Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Για μενα το θεμα ειναι να το κανεις επειδη γουσταρεις κ οχι επειδη πρεπει κ επειδη το καναν φιλοι γνωστοι κτλ
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Οποιος λεει οτι δεν τον νοιαζει να εχει οικογενεια στα γεραματα ειναι σα να λεει οτι δεν τον νοιαζει να εχει συνταξη!
 

ARISPEED

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2010
Μηνύματα
448
Κριτικές
25
Like
209
Πόντοι
31
Χρόνια Πολλά σε ολους !!!!!!!!!!!
Απο τον γάμο μόνο τα παιδιά αξίζουν ............
Καλό θα ηταν μέχρι τα 40 να εχεις κάνει ενα παιδί με τον ανθρωπό σου .
Η γυναίκα θα ειναι μια ζωή μια ξένη που θα σου πρήζει τα ουμπαλα.......
Πολλές φορές θα σου περάσει απο το μυαλό να κάνεις το χειρότερο.....
35 με 40 αν μπορέις βρεις ενα ανθρωπο για συμβίωση κ να εισαι ετοιμος για ολα με σόγια ,φίλους κλπ ............
Γάμος πάντα με προϋποθέσεις ..........
Οικονομικά πρέπει να υπάρχει η απαραίτητη ανεση.........
Σπιτι ,δουλειές ,εισοδήματα ,γονείς πεθερικά με ανεση για βοήθεια......
Δεν εχω μετανοιώσει για τίποτα στα 53 με 2 τέκνα.......
Εχεις τα χόμπυ σου ,τις παρέες σου κ τις [καταθέσεις] σου που κ που.....
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Οποιος λεει οτι δεν τον νοιαζει να εχει οικογενεια στα γεραματα ειναι σα να λεει οτι δεν τον νοιαζει να εχει συνταξη!

Γουστάρω να έχω σύνταξη και να την τρώω στα ρωσίδια από να μου την τρώνε ανεπρόκοπα εγκονια γαμπροί κλπ
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Γουστάρω να έχω σύνταξη και να την τρώω στα ρωσίδια από να μου την τρώνε ανεπρόκοπα εγκονια γαμπροί κλπ
Σωστος ,υπαρχει μια κινεζικη παροιμια που λεει << αν εχεις παιδια να  τα χαιρεσαι,αν δεν εχεις να χαιρεσαι>>,ποσοι δεν χτυπουν το κεφαλι τους κρυφα και δεν το λενε,με τα σοια που μπλεξανε,με τα προβληματα των παιδιων που κανανε ( αν κανανε ,μπορει να μην ειναι και δικα τους),ολα ειναι σχετικα και τυχερα,δεν κατηγορω οσους εχουν παιδια,απλα θα πω ουδεν κακον αμιγες καλου
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.238
Κριτικές
46
Like
3.745
Πόντοι
4.365
Σε ενα site με μπουρδιελαριδες.. 
σιγα μην επικρατησει η γνωμη 'αξιζει να κανεις οικογενεια..' :cheesy: :P
Ομως..
προς ολα τα 'αλανια'... τους 'μοναχικους γαμιαδες'.. απλα ενα περιστατικο-γεγονος που ακουσα προσφατα  στην γειτονια.. 
Ενα τυπος,μεγαλος ..δεν ειχε κανει οικογενεια ποτε.. ολο με κατι μπαροβιες τριγυρνουσε...
τον βρηκανε στο σπιτι του... καπουτ.. μετα απο 17 μερες!!!! :vomit:
Οποιος ειναι συμβιβασμενος με αυτο... οκ!Ας μην κανει ποτε οικογενεια!
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Σε ενα site με μπουρδιελαριδες.. 
σιγα μην επικρατησει η γνωμη 'αξιζει να κανεις οικογενεια..' :cheesy: :P
Ομως..
προς ολα τα 'αλανια'... τους 'μοναχικους γαμιαδες'.. απλα ενα περιστατικο-γεγονος που ακουσα προσφατα  στην γειτονια.. 
Ενα τυπος,μεγαλος ..δεν ειχε κανει οικογενεια ποτε.. ολο με κατι μπαροβιες τριγυρνουσε...
τον βρηκανε στο σπιτι του... καπουτ.. μετα απο 17 μερες!!!! :vomit:
Οποιος ειναι συμβιβασμενος με αυτο... οκ!Ας μην κανει ποτε οικογενεια!

Οτιδήποτε και αν γίνει μετά την στιγμή του θανάτου μου, δεν με απασχολεί καθόλου.
Ας σβήσει και ο ήλιος
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.096
Κριτικές
52
Like
17.498
Πόντοι
10.686
Σε ενα site με μπουρδιελαριδες.. 
σιγα μην επικρατησει η γνωμη 'αξιζει να κανεις οικογενεια..' :cheesy: :P
Ομως..
προς ολα τα 'αλανια'... τους 'μοναχικους γαμιαδες'.. απλα ενα περιστατικο-γεγονος που ακουσα προσφατα  στην γειτονια.. 
Ενα τυπος,μεγαλος ..δεν ειχε κανει οικογενεια ποτε.. ολο με κατι μπαροβιες τριγυρνουσε...
τον βρηκανε στο σπιτι του... καπουτ.. μετα απο 17 μερες!!!! :vomit:
Οποιος ειναι συμβιβασμενος με αυτο... οκ!Ας μην κανει ποτε οικογενεια!
Εσένα σε απασχολεί τόσο πολύ ποιοί θα είναι γύρω σου την οριακή στιγμή του θανάτου σου;Γιατί αυστηρά μιλώντας,μόνοι μας γεννιόμαστε και μόνοι μας πεθαίνουμε!Να το συζητήσουμε για τα χρόνια πριν,και αν ψάξεις στο ευρύτερο περιβάλλον σου,δεν θα βρίσκεις πάντα την εξιδανικευμένη εικόνα των παραμυθιών,με τον παππού στο κρεβάτι ετοιμοθάνατο και γύρω του την οικογένεια να περιμένουν  να πάρουν τις ευχές του...
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.096
Κριτικές
52
Like
17.498
Πόντοι
10.686

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Σε ενα site με μπουρδιελαριδες..  
σιγα μην επικρατησει η γνωμη 'αξιζει να κανεις οικογενεια..' :cheesy: :P
Ομως..
προς ολα τα 'αλανια'... τους 'μοναχικους γαμιαδες'.. απλα ενα περιστατικο-γεγονος που ακουσα προσφατα  στην γειτονια..  
Ενα τυπος,μεγαλος ..δεν ειχε κανει οικογενεια ποτε.. ολο με κατι μπαροβιες τριγυρνουσε...
τον βρηκανε στο σπιτι του... καπουτ.. μετα απο 17 μερες!!!! :vomit:
Οποιος ειναι συμβιβασμενος με αυτο... οκ!Ας μην κανει ποτε οικογενεια!
Ετσι βρηκανε και τον μεγιστο Διονυση Παπαγιαννοπουλο.Πιστευεις οτι του λειπαν οι ευκαιριες η τα χρηματα;Οσοι τον γνωριζαν ειπαν οτι ο ιδιος ειχε επιλεξει αυτο τον τροπο ζωης και ηταν ευχαριστημενος.Και με τα λεφτα του η οχι  απολαμβανε τη συντροφια γυναικων οποτε το ειχε αναγκη.Δεν ηταν τυπος Κωστα Βουτσα που εχει πει οτι του αρεσει να ειναι καθε βραδυ εξω με μεγαλη παρεα.Ο Παπιαγιαννοπουλος δεν ηταν ετσι,καθε αλλο,αρα εκανε αυτο που τον ευχαριστουσε και για καθε ανθρωπο ειναι ξεχωριστο.
 

blackRaven

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2015
Μηνύματα
232
Κριτικές
1
Like
152
Πόντοι
1
Φυσικά κ αξίζει ή οικογένεια,αυτό δεν το συζητώ.

Οι πιο θλιμενοι άνθρωποι που είχα γνωρίσει ήταν οι εργένηδες φίλοι του πατέρα μου .... Γιατί κάποια στιγμή φεύγει ή λάμψη του καθενός μας ..

Γιατί είναι εγωιστικό να μείνεις μόνος για την καλοπέραση σου, κάτι που αργά ή γρήγορα θα βαρεθείς ...όταν ήμουν σόλο κ τριγυρνούσαν 2 κ 3 φορές την εβδομάδα στα μπουρδελα για μήνες , πάντα μετά από ένα διάστημα με επιανε κατάθλιψη ....

Αλλά κ το ότι ποσταρουμε για αυτό το θέμα από αυτό σαϊτ κάτι σημαίνει ... (Όσοι έχουν ήδη οικογένεια εννοώ)
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Θυμάμαι την συγχωρεμένη την γιαγιά μου η οποία μου ζητούσε ''δανεικά'' γιατί ξεκοκάλιζε την σύνταξη της η ξαδέρφη μου που είχε παντρευτεί ενα κοπρόσκυλο μουσικάντη.
Οταν πέθανε η γιαγιά πλήρωσα εγώ για την κηδεία της.
Εκανα την μαλακια να δουλεύω από μικρός...
Οι γιαγιαδες και η παππούδες είναι χρήσιμοι μονο για τα κοπρόσκυλα που ταιζουν.
Εγώ ησύχασα όταν πέθανε γιατί ήταν ταλαιπωρημένη γυναίκα με πολλά προβλήματα υγείας.
Θα προτιμούσα να μην ζήσω τόσο ώστε να τα αποκτήσω και εγώ

δεν τους εσπασες τα μουτρα και της ξαδερφης και του γαμπρου? αντε και με φουντωσες χρονιαρες μερες μου θυμισες τα δικα μου παλια.
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Φυσικά κ αξίζει ή οικογένεια,αυτό δεν το συζητώ.

Οι πιο θλιμενοι άνθρωποι που είχα γνωρίσει ήταν οι εργένηδες φίλοι του πατέρα μου .... Γιατί κάποια στιγμή φεύγει ή λάμψη του καθενός μας ..

Γιατί είναι εγωιστικό να μείνεις μόνος για την καλοπέραση σου, κάτι που αργά ή γρήγορα θα βαρεθείς ...όταν ήμουν σόλο κ τριγυρνούσαν 2 κ 3 φορές την εβδομάδα στα μπουρδελα για μήνες , πάντα μετά από ένα διάστημα με επιανε κατάθλιψη ....

Αλλά κ το ότι ποσταρουμε για αυτό το θέμα από αυτό σαϊτ κάτι σημαίνει ... (Όσοι έχουν ήδη οικογένεια εννοώ)

ενω την κακοπεραση δεν την βαριέσαι ποτέ :grin:
 

sexdreamer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2014
Μηνύματα
389
Κριτικές
83
Like
447
Πόντοι
361
Σε ενα site με μπουρδιελαριδες.. 
σιγα μην επικρατησει η γνωμη 'αξιζει να κανεις οικογενεια..' :cheesy: :P
Ομως..
προς ολα τα 'αλανια'... τους 'μοναχικους γαμιαδες'.. απλα ενα περιστατικο-γεγονος που ακουσα προσφατα  στην γειτονια.. 
Ενα τυπος,μεγαλος ..δεν ειχε κανει οικογενεια ποτε.. ολο με κατι μπαροβιες τριγυρνουσε...
τον βρηκανε στο σπιτι του... καπουτ.. μετα απο 17 μερες!!!! :vomit:
Οποιος ειναι συμβιβασμενος με αυτο... οκ!Ας μην κανει ποτε οικογενεια!
Δηλαδή οικογένεια κάνουμε για να μη πεθάνουμε μόνοι τα γεράματα? Οι περισσότεροι γέροντες μόνοι τους πεθαίνουν αφού τους έχουν εγκαταλείψει τα παιδιά τους και έχει πεθάνει η συντροφός τους είτε τους έχουν παρατήσει σε ένα γηροκομείο. Η οικογένεια δεν γίνεται για να ικανοποιήσουμε τα δικά μας θέλω αλλά για να προσφέρουμε. Κάνουμε αυτό το βήμα μόνο αν το νιώθουμε και μπορούμε να τα καταφέρουμε αλλιώς θα γίνουμε δυστυχισμένοι και εμείς αλλά κα η οικογένεια μας.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
ενω την κακοπεραση δεν την βαριέσαι ποτέ :grin:
Πως,υπαρχει κι αλλη λυση για τη κακοπεραση.Κοπελα συναδελφος λιγο εκνευριστικη στο χαρακτηρα.παντρεμενη με παιδι λιγα χρονια,μου ειπε οτι ο αντρας της δε την αντεχει και σκοτωνονται συνεχεια.Απλως φροντιζουν να μη πολυσυναντιουνται.Ενω μενουν στο ιδιο σπιτι,δε ξερω πως τα καταφερνουν.
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Πως,υπαρχει κι αλλη λυση για τη κακοπεραση.Κοπελα συναδελφος λιγο εκνευριστικη στο χαρακτηρα.παντρεμενη με παιδι λιγα χρονια,μου ειπε οτι ο αντρας της δε την αντεχει και σκοτωνονται συνεχεια.Απλως φροντιζουν να μη πολυσυναντιουνται.Ενω μενουν στο ιδιο σπιτι,δε ξερω πως τα καταφερνουν.
:s&m_1: :s&m_2:  :s&m_3: :S
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Δηλαδή οικογένεια κάνουμε για να μη πεθάνουμε μόνοι τα γεράματα? Οι περισσότεροι γέροντες μόνοι τους πεθαίνουν αφού τους έχουν εγκαταλείψει τα παιδιά τους και έχει πεθάνει η συντροφός τους είτε τους έχουν παρατήσει σε ένα γηροκομείο. Η οικογένεια δεν γίνεται για να ικανοποιήσουμε τα δικά μας θέλω αλλά για να προσφέρουμε. Κάνουμε αυτό το βήμα μόνο αν το νιώθουμε και μπορούμε να τα καταφέρουμε αλλιώς θα γίνουμε δυστυχισμένοι και εμείς αλλά κα η οικογένεια μας.

Τυπε αν πεθάνεις μαγκούφης, στα 'ρχιδια τους όλοι.
Σκέψου την χαρά που θα προσφέρεις με τον θάνατο σου σε ανεπρόκοπους γαμπρούς και σταρχιδιστικά εγγόνια τώρα που θα μπορούν να ξεκοκαλίσουν ότι άφησες πίσω.
Μην σκεφτόμαστε μόνο την πάρτη μας :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom