Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 475K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.214
Like
9.080
Πόντοι
2.306
Σκατά στο μυαλό της, σκατά στην ψυχή της κι αυτής και όποιας άλλης σκέφτεται ετσι. Είμαι εξαγριωμένος με τις νοοτροπίες των γυναικών
Σκατοψυχες ρε τύπε.


Δεν έχουν ψυχή και χαρακτήρα οι μισές , δεν έχουν καρδιά. Δε λέμε να είναι δούλες μας αλίμονο αλλα εδώ κάνουν πουστικα πράγματα και το γυρίζουν ότι φταίς εσυ.

Και το μισό Πεσαβαρ να έχει τσιμπουκωσει κάποια , δε θα πει φταίω , θα το ρίξει η στην πατριαρχία η στον νυν που δε νοιάζεται.

Το έχω ξαναπεί, γαμουσα μια που είχε το γκόμενο σε άλλη πόλη, έλεγε είμαστε στα χωρίσματα , τη γαμαω και έρχεται με δαχτυλίδι ο μαλακας και τους βλέπω καμία φορά τώρα στο σουπερμάρκετ παντρεμένους.

Καργιολα Ιταλίδα. Πορνες χωρίς καρδιά και φιλότιμο
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
277
Like
468
Πόντοι
21
Σκατοψυχες ρε τύπε.


Δεν έχουν ψυχή και χαρακτήρα οι μισές , δεν έχουν καρδιά. Δε λέμε να είναι δούλες μας αλίμονο αλλα εδώ κάνουν πουστικα πράγματα και το γυρίζουν ότι φταίς εσυ.

Και το μισό Πεσαβαρ να έχει τσιμπουκωσει κάποια , δε θα πει φταίω , θα το ρίξει η στην πατριαρχία η στον νυν που δε νοιάζεται.

Το έχω ξαναπεί, γαμουσα μια που είχε το γκόμενο σε άλλη πόλη, έλεγε είμαστε στα χωρίσματα , τη γαμαω και έρχεται με δαχτυλίδι ο μαλακας και τους βλέπω καμία φορά τώρα στο σουπερμάρκετ παντρεμένους.

Καργιολα Ιταλίδα. Πορνες χωρίς καρδιά και φιλότιμο
Καλό παράδειγμα συναισθηματικα μη διαθέσιμης που δεν είναι πιστή ούτε στον εαυτό της. Ενω γαμιόταν μαζι σου, τα είχε με τον αλλον και απλα είπε ναι στην πρόταση του. Νομιζω οποιοσδήποτε να της εκανε πρόταση μαλλον θα ελεγε ναι. Όποιος προλάβει. Αντε μετα να χτιστεί σχέση ετσι. Θα τον κάνει οχι ταρανδο, δεινόσαυρο απ τα κέρατα.
Πριν προχωρήσουμε σε σχέση με καποια πρεπει να ξεψαχνίσουμε οσο μπορούμε πως λειτουργεί και τι εμπειρίες ζωης παιζει να κουβαλάει, κανοντας αναγωγή απο τη συμπεριφορα της. Ειναι δυσκολο αλλα αμα δε το κανεις απλα πας στα τυφλα. Το παρελθόν μιας γυναίκας έχει μεγαλη σημασία. Γιναυτο λεμε θελουμε παρθένες ή να έχει παει με οσο το δυνατο λιγότερους. Οι πολλές πουτσες τις κανουν σκατόψυχες.
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
982
Like
3.141
Πόντοι
446
Αυτές και ο πρίγκηπας πάνω στο άσπρο άλογο να τους παρουσιαστεί άκυρο θα του ρίξουν, γιατί έχουν πρόβλημα στο μυαλό! Εγώ ξέρω μια κοπέλα ανύπανδρη 42 ετών, άνεργη, από εμφάνιση χάλια μαύρα, χοντρή με ελαφρύ μουστακάκι, ε λοιπόν αυτή την κοπέλα την ζήτησε να την παντρευτεί ένας 48 χρονος Πολιτικός μηχανικός, αρκετά εμφανίσιμος, ψηλός, και με ΠΟΛΛΑ χρήματα γιατί έπαιρνε εργολαβίες από το δημόσιο, ε λοιπόν δεν τον ήθελε να τον παντρευτεί! Το ξέρω αυτό διότι ο προξενητής και καλά που πήγε και της μίλησε για τον μηχανικό που την θέλει για γάμο είναι φίλος μου

Καλα, και αυτος με ολα αυτα τα προσοντα την χοντρη με το μουστακι λιμπίστηκε και ήθελε να παντρευτεί αντί να γαμάει κάθε μέρα καινούργιο μουνετο? Εαν ειναι ετσι οπως τα λες, θα μπορουσε να εχει χαρέμι ολοκληρο...πουτανα ζωη που τα δινεις τα χρήματα...:tooth:
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.197
Like
3.424
Πόντοι
456
Πιστεύω οι πιο πολλοί συμφωνούν πως η δημιουργία οικογένειας αξίζει μόνο και μόνο αν βρεις την κατάλληλη γυναίκα αλλιώς μακριά και αλάργα.
Τώρα όσον αφορά τα στερεότυπα πως κάποιος κάτι κάνει λάθος και δεν έχει οικογένεια ή κάτι τρέχει μαζί του πιστεύω πως κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.
Υπάρχουν πολλές γυναίκες και άντρες που είναι πραγματικά ανυπόφοροι, δεν είχαν ποτέ σχέση και τους αποφεύγουν όλοι. Τότε ναι τα στερεότυπα ισχύουν.

Πόσοι συνταξιούχοι άντρες και γυναίκες έχουν παρέα μόνο κατοικίδια, δεν έχουν φίλους και δεν τους μιλάνε ούτε οι συγγενείς; Πάρα πολλοί.
Ξέρω γυναίκα στην αστυνομία, κοντεύει 50 και στο ράφι μια ζωή. Δηλαδή σε ένα περιβάλλον με τόσους άντρες και να έχει μείνει στο ράφι δεν λέει κάτι;
Αυτούς πιστεύω και στα νιάτα τους κανένας δεν τους ρώτησε γιατί είναι ελεύθεροι επειδή όλοι έβλεπαν πως κάτι τρέχει. Ούτε πιστεύω τόλμησε κανένας να τους συστήσει κάποιον τρίτο.

Τώρα να σε ρωτάει κάποιος γιατί δεν έχεις οικογένεια δεν το θεωρώ και τόσο κακό. Αντίθετα, θεωρώ πως δεν σε κρίνει αρνητικά απλά του φαίνεται περίεργο ενώ σε βλέπει σαν νορμάλ άτομο να μην έχεις οικογένεια. Εδώ ο Κλούνει είχε μείνει ελεύθερος και όλοι απορούσαν γιατί και έλεγαν τόσες μαλακίες :grin:
Παράδειγμα οι πιο πολλοί που έχουμε δίπλωμα δεν μας κάνει εντύπωση κάποιος που δεν έχει;

Είναι κοινή λογική πως όσο περνάνε τα χρόνια η δεξαμενή των γυναικών που αρέσει στους άντρες στερεύει. Ποιος 50αρης ή ακόμα και 60αρης ονειρεύεται να φεσωθεί μια συνομήλικη του; Όλοι το καταλαβαίνουν αυτό και αν κάποιος είναι φυσιολογικός αλλά μόνος ή τουλάχιστον έχει καμιά περιστασιακή σχέση δεν του κολλάει κανένας στερεότυπα που δεν έχει οικογένεια. Απλά δεν έτυχε ή τουλάχιστον η ζωή δεν του τα έφερε όπως ήθελε. Οι πιο πολλοί αυτό σκέφτονται εκτός αν περιστοιχίζεσαι από χαζούς.

Όπως ο πούστης διαφέρει από τον ομοφυλόφιλο άντρα για παράδειγμα έτσι και ο εργένης διαφέρει από το μπακούρι ή το ανυπόφορο γεροντοπαλίκαρο.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.303
Like
16.718
Πόντοι
3.556
ΝΑΥΑΓΙΑ ΜΠΑΧΑΛΑΚΗΔΕΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΤΕ να βρειτε τη λύτρωση αλλιως θα πεθάνετε μονοι πανω στο πληκτρολογιο. :woldman::woldman::woldman: σαν τον σαντμαν θα καταντήσετε :takethis::takethis::takethis:θα βρουν τα κόκκαλα σας και μια ανοιχτή σελίδα στον υπολογιστη απο το νήμα ελλεηνιδες :wanker::wanker::wanker:

Working Out Of Office GIF by This GIF Is Haunted
 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
131
Like
317
Πόντοι
21
Καλα, και αυτος με ολα αυτα τα προσοντα την χοντρη με το μουστακι λιμπίστηκε και ήθελε να παντρευτεί αντί να γαμάει κάθε μέρα καινούργιο μουνετο? Εαν ειναι ετσι οπως τα λες, θα μπορουσε να εχει χαρέμι ολοκληρο...πουτανα ζωη που τα δινεις τα χρήματα...:tooth:
Η κοπέλα αυτή ήταν άνεργη επί 15 συνεχόμενα έτη, και ζει με τους γονείς της σε ένα εγκατελλειμένο ορεινό χωριό στην μέση του πουθενά, κι όμως ο μηχανικός κι από αυτή χυλόπιτα έφαγε, τώρα η χοντρη είναι 45 πλέον και μάλλον έτσι θα συνεχίσει μέχρι να παντρευτεί τον χάρο...άμα σε κυνηγάει αυτή η πουτάνα η τύχη... άλλη περίπτωση θα σας πω τωρα: Μια κοπέλα από την πόλη μου σαν τα κρύα τα νερά, 25 χρονών, πρόσωπο πολύ γλυκό αγγελικό, σώμα μοντέλου, μελαχροινή πρασινομάτα, γύρω 1,70 ύψος εντυπωσιακή, μοιάζει πολύ με την Μέγκαν Μαρκλ αν την ξέρετε την πριγκίπισσα που έχει ο Χάρι της Αγγλίας, χωρίς σπουδές όμως δούλευε περιστασιακά σερβιτόρα, και απο οτι φαινεται μυαλό κουκούτσι, παντρεύτηκε μετά απο 4 μήνες σχέση τον ξαδερφό του κουασιμόδου, εναν ανεκδιήγητο τύπο με αραιά δόντια, αυτιά πολύ πεταχτά που τον κάνουν να φαίνεται καθυστερημένος,(μάλλον είναι κιόλας), όχι χοντρός αλλά εντελώς αγύμναστος με μια μπάκα από μπύρες και αρχή καράφλας, επάγγελμα? κανει κανα μεροκαματο καθαριζει παμπριζ σε κατι βαλκανιζατερ...αυτό όμως που μου τι δίνει είναι οι γνωστοι της που σχολιαζουν δημοσια στις φωτος τους που φιλιουνται στο facebook κουκλια ζωγραφιστα, ταιριαζετε κλπ κλπ , για τον πουτσο κοινωνια υποκριτων και ψευτων δηλαδη, οπότε λέω ως εδώ και μη παρέκει, πουτάνα ζωή σάλτα και πηδήξου μας τρολλάρεις δεν γίνονται αυτά!
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.856
Κριτικές
3
Like
4.419
Πόντοι
456
Η κοπέλα αυτή ήταν άνεργη επί 15 συνεχόμενα έτη, και ζει με τους γονείς της σε ένα εγκατελλειμένο ορεινό χωριό στην μέση του πουθενά, κι όμως ο μηχανικός κι από αυτή χυλόπιτα έφαγε, τώρα η χοντρη είναι 45 πλέον και μάλλον έτσι θα συνεχίσει μέχρι να παντρευτεί τον χάρο...άμα σε κυνηγάει αυτή η πουτάνα η τύχη... άλλη περίπτωση θα σας πω τωρα: Μια κοπέλα από την πόλη μου σαν τα κρύα τα νερά, 25 χρονών, πρόσωπο πολύ γλυκό αγγελικό, σώμα μοντέλου, μελαχροινή πρασινομάτα, γύρω 1,70 ύψος εντυπωσιακή, μοιάζει πολύ με την Μέγκαν Μαρκλ αν την ξέρετε την πριγκίπισσα που έχει ο Χάρι της Αγγλίας, χωρίς σπουδές όμως δούλευε περιστασιακά σερβιτόρα, και απο οτι φαινεται μυαλό κουκούτσι, παντρεύτηκε μετά απο 4 μήνες σχέση τον ξαδερφό του κουασιμόδου, εναν ανεκδιήγητο τύπο με αραιά δόντια, αυτιά πολύ πεταχτά που τον κάνουν να φαίνεται καθυστερημένος,(μάλλον είναι κιόλας), όχι χοντρός αλλά εντελώς αγύμναστος με μια μπάκα από μπύρες και αρχή καράφλας, επάγγελμα? κανει κανα μεροκαματο καθαριζει παμπριζ σε κατι βαλκανιζατερ...αυτό όμως που μου τι δίνει είναι οι γνωστοι της που σχολιαζουν δημοσια στις φωτος τους που φιλιουνται στο facebook κουκλια ζωγραφιστα, ταιριαζετε κλπ κλπ , για τον πουτσο κοινωνια υποκριτων και ψευτων δηλαδη, οπότε λέω ως εδώ και μη παρέκει, πουτάνα ζωή σάλτα και πηδήξου μας τρολλάρεις δεν γίνονται αυτά!
Ναι ρε φίλε παντρεύτηκαν;τελος τους αποδεχόμαστε ότι είναι ταιριαστοί και ερωτευμένοι.Πως αποδεχθούμε ότι παντρεύτηκαν;από ανάγκη;δεν το λέει κανένας και ούτε το παραδέχεται.Υποκρισία φουλ.Και όμορφοι και ταιριαστοί θα πουν, και πρώτα απόλα θα του πουν για να μην πεις κανένας για το δικο τούς γάμο.Γάμησετα.
 

hiseus

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2012
Μηνύματα
344
Like
276
Πόντοι
21
Η κοπέλα αυτή ήταν άνεργη επί 15 συνεχόμενα έτη, και ζει με τους γονείς της σε ένα εγκατελλειμένο ορεινό χωριό στην μέση του πουθενά, κι όμως ο μηχανικός κι από αυτή χυλόπιτα έφαγε, τώρα η χοντρη είναι 45 πλέον και μάλλον έτσι θα συνεχίσει μέχρι να παντρευτεί τον χάρο...άμα σε κυνηγάει αυτή η πουτάνα η τύχη... άλλη περίπτωση θα σας πω τωρα: Μια κοπέλα από την πόλη μου σαν τα κρύα τα νερά, 25 χρονών, πρόσωπο πολύ γλυκό αγγελικό, σώμα μοντέλου, μελαχροινή πρασινομάτα, γύρω 1,70 ύψος εντυπωσιακή, μοιάζει πολύ με την Μέγκαν Μαρκλ αν την ξέρετε την πριγκίπισσα που έχει ο Χάρι της Αγγλίας, χωρίς σπουδές όμως δούλευε περιστασιακά σερβιτόρα, και απο οτι φαινεται μυαλό κουκούτσι, παντρεύτηκε μετά απο 4 μήνες σχέση τον ξαδερφό του κουασιμόδου, εναν ανεκδιήγητο τύπο με αραιά δόντια, αυτιά πολύ πεταχτά που τον κάνουν να φαίνεται καθυστερημένος,(μάλλον είναι κιόλας), όχι χοντρός αλλά εντελώς αγύμναστος με μια μπάκα από μπύρες και αρχή καράφλας, επάγγελμα? κανει κανα μεροκαματο καθαριζει παμπριζ σε κατι βαλκανιζατερ...αυτό όμως που μου τι δίνει είναι οι γνωστοι της που σχολιαζουν δημοσια στις φωτος τους που φιλιουνται στο facebook κουκλια ζωγραφιστα, ταιριαζετε κλπ κλπ , για τον πουτσο κοινωνια υποκριτων και ψευτων δηλαδη, οπότε λέω ως εδώ και μη παρέκει, πουτάνα ζωή σάλτα και πηδήξου μας τρολλάρεις δεν γίνονται αυτά!
Tι ηθελες να γινοταν δηλαδη ρε φιλε; Να κοροιδευουν τον τυπο οπου πηγαινει, επειδη ειναι ασχημος ή να αρχισουν να λενε στην κοπελα να χωρισει και να βρει καλυτερο; Δικια τους ειναι η ζωη, δικια τους επιλογη. Αν θελει αυτη να ειναι με τον Κουασιμοδο, δικαιωμα της. Δεν ξερουμε πως ειναι η σχεση του καθενος και τι ψαχνει σε ενα συντροφο.
 

Amartoli EVA

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2024
Μηνύματα
28
Like
41
Πόντοι
0
Λοιπόν, φίλοι μου, να σας πω μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ιστορία που συνέβη πριν καμιά δεκαριά χρόνια, σε περιοχή της επαρχίας όπου διέμενα τότε.
Άνδρας, εργαζόμενος στον ΔΕΔΔΗΕ, κατοικούσε με την εν διάσταση σύζυγο, υπάλληλο υποθηκοφυλακείου, στο ίδιο σπίτι, επειδή εκείνη τον λυπόταν και δεν ήθελε να τον πετάξει έξω από το σπίτι που της ΑΝΗΚΕ.
Ο κακομοίρης μάλιστα, θεωρούσε αυτήν την κατάσταση και προσωπική του νίκη, θεωρώντας ότι "είχε καταφέρει" να εμποδίσει την πρώην σύζυγο να φύγει για να μείνει με τον συμβολαιογράφο με τον οποίον πηδιόταν.
Θα μου πείτε, μπορεί να έμεναν μαζί για τα παιδιά. Ίσως, αλλά ποια "παιδιά";
Έναν 25χρονο γιο, "καλλιτέχνη", που είχε τελειώσει τις σπουδές και κοπροσκύλιαζε στο πατρικό πίνοντας κόκες και κυκλοφορώντας με το SUV της μαμάς;
Μια νύχτα, αυτός ο γιος, με τον καταρρακωμένο εγωισμό, με τον ευνουχισμένο πατέρα, δίχως ουσιαστικά πατρικό πρότυπο, με μια μάνα που κυκλοφορούσε με τον γκόμενο δημοσίως, πήρε μια στροφή για ευθεία κι έπεσε μες στη θάλασσα. Το SUV έγινε ενυδρείο. Εκείνος, τη γλίτωσε.
Ηθικό δίδαγμα: το 90% των οικογενειών είναι ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ χωρίς κόκκινο φωτάκι. ΜΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΤΕ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ. Ούτε για τα παιδιά...
Πολύ ΣΩΣΤΆ
 

pamardano

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2024
Μηνύματα
5
Like
5
Πόντοι
0
Εγώ παντως νομίζω ότι ο σκοπός του ανθρώπου είτε είναι αρσενικό είτε θηλυκό είναι η δημιουργία οικογένειας και απογόνων γιατί με την woke ατζέντα που προωθείται εδώ και καιρό το να είσαι φυσιολογικός θεωρείται πλεον σχεδόν έγκλημα
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.899
Κριτικές
3
Like
1.566
Πόντοι
216
Καλό παράδειγμα συναισθηματικα μη διαθέσιμης που δεν είναι πιστή ούτε στον εαυτό της. Ενω γαμιόταν μαζι σου, τα είχε με τον αλλον και απλα είπε ναι στην πρόταση του. Νομιζω οποιοσδήποτε να της εκανε πρόταση μαλλον θα ελεγε ναι. Όποιος προλάβει. Αντε μετα να χτιστεί σχέση ετσι. Θα τον κάνει οχι ταρανδο, δεινόσαυρο απ τα κέρατα.
Πριν προχωρήσουμε σε σχέση με καποια πρεπει να ξεψαχνίσουμε οσο μπορούμε πως λειτουργεί και τι εμπειρίες ζωης παιζει να κουβαλάει, κανοντας αναγωγή απο τη συμπεριφορα της. Ειναι δυσκολο αλλα αμα δε το κανεις απλα πας στα τυφλα. Το παρελθόν μιας γυναίκας έχει μεγαλη σημασία. Γιναυτο λεμε θελουμε παρθένες ή να έχει παει με οσο το δυνατο λιγότερους. Οι πολλές πουτσες τις κανουν σκατόψυχες.
Πες τα!

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και η προιστορία ενός ανθρώπου παίζει τεράστιο ρόλο! Γιατι απλούστατα αυτή τον χαρακτηρίζει!
Άντε γιατί πολύ μας τα πρήζουν με επιχειρήματα τύπου 'τι σημασία έχει το παρελθόν ?'

Είναι δύσκολο πολλές φορές να βγάλεις άκρη αν η άλλη δρούσε μουλωχτά μια ζωή. Κι όταν παραείναι δύσκολο και το τοπίο μένει θολό, βρωμάει η δουλειά.
Κατά τη γνώμη μου, δε θέλει ούτε ερωτήσεις ούτε μαγκιές. Κάνουμε τους χαζούς κι αφήνουμε την άλλη να νιώσει άνετα να ξεδιπλώσει το 'μεγαλείο' της. Παράλληλα βλέπουμε και τα συμπεριφορικά της μοτίβα, αλλά και τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί.
Αν η άλλη νιώσει πως σ έχει σιγουράκι και είναι άνετη, αργά ή γρήγορα θα γίνει η μαλακία, κάτι θα φανεί. Κι εκεί όσο το ζαλίσεις, τόσο πιο μακρύ κουβάρι θα ξετυλίξεις....
Έχουμε δει τύπισσα παλιά παρτόλα που πλέον το παίζει κυριλέ, σε κηδεία του πρώην της (κόλλημα ζωής της αυτός) να καυλαντίζει με άσχετο τύπο πάνω από το φέρετρο του μακαρίτη.
Εδώ έχω άλλη, που κάθε βράδυ σέρνεται ντίρλα σαν το σκουλήκι στα μπαρ παντού, να γλείφεται με όποιον ναναι, να μας λέει 'πόσο αποφασισμένη κι έτοιμη είναι να κάνει οικογένεια'......

Οι ίδιες πετάνε τους εαυτούς τους, τους συμπεριφέρονται όλοι όπως τους αρμόζει, και μετά νιώθουν μίσος και οργή που τις 'εκμεταλλεύτηκαν'....

Καλά Στέφανα να χουμε μάγκες, και βίο ανθόσπαρτο!
 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
131
Like
317
Πόντοι
21
Αν θέλετε να μάθετε αν η Χ κοπέλα είναι κατάλληλη για εσάς για να την παντρευτείτε κάντε το εξής ερώτημα στον εαυτό σας:
''Θα δεχόμουν η Χ αυτή κοπέλα να με κατουρήσει??'' Αν η απάντηση είναι ΝΑΙ τότε αυτή μπορείτε να την παντρευτείτε!
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
277
Like
468
Πόντοι
21
Πες τα!

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και η προιστορία ενός ανθρώπου παίζει τεράστιο ρόλο! Γιατι απλούστατα αυτή τον χαρακτηρίζει!
Άντε γιατί πολύ μας τα πρήζουν με επιχειρήματα τύπου 'τι σημασία έχει το παρελθόν ?'

Είναι δύσκολο πολλές φορές να βγάλεις άκρη αν η άλλη δρούσε μουλωχτά μια ζωή. Κι όταν παραείναι δύσκολο και το τοπίο μένει θολό, βρωμάει η δουλειά.
Κατά τη γνώμη μου, δε θέλει ούτε ερωτήσεις ούτε μαγκιές. Κάνουμε τους χαζούς κι αφήνουμε την άλλη να νιώσει άνετα να ξεδιπλώσει το 'μεγαλείο' της. Παράλληλα βλέπουμε και τα συμπεριφορικά της μοτίβα, αλλά και τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί.
Αν η άλλη νιώσει πως σ έχει σιγουράκι και είναι άνετη, αργά ή γρήγορα θα γίνει η μαλακία, κάτι θα φανεί. Κι εκεί όσο το ζαλίσεις, τόσο πιο μακρύ κουβάρι θα ξετυλίξεις....
Έχουμε δει τύπισσα παλιά παρτόλα που πλέον το παίζει κυριλέ, σε κηδεία του πρώην της (κόλλημα ζωής της αυτός) να καυλαντίζει με άσχετο τύπο πάνω από το φέρετρο του μακαρίτη.
Εδώ έχω άλλη, που κάθε βράδυ σέρνεται ντίρλα σαν το σκουλήκι στα μπαρ παντού, να γλείφεται με όποιον ναναι, να μας λέει 'πόσο αποφασισμένη κι έτοιμη είναι να κάνει οικογένεια'......

Οι ίδιες πετάνε τους εαυτούς τους, τους συμπεριφέρονται όλοι όπως τους αρμόζει, και μετά νιώθουν μίσος και οργή που τις 'εκμεταλλεύτηκαν'....

Καλά Στέφανα να χουμε μάγκες, και βίο ανθόσπαρτο!
Αυτό. Δε ξέρουν τι τους γίνεται. Διαλέχτε αυτή που θα διαισθανθείτε οτι έχει φάει τις λιγότερες πουτσες και τις λιγοτερο τοξικές πούτσες. Η τοξικοτητα των ψωλών που έχει φάει μεταφέρεται στη συμπεριφορα της. Αντε να παίρνουμε κεφαλι λεμεεε
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.680
Like
7.492
Πόντοι
2.306
Επιτέλους αναγνωρίζονται και οι τρίτεκνοι ως πολύτεκνοι. Μακάρι να κοιτούσε ο κάθε Έλληνας να κάνει τρία παιδιά.

 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Φυσικα και αξιζει να κανεις οικογενεια.Απο την στιγμη που και οι δυο γονεις μου ,η γειτονιά κι ολο μου το σόι αυτό θελουν απο μενα να κανω,εγω γιατι να μην το κανω και να τους απογοητευσω??
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.899
Κριτικές
3
Like
1.566
Πόντοι
216
Αυτό. Δε ξέρουν τι τους γίνεται. Διαλέχτε αυτή που θα διαισθανθείτε οτι έχει φάει τις λιγότερες πουτσες και τις λιγοτερο τοξικές πούτσες. Η τοξικοτητα των ψωλών που έχει φάει μεταφέρεται στη συμπεριφορα της. Αντε να παίρνουμε κεφαλι λεμεεε
Σωστός!
Συνήθως οι πολλές πούτσες για μια γυναίκα σηματοδοτούν πολλή απόρριψη (συνήθως).
Οκ είναι και κάποια πράγματα που είναι απαγορευτικά σε γυναίκα για να κάνεις σχέση π.χ. αν δουλεύει νύχτα, προιστορίες με ναρκωτικά, ρεμάλια γκομενους κλπ.
Άμα δεις τέτοια, καλό είναι να μην μπλέξεις γενικά, αλλά για εμένα τα σιγανά ποταμάκια είναι τα πιο επίφοβα.
Αυτές που δεν τους παίρνεις κουβέντα και κρατούν το τοπίο θολό....
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
ρε πατε καλα μερικοι?
Η λογικη τι λεει?Οτι πρεπει να κανουμε οικογενεια δική μας.Ολα τα αλλα ειναι μπαρμπούτσαλα και ανωμαλίες.
 

hitech444

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2006
Μηνύματα
29
Like
31
Πόντοι
0
ρε πατε καλα μερικοι?
Η λογικη τι λεει?Οτι πρεπει να κανουμε οικογενεια δική μας.Ολα τα αλλα ειναι μπαρμπούτσαλα και ανωμαλίες.
ΕΛΕΓΕ, φίλε μου, έλεγε... τώρα δε λέει τίποτα. Δε βλέπεις γύρω σου τι έγινε απο την οικ. κρίση και μετά; Ο ενας κοιτάει απο δω, ο άλλος απο κει, τα παιδιά τα βλέπουν και τα καταλαβαίνουν όλα με αποτέλεσμα να αρχίζουν παραβατική συμπεριφορά απο τα 12. Μη σου πω για την κρίση που έρχεται σε 1-1.5 χρόνο που θα είναι και πραγματική και διαρκείας....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom