Νέα

Αναζήτηση οδών (ηλεκτρονικός χάρτης)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα con1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

con1

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
33
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
0
γεια χαρα μπορειτε να μου πειτε την διεθυνση που βρισκεις οδους στην αθηνα.....?εχω μπερδευτει....ευχαριστω
 

Επισκέπτης
Ένα ακόμα πολύ καλό που χρησιμοποιώ προσωπικά είναι το:


Εκτός από το να βρεις μια οδό, έχεις και μια δεύτερη λειτουργία. Να γράψεις που βρίσκεσαι, που θες να πας και πατήσεις το κουμπί "Δρομολόγηση" όπου σου δίνει οδηγίες για το πως θα φτάσεις από εκεί που είσαι στο σημείο που θέλεις να πας.
 

JohnKal

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
259
Like
20
Πόντοι
1
Πολύ καλό liomas. Αντίστοιχα προγράμματα που κυκλοφορούνε στο εμπόρειο και στον μαυρογένη της γειτονειάς είναι το Hellas Navigator & το Athens Navigator (αυτό έχει μόνο την Αθήνα αλλά έχει ένα πολύ συμαντικό! Βρίσκεις τα στοιχεία κάποιου απο την πινακίδα αυτοκινήτου ή απο  μηχανάκι!!)
 

leone72

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2006
Μηνύματα
87
Like
1
Πόντοι
0
ΜΠΡΑΒΟ ρε συναδελφοι!!Ειστε απαιχτοι!!Τωρα θα ξερουμε ακριβως που και πως να παμε να γαμησουμε!!Το μονο που θελουμε τωρα ειναι οδοι και ευρουλακια!!!!ΑΧ πουτανακια ερχομαστε!!!!
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.029
Πόντοι
8.235
Απανω τους leone72  :knockinb: :knockinb: :knockinb:

Θα τις πιασουμε στον  :zzzzz: τις που@@@ες και δεν θα ξερουν απο που τους ηρθε  ;) ;)
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Μπραβο λιομας ειναι πιο καλο απο το driveme.gr!
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
ρε παιδια μηπως ξερετε καμια ηλεκτρονικη διευθυνση που να εχει χαρτη της αττικης?δηλαδη να μπορω να βρω ενα δρομο που ψαχνω κ.λ.π.?

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Συνάδελφοι, ξέρετε αν υπάρχει κανένα site ή έστω στην χειρότερη κανένα πρόγραμμα που να έχει αναλυτικούς χάρτες της Ελλάδας (εθνικό οδικό δύκτιο) με εύρεση πόλεων και περιοχών καθώς και οδηγίες για την καλύτερη διαδρομή για να πας από ένα μέρος στο άλλο;

Με ρωτούσε ένας φίλος που θα χρειαζόταν κάτι τέτοιο για την δουλειά του, αλλά κι εμένα θα μου φαινόταν πολύ χρήσιμο για ταξείδια κλπ.

Εγώ ξέρω τους χάρτες που έχει το in.gr αλλά αν και είναι πολύ αναλυτικοί για Αθήνα και Θεσ/νίκη, νομίζω ότι δεν έχουν αντίστοιχες λειτουργίες για το εθνικό οδικό δύκτιο. Ξέρετε κανένα καλό site;

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Συνάδελφοι, ξέρετε αν υπάρχει κανένα site ή έστω στην χειρότερη κανένα πρόγραμμα που να έχει αναλυτικούς χάρτες της Ελλάδας (εθνικό οδικό δύκτιο) με εύρεση πόλεων και περιοχών καθώς και οδηγίες για την καλύτερη διαδρομή για να πας από ένα μέρος στο άλλο;

Με ρωτούσε ένας φίλος που θα χρειαζόταν κάτι τέτοιο για την δουλειά του, αλλά κι εμένα θα μου φαινόταν πολύ χρήσιμο για ταξείδια κλπ.

Εγώ ξέρω τους χάρτες που έχει το in.gr αλλά αν και είναι πολύ αναλυτικοί για Αθήνα και Θεσ/νίκη, νομίζω ότι δεν έχουν αντίστοιχες λειτουργίες για το εθνικό οδικό δύκτιο. Ξέρετε κανένα καλό site;

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
driveme.gr.Αλλιός φίλε αν πρόκειται για δουλεία σε συμβουλέυω να πάρει ενα gps μου έλυσε τα χέρια ούτε νεύρα ούτε αγχος σώθηκα με λίγα λόγια.
 

alx_ppd

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
37
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Μου φαίνεται πως το navigator είναι μάλλον καλύτερο από το driveme -τουλάχιστον πιο γρήγορο και όχι τόσο σπασαρχίδικο! Καλά κυνήγια!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
TO χρησιμοποιουμε για να βρισκουμε οδους για τα βοθρατζιδικα fast enough :grin:
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Thanks, συνάδελφοι. Ωστόσο απ ότι βλέπω δεν λειτουργεί κανένα για μικρές πόλεις στο εθνικό δύκτιο. Δεν μου βγάζει π.χ. πώς πάνε από την θεσσαλονίκη στην Πτολεμαΐδα, στο Μέτσοβο ή στο Σιδηρόκαστρο.
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Thanks, συνάδελφοι. Ωστόσο απ ότι βλέπω δεν λειτουργεί κανένα για μικρές πόλεις στο εθνικό δύκτιο. Δεν μου βγάζει π.χ. πώς πάνε από την θεσσαλονίκη στην Πτολεμαΐδα, στο Μέτσοβο ή στο Σιδηρόκαστρο.


Ε..τότε δοκίμασε αυτό...


Δεν νομίζω ότι παίζει καλύτερος χάρτης....

Πρόσεχε να επιλέξεις σωστά το σημείο αναχώρησης και το σημείο άφιξης. Γράψε με μικρούς λατινικούς χαρακτήρες.
Υπολογίζει μέχρι και τα διόδια.
Επίσης αν θες, μπορεί να σου υπολογίσει ακόμα και τη βενζίνη που θα κάψεις!!!

 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Ε..τότε δοκίμασε αυτό...


Δεν νομίζω ότι παίζει καλύτερος χάρτης....

Πρόσεχε να επιλέξεις σωστά το σημείο αναχώρησης και το σημείο άφιξης. Γράψε με μικρούς λατινικούς χαρακτήρες.
Υπολογίζει μέχρι και τα διόδια.
Επίσης αν θες, μπορεί να σου υπολογίσει ακόμα και τη βενζίνη που θα κάψεις!!!

Ευχαριστώ πολύ, dzf, άπαιχτο το σάιτ της Michelin! Αυτό είναι!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom