρα πίστευε και έχε προτίμηση σε ό,τι θες, τσάμπα είναι.
Να ήξερες που έμπλεξες, αχ και να ξερες... :2funny:
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.384
Like
9.534
Πόντοι
2.306
Να ήξερες που έμπλεξες, αχ και να ξερες... :2funny:
Μαρεσει που ενώ είμαστε στη λίστα, σχολιάζει τα γραφόμενα.

Μάλλον θα έχει και άλλους κλώνους για όταν θα κλείσει αυτό το νικ
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
805
Κριτικές
26
Like
2.103
Πόντοι
1.196
Εσύ να υποθέσω έχεις ζήσει χρόνια στην ιταλία και έχεις άποψη για όλες τις χώρες και τους λαούς ;
Σου εξήγησα πώς το ξέρω και εμπειρικά, αλλά, at any rate, το ότι οι Ιταλοί είναι μαμάκηδες και τους στρώνουν το κρεβάτι μέχρι τα 30κάτι είναι data-driven knowledge, google "when Italians leave the nest?" και θα βρεις metrics, δε χρειάζεται να είμαι δήμαρχος της Ρώμης για να το ξέρω. Αν πάλι εμπιστεύεσαι περισσότερο τη γνώση που αποκόμισες κάνοντας road trip στην Ιταλία με μια γκόμενα κάποτε, keep going, Ι could care less.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.456
Πόντοι
456
Σου εξήγησα πώς το ξέρω και εμπειρικά, αλλά, at any rate, το ότι οι Ιταλοί είναι μαμάκηδες και τους στρώνουν το κρεβάτι μέχρι τα 30κάτι είναι data-driven knowledge, google "when Italians leave the nest?" και θα βρεις metrics, δε χρειάζεται να είμαι δήμαρχος της Ρώμης για να το ξέρω. Αν πάλι εμπιστεύεσαι περισσότερο τη γνώση που αποκόμισες κάνοντας road trip στην Ιταλία με μια γκόμενα κάποτε, keep going, Ι could care less.
Σε κάποια πράγματα χειρότερα και από εμάς.Ξέρω ότι οι ποδοσφαιρόφιλοι αν χάσει η ομάδα τους σε κυριακάτικο ματς πάνε στη μάνα τους να φάνε μακαρονάδα παρηγοριάς.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.384
Like
9.534
Πόντοι
2.306
Σου εξήγησα πώς το ξέρω και εμπειρικά, αλλά, at any rate, το ότι οι Ιταλοί είναι μαμάκηδες και τους στρώνουν το κρεβάτι μέχρι τα 30κάτι είναι data-driven knowledge, google "when Italians leave the nest?" και θα βρεις metrics, δε χρειάζεται να είμαι δήμαρχος της Ρώμης για να το ξέρω. Αν πάλι εμπιστεύεσαι περισσότερο τη γνώση που αποκόμισες κάνοντας road trip στην Ιταλία με μια γκόμενα κάποτε, keep going, Ι could care less.
Μη τα λες αυτά και αρχίζει να ποστάρει μανικετόκουμπα Βερσάτσε για να μας μεταπείσει ,μη σου λέω
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
805
Κριτικές
26
Like
2.103
Πόντοι
1.196
Σε κάποια πράγματα χειρότερα και από εμάς.Ξέρω ότι οι ποδοσφαιρόφιλοι αν χάσει η ομάδα τους σε κυριακάτικο ματς πάνε στη μάνα τους να φάνε μακαρονάδα παρηγοριάς.
Το συγκεκριμένο δεν το έχω ακούσει, αλλά όσοι Ιταλοί έχω κάνει παρέα στο UK έχουν ιστορίες τρέλας με μαμάδες να πουν.
Διάβασε αυτό αν έχεις κέφι, σαν τις Ελληνίδες και χειρότερες είναι.

 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.456
Πόντοι
456
Το συγκεκριμένο δεν το έχω ακούσει, αλλά όσοι Ιταλοί έχω κάνει παρέα στο UK έχουν ιστορίες τρέλας με μαμάδες να πουν.
Διάβασε αυτό αν έχεις κέφι, σαν τις Ελληνίδες και χειρότερες είναι.

Ω ναι τόσο αλήθεια αυτά που γράφει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom