Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Τύπε μόνος σου έχεις πει ότι οι γυναίκες είναι κατώτερες από τους άνδρες. Λες να είναι καλύτεροι γονείς;  :idiot:

Φυσικά είναι καλύτεροι γονείς. Είναι η μόνη τους αξία λέμε. Σε όλο το ζωικό βασίλειο τα μικρά μεγαλώνουν με τη μάνα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εδώ δεν μπορούν να τα δουν, θα πάρουν και την επιμέλεια; Σύμφωνα με το οικογενειακό δίκαιο ποιός τα παίρνει;
Ο καταλληλοτερος. Εγω απλως σου εξηγω οτι οι πατεραδες ειναι αυτοι που κατα πλειοψηφια ΔΕΝ θελουν την επιμελεια και συμφωνουν να την εχει η μανα. Ουτε 10% των περιπτωσεων δεν εχουν αντιδικια σε αυτο το θεμα.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Φυσικά είναι καλύτεροι γονείς. Είναι η μόνη τους αξία λέμε. Σε όλο το ζωικό βασίλειο τα μικρά μεγαλώνουν με τη μάνα.

Όχι στα ζώα αγέλης. Εκεί κάποιες φορές τα αρσενικά έχουν κυρίαρχο ρόλο, όπως στον άνθρωπο. Δες έρευνες που έχουν γίνει για την κατάληξη  των παιδιών που μεγαλώνουν χωρίς πατέρα.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Ο καταλληλοτερος. Εγω απλως σου εξηγω οτι οι πατεραδες ειναι αυτοι που κατα πλειοψηφια ΔΕΝ θελουν την επιμελεια και συμφωνουν να την εχει η μανα. Ουτε 10% των περιπτωσεων δεν εχουν αντιδικια σε αυτο το θεμα.

Είχα διαβάσει παλιά το κομμάτι αυτό του οικογενειακού δικαίου αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα, γι' αυτό ρωτάω. Σε κάθε περίπτωση καταλληλότερος είναι ο πατέρας.
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
52
Πόντοι
606
Αξιζει οσο τιποτα αλλο αρκει να βρεις το καταληλο ατομο!
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Όχι στα ζώα αγέλης. Εκεί κάποιες φορές τα αρσενικά έχουν κυρίαρχο ρόλο, όπως στον άνθρωπο. Δες έρευνες που έχουν γίνει για την κατάληξη  των παιδιών που μεγαλώνουν χωρίς πατέρα.

Λες χοντρές μαλακίες τύπε απόψε. Και στα ζώα αγέλης και παντού τα μικρά έχουν πολύ ισχυρότερο δέσιμο με τη μητέρα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Είχα διαβάσει παλιά το κομμάτι αυτό του οικογενειακού δικαίου αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα, γι' αυτό ρωτάω. Σε κάθε περίπτωση καταλληλότερος είναι ο πατέρας.
Ο καταλληλοτερος κρινεται ανα περιπτωση. Εγω απλως σου εξηγω οτι στο 90% των περιπτωσεων, η αναθεση της επιμελειας γινεται συναινετικα στην μανα επειδη ο πατερας δεν το επιθυμει.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Λες χοντρές μαλακίες τύπε απόψε. Και στα ζώα αγέλης και παντού τα μικρά έχουν πολύ ισχυρότερο δέσιμο με τη μητέρα.

Μέχρι να απογαλακτιστούν ίσως. Μετά το πρότυπο, τουλάχιστον για τα αγόρια, είναι ο πατέρας. Χωρίς πατρική φιγούρα υπάρχει πρόβλημα.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Ο καταλληλοτερος κρινεται ανα περιπτωση. Εγω απλως σου εξηγω οτι στο 90% των περιπτωσεων, η αναθεση της επιμελειας γινεται συναινετικα στην μανα επειδη ο πατερας δεν το επιθυμει.

ΟΚ. Για τις περιπτώσεις που το επιθυμεί είχα βρει κάπου ποσοστό για σύγκριση αλλά τώρα δεν το έχω. Τεσπα ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα; Μου αρέσει που το παίζετε και MGTOW ρε πούστη μου... Στράτα - στρατούλα.  :2funny:
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα; Μου αρέσει που το παίζετε και MGTOW ρε πούστη μου... Στράτα - στρατούλα.  :2funny:

Τύπε εγώ δεν το παίζω τίποτα. Απλά δεν παραδέχεσαι ότι έχεις άδικο.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Τύπε μου κάνει τρομερή εντύπωση η επιθυμία σου να μεγαλώσεις ξένο παιδί. Εδώ εμείς προσπαθούμε να μην κάνουμε δικό μας. Θεωρώ καθαρά γυναικεία ανάγκη τα παιδιά. Όσοι άντρες κάνουν παιδιά, τα κάνουν κυρίως για να μη νιώθει άσχημα η γυναίκα - ότι την έχουν μόνο για να τη γαμάνε.
Υπάρχει βέβαια το παλιό φαλλοκρατικό ανέκδοτο για το πού ανήκει το παιδί κατ'αναλογία με το μηχάνημα των αναψυκτικών:όσο το κουτάκι της coca-cola είναι μέσα στο μηχάνημα  ανήκει σ'αυτό,όταν ρίξεις το κέρμα και βγει έξω είναι δικό σου!  :cheesy:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τύπε τα λιοντάρια δεν πουστεύουν. Όταν ένα αρσενικό πηδάει ένα άλλο το κάνει για να του επιβληθεί. Δεν σημαίνει ότι το ελκύει άτομο του ίδιου φύλου. Διάβασε και λίγη βιολογία, δεν είναι κακό.
βιολόγος είμαι. παιχνιδι επιβολης είναι και όταν ο ενεργητικος πουστης γαμαει τον παθητικο πουστη. το ιδιο λεμε στην ουσια.

αμα δεν τον ελκυουν ατομα ιδιου φυλου , δεν θα καυλωνε για να το γαμησει, τοσο απλο. δεν βλέπεις ευκολα λιονταρι να γαμαει δεντρο ή πιθηκο ή αντιλοπη, αρσενικο λιονταρι όμως γαμαει, υπαρχουν αφθονες φωτο στο διαδικτυο, είναι σε μεγαλο ποσοστο διαδεδομενη η πικερια εεε συγγνωμη η πουστια στο ειδος τους , όπως και στα σκυλια πχ ακομη περισσοτερο. τωρα γιατι τετοια πουστικα ζωα είναι πρότυπα του πικερ και όχι αλλα που δεν εχει παρατηρηθεί τοσο εντονα τετοιο φαινομενο ρωτα τον ιδιο  :gay:
 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
Όσοι άντρες κάνουν παιδιά, τα κάνουν κυρίως για να μη νιώθει άσχημα η γυναίκα - ότι την έχουν μόνο για να τη γαμάνε.
Δυστυχώς μεγάλη αλήθεια. Πόσοι παντρεύονται μόνο και μόνο για το σεξ.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Ένα παλιό απόφθεμα έλεγε ότι ''οι άντρες δέχονται τα παιδιά ως αναπόφευκτη συνέπεια της ανάγκης τους για σεξ,οι γυναίκες δέχονται το σεξ ως αναγκαίο κακό προκειμένου να κάνουν παιδιά'',φυσικά στη σύγχρονη εποχή δεν ισχύει...
 

TeoTonic

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2017
Μηνύματα
108
Κριτικές
2
Like
123
Πόντοι
1
βιολόγος είμαι. παιχνιδι επιβολης είναι και όταν ο ενεργητικος πουστης γαμαει τον παθητικο πουστη. το ιδιο λεμε στην ουσια.

αμα δεν τον ελκυουν ατομα ιδιου φυλου , δεν θα καυλωνε για να το γαμησει, τοσο απλο. δεν βλέπεις ευκολα λιονταρι να γαμαει δεντρο ή πιθηκο ή αντιλοπη, αρσενικο λιονταρι όμως γαμαει, υπαρχουν αφθονες φωτο στο διαδικτυο, είναι σε μεγαλο ποσοστο διαδεδομενη η πικερια εεε συγγνωμη η πουστια στο ειδος τους , όπως και στα σκυλια πχ ακομη περισσοτερο. τωρα γιατι τετοια πουστικα ζωα είναι πρότυπα του πικερ και όχι αλλα που δεν εχει παρατηρηθεί τοσο εντονα τετοιο φαινομενο ρωτα τον ιδιο  :gay:

Απο αγαμία το κάνουν, προτειμουν φυσικά θηλυκα αλλά όλα τα θυλικα τα έχουν μαντρωσει τα κυρίαρχα αρσενικά.

Μη τα μπερδεύεις συνάδελφε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom