Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 475K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
μαλλον στην τεμπελιά γιατι δεν δουλευω ουτε εγω ουτε εκεινη.και γενικα σαν χαρακτηρες.ΤΙ λες?να την γκαστρωσω να τελειωνουμε πια?
Ωριμο και συνηδητοποιημενο σ ακουω.

Οτι χρειαζεται η Ελλαδα δλδ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τι θα αρχισω?μην με τρομαζεις....Πες μου ολη την αληθεια,τι θα παθω αν γινω μπαμπάς?
Θ αρχισεις να πηγαινεις στις πουτανες πιο πολυ απ οτι σπιτι σου :confused:
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Ωριμο και συνηδητοποιημενο σ ακουω.

Οτι χρειαζεται η Ελλαδα δλδ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Θ αρχισεις να πηγαινεις στις πουτανες πιο πολυ απ οτι σπιτι σου :confused:
δεν πρεπει κι εγω ομως να κανω παιδιά καποια στιγμη??αυτο δεν ειναι κοινωνικά το ορθό?
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.856
Κριτικές
3
Like
4.419
Πόντοι
456
τι θα αρχισω?μην με τρομαζεις....Πες μου ολη την αληθεια,τι θα παθω αν γινω μπαμπάς?
Τίποτα δεν θα πάθεις, αφου δεν θα ασχολείσαι εσύ, η μάνα σου και η μάνα της θα ασχολούνται.Και μέχρι να το πάρεις χαμπάρι θα έχει φτάσει 8-10 ετών και μια χαρά θα επικοινωνείς μαζί του και θα πηγαίνετε μαζί να παίζετε μπάλα στην πλατεία και αργότερα μαζί και στις πουτάνες.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
δεν πρεπει κι εγω ομως να κανω παιδιά καποια στιγμη??αυτο δεν ειναι κοινωνικά το ορθό?
Τι να σ πω...

Ρωτα τον τυπο ...https://www.kathimerini.gr/society/563166127/sparti-pateras-synelifthi-gia-ton-viasmo-tis-9chronis-koris-toy/
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.856
Κριτικές
3
Like
4.419
Πόντοι
456
δεν πρεπει κι εγω ομως να κανω παιδιά καποια στιγμη??αυτο δεν ειναι κοινωνικά το ορθό?
Ρε συ είσαι πολύ τυχερός, το ξέρεις;έχεις με το μέρος σου γονείς και πεθερικά και κάθεσαι και το σκέφτεσαι.Όλα τα λεφτά και τόν χρόνο οι γονείς σας σε εσάς και το παιδί θα τα δίνουν μην είσαι μαλάκας.Προχώρα το.Γάμα την ακάποτα δίχως αύριο.
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Ρε συ είσαι πολύ τυχερός, το ξέρεις;έχεις με το μέρος σου γονείς και πεθερικά και κάθεσαι και το σκέφτεσαι.Όλα τα λεφτά και τόν χρόνο οι γονείς σας σε εσάς και το παιδί θα τα δίνουν μην είσαι μαλάκας.Προχώρα το.Γάμα την ακάποτα δίχως αύριο.
ξερεις μονο τι φοβαμαι?μην μου τα γυρισει μετά η μανα μου και μου πει δικό σου ειναι το παιδι....ανελαβέ το.κι εγω κι η γκομενα ειμαστε ανεργοι βασικα
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.856
Κριτικές
3
Like
4.419
Πόντοι
456
ξερεις μονο τι φοβαμαι?μην μου τα γυρισει μετά η μανα μου και μου πει δικό σου ειναι το παιδι....ανελαβέ το.κι εγω κι η γκομενα ειμαστε ανεργοι βασικα
Εκεί θα πατήσεις πόδι.Αν πάει να σου πει κάτι τέτοιο θα της πεις εσύ το ζήτησες και εγώ στο έφερα, έχεις υποχρεώσεις απέναντι στο γιο σου και στο εγγόνι σου.Μην τους αφήσεις να την κάνουν.Μαζί το κάναμε πες της.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.856
Κριτικές
3
Like
4.419
Πόντοι
456
Ε ναι πες της τι θα πει η κοινωνία τώρα;ότι παράτησες το εγγόνι σου να το μεγαλώσει μόνος του ο γιος σου;που είναι η γιαγιά που είναι ο παππούς;ποιος θα μας ταίζει τώρα;ποιος θα μας μεγαλώσει το παιδί αν όχι ο παππούς και η γιαγιά;πως την είδες πες της;όπως κάνουν στο εξωτερικό;εδω είναι Ελλάδα.εκτός και αν δεν θες να λέμε ότι είμαστε οικογένεια.Να δω με τι μούτρα θα κυκλοφορείς στη γειτονιά μετά.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.434
Κριτικές
1
Like
6.096
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
6 Ιουν 2022
Μηνύματα
413
Like
743
Πόντοι
81
ξερεις μονο τι φοβαμαι?μην μου τα γυρισει μετά η μανα μου και μου πει δικό σου ειναι το παιδι....ανελαβέ το.κι εγω κι η γκομενα ειμαστε ανεργοι βασικα
Ρε τυπε πως θα μεγαλώσετε το παιδί από τη στιγμή που δεν δουλεύετε :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Και που θα τα κανεις, περιμενοντας να στα μεγαλωσει αλλος? Τι φοβασε δλδ μηπως λυψει το ειδος?
γενικα ειναι πολυ ασχημο και κοινωνικά να το δεις να μην εχει κανει καποιος ανδρας ουτε ενα παιδι.Ειναι καπως....πως να το κανουμε
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
560
Like
625
Πόντοι
86
Ας το παρουμε οικονομικα ΓΑΜΟΣ, Προετοιμασια, πληρωνεις λαμογια παπαδες ,δεξιωση,τραπεζι,μηνα του μελιτος, μετα η γεννηση ενος παιδιου κοστιζει,κανουν ολα μαζι τουλαχιστον ενα 10Κ?:headbang::headbang::headbang::jerking: Α και μετα απο χρονια διαζυγιο,δικηγοροι,διατροφη,παλι λεφτα... Μιλαω με γιαγιαδες που ζουν ακομη ,μαναδες 75-80 χρονων απο συγγενεις,μου λενε πραγματα που μου φενονται περιεργα ,ο χωρισμος τοτε απλα δεν υπηρχε σαν λεξη, υπηρχαν διακοπες στην σχεση,εφευγε ο αντρας καπετανιος,η στο εξωτερικο,ναι μεν υπηρχε η προικα και περιουσια τοτε, αλλα η γυναικα ηταν διπλα βραχος μεχρι τα γεραματα σου, ο αντρας ειχε αξια, κερατωνε, και η γυναικα το δεχοταν,τωρα σε ξεζουμιζει, χωριζει βρισκει αλλον, η αν δεν τον βρει ,καταληγει με 15-20 γατια:headbang:
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
353
Like
750
Πόντοι
81
γενικα ειναι πολυ ασχημο και κοινωνικά να το δεις να μην εχει κανει καποιος ανδρας ουτε ενα παιδι.Ειναι καπως....πως να το κανουμε
Μαζι σου τυπε κι οταν το παιδι των ανεργων γονιων που μεγαλωσε με τους παπουδες παει 12 -13 χρονων και σε παρουν τηλεφωνο απ την αστυνομια να σου πουν οτι τον εχουν συλλαβει για το ενα ή το αλλο ή απο κανα νοσοκομειο γιατι εμπλεξε και κατεληξε εκει, τοτε να δεις πως θα ειναι καπως. Αλλα εσυ μη μασς, σημασια εχει οτι το καθηκον σου το εκανες.
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Μαζι σου τυπε κι οταν το παιδι των ανεργων γονιων που μεγαλωσε με τους παπουδες παει 12 -13 χρονων και σε παρουν τηλεφωνο απ την αστυνομια να σου πουν οτι τον εχουν συλλαβει για το ενα ή το αλλο ή απο κανα νοσοκομειο γιατι εμπλεξε και κατεληξε εκει, τοτε να δεις πως θα ειναι καπως. Αλλα εσυ μη μασς, σημασια εχει οτι το καθηκον σου το εκανες.
γι αυτο το αποφάσισα....Ενα παιδί θα το κανω,πιστευω πως πρεπει...Θα ξεκινησω αμεσα τα ακάποτα
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Μαζι σου τυπε κι οταν το παιδι των ανεργων γονιων που μεγαλωσε με τους παπουδες παει 12 -13 χρονων και σε παρουν τηλεφωνο απ την αστυνομια να σου πουν οτι τον εχουν συλλαβει για το ενα ή το αλλο ή απο κανα νοσοκομειο γιατι εμπλεξε και κατεληξε εκει, τοτε να δεις πως θα ειναι καπως. Αλλα εσυ μη μασς, σημασια εχει οτι το καθηκον σου το εκανες.
πολυ τραβηγμενα τα λες...εφτασες σε αστυνομιες κτλ σιγα μωρε πια.αλλωστε κανεις γονιός δεν ειναι σε ολα αψογος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom