Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

sexdreamer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2014
Μηνύματα
389
Κριτικές
83
Like
447
Πόντοι
361
Τυπε αν πεθάνεις μαγκούφης, στα 'ρχιδια τους όλοι.
Σκέψου την χαρά που θα προσφέρεις με τον θάνατο σου σε ανεπρόκοπους γαμπρούς και σταρχιδιστικά εγγόνια τώρα που θα μπορούν να ξεκοκαλίσουν ότι άφησες πίσω.
Μην σκεφτόμαστε μόνο την πάρτη μας :grin:
Άλλωστε με τις συντάξεις ζούνε σήμερα και οι γαμπροί και τα εγγόνια.
Όχι πάντα όμως. Υπάρχουν και τσιγγούνηδες κωλόγεροι. :vomit:
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Θυμάμαι την συγχωρεμένη την γιαγιά μου η οποία μου ζητούσε ''δανεικά'' γιατί ξεκοκάλιζε την σύνταξη της η ξαδέρφη μου που είχε παντρευτεί ενα κοπρόσκυλο μουσικάντη.
Οταν πέθανε η γιαγιά πλήρωσα εγώ για την κηδεία της.
Εκανα την μαλακια να δουλεύω από μικρός...
Οι γιαγιαδες και η παππούδες είναι χρήσιμοι μονο για τα κοπρόσκυλα που ταιζουν.
Εγώ ησύχασα όταν πέθανε γιατί ήταν ταλαιπωρημένη γυναίκα με πολλά προβλήματα υγείας.
Θα προτιμούσα να μην ζήσω τόσο ώστε να τα αποκτήσω και εγώ
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Άλλωστε με τις συντάξεις ζούνε σήμερα και οι γαμπροί και τα εγγόνια.
Όχι πάντα όμως. Υπάρχουν και τσιγγούνηδες κωλόγεροι. :vomit:
Οι τσιγκουνηδες μαλλον εντασονται σε ιατρικη κατηγορια.Ξερω περιπτωση ηλικιωμενης ατεκνης που εκανε φασαρια στον φουρναρη για το αν θα της κοψει να παρει μιση φρατζολα για να κανει οικονομια και οταν πεθανε οι συγγενεις της αδερφια κλπ βρηκαν 300000 ευρω στη τραπεζα συν τα ακινητα.
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Άλλωστε με τις συντάξεις ζούνε σήμερα και οι γαμπροί και τα εγγόνια.
Όχι πάντα όμως. Υπάρχουν και τσιγγούνηδες κωλόγεροι. :vomit:

Το  :vomit: επρεπε να το βάλεις στην πρώτη πρόταση
 

sexdreamer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2014
Μηνύματα
389
Κριτικές
83
Like
447
Πόντοι
361
Το  :vomit: επρεπε να το βάλεις στην πρώτη πρόταση
Γνωρίζω προσωπικά σκατόψυχο κωλόγερο που ενώ έχει γαμώ τα φράγκα δεν βοηθάει κανένα.
Αντιθέτως είναι σπασαρχίδας και παρτάκιας. Προφανώς και μπαίνει και στην πάνω πρόταση.
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Γνωρίζω προσωπικά σκατόψυχο κωλόγερο που ενώ έχει γαμώ τα φράγκα δεν βοηθάει κανένα.
Αντιθέτως είναι σπασαρχίδας και παρτάκιας. Προφανώς και μπαίνει και στην πάνω πρόταση.

Μπορεί να βοηθάει τις κορασίδες της φυλής.
Εγώ αυτό θα έκανα :rockon:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.791
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
Ενα τυπος,μεγαλος ..δεν ειχε κανει οικογενεια ποτε.. ολο με κατι μπαροβιες τριγυρνουσε...
τον βρηκανε στο σπιτι του... καπουτ.. μετα απο 17 μερες!!!! :vomit:
Οποιος ειναι συμβιβασμενος με αυτο... οκ!Ας μην κανει ποτε οικογενεια!

δλδ αν θα τα έχω τινάξει εγώ αυτό που θα με απασχολεί είναι πότε θα με βρούνε οι άλλοι να με θάψουνε ?  :2funny:
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Ξεροχύνω να βλέπω παππούδια να κλαίγονται που δεν θα μπορούν να ταίζουν τεμπελχανάδες μετά το κόψιμο της σύνταξης :orchestra:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.791
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
σιγά μην περισεύει χρήμα στα παπούδια για χαρτζηλίκια...
εδώ παιθένουν γιατί δεν έχουν για φάρμακα  :P
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Φυσικά κ αξίζει ή οικογένεια,αυτό δεν το συζητώ.

Οι πιο θλιμενοι άνθρωποι που είχα γνωρίσει ήταν οι εργένηδες φίλοι του πατέρα μου .... Γιατί κάποια στιγμή φεύγει ή λάμψη του καθενός μας ..

Μεγαλη κουβεντα φιλε! Δε μπορουν να φανταστουν οι νεοι που τους γλυκοκοιταν οι κοπελες, πως ειναι να σε αγνοουν.

Και κατι αλλο. Δε θα ξεχασω ποτε στη ζωη μου την κουβεντα που μου ειπε μια ηλικιωμενη αγνωστη σε εμενα οταν της χαιδεψα τα μαλλια στο κρεβατι του νοσοκομειου: Να ηξερες παιδακι μου, ποσοι ανθρωποι αυτο το χαδι το στερουνται...

Δακρυζω οποτε το θυμαμαι!
Κοιταξτε να μην ειστε εσεις αυτοι οι ανθρωποι.

 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Σε ενα site με μπουρδιελαριδες.. 
σιγα μην επικρατησει η γνωμη 'αξιζει να κανεις οικογενεια..' :cheesy: :P
Ομως..
προς ολα τα 'αλανια'... τους 'μοναχικους γαμιαδες'.. απλα ενα περιστατικο-γεγονος που ακουσα προσφατα  στην γειτονια.. 
Ενα τυπος,μεγαλος ..δεν ειχε κανει οικογενεια ποτε.. ολο με κατι μπαροβιες τριγυρνουσε...
τον βρηκανε στο σπιτι του... καπουτ.. μετα απο 17 μερες!!!! :vomit:
Οποιος ειναι συμβιβασμενος με αυτο... οκ!Ας μην κανει ποτε οικογενεια!

αυτό τι σημαίνει ? σε παρακαλώ εξήγησέ μου ?

δλδ αν έχει ζήσει μια ζωή καταπίεσης και διαπιστώσουνε τον θάνατό του στο δευτερόλεπτο και τον χώσουνε σε πολυτελές φέρετρο και δροσερή τρύπα
είναι καλύτερα απο κάποιον που έχει ζήσει μια ζωή ασυδοσίας και βρούνε το σκελετό του σε καμμιά χαράδρα μετά απο 25 χρόνια όταν μια βραδιά μαστουρωμένος απο αλκόολ
κοκαίνη και έκσταση και ύστερα απο όργιο με καμιά 15αριά πουτάνες , σεληνιάστηκε και φούνταρε μαζί με το αμάξι του στην χαράδρα...

τι επιχείρημα είναι αυτο που έγραψες ?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Μεγαλη κουβεντα φιλε! Δε μπορουν να φανταστουν οι νεοι που τους γλυκοκοιταν οι κοπελες, πως ειναι να σε αγνοουν.

Και κατι αλλο. Δε θα ξεχασω ποτε στη ζωη μου την κουβεντα που μου ειπε μια ηλικιωμενη αγνωστη σε εμενα οταν της χαιδεψα τα μαλλια στο κρεβατι του νοσοκομειου: Να ηξερες παιδακι μου, ποσοι ανθρωποι αυτο το χαδι το στερουνται...

Δακρυζω οποτε το θυμαμαι!
Κοιταξτε να μην ειστε εσεις αυτοι οι ανθρωποι.

μητσο στενοχωριεσαι που θα πας και συ ετσι μαγκουφης και παρθενος
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96

Κι εγώ δεν θέλω να πεθάνω μόνος και να με βρούν 17 μέρες μετά.

Γι αυτό παντρεύτηκα και έκανα και δύο παιδιά.

Μετά όμως σκέφτηκα, αν η κουφάλα το κάνει επίτηδες και πεθάνει πρώτη ?
Πάλι μετά από 17 μέρες θα με βρούνε

Γιαυτό χώρισα και γράφτηκα σε υπηρεσία ηλικιωμένων.
Απ'αυτές που σε καλούν για κουβέντα και να δούν αν είσαι καλά

Πιό φτηνά έρχεται
Και περνάω και καλύτερα  :)
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
θα φορτωθω ενα σωρο αγχη κι εγνοιες, θα χασω την ελευθερια μου, κι αυτα που θελω να κανω...θα ειναι εμποδιο στην αυτοπραγματωση μου  :grin:

λεω οχι, θελω να πεθανω (αν δε με προλαβει πρωτα ο χαρος), οποτε θελω, οπου θελω, κι οπως θελω...
δεν θελω ουτε κανεναν να με γεροκομισει, να με ξεσκατωνει, να μου αλλαζει τις πανες και να με ταϊζει....δεν θα αφησω να φτασω σ αυτο το σημειο...και ουτε θελω να μου κραταει το χερακι κανεις οταν θα πεθαινω, ουτε να μου χαϊδευει το κεφαλακι


τωρα αν το κουφαρι μου βρεθει να σαπιζει στη θαλασσα, σε κανα χαντακι, σε κανα διαμερισαμα, ή σε ταφο, δεν μ απασχολει αφου θα τα χω κακαρωσει  :hi:
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Μεγαλη κουβεντα φιλε! Δε μπορουν να φανταστουν οι νεοι που τους γλυκοκοιταν οι κοπελες, πως ειναι να σε αγνοουν.

Και κατι αλλο. Δε θα ξεχασω ποτε στη ζωη μου την κουβεντα που μου ειπε μια ηλικιωμενη αγνωστη σε εμενα οταν της χαιδεψα τα μαλλια στο κρεβατι του νοσοκομειου: Να ηξερες παιδακι μου, ποσοι ανθρωποι αυτο το χαδι το στερουνται...

Δακρυζω οποτε το θυμαμαι!
Κοιταξτε να μην ειστε εσεις αυτοι οι ανθρωποι.

:think: :coffee:
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Η αληθεια ειναι πως χωρις οικογενεια μπορει να πεθανεις μονος και ερημος οπως πολλοι λενε εδω,αυτο ομως ειναι στο χερι του καθενος μας μπορει να παντρευτεις και τα παιδια σου να σε πεταξουν αφου σου αρπαξουν ολα οσα εχεις κανει (γνωριζω περιπτωσεις ανθρωπων που πεθαναν απο τον καημο τους),αλλο πραγμα να κανεις οικογενεια και αλλο να εισαι τσιγκουνης,εχω διπλα μου εναν φαρμακοτριφτη δεν ξερει τι εχει ειναι 62 χρονων και ψοφαει στην οικονομια ,ε συγνωμη αυτος ειναι μαλακας.Γνωριζα επισης ανθρωπο που παντρευτηκε δεν εκανε παιδια πεθανε 88 χρονων αλλα μεχρι τα 85 του ειχε γυρισει ολο τον κοσμο ειχε γαμησει απιστευτες γυναικες (επι πληρωμη παντα οπως ελεγε)ειχε ζησει γενικα παρα πολυ καλα,εναξει αρωστησε στα 86 και πεθανε 88 δηλ.2 χρονια στα νοσοκομεια και γηροκομεια (ειχε χασει την γυναικα του νωριτερα) ,βλεπω τεραστια η διαφορα απο καποιον που εκανε οικογενεια του τα φαγανε και του τα τρωνε τα παιδια του και σιγα μην το εκτιμησουν
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Αν ήμαστε όλοι κατά της οικογένειας οι περισσότεροι από εμάς δεν θα ζούσανε τώρα
ε και; αυτο δεν μου λεει κατι ουσιωδες για το ερωτημα του νηματος....
ειναι μια αποψη αλλα δεν ειναι επιχειρημα για το αν αξιζει -και για ποιους λογους- να προχωρησει καποιος στη δημιουργια οικογενειας ή οχι

και σου απαναει ο αλλος απο μια απολυτη εγωιστικη πτυχη: "ωραια εγω γεννηθηκα τωρα και δεν μου προσφερει εμενα κατι η διαιωνηση του ειδους μου..." στα αρχιδια μου και τι με νοιαζει....
και παλι απ την αλλη αποψη οτι πριν γεννηθω δεν ειμουν σε θεση να αντιληφθω αυτη τη κατασταση της μη ζωης και κατ επεκταση της ζωης...οποτε και παλι στους ορχεις μου (σε ιδεατο επιπεδο αφου δεν θα ειμουν γεννημενος!  :grin:)
οποτε τι του απαντας σ αυτα?
 

ANTONISBASILEIOU

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2015
Μηνύματα
409
Κριτικές
6
Like
20
Πόντοι
1
Αν ήμαστε όλοι κατά της οικογένειας οι περισσότεροι από εμάς δεν θα ζούσανε τώρα
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
που έχει ζήσει μια ζωή ασυδοσίας και βρούνε το σκελετό του σε καμμιά χαράδρα μετά απο 25 χρόνια όταν μια βραδιά μαστουρωμένος απο αλκόολ
κοκαίνη και έκσταση και ύστερα απο όργιο με καμιά 15αριά πουτάνες , σεληνιάστηκε και φούνταρε μαζί με το αμάξι του στην χαράδρα...

:hi: :hi:
Σαν απόσπασμα απο το ''Ανθη του Κακού'' του Baudelaire

Τη καλησπέρα μου  :hi: :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom