Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
αν εισαι αντρας αν εισαι γυναικα ειναι καλυτερα χωρις μανα η χωρις πατερα?

Αν είσαι άντρας χωρίς πατέρα είναι καταστροφή. Αν είσαι γυναίκα δεν έχω υπόψιν μου κάποια έρευνα αλλά πιστεύω ότι και πάλι ο πατέρας παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
προσεχε, ο πουστης ο πικερ απεκρυψε ότι και τα λιονταρια πουστευουν, γαμιουνται αν και αρσενικα και δεν δινουν σημασια στα θηλυκα από διπλα, όπως ακριβως κανει ο πικερ με τις συναδελφισσες του.
 

Συνημμένα

  • gay-lions-1.jpg
    gay-lions-1.jpg
    468,2 KB · Εμφανίσεις: 17

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
προσεχε, ο πουστης ο πικερ απεκρυψε ότι και τα λιονταρια πουστευουν, γαμιουνται αν και αρσενικα και δεν δινουν σημασια στα θηλυκα από διπλα, όπως ακριβως κανει ο πικερ με τις συναδελφισσες του.

Τύπε τα λιοντάρια δεν πουστεύουν. Όταν ένα αρσενικό πηδάει ένα άλλο το κάνει για να του επιβληθεί. Δεν σημαίνει ότι το ελκύει άτομο του ίδιου φύλου. Διάβασε και λίγη βιολογία, δεν είναι κακό.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
προσεχε, ο πουστης ο πικερ απεκρυψε ότι και τα λιονταρια πουστευουν, γαμιουνται αν και αρσενικα και δεν δινουν σημασια στα θηλυκα από διπλα, όπως ακριβως κανει ο πικερ με τις συναδελφισσες του.

Άλλη πουστάρα από εδώ.  :gay:
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
αν εισαι αντρας αν εισαι γυναικα ειναι καλυτερα χωρις μανα η χωρις πατερα?

Είτε είσαι άντρας ή γυναίκα είναι πολύ χειρότερα να μεγαλώνεις χωρίς μητέρα. Τα παιδιά ανήκουν πρωτίστως στη μητέρα.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Είτε είσαι άντρας ή γυναίκα είναι πολύ χειρότερα να μεγαλώνεις χωρίς μητέρα. Τα παιδιά ανήκουν πρωτίστως στη μητέρα.

Τύπε έχει αποδειχτεί το αντίθετο. Μην τα ξαναλέμε.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Τυπε πολυ σκληροπυρηνικος εισαι. Ποσω χρονων εισαι αραγε?
Εμενα με ενδιαφερει το παιδι ,ας πουμε χωρις το παιδι δεν θα ηθελα να συζω με αυτη τη γυναικα.
Οποτε κ να φυγει κ δεν με νοιαζει γιατι το παιδι θα μεινει μαζι μου μετα. Να ανατραφει οπως πρεπει κ να αποκτησει την σωστη νοοτροπια.

Τύπε μου κάνει τρομερή εντύπωση η επιθυμία σου να μεγαλώσεις ξένο παιδί. Εδώ εμείς προσπαθούμε να μην κάνουμε δικό μας. Θεωρώ καθαρά γυναικεία ανάγκη τα παιδιά. Όσοι άντρες κάνουν παιδιά, τα κάνουν κυρίως για να μη νιώθει άσχημα η γυναίκα - ότι την έχουν μόνο για να τη γαμάνε.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Γιατί τότε βρε μαλάκα σε περίπτωση διαζυγίου τα παιδιά τα παίρνει ΠΑΝΤΑ η γυναίκα; Χαζομάρες λες.

Επειδή οι γυναίκες είναι πιο πολλές από τους άντρες και έχουμε Δημοκρατία. Έτσι οι νόμοι είναι με το μέρος τους. Όπως βλέπεις δεν λέω ποτέ χαζομάρες.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Επειδή οι γυναίκες είναι πιο πολλές από τους άντρες και έχουμε Δημοκρατία. Έτσι οι νόμοι είναι με το μέρος τους. Όπως βλέπεις δεν λέω ποτέ χαζομάρες.

Είπες τη μαλακία της ζωής σου τύπε. Ξανασκέψου τη μαλακία που είπες και έλα να τα ξαναπούμε. Σου ξαναλέω:

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Είπες τη μαλακία της ζωής σου τύπε. Ξανασκέψου τη μαλακία που είπες και έλα να τα ξαναπούμε. Σου ξαναλέω:

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ.

Τύπε δεν είπα καθόλου μαλακία. Εσύ λες. Και εγώ σου ξαναλέω:
ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Τύπε δεν είπα καθόλου μαλακία. Εσύ λες. Και εγώ σου ξαναλέω:
ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ.

Είναι γελοία η συζήτηση αυτή. Πήγαινε πες στους δικαστές να δίνουν από εδώ και πέρα τα παιδιά στον πατέρα!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τύπε δεν είπα καθόλου μαλακία. Εσύ λες. Και εγώ σου ξαναλέω:
ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ.
Τα δικαστηρια δινουν κατα βαση τα παιδια στην μητερα γιατι πολυ απλα οι πατεραδες κατα το μεγαλυτερο ποσοστο συμφωνουν ή ουσιαστικά δεν θελουν τετοια δέσμευση μετα το διαζυγιο.
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Μία αξία έχουν οι γυναίκες σε σχέση με τους άντρες: ΤΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ. Είναι το μόνο πράγμα στο οποίο υπερέχουν. Τα παιδιά είναι καθαρά γυναικεία υπόθεση και είναι πολύ πιο στενό το δέσιμο των παιδιών με τη μάνα παρά με τον πατέρα!
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Μία αξία έχουν οι γυναίκες σε σχέση με τους άντρες: ΤΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ. Είναι το μόνο πράγμα στο οποίο υπερέχουν. Τα παιδιά είναι καθαρά γυναικεία υπόθεση και είναι πολύ πιο στενό το δέσιμο των παιδιών με τη μάνα παρά με τον πατέρα!

Είναι γελοία η συζήτηση αυτή. Πήγαινε πες στους δικαστές να δίνουν από εδώ και πέρα τα παιδιά στον πατέρα!

Τύπε μόνος σου έχεις πει ότι οι γυναίκες είναι κατώτερες από τους άνδρες. Λες να είναι καλύτεροι γονείς;  :idiot:


Τα δικαστηρια δινουν κατα βαση τα παιδια στην μητερα γιατι πολυ απλα οι πατεραδες κατα το μεγαλυτερο ποσοστο συμφωνουν ή ουσιαστικά δεν θελουν τετοια δέσμευση μετα το διαζυγιο.

Δεν νομίζω τύπε. Ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις που οι πατεράδες θέλουν να δουν τα παιδιά τους και δεν τους αφήνουν οι πρώην. Το οικογενειακό δίκαιο τί λέει;
 

Tasos78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
479
Like
146
Πόντοι
1
Τα δικαστηρια δινουν κατα βαση τα παιδια στην μητερα γιατι πολυ απλα οι πατεραδες κατα το μεγαλυτερο ποσοστο συμφωνουν ή ουσιαστικά δεν θελουν τετοια δέσμευση μετα το διαζυγιο.

Και μόνο αυτό που λες τα λέει όλα για το ποιος από τους δύο έχει το μεγαλύτερο δέσιμο με τα παιδιά. Είναι χαζή η κουβέντα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δεν νομίζω τύπε. Ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις που οι πατεράδες θέλουν να δουν τα παιδιά τους και δεν τους αφήνουν οι πρώην. Το οικογενειακό δίκαιο τί λέει;
Το ειπες και μονος σου. "Να τα δουν". Οχι να παρουν την επιμελεια. Ειναι πολυ διαφορετικο. Αλλο η επικοινωνια κι αλλο η αναθεση της επιμελειας.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Το ειπες και μονος σου. "Να τα δουν". Οχι να παρουν την επιμελεια. Ειναι πολυ διαφορετικο. Αλλο η επικοινωνια κι αλλο η αναθεση της επιμελειας.

Εδώ δεν μπορούν να τα δουν, θα πάρουν και την επιμέλεια; Σύμφωνα με το οικογενειακό δίκαιο ποιός τα παίρνει;
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Και μόνο αυτό που λες τα λέει όλα για το ποιος από τους δύο έχει το μεγαλύτερο δέσιμο με τα παιδιά. Είναι χαζή η κουβέντα.

Όντως είναι χαζή η κουβέντα. Παραδέξου ότι έχω δίκιο να τελειώνουμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom