Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ένα παλιό απόφθεμα έλεγε ότι ''οι άντρες δέχονται τα παιδιά ως αναπόφευκτη συνέπεια της ανάγκης τους για σεξ,οι γυναίκες δέχονται το σεξ ως αναγκαίο κακό προκειμένου να κάνουν παιδιά'',φυσικά στη σύγχρονη εποχή δεν ισχύει...
Τα αρχεγονα ενστικτα δεν αλλαζουν ποτέ και παντα ποδηγετουν εστω και ασυναισθητα τις συμπεριφορες. Φυσικα και δεν εχει αλλαξει τιποτα, και φυσικα ισχυει στο ακεραιο.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Ένα παλιό απόφθεμα έλεγε ότι ''οι άντρες δέχονται τα παιδιά ως αναπόφευκτη συνέπεια της ανάγκης τους για σεξ,οι γυναίκες δέχονται το σεξ ως αναγκαίο κακό προκειμένου να κάνουν παιδιά'',φυσικά στη σύγχρονη εποχή δεν ισχύει...

Ισχύει απόλυτα και στη σύγχρονη εποχή και θα ισχύει για πάντα. Οι άντρες θέλουν σεξ και οι γυναίκες παιδιά. Τέλος!
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Υπάρχει βέβαια το παλιό φαλλοκρατικό ανέκδοτο για το πού ανήκει το παιδί κατ'αναλογία με το μηχάνημα των αναψυκτικών:όσο το κουτάκι της coca-cola είναι μέσα στο μηχάνημα  ανήκει σ'αυτό,όταν ρίξεις το κέρμα και βγει έξω είναι δικό σου!  :cheesy:

Τύπε το παιδί φυσικά και ανήκει στον πατέρα. Γι' αυτό άλλωστε παίρνει και το επίθετο του. Ασ' τον να λέει.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
βιολόγος είμαι. παιχνιδι επιβολης είναι και όταν ο ενεργητικος πουστης γαμαει τον παθητικο πουστη. το ιδιο λεμε στην ουσια.

αμα δεν τον ελκυουν ατομα ιδιου φυλου , δεν θα καυλωνε για να το γαμησει, τοσο απλο. δεν βλέπεις ευκολα λιονταρι να γαμαει δεντρο ή πιθηκο ή αντιλοπη, αρσενικο λιονταρι όμως γαμαει, υπαρχουν αφθονες φωτο στο διαδικτυο, είναι σε μεγαλο ποσοστο διαδεδομενη η πικερια εεε συγγνωμη η πουστια στο ειδος τους , όπως και στα σκυλια πχ ακομη περισσοτερο. τωρα γιατι τετοια πουστικα ζωα είναι πρότυπα του πικερ και όχι αλλα που δεν εχει παρατηρηθεί τοσο εντονα τετοιο φαινομενο ρωτα τον ιδιο  :gay:

Τύπε έχεις κάνει και άλλα λάθη όσον αφορά στη Βιολογία. Το λιοντάρι που γαμάει είναι το A male και αυτό που τον παίρνει το B male. Έτσι του δείχνει την θέση του για να μην πηδάει και γκαστρώνει τα θηλυκά. Οι μεγαλύτεροι γάτοι σε περίοδο αναπαραγωγής το κάνουν συνέχεια σε μικρότερους γάτους. Οι σκύλοι δε όταν είναι καυλωμένοι γαμάνε ό,τι βρουν. Το λιοντάρι σε όλη την ιστορία αποτέλεσε σύμβολο ανδρείας και δύναμης λόγω του τεράστιου διμορφισμού που παρουσιάζει. Το να γαμάει ένα αρσενικό ένα άλλο αρσενικό στη φύση είναι επίδειξη ολοκληρωτικής ισχύος. Αυτό σημαίνει όταν λέμε "θα σε γαμήσω". Βέβαια στην ανθρώπινη κοινωνία υπάρχουν άλλοι τρόποι επιβολής οπότε η σημασία του είναι μεταφορική.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.491
Πόντοι
1.706
Τυπε πικερ η οπως αλλιως σε λενε τωρα,
Το να διαφωνεις μαζι μου ειναι δικαιωμα σου

-το να εχω ζησει 3 φορες αυτα που καποιοι δεν τα εχουν ζησει ουτε μιση φορα,
Και ως εκ τουτου το να βλεπω τα πραματα με αλλη ματιά ,δηλαδη αλλη ωριμοτητα ή σοφία ή βλακεια,....
Το να μην θελω να δεθω συναισθηματικα με γυναικα που ισως να με καταστρεψει οικονομικα κ ψυχικα ΠΑΛΙ,
Το να εχω δεθει συναισθηματικα με ενα παιδακι ,που οταν με βλεπει τοτε λαμπει,
ενα αγγελουδι που δεν νοιαζεται αν εχω λεφτα,χωραφια,σπιτια , αν ειμαι χοντρος ,ασχημος η γέρος πιστεψε με
εχει μεγαλυτερη αξια απο τις πορνες που φανατικα επισκεπτεσαι κ ισως να μην εχεις καποιο αλλο ενδιαφερον.

Οσον αφορα τα λιονταρια:

Οποιος δεχτει να του ορμησουν για να του παρουν το πορτοφολι του, τα λεφτα του, το κινητο του, την μπλουζα του ,να τον σκοτωσουν για μια γκομενα κτλ
Εχει το δικαιωμα να επικαλειτε το τι κανουν τα λιονταρια στην ζουγκλα που επικρατει Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ.
Αν τα δεχεσαι ολα αυτα τοτε οκ.
Αν οχι τοτε ακυρο ξανα το παραδειγμα


Σε ξαναρωτησα ποσο χρονων εισαι κ δεν απαντησες

Φιλικα

Υ.γ. το κοβω εδω
Δεν εχει καμμια σχεση ουτε με την νοοτροπια ουτε με την καλτιλα του μπου
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Τύπε το παιδί φυσικά και ανήκει στον πατέρα. Γι' αυτό άλλωστε παίρνει και το επίθετο του. Ασ' τον να λέει.

Το παιδί παίρνει το επίθετο του πατέρα γιατί αυτός είναι ο μαλάκας που πληρώνει.  :2funny:
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Ρε τύπε, εχεις νικνέιμ "τασος 78" και του λες αν ξερει την ηλικια σου? Ελεος πια. Για χαλαρωσε λιγακι.

Εγώ χαλαρός είμαι ρε λαμόγιο. Εσένα όμως ΑΥΤΟ σε πείραξε βλέπω, όχι ότι ο άλλος είπε πως είμαι κλινική περίπτωση.  :birdman:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εγώ χαλαρός είμαι ρε λαμόγιο. Εσένα όμως ΑΥΤΟ σε πείραξε βλέπω, όχι ότι ο άλλος είπε πως είμαι κλινική περίπτωση.  :birdman:
Ειναι τουλαχιστον αφελές να τσακωνεσαι ολη μερα και να εχεις και την απαιτηση να μην σου λενε κατι προσβλητικο.

Εγω ας πουμε αν ηταν να δινω σημασια σε οσα μου λενε καθε μερα θα επρεπε να εχω παθει καταθλιψη.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Ειναι τουλαχιστον αφελές να τσακωνεσαι ολη μερα και να εχεις και την απαιτηση να μην σου λενε κατι προσβλητικο.

Καλά, άντε τώρα εσύ να υποστηρίξεις το άλλο λαμόγιο τον Στέκα. Έχετε κάνει όλα τα λαμόγια ομερτά.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Ειναι τουλαχιστον αφελές να τσακωνεσαι ολη μερα και να εχεις και την απαιτηση να μην σου λενε κατι προσβλητικο.

Εγω ας πουμε αν ηταν να δινω σημασια σε οσα μου λενε καθε μερα θα επρεπε να εχω παθει καταθλιψη.

Τύπε εγώ δεν νομίζω ότι ο Picker δίνει όντως σημασία σε όσα του λένε. Πιστεύω ότι το κάνει για λόγους μάρκετινγκ. Και πετυχαίνει. Το νήμα του κοντεύει να φτάσει στις 2000 σελίδες.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
βιολόγος είμαι. παιχνιδι επιβολης είναι και όταν ο ενεργητικος πουστης γαμαει τον παθητικο πουστη. το ιδιο λεμε στην ουσια.

Άσχετα αν είσαι μαλάκας, αυτό με την επιβολή μπορείς να έρθεις να το εξηγήσεις στον rigormortis; Γιατί είναι χαζός και δεν μπορεί να καταλάβει τη διαφορά ψυχολογίας ανάμεσα σε μία γυναίκα που σου έχει κάτσει και σε μία άλλη που σε έχει αρνηθεί.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Πάντως την ηλικία μου βλέπω την ξέρεις ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΟ.  :-*

Ομολογώ ότι ήταν πολύ δύσκολο να το μαντέψω,παίζει να με καλέσουν για εξετάσεις στη MENSA μετά το αποψινο :S

Όσο για το κλινική περίπτωση,σκέψου τι μας έχεις εξιστορήσει για τον εαυτό σου και μετά σκέψου αν είναι ανακριβης ο χαρακτηρισμός. :rolleyes:
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Όσο για το κλινική περίπτωση,σκέψου τι μας έχεις εξιστορήσει για τον εαυτό σου και μετά σκέψου αν είναι ανακριβης ο χαρακτηρισμός. :rolleyes:

Μπορεί να έχω νοσηλευτεί - παλιά για 20 μέρες - αλλά είμαι πιο σοφός και πιο έξυπνος από όλους σας εδώ μέσα. Η πολλή σκέψη με οδήγησε στο Δαφνί.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796
Η συνθήκη για να κάνεις οικογένεια ειναι, απαραίτητα 2 μισθοί, μέχρι ένα παιδί αν έχεις ενοίκιο, μέχρι δύο αν εχεις δικό σου σπίτι, εννοείτε με γυναίκα που δεν είναι τρείς λαλούν αυτο πάει στα αυτονόητα, άντε και κανα γονιό να σου κρατάει καμιά φορά το παιδί ειναι ένα συν κι αυτό..
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Η συνθήκη για να κάνεις οικογένεια ειναι, απαραίτητα 2 μισθοί, μέχρι ένα παιδί αν έχεις ενοίκιο, μέχρι δύο αν εχεις δικό σου σπίτι, εννοείτε με γυναίκα που δεν είναι τρείς λαλούν αυτο πάει στα αυτονόητα, άντε και κανα γονιό να σου κρατάει καμιά φορά το παιδί ειναι ένα συν κι αυτό..

Καλή τύχη...
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796


Οπως το πες, αυτο θέλει πολύ τύχη.. Αν και μη νομίζεις οτι επιλέγεις αυτό που σου ταιριάζει για να κάνεις οικογένεια..
Σου παρουσιάζετε μία, τα βρίσκεις σε κάποια βασικά, τσουλάει κι ο χρόνος, λίγο η συνήθεια, κάτι ανέχεσαι κάτι σε καλύπτει, λίγο οι συνθήκες το καθιστούν εφικτό.. και τσούπ παντρεύεσαι.. Το πως θα εξελιχθεί κι αυτο εμπεριέχει τύχη...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom