Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

think2

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2017
Μηνύματα
86
Like
1
Πόντοι
0
Και παντρεμένος γάιδαρος και ανύπαντρος γομάρι.  Μεγάλος μάγκας ο παντρεμένος που δεν είναι γάιδαρος και μεγάλος μάγκας ο ανύπαντρος που δεν είναι γομάρι. Θέλει και τρόπο και κόπο.
 

bekatsas13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
144
Κριτικές
3
Like
198
Πόντοι
281
Αυτό που διαβάζω για καταναγκαστική διαβίωση με μία γυναίκα για το καλό των παιδιών μου προκαλεί καταθλιπτικά συναισθήματα.
Ευτυχώς δεν μπήκα στο φαύλο κύκλο του γάμου και της οικογένειας όντας πολύ συναισθηματικός άνθρωπος.
Εύχομαι στους συναδέλφους άντρες που ζούν τέτοια ζωή υπομονή και καλή λευτεριά
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Αν όλοι έβρισκαν εύκολα γκόμενα,πόσοι άραγε θα παντρευόντουσαν;

Η μοναξιά είναι που σπρώχνει πολλούς στο γάμο.Σου λέει αφού δεν 'πουλάω' και το ξέρω,ας έχω τουλάχιστον σύζυγο και παιδιά να μην είμαι σαν την καλαμιά στον κάμπο.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Αφού οτι και να κανετε  Τελικά κάποτεθα το μετανοιωσετε τι το πολυψαχνετε ?? :grin: :grin:

Βουτήξτε και κολυμπήστε !! :grin: :grin:

Καντε το μετανοιωστε το και ξανακάντε το. :grin:

Ρωτήστε και τον Ιανό !! Κάτι ακουσε για αυτό !! :grin:

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αφού οτι και να κανετε  Τελικά κάποτεθα το μετανοιωσετε τι το πολυψαχνετε ?? :grin: :grin:

Βουτήξτε και κολυμπήστε !! :grin: :grin:

Καντε το μετανοιωστε το και ξανακάντε το. :grin:

Ρωτήστε και τον Ιανό !! Κάτι ακουσε για αυτό !! :grin:
Καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες, παρα για κατι που δεν εκανες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Εγω παντως βλεπω τον αδερφο μου που ειναι παντρεμενος και δε ζηλευω καθολου.Τρωει στη μαπα τον πεθερο καθε μερα,η γυναικα του που ηταν μετρια μπαζεψε και αλλο μετα την εγκυμοσυνη και πρεπει να πληρωνει τα παντα.Με μονο ανταλλαγμα ενα παιδακι που δεν μοιαζει φουλ με εμας.
Και εχει τεραστιο κοπο.
Εντωμεταξυ εγω αλωνιζω στο μπλοκ,freestyle κι ετσι,ριχνω 40 πουτσους και 20 καυλιά το χρονο,αξεχαστες εμπειριες και δε δινω λογαριασμο σε καμία.
Γιατί να συμβιβαστώ?Τι έχω να κερδίσω?
Να πρέπει να ανεχτώ την ίδια γκόμενα πάνω από έτος?
Ολοι όσους ξέρω και παντρεύτηκαν πήραν μπάζα 2,3 μονάδες κάτω από τους ίδιους εμφανισιακά.Οι μουνάρες γαμιούνται με άρχοντες προφανώς,τι να τους κάνουν τους συμβατικούς?
Δεν μπορώ να βλέπω το μπάζο μία ώρα,όχι να μείνω μαζί της χρόνια.
Για εμενα ο μονος λογος που αξιζει να παντρευτει κανεις ειναι να κανει ενα παιδι που θα του μοιαζει και θα τους γαμησει ολους,θα κανει δηλαδη αυτα που εσυ δεν μπορεσες να επιτυχεις.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.930
Κριτικές
3
Like
1.646
Πόντοι
216
Κι εγω αυτό λεω, τυπε...

Πιο μικρος (αρχες 30) ημουν πιο ανοιχτος στο ενδεχομενο!

Τωρα όμως πλεον, που καπως πηρα την ζωη μου στα χερια μου και την ψιλοεφτιαξα (οσο μπορω δλδ), και βλέποντας παραλληλα και την 'γλυκα' των γυρω μου που παντρευτηκαν, no way.....

Οκ, δεν είμαι κανας μεγιστάνας, δεν εχω σκαφη, ελικόπτερα η λαμποργκινι, αλλα αυτά τα λιγα που εχω, μου εξασφαλιζουν καποια σχετικη ανεση!
Ταξιδευω 2-3 φορες τον χρονο, κάθε βραδυ το πινω το ποτακι μου, θα παω μια στο τοσο καπου ωραια για φαγητο, θα ψωνισω και κανα ρουχο της προκοπης που και που, χτυπαω και μερικα γκομενακια, σε γενεθλια και γιορτες με παιρνει να κανω κανα ψευτοπαρτακι και να μαλακιστουμε ολοι παρεα...
Αυτά μπορει να είναι φαινομενικα 'λιγα' για πολλους, αλλα είναι το δικο μου 'παν'.
Ε τωρα τι? να τα θυσιασω? για τι πραγμα ακριβως? για την δυστυχια και την μιζερια που βλεπω στους γυρω μου?
ΝΑ γαμαω την ιδια γκομενα οσο ζω? (γιατι οκ, προσωπικα δεν εψηνα να παντρευομουν και να παιζα κι αλλου, αλλα γνωρίζω καλα πως κατι τετοιο είναι αδυνατον).

Αφου μια η άλλη, μονος και ψωριάρης θα καταληξω! Το ξερω καλα!
Ας εχω ζησει την ζωουλα μου αρχοντικα, παρα να μιζεριαζω με την κάθε φολα!

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες, παρα για κατι που δεν εκανες.

Δεν διαφωνώ αλλά ακομα καλυτερο ειναι να μην το μετανοιωσεις !! :grin:

Σε καταστασεις ομως διπολα ( παντρεμενος - εργενης )  οπου τα σχετικα πλεονεκτηματα - μειονεκτηματα ειναι δυσδιακριτα και κυριως διαφοροποιουνται συν τω χρονω ακομη και για τον ιδιο ανθρωπο, αυτο δεν ειναι και πολυ εφικτο.

Οι περισσοτεροι αντρες παθαινουν αυτο που φοβουνται. Το εχω δει σε πολλους  αυτο  Λες και προγραμματιζονται εγκεφαλικα για να "παθουν" αυτο που φοβουνται.

Ειναι ενας περιεργος μηχανισμος που τον ψαχνω χρονια. Καπου εχω καταληξει αλλα δεν ειναι του παροντος αυτο.


 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Εγω παντως βλεπω τον αδερφο μου που ειναι παντρεμενος και δε ζηλευω καθολου.Τρωει στη μαπα τον πεθερο καθε μερα,η γυναικα του που ηταν μετρια μπαζεψε και αλλο μετα την εγκυμοσυνη και πρεπει να πληρωνει τα παντα.[size=20pt]Με μονο ανταλλαγμα ενα παιδακι που δεν μοιαζει φουλ με εμας.[/size]

Γι'αυτό είσαι ο ΑΡΧΗΓΟΣ μας  :rockon:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Εγω παντως βλεπω τον αδερφο μου που ειναι παντρεμενος και δε ζηλευω καθολου.Τρωει στη μαπα τον πεθερο καθε μερα,η γυναικα του που ηταν μετρια μπαζεψε και αλλο μετα την εγκυμοσυνη και πρεπει να πληρωνει τα παντα.Με μονο ανταλλαγμα ενα παιδακι που δεν μοιαζει φουλ με εμας.
Και εχει τεραστιο κοπο.
Εντωμεταξυ εγω αλωνιζω στο μπλοκ,freestyle κι ετσι,ριχνω 40 πουτσους και 20 καυλιά το χρονο,αξεχαστες εμπειριες και δε δινω λογαριασμο σε καμία.
Γιατί να συμβιβαστώ?Τι έχω να κερδίσω?
Να πρέπει να ανεχτώ την ίδια γκόμενα πάνω από έτος?

Ολοι όσους ξέρω και παντρεύτηκαν πήραν μπάζα 2,3 μονάδες κάτω από τους ίδιους εμφανισιακά.Οι μουνάρες γαμιούνται με άρχοντες προφανώς,τι να τους κάνουν τους συμβατικούς?
Δεν μπορώ να βλέπω το μπάζο μία ώρα,όχι να μείνω μαζί της χρόνια.
Για εμενα ο μονος λογος που αξιζει να παντρευτει κανεις ειναι να κανει ενα παιδι που θα του μοιαζει και θα τους γαμησει ολους,θα κανει δηλαδη αυτα που εσυ δεν μπορεσες να επιτυχεις.

Κοιταξε και εγω το ιδιο κανω και μαλιστα σε πολυ πιο διευρυμενο γεωγραφικά φάσμα απο οτι εσυ !! :grin: :grin:
Και το κανω εδω και τριαντα χρονια με ενα μικρο διαλειμα.

Ετσι "ντριπλαρω" το κορεσμο μου μεσω της ψευδαισθησης.

Το ζητημα που τιθεται ειναι αλλο. Η απολαυση που το σεξ μπορει να σου δωσει ειναι απλα πεπερασμενη.
Με αλλα λογια "Μετά το σεξ τι .... ???".

Υπαρχει κατι αλλο που μπορουν να σου δωσουν οι γυναικες ??

Δεν παω να κανω το ξυπνιο και ξερω καλα οτι δεν γραφω στο cosmopolitan. Αλλα καλο ειναι να "ανοιγουμε" λιγο την οπτικη μας.

Καποιοι εχουν απλα  αχρωματοψια και δεν εχει πολυ νοημα να τους μιλας για χρωματα.

Καποιοι αλλοι αρνιουνται να παραδεχθουν αυτο που βλεπουν η νοιωθουν γιατι θα μειωθει το "αντριλικι" τους.

Εχεις ρωτησει τον αδερφο σου πως νοιωθει για το παιδι του ?? Πιστευεις οτι θελει η μπορει να στο περιγραψει ειλικρινα και με ακριβεια ??

Ξερω πολλους παντρεμενους αντρες που νοιωθουν οτι ειναι στη πρεσα και κλαιγονται. Χωριζουν και μετα εξακολουθουν να κλαιγονται που ειναι μονοι. Μαλλον δεν φταιει λοιπον ο γαμος αλλα ο καλος που εχουν στο μυαλο και τη ψυχη τους.

Ξερω ομως και πολλους αλλους παντρεμενους που ζουν ευχαριστημενοι με τις γυνσικες τους ακομη κσι αν αυτες γινονται "κουβαριστρες". Υπσρχουν οι πουτανες για τις σεξουαλικες αναγκες τους και τις χρησιμοποιουν.

Αν ηξεραν οι παντρεμενες ποσα πραγματα χρωστανε στις πουτανες δεν θα μιλαγαν ποτε ετσι οπως συνηθως μιλανε για αυτες. Αυτο ομως ειναι αλλη ιστορια.

Τελος υπαρχουν και αντρες που απλα γουσταρουν τις γυναικες τους περα απο το σεξ 2-3 η δεκατρεις φορες την εβδομαδα.

Γουσταρουν να ειναι μαζι τους με ενα τροπο που εχει κατι κοινο με το τροπο που γουσταρουν να εινσι με τα φιλαρακια τους και να λενε απο τα εσωψυχα τους μεχρι  μαλακιες  του κερστά.

Ειναι "κατακτηση". Κοινη και για τους δυο κατακτηση. Ειναι σπανιο.Ισως ουτοπικο για καποιους ανθρωπους με βαση την ιδιοσυγκρασια και τα βιωματα τους.

Αλλα ειναι υπαρκτο, πολυτιμο και αληθινο.


 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Το ζητημα που τιθεται ειναι αλλο. Η απολαυση που το σεξ μπορει να σου δωσει ειναι απλα πεπερασμενη.
Με αλλα λογια "Μετά το σεξ τι .... ???".

Υπαρχει κατι αλλο που μπορουν να σου δωσουν οι γυναικες ??

O αρχηγός υποστηρίζει πως η φυση των γυναικων είναι εκμεταλλευτική :grin: και μόλις τις πηδάμε πρέπει να τις ξεφορτωνόμαστε.

Δεν έχω καταλάβει ακόμη αν είναι συνειδητή η επιλογή του ή αποτέλεσμα αυθυποβολής. :think:

Εγώ πάντως πιστεύω στην ευεργετική επίδραση της παρουσίας ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ γυναικων στη ζωή μας.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
O αρχηγός υποστηρίζει πως η φυση των γυναικων είναι εκμεταλλευτική :grin: και μόλις τις πηδάμε πρέπει να τις ξεφορτωνόμαστε.

Δεν έχω καταλάβει ακόμη αν είναι συνειδητή η επιλογή του ή αποτέλεσμα αυθυποβολής. :think:

Εγώ πάντως πιστεύω στην ευεργετική επίδραση της παρουσίας ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ γυναικων στη ζωή μας.

Φιλε υπαρχει μια σοφη παροιμια που λεει οτι

"Οποιος μονο κουκια τρωει κουκια μαρτυράει" :grin:

Η δικη μου εμπειρια λεει οτι κανεις δεν μπορει να σε εκμεταλευτει αν απλα εσυ δεν του το επιτρεψεις.

Δεν παω να δωσω ουτε οδηγιες ουτε "συμβουλες" σε κανενα.Απλα τροφη για σκεψη προσπαθω να δωσω.

Ο καθε ανθρωπος ειναι αρχιτεκτονας της ζωης του.
Και μοναδικος υπευθυνος για αυτην.


 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Εντωμεταξυ εγω αλωνιζω στο μπλοκ,freestyle κι ετσι,ριχνω 40 πουτσους και 20 καυλιά το χρονο,αξεχαστες εμπειριες και δε δινω λογαριασμο σε καμία.
Γιατί να συμβιβαστώ?Τι έχω να κερδίσω?
Να πρέπει να ανεχτώ την ίδια γκόμενα πάνω από έτος?
Ολοι όσους ξέρω και παντρεύτηκαν πήραν μπάζα 2,3 μονάδες κάτω από τους ίδιους εμφανισιακά.Οι μουνάρες γαμιούνται με άρχοντες προφανώς,τι να τους κάνουν τους συμβατικούς?
Δεν μπορώ να βλέπω το μπάζο μία ώρα,όχι να μείνω μαζί της χρόνια.
Για εμενα ο μονος λογος που αξιζει να παντρευτει κανεις ειναι να κανει ενα παιδι που θα του μοιαζει και θα τους γαμησει ολους,θα κανει δηλαδη αυτα που εσυ δεν μπορεσες να επιτυχεις.

Η αλήθεια είναι ότι το οικονομικό είναι το Α και το Ω για να ζεις τη ζωή όπως θέλεις.Εσύ έφυγες έξω,φτιάχτηκες οικονομικά και γουστάρεις να τρως τα λεφτά σου έτσι.

Κι εγώ,όπως και πολλοί άλλοι,εαν είχαμε τα λεφτά να ταξιδεύαμε καθε τρεις και λίγο και να βγάζαμε γούστα,θα το κάναμε και δεν θα ασχολούμασταν με τα μπάζα εδώ πέρα.Αλλά επειδή εδώ ζούμε και το ταμείον είναι μείον για τους πιο πολλούς,αναγκαστικά κωλοτριβόμαστε με τις ελλεηνίδες.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Γουσταρουν να ειναι μαζι τους με ενα τροπο που εχει κατι κοινο με το τροπο που γουσταρουν να εινσι με τα φιλαρακια τους και να λενε απο τα εσωψυχα τους μεχρι  μαλακιες  του κερστά.

Τύπε αυτό είναι απίστευτα σπάνιο. :S
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Τύπε αυτό είναι απίστευτα σπάνιο. :S

Πραγματι και εγω πριν εγραψα οτι ειναι σπανιο.

Αλλα οχι ανυπαρκτο.

Προυποθετει αυταρκεις ολοκληρωμενους ως μοναδες ανθρωπους που αποφασιζουν να "λειανουν" τις γωνιες τους ωστε να "κουμπωσουν" μεταξυ τους.

Να μπορεσουν να δουν το εγω τους μεσα σε ενα εμεις.

Για να γινει αυτο πρεπει ο κσθενας πρωτον να εχει συνειδητοποιησει τις γωνιες του ( αυτογνωσια ) και δευτερον να εκτιμησει οτι αξιζει το κοπο βασει προσδωκομενου αποτελεσματος να τις λιανει.

Βασικο ρολο στη παραπανω διαδικασια παιζει το μυαλο και η καρδια.

Ο ρολος καποιων αλλων σημαντικων  οργανων κρινεται περισσοτερο  ως συμπληρωματικος παρα ως πρωτευων σε σχεση με τα παραπανω !!  :grin: :grin:
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.218
Πόντοι
3.346
Εγω παντως βλεπω τον αδερφο μου που ειναι παντρεμενος και δε ζηλευω καθολου.Τρωει στη μαπα τον πεθερο καθε μερα,η γυναικα του που ηταν μετρια μπαζεψε και αλλο μετα την εγκυμοσυνη και πρεπει να πληρωνει τα παντα.Με μονο ανταλλαγμα ενα παιδακι που δεν μοιαζει φουλ με εμας.
Και εχει τεραστιο κοπο.
Εντωμεταξυ εγω αλωνιζω στο μπλοκ,freestyle κι ετσι,ριχνω 40 πουτσους και 20 καυλιά το χρονο,αξεχαστες εμπειριες και δε δινω λογαριασμο σε καμία.
Γιατί να συμβιβαστώ?Τι έχω να κερδίσω?
Να πρέπει να ανεχτώ την ίδια γκόμενα πάνω από έτος?
Ολοι όσους ξέρω και παντρεύτηκαν πήραν μπάζα 2,3 μονάδες κάτω από τους ίδιους εμφανισιακά.Οι μουνάρες γαμιούνται με άρχοντες προφανώς,τι να τους κάνουν τους συμβατικούς?
Δεν μπορώ να βλέπω το μπάζο μία ώρα,όχι να μείνω μαζί της χρόνια.
Για εμενα ο μονος λογος που αξιζει να παντρευτει κανεις ειναι να κανει ενα παιδι που θα του μοιαζει και θα τους γαμησει ολους,θα κανει δηλαδη αυτα που εσυ δεν μπορεσες να επιτυχεις.

συμφωνω αρχοντα και να ξερεις οτι εμεις οι σλαβολαγνοι θα αφησουμε απογονο του τσαρου καθ' εικονα και καθ' ομοιωσιν με εμας
ουτε και εγω συμβηβαζομαι με μετριοτητες μονο με υψηλα στανταρ
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.218
Πόντοι
3.346
Η αλήθεια είναι ότι το οικονομικό είναι το Α και το Ω για να ζεις τη ζωή όπως θέλεις.Εσύ έφυγες έξω,φτιάχτηκες οικονομικά και γουστάρεις να τρως τα λεφτά σου έτσι.

Κι εγώ,όπως και πολλοί άλλοι,εαν είχαμε τα λεφτά να ταξιδεύαμε καθε τρεις και λίγο και να βγάζαμε γούστα,θα το κάναμε και δεν θα ασχολούμασταν με τα μπάζα εδώ πέρα.Αλλά επειδή εδώ ζούμε και το ταμείον είναι μείον για τους πιο πολλούς,αναγκαστικά κωλοτριβόμαστε με τις ελλεηνίδες.

εσενα σου ειπα ψαξου λιγο στα μερη σου για κανενα καλο μαγαζι που συχναζουν αλλοδαπες (βραζιλιανες, ουκρανες, ρωσιδες κ.α...)
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.218
Πόντοι
3.346
Κι εγω αυτό λεω, τυπε...

Πιο μικρος (αρχες 30) ημουν πιο ανοιχτος στο ενδεχομενο!

Τωρα όμως πλεον, που καπως πηρα την ζωη μου στα χερια μου και την ψιλοεφτιαξα (οσο μπορω δλδ), και βλέποντας παραλληλα και την 'γλυκα' των γυρω μου που παντρευτηκαν, no way.....

Οκ, δεν είμαι κανας μεγιστάνας, δεν εχω σκαφη, ελικόπτερα η λαμποργκινι, αλλα αυτά τα λιγα που εχω, μου εξασφαλιζουν καποια σχετικη ανεση!
Ταξιδευω 2-3 φορες τον χρονο, κάθε βραδυ το πινω το ποτακι μου, θα παω μια στο τοσο καπου ωραια για φαγητο, θα ψωνισω και κανα ρουχο της προκοπης που και που, χτυπαω και μερικα γκομενακια, σε γενεθλια και γιορτες με παιρνει να κανω κανα ψευτοπαρτακι και να μαλακιστουμε ολοι παρεα...
Αυτά μπορει να είναι φαινομενικα 'λιγα' για πολλους, αλλα είναι το δικο μου 'παν'.
Ε τωρα τι? να τα θυσιασω? για τι πραγμα ακριβως? για την δυστυχια και την μιζερια που βλεπω στους γυρω μου?
ΝΑ γαμαω την ιδια γκομενα οσο ζω? (γιατι οκ, προσωπικα δεν εψηνα να παντρευομουν και να παιζα κι αλλου, αλλα γνωρίζω καλα πως κατι τετοιο είναι αδυνατον).


Αφου μια η άλλη, μονος και ψωριάρης θα καταληξω! Το ξερω καλα!
Ας εχω ζησει την ζωουλα μου αρχοντικα, παρα να μιζεριαζω με την κάθε φολα!

τα ιδια περιπου πραγματα κανω και εγω Ανανια και ειμαι απολυτα καλυμενος και ικανοποιημενος απο τη ζωη μου
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Ο καθε ανθρωπος ειναι αρχιτεκτονας της ζωης του.
Και μοναδικος υπευθυνος για αυτην.

Και πως θα λέμε συνέχεια ότι μας φταίνε οι άλλοι,καταστρέφεις το εθνικό μας σπορ.

συμφωνω αρχοντα και να ξερεις οτι εμεις οι σλαβολαγνοι θα αφησουμε απογονο του τσαρου καθ' εικονα και καθ' ομοιωσιν με εμας
ουτε και εγω συμβηβαζομαι με μετριοτητες μονο με υψηλα στανταρ

:rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom