Νέα

Ανάπλαση Βοτανικού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα free
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.116
Like
501
Πόντοι
96
καταλαβες ναι η οχι οτι δεν μποπρουσε να βρει τα λεφτα η αεκ για να κανει γηπεδο...
μην επιμενεις....
ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΘΗΚΑΝ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΤΗΣ Τ Ε Λ Ο Σ .......
το κουραζεις χωρις λογο ,μαθε να ακους και αυτα που σου χαλανε το ονειρο....
για τον συριγο τι να πω;;;;;ξερεις ποιος το εκανε;;;;εγω δεν ξερω ,αλλα οποιος το εκανε φυσικα και το καταδικαζω.....ο ιδιος ο συριγος ειπε πως ΕΙΧΕ 3 !!!!!!!ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕΤΩΠΑ....
εσυ εχεις βγαλει το αυθαιρετο συμπερασμα οτι ηταν γαυροι ,τι να πω.....
εγω μιλαω ΜΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ και εσυ σφυριζεις αδιαφορους σκοπους.....
μην τα γενικευεις ολα και μην τα ισοπεδωνεις ....
ειναι τελειως διαφορετικο να σου παραχωρουν 20 χρονια απο την αρχικη συμφωνια για χρηση καππου που εσυ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ και ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΧΩΡΟΥΝ ΓΙΑ 100 !!!!!! ΧΡΟΝΙΑ κατι το οποιο στο δινουν ΤΖΑΜΠΑ......
απαντησε μου λοιπον οπως το θελςις εσυ.Ενταξει ας πουμε οτι ειναι και οι δυο ευνοημενοι....
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;

και εγω με γεγονοτα σου μιλισα φιλτατε οπως τα παραπανο οσο για την καραμελα για την περιβαντολογικη επιβαρυνση

Στον Πειραιά αλλάζουν οι χρήσεις γης τεράστιων κοινόχρηστων χώρων προς όφελος της επιχειρηματικής δραστηριότητας του μεγάλου κεφαλαίου. Οι τελευταίοι ελεύθεροι χώροι καταστρέφονται. Ολα υποτάσσονται στις ανάγκες των πολυεθνικών επιχειρήσεων και στην Ολυμπιάδα του 2004, που, απ' ό,τι φαίνεται, θα πληρώσουμε πολύ ακριβά αυτή την «εθνική υπόθεση». Προβλέπεται να γίνουν όλα τσιμέντο και οι Πειραιώτες φιλοξενούμενοι στην πόλη τους. Στο Παλατάκι και στην Ακτή Βασιλειάδη θα γίνουν ξενοδοχεία πέντε αστέρων. Στο Στάδιο Καραϊσκάκη ο χώρος γύρω από τη ΧΡΩΠΕΙ θα τσιμεντοποιηθεί.
Οι ελάχιστοι μεγάλοι ελεύθεροι χώροι της πόλης είναι αντικείμενο διαρκούς επιβουλής και καταπάτησης. Το ίδιο συμβαίνει και με τους ελάχιστους μικρούς ελεύθερους χώρους σε επίπεδο γειτονιάς. Εκεί στο σύνολό τους αναλογεί 1,5 τετραγωνικό μέτρο ανά κάτοικο, όταν τα ήδη τσιγκούνικα στάνταρ του νόμου ορίζουν μίνιμουμ τα 6 τετραγωνικά μέτρα και όταν η αναλογία ανά κάτοικο των ελεύθερων χώρων-πρασίνου είναι στο Παρίσι 20 τετραγωνικά μέτρα, σε Αμερική και Γερμανία 40, στην Αλμα Ατα 80!Το κλείσιμο του Σταδίου Καραϊσκάκη «για προσαρμογές στην Ολυμπιάδα», τα σχέδια του ΥΠΕΧΩΔΕ για κυκλοφοριακούς κόμβους, η εγκατάλειψη ελεύθερων χώρων γύρω από το Στάδιο, οι σταδιακές εκχωρήσεις σε ιδιώτες και τα σκάνδαλα τύπου N. York ή LEGENDE συμβάλλουν σ' αυτή την προοπτική.
συνεργός η δημοτική αρχή

Στο Στάδιο Καραϊσκάκη, αφού οι κερδοσκόποι ιδιώτες σε συνεργασία με την Ολυμπιακή Επιτροπή κατέλαβαν πλήρως και παράνομα τους ελεύθερους χώρους που ήταν ζωτικό πάρκινγκ για είσοδο στον Πειραιά με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, βρήκαν συνεργό τη δημοτική αρχή να μετατρέψουν το νομικό καθεστώς των χώρων και να κάνουν την αντιπαροχή-σκάνδαλο του αιώνα στον Πειραιά. Δύο τεράστιες πολυκατοικίες από τις οποίες θα πάρουν τη μία. Οι γερανοί και οι μάντρες τους παραμένουν εκεί και έβαλαν τη Βουλή τους να πολεοδομήσει και να νομιμοποιήσει τα σχέδιά τους σε πρόσφατο νόμο!
Στη ΧΡΩΠΕΙ συνεχίζουν να ελπίζουν οι μεγαλοκεφαλαιούχοι Ελληνες και Πορτογάλοι αγοραστές του νομοθετημένου χώρου ως πρασίνου και αθλητικών πολιτιστικών εγκαταστάσεων με πολλές ισχυρές θεσμοθετήσεις (Γενικό Πολεοδομικό Σχέδιο, ΠΔ και αποφάσεις Δημοτικού Συμβουλίου), να φτιάξουν το τεράστιο εμπορικό κέντρο των 70.000 επισκεπτόμενων ΙΧ! Ετοιμάζεται, έτσι, να τα ξαναφέρει στο Δημοτικό Συμβούλιο ο δήμαρχος μετά την πετυχημένη απόκρουση της προηγούμενης απόπειράς του από τους φορείς και το λαό. Από την άλλη η κυβέρνηση, που πρέπει να βάλει την υπογραφή της και να πείσει και τη Βουλή για αλλαγές, δε βγάζει λέξη για το τεράστιο ηθικό θέμα που τίθεται με τη συμπεριφορά των κεφαλαιούχων, σαν να την έχουν στο τσεπάκι. Κι αυτό, αφού και η πώληση αυτών των κρατικών χώρων έγινε με τη δική της συναίνεση, όταν στους Πειραιώτες υποσχόταν ότι οι χώροι θα ενταχθούν στα έργα της Ολυμπιάδας.

Στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας μαζί με τη «ΧΡΩΠΕΙ» και το Στάδιο Καραϊσκάκη ...οραματίζονται άξονα εμπορικό και ψυχαγωγίας
Τα οικόπεδα της ΧΡΩΠΕΙ, συνολικής έκτασης 45 στρεμμάτων, ήταν ιδιοκτησία της Εθνικής Τράπεζας και, ήδη, από 25ετίας έχουν χαρακτηριστεί ως χώροι πρασίνου, αθλητισμού και πολιτισμού, σημειώνει ο Μιχάλης Γκιών, πρόεδρος του Μορφωτικού Εκπολιτιστικού Συλλόγου Νέου Φαλήρου. Ακολούθως επισημαίνει ότι «προ διετίας με ανοχή μάλλον του ΥΠΕΧΩΔΕ και περισσότερο του δημάρχου Χρήστου Αγραπίδη ήρθαν στην ιδιοκτησία, άγνωστο με ποιο τρόπο, στον όμιλο Χαραγκιώνη και στην πορτογαλική SONAE».

αυτα εχω και αλλα τα δειξω αλλα πιστευω ειναι αρκετα αυτα γιατι το παιζετε αθωες περιστερες για τα δικα σας

αυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι οτι των Παναθηναικων στα παπαρια τους αν θα βγαλει λεφτα ο βωβος η ο τζιγγερ με τα πολυκαταστηματα μας νοιαζει μονο ο Παναθηναικος ενω εσεις ανχωνεστε οτι αυτοι θα περνουν περισσοτερα απο τα εμπορικα απο τον κροκους για αυτο ειστε γαβροι
οτι και να λετε και το γηπεδο θα γινει και θα ειναι το καλυτερο στην ελλαδα

 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
καταλαβες ναι η οχι οτι δεν μποπρουσε να βρει τα λεφτα η αεκ για να κανει γηπεδο...
μην επιμενεις....
ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΘΗΚΑΝ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΤΗΣ Τ Ε Λ Ο Σ .......
το κουραζεις χωρις λογο ,μαθε να ακους και αυτα που σου χαλανε το ονειρο....
για τον συριγο τι να πω;;;;;ξερεις ποιος το εκανε;;;;εγω δεν ξερω ,αλλα οποιος το εκανε φυσικα και το καταδικαζω.....ο ιδιος ο συριγος ειπε πως ΕΙΧΕ 3 !!!!!!!ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕΤΩΠΑ....
εσυ εχεις βγαλει το αυθαιρετο συμπερασμα οτι ηταν γαυροι ,τι να πω.....
εγω μιλαω ΜΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ και εσυ σφυριζεις αδιαφορους σκοπους.....
μην τα γενικευεις ολα και μην τα ισοπεδωνεις ....
ειναι τελειως διαφορετικο να σου παραχωρουν 20 χρονια απο την αρχικη συμφωνια για χρηση καππου που εσυ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ και ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΧΩΡΟΥΝ ΓΙΑ 100 !!!!!! ΧΡΟΝΙΑ κατι το οποιο στο δινουν ΤΖΑΜΠΑ......
απαντησε μου λοιπον οπως το θελςις εσυ.Ενταξει ας πουμε οτι ειναι και οι δυο ευνοημενοι....
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;

αυτό είναι που σε ενδιαφέρει τελικά? το ποιός είναι πιο πολύ ευνοημένος?
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
εσυ τωρα με δουλευεις κανονικα....
ποιος μιλησε για περιβαλλον και πρασινα και τετοια....
τι ποσταρες εκει για εργοστασια της χρωπει και πρασινα αλογα....
το καραισκακη ηταν γηπεδο και ειναι γηπεδο ....τι αλλαξε;;;;;
ακομα δεν μου εχεις απαντησει ποιος ειναι περισσοτερο ευνοημενος  γιατι;;;;;
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
απλά δείχνει την νοοτροπία σου, τόσο απλά!!!
 

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.116
Like
501
Πόντοι
96
γηπεδο χωρις εμπορικουσ χωρους δεν γινετε απλα λογο εκτασεις στο βοτανικο θα γινουν περισσοτεροι απο το κοκκαλισκακι και για αυτο εχουν τρελαθει οι γαβροι απλο ειναι
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
σιγα μην ειναι ετσι λαγουδακι.....
σε τρωει το κωλοτρυπιδακη σου να μου τριφτεις αλλα δεν γαμαω στρακια το μηνα δεκεμβριο.... :P :P :P

το ότι είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ είναι φανερό... απλά το κάνεις πιο εμφατικό με αυτά που γράφεις...
 

Επισκέπτης
Παλι τσακωνεσαι βρε hristidi ?
E ρε , γιορτες εχουμε!  :grin: :grin:
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
φιλαράκο, πουστράκι είναι και αυτός που τον τρώει και αυτός που τον δίνει... χαχαχα
καλα ασε να τον δινω εγω και εσυ να τον τρως και θα ειμαστε το ιδιο, δε λεω.... χαχαχα
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
αμα επιμεινεις ειμαι καλο παιδι και μπορει να αλλαξω γνωμη....
προσπαθησε λιγο ακομα....

χρηστίδη, το forum είναι για να ανταλλάσσουμε απόψεις και όχι για να βρίζονται κάποιοι και να βαριούνται οι άλλοι. το να διαφωνούμε είναι θεμιτό και παράγει διάλογο και νέες απόψεις από άλλους. οι διαφορετικές απόψεις όμως δεν πρέπει να είναι προσβλητικές για τους άλλους.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
χρηστίδη, το forum είναι για να ανταλλάσσουμε απόψεις και όχι για να βρίζονται κάποιοι και να βαριούνται οι άλλοι. το να διαφωνούμε είναι θεμιτό και παράγει διάλογο και νέες απόψεις από άλλους. οι διαφορετικές απόψεις όμως δεν πρέπει να είναι προσβλητικές για τους άλλους.
αντε κανε τσισακια ρε....θες και κουλτουρα....
πεταγεσαι σαν πουτσα απο το πουθενα και λες την παπαρια σου και μετα το παιζεις υπερανω...
θελεις και διαλογο τζιτζιφιογκο...
ουρτ ρε λαγε....
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
αντε κανε τσισακια ρε....θες και κουλτουρα....
πεταγεσαι σαν πουτσα απο το πουθενα και λες την παπαρια σου και μετα το παιζεις υπερανω...
θελεις και διαλογο τζιτζιφιογκο...
ουρτ ρε λαγε....

ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ σάλτα και γαμήσου που το παίζεις και μάγκας. κουράδας είσαι και κρύβεσαι πίσω από ένα προφίλ.
δεν το παίζω υπεράνω, ΕΙΜΑΙ υπεράνω. και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου ΠΑΠΑΡΑ
το τι θα λέω στο φόρουμ είναι δικιά μου δουλειά και να μην σε ενδιαφέρει αν θα πετάγομαι.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom