Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 478K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.868
Κριτικές
3
Like
4.431
Πόντοι
456
Σορυ ρε φίλε,αλλά αυτό το καταλάβατε την πρώτη νύχτα του γάμου;:think:

Πριν τον γάμο,δεν συγκατοικήσατε καθόλου;
Τι να καταλάβει αν ήταν 25-30 χρονών και οι γονείς τους ουσιαστικά τους παντρέψανε με το πιπίλισμα που τους έριξαν;η μήπως είσαι ώριμος και έχεις τα αρχίδια σε αυτη την ηλικία που σε κάνουν κουμάντο αφού ακόμα με χαρτιλίκι σε έχουν να τους πεις "ΟΧΙ".Την επόμενη κομμένα όλα.Εύκολα το λες, δύσκολο να γίνει.
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
372
Like
787
Πόντοι
81
Το κερατο παει συνεφο εκει εξω. Γειτονας μου εμαθα οτι χωρισε προσφατα γιατι εμαθε οτι η γυναικα του τον κερατωνε. Αυτο το ηξερε η μιση Κορινθος εδω και χρονια, αλλα αυτος τωρα το καταλαβε. Εκτος αν περιμενε να μεγαλωσουν τα παιδια ή δεν ηθελε να το πιστεψει.
Κι εγω παιζω με μια παντρεμενη, μνμ στο FB, wiber, αλλα ειναι παντρεμενη με φιλο και δεν ξερω πως να το χειριστω ωστε να μην γινει καμια μαλακια.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
πως να ειναι αραγε να εχεις παιδιά?ωραιο συναισθημα ή θα ειμαι μεσα στο αγχος και θα εχω δυσκολιες?Εκτος βεβαια κι αν κανω ενα παιδάκι με μια κοπελα αμφιβόλου ηθικής που γνωριζω και το αναθέσω στην μανα μου να το μεγαλωσει και να ασχοληθει μαζι του ως την ενηλικιωση του κτλ?Η μαμά μου λεει οτι θα θελε ενα εγγονάκι κι εφοσον ειμαι αχρηστος σχετικά,δεν θα ειχε προβλημα να ασχοληθει αυτή και να το μεγαλωσει.Αλλα και πάλι αξιζει η φαση ή θα βρω τον μπελά μου?
Πάρε γάτα
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
Το κερατο παει συνεφο εκει εξω. Γειτονας μου εμαθα οτι χωρισε προσφατα γιατι εμαθε οτι η γυναικα του τον κερατωνε. Αυτο το ηξερε η μιση Κορινθος εδω και χρονια, αλλα αυτος τωρα το καταλαβε. Εκτος αν περιμενε να μεγαλωσουν τα παιδια ή δεν ηθελε να το πιστεψει.
Κι εγω παιζω με μια παντρεμενη, μνμ στο FB, wiber, αλλα ειναι παντρεμενη με φιλο και δεν ξερω πως να το χειριστω ωστε να μην γινει καμια μαλακια.
Wiber, νέος τρόπος επικοινωνίας, πατενταρισμένος από τους χρήστες του bourdela.com
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.490
Like
11.459
Πόντοι
2.256
Το κερατο παει συνεφο εκει εξω. Γειτονας μου εμαθα οτι χωρισε προσφατα γιατι εμαθε οτι η γυναικα του τον κερατωνε. Αυτο το ηξερε η μιση Κορινθος εδω και χρονια, αλλα αυτος τωρα το καταλαβε. Εκτος αν περιμενε να μεγαλωσουν τα παιδια ή δεν ηθελε να το πιστεψει.
Κι εγω παιζω με μια παντρεμενη, μνμ στο FB, wiber, αλλα ειναι παντρεμενη με φιλο και δεν ξερω πως να το χειριστω ωστε να μην γινει καμια μαλακια.
Με παντρεμένες να ασχολείσαι, κάνουν δυνατά γαμίσια με τον παράνομο. Με γυναίκα φίλου όμως ΠΟΤΕ.
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
676
Πόντοι
81
Το κερατο παει συνεφο εκει εξω. Γειτονας μου εμαθα οτι χωρισε προσφατα γιατι εμαθε οτι η γυναικα του τον κερατωνε. Αυτο το ηξερε η μιση Κορινθος εδω και χρονια, αλλα αυτος τωρα το καταλαβε. Εκτος αν περιμενε να μεγαλωσουν τα παιδια ή δεν ηθελε να το πιστεψει.
Κι εγω παιζω με μια παντρεμενη, μνμ στο FB, wiber, αλλα ειναι παντρεμενη με φιλο και δεν ξερω πως να το χειριστω ωστε να μην γινει καμια μαλακια.
Να ξερεις μεσα στο "η μιση Κορινθος" ηταν και οι φιλοι και γνωστοι του που δεν του ελεγαν τιποτα και γελουσαν εις βαρος του.μην σου πω καποιοι θα προσπαθουσαν να μουσκεψουν και αυτοι τη ψωλη τους
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
728
Like
954
Πόντοι
86
Καντε οικογενεια και κανα παιδάκι ρε...Γιατι τα χρόνια περνανε και στο τελος θα μεινετε ολομοναχοι και θα σας φαει η καταθλιψη απο την μοναξιά.πρεπει να ναι πολύ φρικη να φτασεις σε μια ηλικια μεγαλη που δεν θα μπορεις να παρεις τα πόδια σου και να νιωθεις οτι δεν εχεις κανει τιποτα στην ζωη σου.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
375
Like
637
Πόντοι
21
Άντε να βρεις ελλεηνίδα για οικογένεια, με τα μυαλά που κουβαλάει η πλειοψηφία.

Γι αυτό δίνω μόνο κώλο​

ασχετες συζητησεις διχως νοημα, βρισιες και πραγματα οπου δεν ηταν συνηθισμενα στην ελληνικη τηλεοραση. Ολα αυτα γυρισμενα με φιλμ και το ονομαζουν ταινια. Μονο και μονο επειδη βριζουν, κατι σαν τα parodies του 2007. Αν το μεταγλωτισεις στα αγγλικα βαλεις υποτιτλους και το δεις, θα πεις αυτο το αισχος δεν ειναι ταινια.
Ολος ο Millenium cinema μεσα σε 5 ατακες με μπινελικια και φωνες (Τσακωνας γαμιεστε - Λαζοπουλος γαμιομαστε γαμιομαστε; - everybody in this town fucks και πολλα αλλα). Τιμη και δοξα στο "κλαμα βγηκε απο τον παραδεισο" που χρησιμοποιησε σεναριο
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
372
Like
787
Πόντοι
81
Να ξερεις μεσα στο "η μιση Κορινθος" ηταν και οι φιλοι και γνωστοι του που δεν του ελεγαν τιποτα και γελουσαν εις βαρος του.μην σου πω καποιοι θα προσπαθουσαν να μουσκεψουν και αυτοι τη ψωλη τους
Καλα αυτο εννωειτε.
Μια Κυριακη μεσημερι την ειχα πετυχει στα 500 μετρα απο τη γειτονια να πινει ουζα με 3 αρκουδιαραιους μουσατους, αντι να ειναι σπιτι με την οικογενεια της. Καταλαβενεις τι θα επακολουθησε. Αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το θρασσος της. και δεν ειναι η μονη. Οι περισοτερες ετσι ειναι. Με τα οικονομικα προβληματα που δημιουργησε η παρατεταμενη οικ. κριση και τα ψυχολογικα απο τις καραντινες βρηκαν διεξοδο στο κερατο.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
ασχετες συζητησεις διχως νοημα, βρισιες και πραγματα οπου δεν ηταν συνηθισμενα στην ελληνικη τηλεοραση. Ολα αυτα γυρισμενα με φιλμ και το ονομαζουν ταινια. Μονο και μονο επειδη βριζουν, κατι σαν τα parodies του 2007. Αν το μεταγλωτισεις στα αγγλικα βαλεις υποτιτλους και το δεις, θα πεις αυτο το αισχος δεν ειναι ταινια.
Είχα δει μια "ταινία" του μαλάκα του Κύπριου, όπου το μπινελίκι είναι το μόνο που χαρακτηρίζει τις "ταινίες" του.

Για τα σκουπίδια, πραγματικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.172
Κριτικές
18
Like
19.931
Πόντοι
4.546

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Επηρέασε τ' @@ μου.

Για άτομα με ψυχολογικά προβλήματα είναι ο τύπος.
 

Panopyl2

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
28
Like
21
Πόντοι
0
είναι πολύ προσωπική ερώτηση αυτό ο καθένας θα σου πει την άποψη του ανάλογα με την περίσταση του το τι πραγματικά θες εσυ πρέπει δυστυχώς να το βρεις μόνο σου αυτό το πράμα είναι σαν την πεινα το νιώθεις μέσα σου επίσης ποτέ δεν είναι αργα για οικογένεια καλως η κακως για έναν αντρα
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Είμαι υπέρ του να κάνεις παιδιά, το δήλωσα επαρκώς κι επανηλειμμένα πρωτύτερα στο νήμα.

Από κει και πέρα, το πόσο καλά θα σου βγει η επιλογή αυτή, εξαρτάται κι από τη γυναίκα, κι από την οικονομική άνεση που έχεις, αλλά κι από σένα, από την ιδιοσυγκρασία σου δηλαδή, και την τύχη σου μαζί.

Ζούμε σε μια εποχή, που μεσήλικες πεθαίνουν μόνοι τους στο διαμέρισμα τους, και τους ανακαλύπτουν αργότερα, όταν πια είναι σε προχωρημένη σήψη τα κουφάρια τους, κι αρχίζει να μυρίζει πτωματίλα στη γειτονιά.

Αν αυτός ο άνθρωπος ήταν παντρεμένος ή χωρισμένος, με ή χωρίς παιδιά, ούτε που ξέρω.


Διάλεξε τι αγαπάς, κι ας το να σε σκοτώσει, που λένε.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Ζούμε σε μια εποχή, που μεσήλικες πεθαίνουν μόνοι τους στο διαμέρισμα τους, και τους ανακαλύπτουν αργότερα, όταν πια είναι σε προχωρημένη σήψη τα κουφάρια τους, κι αρχίζει να μυρίζει πτωματίλα στη γειτονιά.
Η παλαιολιθική άποψη κάνε οικογένεια και παδιά για να σε φροντίσουν ώστε να μη σε βρον από τη μυρωδιά, δεν ισχύει ούτε κατ' ελάχιστον πια.

Εγώ το έκανα (και το κάνω) για τους γέρους μου, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα το ακολουθούσαν και τα παιδιά μου (αν είχα κάνει).

Οπότε θα είμαι ένας απ' αυτούς στο μέλλον (όπως στο ανωτέρω παράδειγμα) και λογικά θα με βρει κάποιος από το ΕΚΑΒ.


Ο γάμος είναι άκρως σοβαρή υπόθεση και δεν είναι για όλους. Σίγουρα δεν είναι για μένα.


Οικογένεια πρέπει να κάνουν μόνο ώριμοι και κατασταλαγμένοι άνθρωποι που ξέρουν απολύτως τι θέλουν από τη ζωή τους και έχουν ορίζοντα και πλάνο για το πως θα κατακτήσουν την ευτυχία, μέσα από την οικογένεια που θα φτιάξουν.

Άρα μιλάμε για συγκροτημένα άτομα (άντρες & γυναίκες), με ψυχραμία, στοχοπροσήλωση και αισιοδοξία για τη ζωή.

Πόσους/ες έχετε στον κύκλο σας που πληρούν/πληρούσαν αυτές τις προϋποθέσεις;

Προσωπικά, από τη στιγμή που οι μισοί συγγενείς, φίλοι, γνωστοί, συνάδελφοι κλπ είναι χωρισμένοι, θα έλεγα ούτε το 20%.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom