Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
Τύπε είναι καταστροφή για ένα παιδί να μεγαλώνει χωρίς πατέρα. Τα παιδιά που μεγαλώνουν χωρίς πατέρα έχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να γίνουν εγκληματίες.
Το ότι οι έρευνες δείχνουν μία συσχέτιση δεν σημαίνει αυτομάτως ότι υπάρχει κι αιτιώδης σχέση. Μην προτρέχουμε.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τύπε είναι καταστροφή για ένα παιδί να μεγαλώνει χωρίς πατέρα. Τα παιδιά που μεγαλώνουν χωρίς πατέρα έχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να γίνουν εγκληματίες.
για τις κορες που μεγαλωσαν σε κομμουνιστικο καθεστώς ξερεις τι στατιστικη συσχετιση υπαρχει?
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1

Είσαι λίγο παράλογος τύπε. Το παιδί μπορεί άνετα να μεγαλώσει χωρίς πατέρα. Χωρίς μητέρα πολύ πιο δύσκολα. Η μοναδική ίσως αξία των γυναικών είναι η μητρότητα. Τα παιδιά είναι 80% για τις γυναίκες και 20% για τους άντρες.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Το ότι οι έρευνες δείχνουν μία συσχέτιση δεν σημαίνει αυτομάτως ότι υπάρχει κι αιτιώδης σχέση. Μην προτρέχουμε.

Τύπε δεν προτρέχουμε. Εννοείται πως υπάρχει.


για τις κορες που μεγαλωσαν σε κομμουνιστικο καθεστώς ξερεις τι στατιστικη συσχετιση υπαρχει?

Όχι.


Είσαι λίγο παράλογος τύπε. Το παιδί μπορεί άνετα να μεγαλώσει χωρίς πατέρα. Χωρίς μητέρα πολύ πιο δύσκολα. Η μοναδική ίσως αξία των γυναικών είναι η μητρότητα. Τα παιδιά είναι 80% για τις γυναίκες και 20% για τους άντρες.

Τύπε δεν είναι γνώμη μου. Το έχει δείξει η Στατιστική.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Πού ήσουν εσύ μωρή ΧΑΜΟΥΡΑ όταν εγώ ήμουν μπακούρι κι εσύ γαμιόσουν με το λαμόγιο και έλεγες πως είναι ο άντρας της ζωής σου; Φάε τώρα ΧΑΜΟΥΡΑ την οργή του Θεού και βγάλ' τα πέρα μόνη σου. Δεν θα με πιάσεις εμένα κορόιδο ΧΑΜΟΥΡΑ.  :-*

Tα λαθη πληρωνονται!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2014
Μηνύματα
14.522
Κριτικές
64
Like
5.120
Πόντοι
7.786
η αποκτηση οικογενειας προυποθετοι καποιες θυσιες και οι δυο πλευρες τις κανουν  αν θελουν οικογενεια 
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Μια και το αναφεραμε παντως.
Ο νομος του Μερφυ ειναι μια κλασικοτατη περιπτωση αστικου μυθου.
Οπου τελικα η πραγματικοτητα που εδωσε το εναυσμα για την δημιουργια του, ειναι κατι πολυ διαφορετικο. Με αποτελεσμα τελικα ο μυθος να αυτονομειται, να λειτουργει "ανεξαρτητα" και ισως και αντιθετα απο εκει που ξεκινησε.
Ο Μερφυ ηταν αξιωματικος της αμερικανικης αεροποριας. Και καποτε ενας τεχνικος εκανε ενα λαθος σε καποιες συνδέσεις των καλωδιωσεων ενος αεροπλανου.
Και ο Μερφυ, που αντιπαθουσε τον συγκεκριμενο τεχνικο, ειπε "Αν υπαρχει ενα λαθος που μπορεί να γίνει σε αυτο το αεροπλανο, θα το βρει και θα το κάνει ο συγκεκριμενος τεχνικος".
Αυτο διαδοθηκε, απεκτησε την αλλοιωμενη μορφη "αν κατι μπορει να παει στραβα, θα παει" ενω δεν εχει καμια σχεση με την αρχικη φραση.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Έχω ακούσει άλλη εκδοχή για την προέλευση του "νόμου",ότι ο Μέρφι ήταν ο επικεφαλής της ομάδας φρούρησης υψηλών προσώπων και από την πολύχρονη εμπειρία του είχε διαπιστώσει ότι όσο κι αν φρόντιζε να αποκλείσει όλες τις παραμέτρους που θα μπορούσαν να οδηγήσουν σε αρνητικό αποτέλεσμα, όταν κάτι ξεκινούσε στραβά στην πορεία δεν μπορούσε να το διορθώσει!
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Όσοι παραπονιέστε οτι μετα το γάμο η γυναίκα σας δε θα σας κάθεται συχνά έχετε υπάρξει άραγε ποτε παντρεμένοι; Δείτε λιγο Αλ Μπαντι, το πρόβλημα δεν ειναι οταν η γυναίκα δε θελει συχνά σεξ αλλα το αντίθετο...
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Δεν το γνωρίζω αλλά δεν μου φαίνεται απίθανο. Γενικά πρέπει να είναι πολύ σκατά να μεγαλώνεις χωρίς πατέρα.

αν εισαι αντρας αν εισαι γυναικα ειναι καλυτερα χωρις μανα η χωρις πατερα?
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Τα παιδιά είναι για τις γυναίκες. Ο νόμος του Picker θεωρεί ότι οι άντρες δεν έχουν καμία δουλειά να μπλέκονται στο μεγάλωμα των παιδιών και η υιοθεσία πρέπει να επιτρέπεται μόνο σε γυναίκες - μόνες ή δεσμευμένες, straight ή λεσβίες. Επίσης, γενικά το να μεγαλώνεις το παιδί άλλου άντρα αποτελεί μεγάλη μαλακία και ντροπή. Τα αρσενικά λιοντάρια όταν θέλουν να ζευγαρώσουν με μια λέαινα σκοτώνουν τα λιονταράκια που έχει αυτή από άλλο λιοντάρι.

πρωτη φορα συμφωνω με τον πουστη
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.491
Πόντοι
1.706
Τα παιδιά είναι για τις γυναίκες. Ο νόμος του Picker θεωρεί ότι οι άντρες δεν έχουν καμία δουλειά να μπλέκονται στο μεγάλωμα των παιδιών και η υιοθεσία πρέπει να επιτρέπεται μόνο σε γυναίκες - μόνες ή δεσμευμένες, straight ή λεσβίες. Επίσης, γενικά το να μεγαλώνεις το παιδί άλλου άντρα αποτελεί μεγάλη μαλακία και ντροπή. Τα αρσενικά λιοντάρια όταν θέλουν να ζευγαρώσουν με μια λέαινα σκοτώνουν τα λιονταράκια που έχει αυτή από άλλο λιοντάρι.

Τυπε πολυ σκληροπυρηνικος εισαι. Ποσω χρονων εισαι αραγε?
Εμενα με ενδιαφερει το παιδι ,ας πουμε χωρις το παιδι δεν θα ηθελα να συζω με αυτη τη γυναικα.
Οποτε κ να φυγει κ δεν με νοιαζει γιατι το παιδι θα μεινει μαζι μου μετα. Να ανατραφει οπως πρεπει κ να αποκτησει την σωστη νοοτροπια.
Τα λιονταρια σκοτωνουν τα μικρα λογω ζηλειας. Να μην μοιραζει η λιονταρινα το ενδιαφερον της αναμεσα σε λιονταρακια κ λεονταρι. Εγω δεν εχω καμμια ζηλια.
Ατυχες παραδειγμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom