Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.092
Πόντοι
2.306
Αυτό. Δε ξέρουν τι τους γίνεται. Διαλέχτε αυτή που θα διαισθανθείτε οτι έχει φάει τις λιγότερες πουτσες και τις λιγοτερο τοξικές πούτσες. Η τοξικοτητα των ψωλών που έχει φάει μεταφέρεται στη συμπεριφορα της. Αντε να παίρνουμε κεφαλι λεμεεε
Χρήζει μεγάλης προσοχής και διερεύνησης προγαμιαία και το PH των τοξικών ψωλών τύπε.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Φίλε μου καλέ, σε ένα γάμο δεν μετράνε ούτε τα φράγκα, ούτε οι κάβλες, ούτε τι θα πει το σόι. Ολα αυτά εξαερώνονται όταν ο ένας χέζει και ο άλλος πλένει τα δόντια του. Στο λέω καθώς παντρέυτηκα πριν 15 χρόνια μια δικηγόρο πάμπλουτη απο οικογένεια με ισχυρές πολιτικές διασυνδέσεις. Ξέρεις πόσο κράτησε ο γάμος? 2 μήνες! Οταν κλείσαμε την πόρτα, το πρώτο βράδυ, μετά το γλέντι, ξέραμε ότι έχουμε παγιδευτεί σε μια μικροαστική ένωση 2 οικογενειών γιατι "γράφαμε ωραία" σαν ζευγάρι. Λοιπόν, εκ του αποτελέσματος αρχίδια γράφαμε! Που θέλω να καταλήξω: Μην παντρευτείς κάποια επειδή μπορείς να ζήσεις μαζί της. Αυτό δε λέει τίποτα. Παντρέψου αυτή που θα νοιώσεις οτι ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ δεν μπορείς να ζήσεις. Σε κάθε άλλη περίπτωση τραβάς ένα λαχείο.
Παίζει να σε ξέρω εσένα.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.092
Πόντοι
2.306

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.092
Πόντοι
2.306
Φταίει και ο ανθρωπάκος όμως.

Δεν πας να μπλέξεις με την κάθε ψυχασθενή μονο και μονο για έναν κρεμπιέ
ΠΕΣ ΤΑ ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ ΜΕ ΤΑ ΑΛΦΑ ΜΕΪΛΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.256
Like
34.921
Πόντοι
9.931
Φταίει και ο ανθρωπάκος όμως.

Δεν πας να μπλέξεις με την κάθε ψυχασθενή μονο και μονο για έναν κρεμπιέ
Δυστυχώς τυπε ειτε λογο μεγάλης καψουρας ειτε λογο οτι η αλλη μπορεί να ειναι κανα πατομουνο με Master στην πουτσα που κανει ολα τα ομαλά και ανώμαλα στο κρεβατι και σε αλλα σημεία του σπιτιού να μην το πάρεις αμέσως χαμπάρι οτι ειναι για το ψυχιατρείο!
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
Φταίει και ο ανθρωπάκος όμως.

Δεν πας να μπλέξεις με την κάθε ψυχασθενή μονο και μονο για έναν κρεμπιέ

Δυστυχώς τυπε ειτε λογο μεγάλης καψουρας ειτε λογο οτι η αλλη μπορεί να ειναι κανα πατομουνο με Master στην πουτσα που κανει ολα τα ομαλά και ανώμαλα στο κρεβατι και σε αλλα σημεία του σπιτιού να μην το πάρεις αμέσως χαμπάρι οτι ειναι για το ψυχιατρείο!

δεν ειναι μονο οτι το σεξ "τυφλωνει" (sex fog το λενε οι Αγγλοσαξονες) , ασε που δεν χρειαζονται και ακροβατικα για να τυφλωθεις και με ενα απλο ιεαροποστολικο γινεται δουλεια,αλλα πολλες φορες οι γυναικες (αλλα και γενικα οι ανθρωποι) σου βγαζουν εναν αλλο εαυτο στην πορεια .

Ειχα μια γνωστη που μεγαλωνε μονη της το παιδι της . Φαινοταν τρελλοκομειο αλλα ωραιο τρελοκομειο . Με εχει ζαλισει με την antifa και γενικα την αριστερη ιδεολογια . Για ποτε το γυρισε και βρηκε ενα γκομενο 55+ ο οποιος ειχε μια μεζονεττα καπου στα βορεια (τελικα μαλλον ηταν και παντρεμενος) και αρχισε να λεει οτι ο πατερας του παιδιου -τον οποιο δεν καταλαβα αν τον αφησε να αναγνωρισει το παιδι- ειναι απο ζαμπλουτη οικογενεια αλλα δεν την βοηθανε οικονομικα ουτε που καταλάβα .

Την γνωρισα Μπακουνιν και μου βγηκε Δαπιτισσα και "κοιταω τα λεφτα" ως απλη γνωριμια . Φαντασου να χωνομουνα κιολας (ομολογω οτι το σκεφτηκα αλλα πολύ γρηγορα υπερισχυσε το πανω κεφαλι και εγκατελειψα την ιδέα)
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: j 1973

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Δυστυχώς τυπε ειτε λογο μεγάλης καψουρας ειτε λογο οτι η αλλη μπορεί να ειναι κανα πατομουνο με Master στην πουτσα που κανει ολα τα ομαλά και ανώμαλα στο κρεβατι και σε αλλα σημεία του σπιτιού να μην το πάρεις αμέσως χαμπάρι οτι ειναι για το ψυχιατρείο!

Κάποια δείγματα ψυχασθένειας θα φαίνονται απ'την αρχή.Αλλά όπως λες κι εσύ,άμα ο άλλος πάει με το κάτω κεφάλι και όχι με το πάνω,δεν βλέπει τίποτα

Επίσης άλλη μαλακία,μπορεί να τα βλέπουν οι φίλοι του κι αυτός να νομίζει ότι τον ζηλεύουν ή ότι τη θέλουν αυτοί
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Φίλε μου καλέ, σε ένα γάμο δεν μετράνε ούτε τα φράγκα, ούτε οι κάβλες, ούτε τι θα πει το σόι. Ολα αυτά εξαερώνονται όταν ο ένας χέζει και ο άλλος πλένει τα δόντια του. Στο λέω καθώς παντρέυτηκα πριν 15 χρόνια μια δικηγόρο πάμπλουτη απο οικογένεια με ισχυρές πολιτικές διασυνδέσεις. Ξέρεις πόσο κράτησε ο γάμος? 2 μήνες! Οταν κλείσαμε την πόρτα, το πρώτο βράδυ, μετά το γλέντι, ξέραμε ότι έχουμε παγιδευτεί σε μια μικροαστική ένωση 2 οικογενειών γιατι "γράφαμε ωραία" σαν ζευγάρι. Λοιπόν, εκ του αποτελέσματος αρχίδια γράφαμε! Που θέλω να καταλήξω: Μην παντρευτείς κάποια επειδή μπορείς να ζήσεις μαζί της. Αυτό δε λέει τίποτα. Παντρέψου αυτή που θα νοιώσεις οτι ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ δεν μπορείς να ζήσεις. Σε κάθε άλλη περίπτωση τραβάς ένα λαχείο.

Σορυ ρε φίλε,αλλά αυτό το καταλάβατε την πρώτη νύχτα του γάμου;:think:

Πριν τον γάμο,δεν συγκατοικήσατε καθόλου;
 

AlanW

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2024
Μηνύματα
18
Like
12
Πόντοι
0
εξαρταται απο το ατομο και τις προτεραιοτητες που εχει στη ζωη του δεν υπαρχει μια απαντηση
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
1.001
Πόντοι
86
εγω πότε θα γινω μάνα?Θελω να παρω στην αγκαλια μου ενα μωρό και να ειναι το δικό μου παιδί αυτό!Ειμαι σε ηλικια που αλλοι συνομιληκοι μου αλλοι παντρευονται κι αλλοι εχουν κανει ηδη και παιδιά.Εγω τι να κανω?Με στρεσάρει λιγο νομιζω η ιδεα της δημιουργιας οικογενειας με ολες τις δυσκολιες και τις ευθυνες που ισως να εχει αυτό.Βεβαια δεν το εχω δοκιμασει οποτε δεν μπορω να ξερω πως θα ειναι.Ισως και να μου αρεσει,πού να ξερω?
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.461
Πόντοι
4.546
εγω πότε θα γινω μάνα?Θελω να παρω στην αγκαλια μου ενα μωρό και να ειναι το δικό μου παιδί αυτό!Ειμαι σε ηλικια που αλλοι συνομιληκοι μου αλλοι παντρευονται κι αλλοι εχουν κανει ηδη και παιδιά.Εγω τι να κανω?Με στρεσάρει λιγο νομιζω η ιδεα της δημιουργιας οικογενειας με ολες τις δυσκολιες και τις ευθυνες που ισως να εχει αυτό.Βεβαια δεν το εχω δοκιμασει οποτε δεν μπορω να ξερω πως θα ειναι.Ισως και να μου αρεσει,πού να ξερω?
Μάνα θες να γίνεις; Νίκος δεν λέγεσαι;
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
1.001
Πόντοι
86
Μάνα θες να γίνεις; Νίκος δεν λέγεσαι
υπαρχει καποιος που κανε οικογενεια και παιδιά φυσικα?να μας πει αν αξιζει ή οχι?Γιατι εμεις που δεν το εχουμε δοκιμασει δεν μπορουμε να ξερουμε αν αξιζει ή οχι?
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
1.001
Πόντοι
86
πως να ειναι αραγε να εχεις παιδιά?ωραιο συναισθημα ή θα ειμαι μεσα στο αγχος και θα εχω δυσκολιες?Εκτος βεβαια κι αν κανω ενα παιδάκι με μια κοπελα αμφιβόλου ηθικής που γνωριζω και το αναθέσω στην μανα μου να το μεγαλωσει και να ασχοληθει μαζι του ως την ενηλικιωση του κτλ?Η μαμά μου λεει οτι θα θελε ενα εγγονάκι κι εφοσον ειμαι αχρηστος σχετικά,δεν θα ειχε προβλημα να ασχοληθει αυτή και να το μεγαλωσει.Αλλα και πάλι αξιζει η φαση ή θα βρω τον μπελά μου?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
πως να ειναι αραγε να εχεις παιδιά?ωραιο συναισθημα ή θα ειμαι μεσα στο αγχος και θα εχω δυσκολιες?Εκτος βεβαια κι αν κανω ενα παιδάκι με μια κοπελα αμφιβόλου ηθικής που γνωριζω και το αναθέσω στην μανα μου να το μεγαλωσει και να ασχοληθει μαζι του ως την ενηλικιωση του κτλ?Η μαμά μου λεει οτι θα θελε ενα εγγονάκι κι εφοσον ειμαι αχρηστος σχετικά,δεν θα ειχε προβλημα να ασχοληθει αυτή και να το μεγαλωσει.Αλλα και πάλι αξιζει η φαση ή θα βρω τον μπελά μου?

'Αμα κάνεις παιδιά,μετά θα ζεις συνεχώς με το φόβο μην πάθουν τίποτα.

Συν τα τρελά έξοδα εννοείται που απαιτεί το μεγάλωμά τους
 

mourlegos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2024
Μηνύματα
2
Like
2
Πόντοι
0
Προσωπικα δεν με ενδιαφερει το concept του γαμου. Αλλα εχω και πολλα χρονια να κολλησω με γκομενα :grin:
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
551
Like
752
Πόντοι
86
Εγω που τα χω κανει ολα οικογενεια παιδια σκυλια δανεια σπιτι κτλ ,εχω παρει το full all inclusive πακετο ,σου λεω οτι αξιζει αν βρεις μια καλη τιμια γυναικα να σε αγαπαει αληθινα και να την αγαπας κ εσυ,να σε σεβεται και να τη σεβεσε.επειδη ομως ειναι σαν να ψαχνεις βελονα στα αχυρα καταλαβαινεις που θα καταληξεις.στην καλυτερη θα εισαι ο κερατας της γειτονιας και θα σε κοροιδευουν κ θα σε χλευαζουν ολοι.στη χειροτερη θα μεγαλωνεις τα παιδια δημιουργημα απο τα χυσια ενος αλλου.καλη τυχη
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.876
Κριτικές
3
Like
4.466
Πόντοι
456
Σορυ ρε φίλε,αλλά αυτό το καταλάβατε την πρώτη νύχτα του γάμου;:think:

Πριν τον γάμο,δεν συγκατοικήσατε καθόλου;
Τι να καταλάβει αν ήταν 25-30 χρονών και οι γονείς τους ουσιαστικά τους παντρέψανε με το πιπίλισμα που τους έριξαν;η μήπως είσαι ώριμος και έχεις τα αρχίδια σε αυτη την ηλικία που σε κάνουν κουμάντο αφού ακόμα με χαρτιλίκι σε έχουν να τους πεις "ΟΧΙ".Την επόμενη κομμένα όλα.Εύκολα το λες, δύσκολο να γίνει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom