Νέα

Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mpoukas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ε τοτε παψε να κλαιγεσαι κ να το λες σε καθε ευκαιρια! το εμπεδωσαμε :rolleyes:

σου μίλησε εσένα κανένας.. ??? σε άλλον απάντησα και αυτόν αφορά η απάντηση μου. .αμα δεν γουστάρεις μην την διαβάζεις...
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
σου μίλησε εσένα κανένας.. ??? σε άλλον απάντησα και αυτόν αφορά η απάντηση μου. .αμα δεν γουστάρεις μην την διαβάζεις...

αντε παλι με τη μαλακια. φορουμ ειναι.αμα δε σ'αρεσει, να κλαιγεσαι στα πιμι σου.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αντε παλι με τη μαλακια. φορουμ ειναι.αμα δε σ'αρεσει, να κλαιγεσαι στα πιμι σου.

μάλλον έμπλεξες τα μπουτάκια σου.. εσύ εκανες παρατήρηση για κάτι που είπα .. και η απάντηση μου είναι όμοια με την δικιά σου.. φόρουμ είναι και άμα γουστάρεις...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
O πρέζουρας είχε προσφέρει και στην βασική θεματολογία του χώρου, ΦΠ.
Δεν ήταν σωστός, αλλά τουλάχιστον ήταν χρήσιμος.
Κάποιοι άλλοι μας τα ζαλίζουν, και είναι και άχρηστοι.

Πιστεύεις ότι όντως ανήκε;;;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μη φας. Ο Πρέζουρας ήταν φανερό ότι προσποιείτο. Έκανε μπούγιο για να υπάρχουν αντιδράσεις. Σε ανύποπτες στιγμές συνδεόταν και άμα τον πετύχαινες στα κανονικά του έλεγε λογικά-λογικότατα πράγματα και έκανε κανονικό διάλογο. Σπανιότατα βέβαια.

Αυτό αποδεικνύει ότι ήταν κανονικός απλά ήθελε να σπάει πλάκα και είχε βρει τον τρόπο να το κάνει. Πολλές φορές ξέφευγε των ορίων με αναφορές σε οικογένειες κτλ. Μια από αυτές τις φορές του κόστισε τη θέση του εδώ...

Το σημαντικότερο βέβαια ήταν η προσφορά του στη βασική θεματολογία του site με πληθώρα φωτογραφιών στις συλλογές 18+.

Η αλήθεια είναι ότι μου έχει λείψει λίγο. Όπως και όλοι που έφυγαν εξ αιτίας της διαγραφής του λίγο έως πολύ. Περνούσαμε ωραία. Για αυτο είμαστε εδώ άλλωστε...

Είχε επίσης θετική συμβολή και στα call girls/ city tours...
Σε κάθε περίπτωση ήταν a leauge of his own και σίγουρα όχι τυχαίος.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Πιστεύεις ότι όντως ανήκε;;;

Ξέρεις κάτι βρε ΦΠ; Με τον πρέζουρα είχαμε ανταλλάξει μερικές βαριές κουβέντες πάνω σε συγκεκριμένη κοπέλα της δουλειάς.
Μπορεί να είχε δίκιο, μπορεί να είχα δίκιο. Τα γούστα είναι υποκειμενικά. Νομίζω ότι προμοτάριζε κάπως, γιατί έγραφε συχνά.
Σε κάθε περίπτωση πάντως, έγραφε για το άθλημα και άρα είχε να προσφέρει, έστω και αν αυτά δεν ήταν τέλεια.

Μην ξεχνάμε ποτέ ότι η βασική θεματολογία εδώ είναι συγκεκριμένη, και φαίνεται ήδη από την διεύθυνση του χώρου.
Γι' αυτό το λόγο μπαίνουν τα περισσότερα μέλη εδώ μέσα, και γι' αυτό προσελκύει και καινούργια.
Δεν είναι για να ξεκατινιαζόμαστε στα πολιτικά, στα κοσμικά, στα αθλητικά στα δεν ξέρω γω τι...
Και αυτοί που γράφουν τις γαμάτες (κατά την άποψη τους) απόψεις στα παραπάνω θέματα, μπορούν να βρουν και καλύτερα.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Εσυ να κοιτας τη δουλεια σου και την Ισιδωρα και να μην ανακατευεσε οπου δε σε σπερνουν.

Εγώ για το καλό σου το λέω. Μην περιμένεις νεροχελώνα και σου βγει σκουληκαντέρα. Κατα τα άλλα be my guest...

Και No Offence...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166

"ΘΥΜΑΜΑΙ ακόµη το εξής περιστατικό.Ηταν µια Δευτέρα, εκείνες τις τραγικές µέρες του Δεκεµβρίου 2008. Φίλος µου, έµπορος και καταστηµατάρχης της περιοχής Κολωνακίου, µου ανακοίνωσε υπερήφανα ότι το πρωί είχε µετάσχει στη µεγάλη διαδήλωσηεναντίον των «µπάτσων, γουρουνιών, δολοφόνων».

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ, είχε συνοδεύσει στη διαδήλωση τον µαθητή κανακάρη του, ο οποίος ήθελε να εκφράσει την οργή του για το σύστηµα, αλλά (όπως του είπε και η σύζυγος...) «δεν µπορεί το παιδί να τρέχει µόνο του σε διαδηλώσεις».

ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ της Δευτέρας, καίγεται η Αθήνα. Και ενώ κάνω εκποµπή στην τηλεόραση, το κινητό µουδέχεται απεγνωσµένες αλλεπάλληλες κλήσεις από τον φίλο µου. Σε κάποιο διαφηµιστικό διάλειµµα του τηλεφωνώ:

- ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;

- ΧΑΌΣ, Μόυ ΛΕΕΙ. Φοβάµαι ότι θα µουκάψουν το µαγαζί. Ξέρεις κανέναν στην Αστυνοµία, να µου στείλει κανέναν άνθρωπο; Τόυ ΕΚΛΕΙΣΑ το τηλέφωνο κατάµουτρα. Το πρωί διαδήλωνε µε τον κανακάρη του εναντίον των «µπάτσων που είναι γουρούνια και δολοφόνοι», αλλά το βράδυ που θα του έκαιγαν το µαγαζί έψαχνε κανέναν «µπάτσο» κι ας είναι «και γουρούνι και δολοφόνος»! "


Στο απόσπασμα αυτό είναι ίσως συμπυκωμένη η συλλογική παράκρουση που μας βασανίζει...

 

Επισκέπτης

"ΘΥΜΑΜΑΙ ακόµη το εξής περιστατικό.Ηταν µια Δευτέρα, εκείνες τις τραγικές µέρες του Δεκεµβρίου 2008. Φίλος µου, έµπορος και καταστηµατάρχης της περιοχής Κολωνακίου, µου ανακοίνωσε υπερήφανα ότι το πρωί είχε µετάσχει στη µεγάλη διαδήλωσηεναντίον των «µπάτσων, γουρουνιών, δολοφόνων».

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ, είχε συνοδεύσει στη διαδήλωση τον µαθητή κανακάρη του, ο οποίος ήθελε να εκφράσει την οργή του για το σύστηµα, αλλά (όπως του είπε και η σύζυγος...) «δεν µπορεί το παιδί να τρέχει µόνο του σε διαδηλώσεις».

ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ της Δευτέρας, καίγεται η Αθήνα. Και ενώ κάνω εκποµπή στην τηλεόραση, το κινητό µουδέχεται απεγνωσµένες αλλεπάλληλες κλήσεις από τον φίλο µου. Σε κάποιο διαφηµιστικό διάλειµµα του τηλεφωνώ:

- ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;

- ΧΑΌΣ, Μόυ ΛΕΕΙ. Φοβάµαι ότι θα µουκάψουν το µαγαζί. Ξέρεις κανέναν στην Αστυνοµία, να µου στείλει κανέναν άνθρωπο; Τόυ ΕΚΛΕΙΣΑ το τηλέφωνο κατάµουτρα. Το πρωί διαδήλωνε µε τον κανακάρη του εναντίον των «µπάτσων που είναι γουρούνια και δολοφόνοι», αλλά το βράδυ που θα του έκαιγαν το µαγαζί έψαχνε κανέναν «µπάτσο» κι ας είναι «και γουρούνι και δολοφόνος»! "


Στο απόσπασμα αυτό είναι ίσως συμπυκωμένη η συλλογική παράκρουση που μας βασανίζει...

Ελα μας κοτσαρεις τις μαλακιες του Πρετενετρη και νομιζεις οτι κατι εκανες. Σε ειχα για ποιο εξυπνο. Αυτον τον φτυνει ολη η Ελλαδα, μονο εσυ εμεινες να πιστευεις αυτα που γραφει-λεει. Κριμα περιμενα περισοτερα απο σενα.......
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
μάλλον έμπλεξες τα μπουτάκια σου.. εσύ εκανες παρατήρηση για κάτι που είπα .. και η απάντηση μου είναι όμοια με την δικιά σου.. φόρουμ είναι και άμα γουστάρεις...

χαχαχα καθρεφτακι κι ετσι? :2funny:


Παλι εδω εισαι μωρη νεροχελωνα ? Γιατι πειραζεις τα παλικαρια ?

τι να κανω? βαριεμαι :dunno:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ελα μας κοτσαρεις τις μαλακιες του Πρετενετρη και νομιζεις οτι κατι εκανες. Σε ειχα για ποιο εξυπνο. Αυτον τον φτυνει ολη η Ελλαδα, μονο εσυ εμεινες να πιστευεις αυτα που γραφει-λεει. Κριμα περιμενα περισοτερα απο σενα.......

Όταν λες όλη η ελλάδα εννοείς κόσμο ίσο με αυτόν που πήγε στη συναυλία της Πάτυ;
Και στην τελική, μην κοιτάς ποιος μιλά αλλά τί λέει...
Και εν προκειμένω, φοβούμαι έχει δίκιο.
 

Επισκέπτης
Όταν λες όλη η ελλάδα εννοείς κόσμο ίσο με αυτόν που πήγε στη συναυλία της Πάτυ;
Και στην τελική, μην κοιτάς ποιος μιλά αλλά τί λέει...
Και εν προκειμένω, φοβούμαι έχει δίκιο.

Τετοιες ιστοριουλες φτιαχνει οποιοσδηποτε. Εσενα σε ειχα αρκετα εξυπνο για να πιστευεις τετοια παραμυθακια. Μαλλον οτι σε βολευει το πιστευεις ή και να μη το πιστευεις μα το παρουσιαζεις σαν αληθεια.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τετοιες ιστοριουλες φτιαχνει οποιοσδηποτε. Εσενα σε ειχα αρκετα εξυπνο για να πιστευεις τετοια παραμυθακια. Μαλλον οτι σε βολευει το πιστευεις ή και να μη το πιστευεις μα το παρουσιαζεις σαν αληθεια.

παραλίμνιε.. μπορεί η συγκεκριμένη ιστορία να είναι φανταστική αλλά το ρεσουμε της δεν απέχει πολύ από το τι γίνεται στην πραγματικότητα...

αμα μπείς λίγο στο indymedia θα δείς άπειρες αναφορές σε αντισυνταγματικότητα πράξεων και πολιτικών που γίνονται όμως από ανθρώπους που θεωρητικά θέλουν να καταλύσουν το σύνταγμα..
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τετοιες ιστοριουλες φτιαχνει οποιοσδηποτε. Εσενα σε ειχα αρκετα εξυπνο για να πιστευεις τετοια παραμυθακια. Μαλλον οτι σε βολευει το πιστευεις ή και να μη το πιστευεις μα το παρουσιαζεις σαν αληθεια.

Δεν θα το παρέθετα αν δεν το είχα ζήσει και ο ίδιος...
Ξέρεις πόσους φίλους και γνωστούς έχω που το πρωί στην πορεία το παίζουν τσε παπάρα και το βράδυ κλαίγονται για την έλλειψη αστυνόμευσης και για τα δικαστήρια που ρίχνουν ποινές χάδι στους κακοποιούς;
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Όταν λες όλη η ελλάδα εννοείς κόσμο ίσο με αυτόν που πήγε στη συναυλία της Πάτυ;
Και στην τελική, μην κοιτάς ποιος μιλά αλλά τί λέει...
Και εν προκειμένω, φοβούμαι έχει δίκιο.

Πολλά προβλήματα θα λύνονταν εάν κάναμε αυτό...
 

Επισκέπτης
παραλίμνιε.. μπορεί η συγκεκριμένη ιστορία να είναι φανταστική αλλά το ρεσουμε της δεν απέχει πολύ από το τι γίνεται στην πραγματικότητα...

αμα μπείς λίγο στο indymedia θα δείς άπειρες αναφορές σε αντισυνταγματικότητα πράξεων και πολιτικών που γίνονται όμως από ανθρώπους που θεωρητικά θέλουν να καταλύσουν το σύνταγμα..

Σπανια διαβαζω indymedia πλεον γιατι ενω υποτηθετε πως ειναι site για να γραφονται ελευθερες και ελευθεριακες αποψεις στην πραγματικοτητα ειναι μια ομαδα που βαυκαλιζεται πιστευοντας οτι ξερουν τα παντα. Αλλωστε αναρχικος χωρος δεν υφιστατε στην Ελλαδα. Παρεες ειναι που συχναζουν στα Εξαρχεια και οι περισοτεροι ειναι υποκινουμενοι.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
κι εγω το πιστευω οτι υπαρχουν απειροι σαν αυτους που αναφερει ο στρειτ.
αλλα στις πορειες/διαδηλωσεις/whatever καταδικαζεις τις αυθαιρεσιες τους, την καταπατηση του νομου απο αυτους που θα επρεπε να τον υπηρετουν. δεν αφοριζεις ολο το θεσμο της αστυνομιας. απλα θες να κανουν τη δουλεια τους, τπτ παραπανω. ο σεβασμος αλλωστε κερδιζεται κ δε σκοπευω να τον χαρισω σε κανενα μαλακισμενο πιτσιρικι που το παιζει γαμιας.
οφειλει απλα να με προστατευει.
δεν καταλαβαινω γτ ειναι αλληλοσυγκρουωμενα αυτα τα δυο.

κ το ιντιμιντια που αναφερετε, ειναι γτπ εντελως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom