Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 475K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
756
Like
1.231
Πόντοι
206
ρε πατε καλα μερικοι?
Η λογικη τι λεει?Οτι πρεπει να κανουμε οικογενεια δική μας.Ολα τα αλλα ειναι μπαρμπούτσαλα και ανωμαλίες.
Εγώ προτιμώ τις οικογένειες των άλλων...:tooth::tooth::tooth:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.680
Like
7.492
Πόντοι
2.306
ρε πατε καλα μερικοι?
Η λογικη τι λεει?Οτι πρεπει να κανουμε οικογενεια δική μας.Ολα τα αλλα ειναι μπαρμπούτσαλα και ανωμαλίες.

Καλά, κι εσύ μην περιμένεις να διαβάσεις και τις πιο λογικές απόψεις στο μπου.

Όλοι κωλομπαράδες.

;-)
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.490
Πόντοι
8.530
Γιατί είναι δύσκολη η εγκυμοσύνη μετά τα 40 για τη γυναίκα; διάβασε αυτό το κατατοπιστικό άρθρο από τον διδάκτορα ιατρικής να δεις τι λέει για όσες γυναίκες κανουν παιδια ανω των 40, υπαρχει κινδυνος λεει να βγουν με συνδρομο Down, επισης κάθε χρόνος που περνάει στις γυναίκες μετα τα 40 μειώνεται κατά 5% η πιθανότητα να κάνουν παιδι, παρέθεσα και πηγή για να μην λέτε ότι τα βγάζω απ το μυαλό μου, και σας τα λέει αυτα ένας 45ρης που ούτε εγώ για τον Χ Ψ Ζ λόγο δεν έκανα οικογένεια γιατι και εγω νέος σκεφτομουν οπως η νεολαια, γλένταγα και τα εγραφα ολα στα @@ μου, όμως ξέρω πιο είναι το σωστό και θέλω οι νέοι να το παλέψουν όσο ειναι ακομη νεοι να κανουν οικογενεια γιατι για εμας τους ανυπαντρους ξέρω οτι με περιμενουν τα δυσκολα στα γεράματα και θα πρέπει να την παλεψω εντελως μονος τη ζωη σαν τον Ροβινσωνα Κρουσο!!!
Ναι...νομίζεις ότι θα γυρίσει κανένας να σε κοιτάξει;
Αυτά γίνονταν στα χωριά μέχρι την δεκαετία του'90 όπου έμενε ένας πίσω για να φροντίζει τους γονείς και τα ζωντανά η και τα χωράφια...τώρα δεν έχει τέτοια.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546
Ναι...νομίζεις ότι θα γυρίσει κανένας να σε κοιτάξει;
Αυτά γίνονταν στα χωριά μέχρι την δεκαετία του'90 όπου έμενε ένας πίσω για να φροντίζει τους γονείς και τα ζωντανά η και τα χωράφια...τώρα δεν έχει τέτοια.
Παιδιά κάνεις για να ζήσεις την μοναδική χαρά του γονιού, και να μεταδόσεις ότι ξέρεις να τα κάνεις ανθρώπους.
Για τα γηρατειά, φρόντισε μονος σου τι και πώς, αν έχεις και κάποια έγνοια απο δικόσου, το καλύτερο, αλλά δεν κάνεις παιδιά να τα έχεις σκλάβους.
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
353
Like
750
Πόντοι
81
ΕΛΕΓΕ, φίλε μου, έλεγε... τώρα δε λέει τίποτα. Δε βλέπεις γύρω σου τι έγινε απο την οικ. κρίση και μετά; Ο ενας κοιτάει απο δω, ο άλλος απο κει, τα παιδιά τα βλέπουν και τα καταλαβαίνουν όλα με αποτέλεσμα να αρχίζουν παραβατική συμπεριφορά απο τα 12. Μη σου πω για την κρίση που έρχεται σε 1-1.5 χρόνο που θα είναι και πραγματική και διαρκείας....
Σωστοτατος. Τα εχω γραψει κι εγω παλαιοτερα. Οσες οικογενειες στην Ελλαδα γνωριζω με παιδια στην εφηβεια ειναι ολο παραπονα. και γκρινια. Ειτε ειναι μαζι οι γονεις ή εχουν χωρισει.
Ακριβο το SM, τα φροντιστηρια, τα ρουχα, το ρευμα τα παντα. Μας εκοψαν το επιδομα. Δεν μας δεχτηκαν με τα εισητηρια του κοιν. Τουρισμου. Και λεω για νορμαλ οικογενειες που δουλευουν και οι δυο ή τουλαχιστον ο ενας. Για αυτους που ειναι ανεργοι ή των 600 ευρω το μηνα ουτε κουβεντα. Απορω σε τι ελπιζουν ?
Τυχαιο οτι μετα την οικομικη κριση την οποια ποτε δεν ξεπερασαμε, οι βια των ανηλικων και μεταξυ των ζευγαριων εκτοξευτηκαν, δε νομιζω.
 

Cherno_Bill

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2019
Μηνύματα
335
Like
795
Πόντοι
81
Αν θέλετε να μάθετε αν η Χ κοπέλα είναι κατάλληλη για εσάς για να την παντρευτείτε κάντε το εξής ερώτημα στον εαυτό σας:
''Θα δεχόμουν η Χ αυτή κοπέλα να με κατουρήσει??'' Αν η απάντηση είναι ΝΑΙ τότε αυτή μπορείτε να την παντρευτείτε!
Είσαι γνήσιος Προυσαλικός!
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.643
Like
17.679
Πόντοι
3.656
Σωστοτατος. Τα εχω γραψει κι εγω παλαιοτερα. Οσες οικογενειες στην Ελλαδα γνωριζω με παιδια στην εφηβεια ειναι ολο παραπονα. και γκρινια. Ειτε ειναι μαζι οι γονεις ή εχουν χωρισει.
Ακριβο το SM, τα φροντιστηρια, τα ρουχα, το ρευμα τα παντα. Μας εκοψαν το επιδομα. Δεν μας δεχτηκαν με τα εισητηρια του κοιν. Τουρισμου. Και λεω για νορμαλ οικογενειες που δουλευουν και οι δυο ή τουλαχιστον ο ενας. Για αυτους που ειναι ανεργοι ή των 600 ευρω το μηνα ουτε κουβεντα. Απορω σε τι ελπιζουν ?
Τυχαιο οτι μετα την οικομικη κριση την οποια ποτε δεν ξεπερασαμε, οι βια των ανηλικων και μεταξυ των ζευγαριων εκτοξευτηκαν, δε νομιζω.

Πολλοί γκρινιάζουν απλά για να γκρινιάζουν

Με τοση ακρίβεια,και πάλι έχει ένα σωρό που μια χαρά διακοπάρες πάνε,ταξίδια,3ημερα κλπ.
 

TheSam

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2024
Μηνύματα
5
Like
3
Πόντοι
0
Σωστοτατος. Τα εχω γραψει κι εγω παλαιοτερα. Οσες οικογενειες στην Ελλαδα γνωριζω με παιδια στην εφηβεια ειναι ολο παραπονα. και γκρινια. Ειτε ειναι μαζι οι γονεις ή εχουν χωρισει.
Ακριβο το SM, τα φροντιστηρια, τα ρουχα, το ρευμα τα παντα. Μας εκοψαν το επιδομα. Δεν μας δεχτηκαν με τα εισητηρια του κοιν. Τουρισμου. Και λεω για νορμαλ οικογενειες που δουλευουν και οι δυο ή τουλαχιστον ο ενας. Για αυτους που ειναι ανεργοι ή των 600 ευρω το μηνα ουτε κουβεντα. Απορω σε τι ελπιζουν ?
Τυχαιο οτι μετα την οικομικη κριση την οποια ποτε δεν ξεπερασαμε, οι βια των ανηλικων και μεταξυ των ζευγαριων εκτοξευτηκαν, δε νομιζω.
Η ενδοοικογενειακή βία φίλε μου υπήρχε πάντα.Η βία μεταξύ ανηλίκων εκτοξεύθηκε απο τα λάθος πρότυπα που μας βομβαρδίζουν.Για να κάνεις οικογένεια σήμερα θα πρέπει εκτός απο λυμένα τα οικονομικά σου να τα έχεις καλά και με τη γυναίκα σου.Οι περισσότεροι κάνουν παιδιά γτ αυτό τους ορίζει η κοινωνία και ότι γιατί πραγματικά θέλουν.Η κατάληξη είναι η ίδια σε όλες της περιπτώσεις.Διαζύγιο και τα παιδιά μπαλάκι σε γονείς και παππούδες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
για πειτε απόψεις....με μια που νταραβερίζομαι να το προσχωρησω και να κανω κανα 2 παιδάκια ή οχι?και γιατι?θελω τις αποψεις σας μπουρδελιαρηδες
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.856
Κριτικές
3
Like
4.419
Πόντοι
456
για πειτε απόψεις....με μια που νταραβερίζομαι να το προσχωρησω και να κανω κανα 2 παιδάκια ή οχι?και γιατι?θελω τις αποψεις σας μπουρδελιαρηδες
Δώσε παραπάνω στοιχεία.Ηλικία,ύψος,κιλά,επάγγελμα,οικονομική κατάσταση,αριθμό ψωλών που έχει φάει στη ζωή της.
 
  • Like
Αντιδράσεις: geooeo

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Δώσε παραπάνω στοιχεία.Ηλικία,ύψος,κιλά,επάγγελμα,οικονομική κατάσταση,αριθμό ψωλών που έχει φάει στη ζωή της.
λοιπον κι εγω κι αυτη δεν εργαζομαστε,ειμαστε μεταξυ 30-35 και οι δυο μας.ψωλές εχει φαει αβερτα,εμφανισιακά ειναι μετρια ,εχουμε πολυ καλη χημεια τα βρισκουμε σε ολα αλλα για παιδί να κανουμε δεν ξερω το σκεφτομαι.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.856
Κριτικές
3
Like
4.419
Πόντοι
456
λοιπον κι εγω κι αυτη δεν εργαζομαστε,ειμαστε μεταξυ 30-35 και οι δυο μας.ψωλές εχει φαει αβερτα,εμφανισιακά ειναι μετρια ,εχουμε πολυ καλη χημεια τα βρισκουμε σε ολα αλλα για παιδί να κανουμε δεν ξερω το σκεφτομαι.
Τέλεια προχωρείστε, ταιριάζετε.Θα σας ζουν οι γονείς σας ούτως ή άλλως.Και παιδί αν προκύψει από κανένα ακάποτο γαμήσι οι γονείς σας θα το μεγαλώσουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: geooeo

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Τέλεια προχωρείστε, ταιριάζετε.Θα σας ζουν οι γονείς σας ούτως ή άλλως.Και παιδί αν προκύψει από κανένα ακάποτο γαμήσι οι γονείς σας θα το μεγαλώσουν.
Μην το γελάς.η μανα μου ειναι προθυμη να ασχοληθει αυτη με εγγονακι αν της φερω ενα,αλλα εγω δεν συμφωνω.Το θεωρω σοβαρη ευθυνη να γινεις πατέρας κι οτι ισως δεν ειναι για ολους.Η μανα μου απο την αλλη και η μανα της μας πιεζουν να προχωρησουμε να αφησουμε και κατι πισω μας ολο τετοια λενε.οτι δεν θα χουμε ποιος να μας κοιταξει στα γεράματα κτλ κτλ
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
για πειτε απόψεις....με μια που νταραβερίζομαι να το προσχωρησω και να κανω κανα 2 παιδάκια ή οχι?και γιατι?θελω τις αποψεις σας μπουρδελιαρηδες
Που / πως νταραβεριζεσαι παικτουρα μου;

Σε κωλομπαρο; :confused:
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
724
Like
948
Πόντοι
86
Ταιριαξατε σε τι;

Δωσε ινφος!

Καπνιζετε ας πουμε ιδια μαρκα τσιγαρα; :confused:
μαλλον στην τεμπελιά γιατι δεν δουλευω ουτε εγω ουτε εκεινη.και γενικα σαν χαρακτηρες.ΤΙ λες?να την γκαστρωσω να τελειωνουμε πια?
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
μαλλον στην τεμπελιά γιατι δεν δουλευω ουτε εγω ουτε εκεινη.και γενικα σαν χαρακτηρες.ΤΙ λες?να την γκαστρωσω να τελειωνουμε πια?
Τι εννοεις να τελειωσεις αν την γκαστρωσεις!

Τοτε θα αρχισεις να λες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom