Νέα

Απογραφή 2021: Στα 9.716.889 ο πληθυσμός της Ελλάδας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.502
Κριτικές
8
Like
32.954
Πόντοι
6.536

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.502
Κριτικές
8
Like
32.954
Πόντοι
6.536
"ρωσοπόντιοι" δηλαδή και καλά Έλληνες του Καζακστάν και άλλες σλαβικες φυλές.
Αυτοί είναι σίγουρα πιο Έλληνες από σένα.
Έχουν κρατήσει την γλώσσα αιώνια και την Ελληνική συνείδηση μέσα στα ξένα και υπό άκρως αντίξοες συνθήκες.
Θα έπρεπε να ντρέπεστε όσοι λέτε τους Πόντιους "ρωσοπόντιους"....
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.923
Like
1.708
Πόντοι
216
Αυτοί είναι σίγουρα πιο Έλληνες από σένα.
Έχουν κρατήσει την γλώσσα αιώνια και την Ελληνική συνείδηση μέσα στα ξένα και υπό άκρως αντίξοες συνθήκες.
Θα έπρεπε να ντρέπεστε όσοι λέτε τους Πόντιους "ρωσοπόντιους"....
Άσε σε παρακαλώ τις τοποθετήσεις απέναντι μου και διάβασε απλά τι λέει η επιστήμη.

Pontic Greeks - Wikipedia

Από το παραπάνω:
Μια γενετική μελέτη ανδρών Γεωργιανών, συμπεριλαμβανομένων των Ελλήνων του Πόντου στη Γεωργία, αποκάλυψε ότι οι τελευταίοι είχαν υψηλές συχνότητες της απλοομάδας L, η οποία είναι επίσης διαδεδομένη στους Λαζούς. Η απλοομάδα G2 και η απλοομάδα J2 ήταν επίσης διαδεδομένες μεταξύ των Ποντίων που μελετήθηκαν. Οι Πόντιοι στη Γεωργία και οι Λάζοι μοιάζουν γενετικά. Οι Αρμένιοι στη Γεωργία και οι Πόντιοι στη Γεωργία μοιάζουν επίσης γενετικά.

Αν διαφωνείς απλά κάνε μια ένσταση στη wikipedia να τα αλλάξει. Εγώ απλά παραθέτω τι βρήκα, οπότε μην τα βάζεις μαζί μου.
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.596
Like
5.228
Πόντοι
1.056
Άσε σε παρακαλώ τις τοποθετήσεις απέναντι μου και διάβασε απλά τι λέει η επιστήμη.

Pontic Greeks - Wikipedia

Από το παραπάνω:


Αν διαφωνείς απλά κάνε μια ένσταση στη wikipedia να τα αλλάξει. Εγώ απλά παραθέτω τι βρήκα, οπότε μην τα βάζεις μαζί μου.

Και οι πιπες που έγραψες περι κινεζικης Μαφιας και αλβανικης ειναι και αυτο επιστημονικά δεδομένα?

Ξέρεις πως δουλεύει η Κινεζικη μαφια?
ξεκοιλιάζουν τα θύματα τους ζωντανα, τα τεμαχίζουν και πετάνε τα κομμάτια στα σκυλόψαρα για να μην βρεθεί τίποτα......
ή σκάνε μύτη με τα UZI σε εστιατόριο και μαζί με τον στοχο παίρνει η μπάλα και το μισό μαγαζί!

Η Ελλαδα ειναι ενα χωρίο.....αυτοί δραστηριοποιούνται σε μεγάλες χώρες όπως οι ΗΠΑ!

Η Αλβανική μαφια ειναι προσκοπακια του δημοτικού μπροστά τους!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.502
Κριτικές
8
Like
32.954
Πόντοι
6.536
Άσε σε παρακαλώ τις τοποθετήσεις απέναντι μου και διάβασε απλά τι λέει η επιστήμη.

Pontic Greeks - Wikipedia

Από το παραπάνω:


Αν διαφωνείς απλά κάνε μια ένσταση στη wikipedia να τα αλλάξει. Εγώ απλά παραθέτω τι βρήκα, οπότε μην τα βάζεις μαζί μου.
Σοφό( :tooth: )ότι έγραψες αλλά να σε πληροφορήσω ότι οι Πόντιοι έχουν εγκαταλείψει την Γεωργία,πιιο καλά εξορίστηκαν σε Καζακστάν και Ουζμπεκιστάν.
Ελάχιστοι γύρισαν πίσω στην Γεωργία,οι πολλοί με την πτώση της ΕΣΣΔ πήγαν στην Ελλάδα.
Οπότε το δείγμα που αναφέρεται δεν είναι ασφαλές.Και μιλάς για wiki που θα δεις ότι θες εκεί μέσα...
Δεν είναι επιστημονικό πεδίο.
Οι όποιες προσμίξεις ειναι σαφώς πιθανές.
Ποιος είναι καθαρός δηλαδή?
Οι άνθρωποι αυτοί αισθάνονται και είναι Έλληνες.Κράτησαν την γλώσσα για αιώνες μέσα σε τρομερές αντιξοότητες.
Όλα τα τραγούδια τους και τα μοιρολόγια τους μιλάνε για Ελλάδα.
Παραπάνω από τον κάθε Ελλαδίτη σαν εσένα που και ελλειπή γνώση της ιστορίας έχει και δεν αισθάνεται πραγματικά Έλληνας....
Αυτούς λοιπόν τους Πόντιους οφείλουμε να τους σεβαστούμε στον απόλυτο βαθμό γιατί είναι Ελλάδα.
Α,να τονίσω ότι δυστυχώς δεν έχω(από όσο γνωρίζω)την παραμικρή σχέση με τον Πόντο...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.502
Κριτικές
8
Like
32.954
Πόντοι
6.536
Και οι πιπες που έγραψες περι κινεζικης Μαφιας και αλβανικης ειναι και αυτο επιστημονικά δεδομένα?

Ξέρεις πως δουλεύει η Κινεζικη μαφια?
ξεκοιλιάζουν τα θύματα τους ζωντανα, τα τεμαχίζουν και πετάνε τα κομμάτια στα σκυλόψαρα για να μην βρεθεί τίποτα......
ή σκάνε μύτη με τα UZI σε εστιατόριο και μαζί με τον στοχο παίρνει η μπάλα και το μισό μαγαζί!

Η Ελλαδα ειναι ενα χωρίο.....αυτοί δραστηριοποιούνται σε μεγάλες χώρες όπως οι ΗΠΑ!

Η Αλβανική μαφια ειναι προσκοπακια του δημοτικού μπροστά τους!
Όταν σου παραθέτει wiki καταλαβαίνεις....
Επίσης μπορείς να μου πείς μια χώρα που έχει φυλετικά καθαρότητα?
Δεν υπάρχει.....
Όλοι mixed grill είμαστε.
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
618
Κριτικές
14
Like
1.702
Πόντοι
496
Ναι, είναι το brain drain, είναι ο νόμιμος/παράνομος πληθυσμός οι επαναπατρισθέντες μετανάστες κτλ...κτλ...κτλ.... Όμως! Όσο πετάμε στα σκουπίδια το σπέρμα, τόσο ο πληθυσμός θα ελαττώνεται. Απλή λογική, απλή βιολογία. Δεν υπάρχουν μαγικές λύσεις.
Δεν υπάρχει "παράνομος" πληθυσμός στην απογραφή. "Νόμιμος" είναι ο πληθυσμός με ελληνική υπηκοότητα ΚΑΙ μόνιμη κατοικία στην χώρα. "Μόνιμος" είναι απλά όποιος έχει μόνιμη κατοικία στην Ελλάδα. Ο πρέσβης των ΗΠΑ π.χ είναι "μόνιμος" κάτοικος Ελλάδας αλλά όχι "νόμιμος".
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: TNT!

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
618
Κριτικές
14
Like
1.702
Πόντοι
496
Τυπε οσο και να παει ο πληθυσμος των εισερχομενων σε μια χωρα (στην περιπτωση της δικης μας χωρας οι μουσουλμανοι) σημασια παντα θα εχει ποιος εχει την ιδιοκτησια των assets στη χωρα και σε αυτο παντα κυριαρχουν οι γηγενεις εξ ορισμου. Πχ γεμισε ενα νησι ας πουμε την Λημνο με 300.000 μουσουλμανους, τι λες να γινει; Αμα δεν εχουν σπιτια δικα τους, δουλειες δικες τους, χωραφια δικα τους κλπ, απλα καποια στιγμη δε θα βρισκουν δουλεια να επιβιωσουν και θα φυγουν. Ο κινδυνος ειναι οταν σπιτια, χωραφια και δουλειες περασουν σε ξενα χερια μαζικα, τοτε αρχιζουν να εχουν πραγματικα και ισχυρα δικαιωματα. Αυτο γινεται αυτη τη στιγμη μονο σε 2-3 νομους της χωρας μας (Θρακη) και οι συγκεκριμενοι πληθυσμοι βρισκονται εκει επι αιωνες
Τα σπίτια και τις δουλειες τα αρπάζεις πίσω ότι ώρα θέλεις. Η συμμετοχή στη λήψη αποφάσεων είναι το κρίσιμο.
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
618
Κριτικές
14
Like
1.702
Πόντοι
496
Τυπε παει αλλου η κουβεντα, αλλα μετα απο 2-3 γενιες, υπαρχει σχεδον πληρης αφομοιωση. Ξερεις ποσοι που το παιζουν βεροι Αθηναιοι εχουν καταγωγη καθαρα αλβανικη πριν απο 6-7 γενιες; Δηλαδη εχουν προ-προ-προ παππουδες που ητανε και οι 2 100% αλβανοι. Και που οι ιδιοι μπορει να ειχανε προ-προ-προ παππουδες που καποτε ητανε 100% Ελληνες. Σε μια περιοχη με τοσο μεγαλη μετακινηση και μιξεις, το να ψαχνεις καταγωγη μετα απο 3-4 γενιες δεν εχει κανενα νοημα. Αυτο φυσικα αλλαζει οταν μιλαμε για ομαδες με διαφορετικα χαρακτηριστικα που κρατανε τις δικες τους παραδοσεις, θρησκειες και εθιμα ξεκαθαρα, οπως πχ οι μουσουλμανοι της Θρακης, οι Ρομα, οι Ελληνες της Αστορια, οι Κινεζοι της τσαινα ταουν του Λονδινου, κλπ
Μπορώ να πώ ότι οι Αλβανοί μας αφομοιώσανε ήδη. Με τα σκυλόσκατα στου δρόμους, τα αυτοκίνητα στα πεζοδρόμια, τα σκουπίδια εξω από τους κάδους κ.α., κ.α, νομίζω μερικές φορές ότι περπατάω στα Τιρανα του 1990..
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.735
Κριτικές
1
Like
5.709
Πόντοι
2.356
Πιστεύω ότι οι λάθρο μπορούν να βοηθήσουν υπό την προϋπόθεση να δουλεύουν για εμάς με πολύ χαμηλά μεροκάματα.
και να μην εχουν τη δυνατοτητα να στελνουν το χρημα εξω
 

thanasis 2001

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2021
Μηνύματα
20
Like
22
Πόντοι
0
Το + 1 εκατομμυριο σχεδον Ελληνων που την εκαναν με ελαφρα απο την ελλαδα, λογω της κρισης (εξαιτιας των κακων πολιτικων τους..) Το βαζει μεσα ο κος Μακης Τσεκουρίδης; / Να δουμε οταν θα γινει το Μπαμ με τους απεναντι ποιος θα παει να πολεμησει; Μηπως ειναι καιρος να ντυθουν και οι ελλεινηδες στο χακι; Τωρα που φαινεται οτι χρειαζονται χερια.. :embarrased:
αυτο ακριβως μπηκα να γραψω αμα εχουμε κανενα θεμα με την τουρκια ποιος μαλακας θα παει να πολεμησει και γιατι
οσον αναφορα τους εξοπλισμους καλα τα ραφαλ και οι μπελαρα αλλα με τα τουρκικα drones φοβαμαι θα εχουμε θεμα
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.923
Like
1.708
Πόντοι
216
Σοφό( :tooth: )ότι έγραψες αλλά να σε πληροφορήσω ότι οι Πόντιοι έχουν εγκαταλείψει την Γεωργία,πιιο καλά εξορίστηκαν σε Καζακστάν και Ουζμπεκιστάν.
Ελάχιστοι γύρισαν πίσω στην Γεωργία,οι πολλοί με την πτώση της ΕΣΣΔ πήγαν στην Ελλάδα.
Οπότε το δείγμα που αναφέρεται δεν είναι ασφαλές.Και μιλάς για wiki που θα δεις ότι θες εκεί μέσα...
Δεν είναι επιστημονικό πεδίο.
Οι όποιες προσμίξεις ειναι σαφώς πιθανές.
Ποιος είναι καθαρός δηλαδή?
Οι άνθρωποι αυτοί αισθάνονται και είναι Έλληνες.Κράτησαν την γλώσσα για αιώνες μέσα σε τρομερές αντιξοότητες.
Όλα τα τραγούδια τους και τα μοιρολόγια τους μιλάνε για Ελλάδα.
Παραπάνω από τον κάθε Ελλαδίτη σαν εσένα που και ελλειπή γνώση της ιστορίας έχει και δεν αισθάνεται πραγματικά Έλληνας....
Αυτούς λοιπόν τους Πόντιους οφείλουμε να τους σεβαστούμε στον απόλυτο βαθμό γιατί είναι Ελλάδα.
Α,να τονίσω ότι δυστυχώς δεν έχω(από όσο γνωρίζω)την παραμικρή σχέση με τον Πόντο...
Τι κάθομαι ο μαλάκας και συζητάω πραγματικά ρε φίλε...
Ναι αγόρι μου όπως τα λες είναι.
Αν γουστάρεις να μορφωθείς κάτσε διάβασε και μην πετάς ό,τι ανεδαφική μαλακία σου κατέβει στο κεφάλι.
Όταν σου παραθέτει wiki καταλαβαίνεις....
Επίσης μπορείς να μου πείς μια χώρα που έχει φυλετικά καθαρότητα?
Δεν υπάρχει.....
Όλοι mixed grill είμαστε.
Αυτά που γράφονται στην wikipedia έχουν τουλάχιστον μια αναφορά σε επιστημονικό άρθρο αλλά και αυτό πάλι δεν είναι δουλειά μου να στο πω όπως και δεν θα σου πω εγώ τι θα νιώθεις. ΝΙώσε και Ινδιάνος, εμένα στα @@ μου.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.502
Κριτικές
8
Like
32.954
Πόντοι
6.536
Τι κάθομαι ο μαλάκας και συζητάω πραγματικά ρε φίλε...
Ναι αγόρι μου όπως τα λες είναι.
Αν γουστάρεις να μορφωθείς κάτσε διάβασε και μην πετάς ό,τι ανεδαφική μαλακία σου κατέβει στο κεφάλι.

Αυτά που γράφονται στην wikipedia έχουν τουλάχιστον μια αναφορά σε επιστημονικό άρθρο αλλά και αυτό πάλι δεν είναι δουλειά μου να στο πω όπως και δεν θα σου πω εγώ τι θα νιώθεις. ΝΙώσε και Ινδιάνος, εμένα στα @@ μου.
Εννοείται ότι κάθομαι και διαβάζω.
Δεν ξέρω τίποτα ακόμα....
Στο τέλος κάτι θα έχω μάθει...
Είναι μια συνεχής αλληλεπίδραση...

Απλά να τονίσω ότι ουσιαστικά δεν έχεις το παραμικρό επιχείρημα να παραθέσεις....

Μια ερώτηση,θα τόλμαγες να πεις αυτά που λές από το πληκτρολόγιο σε έναν Πόντιο?
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.923
Like
1.708
Πόντοι
216
Εννοείται ότι κάθομαι και διαβάζω.
Δεν ξέρω τίποτα ακόμα....
Στο τέλος κάτι θα έχω μάθει...
Είναι μια συνεχής αλληλεπίδραση...

Απλά να τονίσω ότι ουσιαστικά δεν έχεις το παραμικρό επιχείρημα να παραθέσεις....

Μια ερώτηση,θα τόλμαγες να πεις αυτά που λές από το πληκτρολόγιο σε έναν Πόντιο?

Έχω ήδη απαντήσει σε αυτό που ρωτάς παραπάνω.
Αν προσπαθήσω να αποδείξω σε ένα πόντιο ότι δεν είναι αυτό που αισθάνεται ότι είναι τότε το πιο πιθανό αποτέλεσμα είναι να με καθαρίσει στην ψύχρα ή στην καλύτερη να μου σπάσει τα κόκκαλα.
Αντίστοιχα αν έλεγα τα ίδια σε έναν Αλβανό λογικά θα με μαχαίρωνε στη γωνία ή εντελώς τυχαία δεν θα λειτουργούσαν τα φρένα στο ταξί.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.502
Κριτικές
8
Like
32.954
Πόντοι
6.536
Έχω ήδη απαντήσει σε αυτό που ρωτάς παραπάνω.
Αν προσπαθήσω να αποδείξω σε ένα πόντιο ότι δεν είναι αυτό που αισθάνεται ότι είναι τότε το πιο πιθανό αποτέλεσμα είναι να με καθαρίσει στην ψύχρα ή στην καλύτερη να μου σπάσει τα κόκκαλα.
Αντίστοιχα αν έλεγα τα ίδια σε έναν Αλβανό λογικά θα με μαχαίρωνε στη γωνία ή εντελώς τυχαία δεν θα λειτουργούσαν τα φρένα στο ταξί.
Ναι το διάβασα και σου ανέφερα οτι δεν μπορεί να είναι βάση κουβέντας το wiki.

Καλό σου απόγευμα.
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.454
Like
1.452
Πόντοι
216
αυτο ακριβως μπηκα να γραψω αμα εχουμε κανενα θεμα με την τουρκια ποιος μαλακας θα παει να πολεμησει και γιατι
οσον αναφορα τους εξοπλισμους καλα τα ραφαλ και οι μπελαρα αλλα με τα τουρκικα drones φοβαμαι θα εχουμε θεμα
εχουν αγοραστει ηλεκρονικα αντιμετρα τα οποια εως τωρα δεν εχουν χρησιμοποιηθει, αλλα θα συμβει την καταλληλη στιγμη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom