Νέα

Αμερικανίδα που αποκεφάλισε τον εραστή της και ασέλγησε στη σορό του... γελά και χειρονομεί στο δικαστήριο!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Isidoro$
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
το άτομο που είναι τρελό, δεν έχει ίνδαλμα κατά συρροή δολοφόνο, και δεν μελετάει μεθοδικά τι έκανε στα θύματά του, ώστε να το αντιγράψει με λεπτομέρειες. Μια μέρα παίρνει ένα όπλο και σκοτώνει κόσμο, επειδή του το είπε ο θεός, ο Σατανάς ή τους είδε σαν ερπετόμορφους
τυπε, πριν παει στο δικαστηριο, αποκεφαλισε τον αντρα της, και του γαμησε το πτωμα (ή οτι εκανε, δεν με νοιαζει να μαθω).

δηλαδη τα εκανε αυτα, ΠΡΙΝ την πιασουν και παει δικαστηριο.

Αν αυτες οι πραξεις δεν εμπεριεχονται σε καποιον φαντεζι ορισμο που οι κοινοι θνητοι ονομαζουμε γενικως και αοριστως ΤΡΕΛΑ, τοτε τι να πω... Δεν μιλαμε για εναν απλο φονο, δεν μιλαμε για καποιο εγκληματακι της σειρας, μιλαμε για μια αρρωστη καφριλα. Και σιωπηλη να ηταν στο δικαστηριο, ειναι αναποφευκτη η συζητηση περι ψυχασθενειας.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.786
Like
14.490
Πόντοι
3.656
τυπε, πριν παει στο δικαστηριο, αποκεφαλισε τον αντρα της, και του γαμησε το πτωμα (ή οτι εκανε, δεν με νοιαζει να μαθω).

δηλαδη τα εκανε αυτα, ΠΡΙΝ την πιασουν και παει δικαστηριο.

Αν αυτες οι πραξεις δεν εμπεριεχονται σε καποιον φαντεζι ορισμο που οι κοινοι θνητοι ονομαζουμε γενικως και αοριστως ΤΡΕΛΑ, τοτε τι να πω... Δεν μιλαμε για εναν απλο φονο, δεν μιλαμε για καποιο εγκληματακι της σειρας, μιλαμε για μια αρρωστη καφριλα. Και σιωπηλη να ηταν στο δικαστηριο, ειναι αναποφευκτη η συζητηση περι ψυχασθενειας.
Οι Κατά Συρροή Δολοφόνοι ηδονίζονται κάνοντας τελετουργικούς Φόνους. Κανένας τρελός δεν είναι ικανός να ακολουθήσει μεθοδολογία σχεδιάζοντας για μήνες τις λεπτομέρειες, γι αυτό και συλλαμβάνονται πολύ δύσκολα, αφού έχουν διαπράξει αρκετούς. Ο Μάνσον ας πούμε που σκότωσε τη Σάρον Τέιτ, κι άλλοι Σχιζοφρενείς, ακούνε φωνές μέσα στο κεφάλι τους τις οποίες δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ότι είναι δημιουργήματα του Εγκεφάλου τους
 

Daniel90

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
67
Κριτικές
5
Like
293
Πόντοι
280
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται λόγος περί τρέλας και ακαταλόγιστου χωρίς να παρατίθενται στοιχεία.

Πιθανότερο είναι η γυναίκα απλώς να μην περνούσε καλά, όπως δήλωσε άλλωστε κι ο δικός μας 88χρονος ιθαγενής που φόνευσε την 84χρονη συμβία του.

Ποιος ξέρει άραγε με τι μαλάκα είχε μπλέξει, κυκλοφορούν πολλά απολειφάδια του παρελθόντος στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού, υπέρμαχοι της λευκής υπεροχής, του δικαιώματος στην οπλοφορία, ρατσιστές, μισογύνηδες, ε δεν άντεξε η γυναίκα, είπε να τον κάνει κομματάκια να τον φάει μόνο και μόνο επειδή της είχε σπάσει τ'αρχίδια.

Εύχομαι μόνο οι δικαστές να λάβουν υπόψη τους τον πρότερο ανεπίληπτο βίο της, όπως γίνεται και εδώ με τους δικούς μας γυναικοκτόνους, βιαστές και (επιφανείς) παιδεραστές, για να ξαναβρεί την ελευθερία της σύντομα η γυναίκα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται λόγος περί τρέλας και ακαταλόγιστου χωρίς να παρατίθενται στοιχεία.

Πιθανότερο είναι η γυναίκα απλώς να μην περνούσε καλά, όπως δήλωσε άλλωστε κι ο δικός μας 88χρονος ιθαγενής που φόνευσε την 84χρονη συμβία του.

Ποιος ξέρει άραγε με τι μαλάκα είχε μπλέξει, κυκλοφορούν πολλά απολειφάδια του παρελθόντος στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού, υπέρμαχοι της λευκής υπεροχής, του δικαιώματος στην οπλοφορία, ρατσιστές, μισογύνηδες, ε δεν άντεξε η γυναίκα, είπε να τον κάνει κομματάκια να τον φάει μόνο και μόνο επειδή της είχε σπάσει τ'αρχίδια.

Εύχομαι μόνο οι δικαστές να λάβουν υπόψη τους τον πρότερο ανεπίληπτο βίο της, όπως γίνεται και εδώ με τους δικούς μας γυναικοκτόνους, βιαστές και (επιφανείς) παιδεραστές, για να ξαναβρεί την ελευθερία της σύντομα η γυναίκα.
δεν μιλαω για ακαταλογιστο τυπε, αλλα δεν μπορουμε να αδιαφορησουμε για τον τροπο με τον οποιο εγινε το εγκλημα.
Ο 88χρονος, πληρης ημερων χωρις τιποτα να χασει, πηρε μια καραμπινα και εριξε στο κεφαλι της γιαγιας.

Η αλλη, 25 ετων μολις, στραγγαλισε τον γκομενο της, τον πηδηξε, του εκοψε το κεφαλι, και του ταισε τα αρχιδια. ή κατι τετοιο αν καταλαβα καλα. Δεν τα εκανε αυτα αφου πιαστηκε, για να το παιξει τρελη. Ισως κατι πηγαινε στραβα στο κεφαλι της απο πριν, δηλαδη αληθεια συζηταμε την πιθανοτητα (δεν μιλαω με σιγουρια, την πιθανοτητα εξεταζω) να ειναι οντως διαταραγμενη; Σου φαινεται δηλαδη σαν ενα κοινο καθημερινο εγκλημα που θα διεπραττε ενας φυσιολογικος ανθρωπος που απλα απηυδησε;
 

Daniel90

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
67
Κριτικές
5
Like
293
Πόντοι
280
δεν μιλαω για ακαταλογιστο τυπε, αλλα δεν μπορουμε να αδιαφορησουμε για τον τροπο με τον οποιο εγινε το εγκλημα.
Ο 88χρονος, πληρης ημερων χωρις τιποτα να χασει, πηρε μια καραμπινα και εριξε στο κεφαλι της γιαγιας.

Η αλλη, 25 ετων μολις, στραγγαλισε τον γκομενο της, τον πηδηξε, του εκοψε το κεφαλι, και του ταισε τα αρχιδια. ή κατι τετοιο αν καταλαβα καλα. Δεν τα εκανε αυτα αφου πιαστηκε, για να το παιξει τρελη. Ισως κατι πηγαινε στραβα στο κεφαλι της απο πριν, δηλαδη αληθεια συζηταμε την πιθανοτητα (δεν μιλαω με σιγουρια, την πιθανοτητα εξεταζω) να ειναι οντως διαταραγμενη; Σου φαινεται δηλαδη σαν ενα κοινο καθημερινο εγκλημα που θα διεπραττε ενας φυσιολογικος ανθρωπος που απλα απηυδησε;

Για να σου πω την αλήθεια βρίσκω πιο αποτρόπαιο τον φόνο που διέπραξε ο παππούς, πιο "ανάλγητο" και πιο ανεξήγητο, γιατί με μια τουφεκιά, κακά τα ψέματα, δεν ξεδίνει κανένας. Όλοι μας ονειρευόμαστε να πατήσουμε κάτω το υποψήφιο θύμα μας, να το σκοτώσουμε στις κλωτσές, να το πρήξουμε στο ξύλο και να βγούμε και καθαροί από πάνω.

Πάρε για παράδειγμα τους μπάτσους του αστυνομικού τμήματος της Ομόνοιας.

Τούτου δοθέντος καταλαβαίνω απόλυτα το ξέσπασμα μιας καταπιεσμένης ζωής, πόσο μάλλον που δεν είχε καν τη δυνατότητα της απώθησης όπως συμβαίνει με τα λευκά δυτικά αγόρια που μισούσε κι η αγαπημένη μας Sinead.

Ε, το γιόρτασε για τα καλά και κατά τη γνώμη μου πολύ καλά έκανε, κι αν συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις ψάξε βρες και διάβασε τις Βάκχες του προγόνου μας του Ευριπίδη, για να μιλήσουμε περί βακχείας.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
Για να σου πω την αλήθεια βρίσκω πιο αποτρόπαιο τον φόνο που διέπραξε ο παππούς, πιο "ανάλγητο" και πιο ανεξήγητο, γιατί με μια τουφεκιά, κακά τα ψέματα, δεν ξεδίνει κανένας. Όλοι μας ονειρευόμαστε να πατήσουμε κάτω το υποψήφιο θύμα μας, να το σκοτώσουμε στις κλωτσές, να το πρήξουμε στο ξύλο και να βγούμε και καθαροί από πάνω.
δεν εχει σημασια τι "βρισκεις" εσυ πιο αποτροπαιο τυπε μου, κι εγω βρισκω την κινηση του παππου πιο "ανθρωπινη" αν θες γιατι εγινε μπαμ και κατω, με πληρη ομολογια, και χωρις κανενα ιχνος τερατωδους διαθεσης/εκδικησης (διαμελισμος κτλ).
Εχει σημασια η αποψη κωλοτρυπιδα του καθενος μας;

Σε ρωταω, στα πλαισια της κοινης λογικης, ενα εγκλημα κατα το οποιο εγιναν οι καφριλες που προανεφερα, εχει ή δεν εχει βαση για ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ απο δικαστηριο/ψυχιατρους κτλ της ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑΣ να υπαρχει καποιου ειδους σχιζοφρενεια (ή οπως θες να χαρακτηρισουμε την ψυχικη ασθενεια);
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.815
Like
15.544
Πόντοι
3.656
Ποιος ξέρει άραγε με τι μαλάκα είχε μπλέξει, κυκλοφορούν πολλά απολειφάδια του παρελθόντος στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού, υπέρμαχοι της λευκής υπεροχής, του δικαιώματος στην οπλοφορία, ρατσιστές, μισογύνηδες, ε δεν άντεξε η γυναίκα, είπε να τον κάνει κομματάκια να τον φάει μόνο και μόνο επειδή της είχε σπάσει τ'αρχίδια.

πεστα τυπε,αφου ειπαμε η πατριαρχια φταιει,κατι της εκανε οπωσδηποτε ο χυστης :confused::confused::confused:
οι γυναικες ειναι παντα αθωες :wanker::wanker::wanker:

PS μηπως εισαι ο ντοπας; τετοια αρρωστημενα ποστ μονο αυτο το ναυαγιο :think::confused::confused::confused:
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
389
Like
968
Πόντοι
81
Ποιος ξέρει άραγε με τι μαλάκα είχε μπλέξει, κυκλοφορούν πολλά απολειφάδια του παρελθόντος στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού, υπέρμαχοι της λευκής υπεροχής, του δικαιώματος στην οπλοφορία, ρατσιστές, μισογύνηδες, ε δεν άντεξε η γυναίκα, είπε να τον κάνει κομματάκια να τον φάει μόνο και μόνο επειδή της είχε σπάσει τ'αρχίδια.
Εσυ πρεπει να το χεις φετιχ να γραφεις προκλητικες μαλακιες μονο και μονο για να τρως τα μπινελικια σου. Δεν εχω αλλη εξηγηση για την παρτη σου.
 

Daniel90

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
67
Κριτικές
5
Like
293
Πόντοι
280
δεν εχει σημασια τι "βρισκεις" εσυ πιο αποτροπαιο τυπε μου, κι εγω βρισκω την κινηση του παππου πιο "ανθρωπινη" αν θες γιατι εγινε μπαμ και κατω, με πληρη ομολογια, και χωρις κανενα ιχνος τερατωδους διαθεσης/εκδικησης (διαμελισμος κτλ).
Εχει σημασια η αποψη κωλοτρυπιδα του καθενος μας;

Σε ρωταω, στα πλαισια της κοινης λογικης, ενα εγκλημα κατα το οποιο εγιναν οι καφριλες που προανεφερα, εχει ή δεν εχει βαση για ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ απο δικαστηριο/ψυχιατρους κτλ της ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑΣ να υπαρχει καποιου ειδους σχιζοφρενεια (ή οπως θες να χαρακτηρισουμε την ψυχικη ασθενεια);

Με ρωτάς "στο πλαίσιο της κοινής λογικής" όμως είναι αυτό το πλαίσιο που διαλύεται πρώτα προτού καταλήξουμε στο έγκλημα. Είναι η διάρρηξη της κοινής λογικής και της νοηματικής συνοχής του κόσμου που πρέπει να συνεξεταστούν ως παράγοντες που οδήγησαν στο ομολογουμένως άγριο κι "όμορφο" αυτό έγκλημα από τους Αμερικανούς δικαστές, οι οποίοι έχουν αποδείξει πολλάκις ότι είναι και ανεξάρτητοι και καλά διαβασμένοι.

Εδώ δεν δικάζουμε -και να θέλουμε δεν μπορούμε άλλωστε· μόνο να κατανοούμε μπορούμε. Εγώ λοιπόν κατανοώ την άγρια ομορφιά της βακχείας που έχει μακρά παράδοση σε αυτό τον τόπο.

Εσάς αν σας έχουν αλλοιώσει τα αμερικανικά ήθη κι έχετε αποκοπεί απ'τις ρίζες σας, μη σας φταίει μετά ο μετανάστης.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
Με ρωτάς "στο πλαίσιο της κοινής λογικής" όμως είναι αυτό το πλαίσιο που διαλύεται πρώτα προτού καταλήξουμε στο έγκλημα. Είναι η διάρρηξη της κοινής λογικής και της νοηματικής συνοχής του κόσμου που πρέπει να συνεξεταστούν ως παράγοντες που οδήγησαν στο ομολογουμένως άγριο κι "όμορφο" αυτό έγκλημα από τους Αμερικανούς δικαστές, οι οποίοι έχουν αποδείξει πολλάκις ότι είναι και ανεξάρτητοι και καλά διαβασμένοι.

Εδώ δεν δικάζουμε -και να θέλουμε δεν μπορούμε άλλωστε· μόνο να κατανοούμε μπορούμε. Εγώ λοιπόν κατανοώ την άγρια ομορφιά της βακχείας που έχει μακρά παράδοση σε αυτό τον τόπο.

Εσάς αν σας έχουν αλλοιώσει τα αμερικανικά ήθη κι έχετε αποκοπεί απ'τις ρίζες σας, μη σας φταίει μετά ο μετανάστης.
δεν απαντας. εγω παιρνω την απαντηση μου ομως...

Και αυτη ειναι προφανης, οταν ενα εγκλημα ειναι τοσο αγριο, υπαρχει πιθανοτητα ψυχικης νοσου προς διερευνηση.
Τις αλλες τις ιστοριες για αγριους πες τες σε κανενα λιακοπουλο ξερω γω. Οταν ενας ανθρωπος κανει τετοια καφριλα χωρις καποιο προφανες και συνταρακτικο κινητρο, ΙΣΩΣ καποια βιδα εχει λασκαρει στο κεφαλι του. απλο.
 

Daniel90

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
67
Κριτικές
5
Like
293
Πόντοι
280
δεν απαντας. εγω παιρνω την απαντηση μου ομως...

Και αυτη ειναι προφανης, οταν ενα εγκλημα ειναι τοσο αγριο, υπαρχει πιθανοτητα ψυχικης νοσου προς διερευνηση.
Τις αλλες τις ιστοριες για αγριους πες τες σε κανενα λιακοπουλο ξερω γω. Οταν ενας ανθρωπος κανει τετοια καφριλα χωρις καποιο προφανες και συνταρακτικο κινητρο, ΙΣΩΣ καποια βιδα εχει λασκαρει στο κεφαλι του. απλο.

Υποτίθεται ότι παραθέτουμε τα γραφόμενα του άλλου διεξάγοντας έναν υποτυπώδη διάλογο, τουτέστιν έχοντας διαβάσει αυτά που γράφει.

Ξαναλέω λοιπόν ότι είναι σαφές πως υπάρχουν λόγοι για αυτό το έγκλημα κι ότι αυτοί οι λόγοι είναι προφανέστατα κοινωνικοί. Τόσες λέξεις έχω γράψει –λευκή υπεροχή, οπλοφορία, μισογυνισμός, έμφυλος ρατσισμός: αν δεν σου λένε τίποτα είναι επειδή τα έχεις αφομοιώσει πλήρως και δεν ανιχνεύονται.

Σαν το σουβλάκι που το τρως και γίνεται σκατό που βγαίνει απ'τον κώλο σου: καμία σχέση με την αρχική του προέλευση.

Δε σκοπεύω να μακρηγορήσω άλλο όμως. Δε δίνεις βάση... Και δεν έχεις διαβάσει και Ευριπίδη.
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
514
Κριτικές
1
Like
652
Πόντοι
86
περίμενε να δεις ΑΝ θα καταδικαστεί τύπε. Αν και τα στοιχεία είναι σαφή, υπάρχουν ηλεκτρονικά ίχνη που δείχνουν ότι έψαχνε το θέμα εδώ και μήνες, μπορεί και να τη βγάλουν τρελή και να τη γλυτώσει με μικρή ποινή
Δεν έχει τέτοια στην Αμερική.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
Υποτίθεται ότι παραθέτουμε τα γραφόμενα του άλλου διεξάγοντας έναν υποτυπώδη διάλογο, τουτέστιν έχοντας διαβάσει αυτά που γράφει.

Ξαναλέω λοιπόν ότι είναι σαφές πως υπάρχουν λόγοι για αυτό το έγκλημα κι ότι αυτοί οι λόγοι είναι προφανέστατα κοινωνικοί. Τόσες λέξεις έχω γράψει –λευκή υπεροχή, οπλοφορία, μισογυνισμός, έμφυλος ρατσισμός: αν δεν σου λένε τίποτα είναι επειδή τα έχεις αφομοιώσει πλήρως και δεν ανιχνεύονται.

Σαν το σουβλάκι που το τρως και γίνεται σκατό που βγαίνει απ'τον κώλο σου: καμία σχέση με την αρχική του προέλευση.

Δε σκοπεύω να μακρηγορήσω άλλο όμως. Δε δίνεις βάση... Και δεν έχεις διαβάσει και Ευριπίδη.
αφου δεν λες τιποτα τυπε. Δεν ειναι διαλογος αυτος, εγω μιλαω και συ κλανεις :confused:
"Σοφον το σαφες" εγραψε ο ευριπιδης. Επισης εγραψε "Απλους ο μυθος της αληθειας".

Κατσε πες τα με τον μποκολο, θα τα βρειτε μια χαρα, θα κλανετε και οι δυο :coffee:
 

Daniel90

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
67
Κριτικές
5
Like
293
Πόντοι
280
Η ίδια πριν 5 μήνες για αυτή την υπόθεση


Φανταστείτε την τύχη αυτής της γυναίκας με τις δύο κουράδες που της την έχουν πέσει εκτός δικαστηρίου.
Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.786
Like
14.490
Πόντοι
3.656
Φανταστείτε την τύχη αυτής της γυναίκας με τις δύο κουράδες που της την έχουν πέσει εκτός δικαστηρίου.
Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω.
θέλω έντιμη απάντηση. Τρολάρεις; ή αφού είδες αυτό το φιλμ συμπέρανες ότι της την έπεσαν δύο κουράδες;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.786
Like
14.490
Πόντοι
3.656
αφου δεν λες τιποτα τυπε. Δεν ειναι διαλογος αυτος, εγω μιλαω και συ κλανεις :confused:
"Σοφον το σαφες" εγραψε ο ευριπιδης. Επισης εγραψε "Απλους ο μυθος της αληθειας".

Κατσε πες τα με τον μποκολο, θα τα βρειτε μια χαρα, θα κλανετε και οι δυο :coffee:
......................Η γυναίκα, που εξετάστηκε από ψυχολόγους και βρέθηκε ικανή να περάσει από δίκη, δεν έχει πάψει να χαμογελά στο δικαστήριο, ενώ οι εκφράσεις της και οι χειρονομίες της έχουν προκαλέσει αίσθηση και αντιδράσεις στα social media..................................

Εκτός αν ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις καλύτερα από τους Ψυχολόγους που την εξέτασαν
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
......................Η γυναίκα, που εξετάστηκε από ψυχολόγους και βρέθηκε ικανή να περάσει από δίκη, δεν έχει πάψει να χαμογελά στο δικαστήριο, ενώ οι εκφράσεις της και οι χειρονομίες της έχουν προκαλέσει αίσθηση και αντιδράσεις στα social media..................................

Εκτός αν ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις καλύτερα από τους Ψυχολόγους που την εξέτασαν
εγω διαβαζω αλλα
1690492748102.png


εστω και τα μισα να ισχυουν (εστω και ενα για την ακριβεια) υπαρχει εδαφος για ψυχασθενεια. Μην μπερδευεις το "ειναι τρελη" με το "μπορει να ειναι τρελη".

Τελος παντων στα παπαρια μας, μεσα θα μπει η χοντρη, δεν γλιτωνεις ετσι ευκολα στην αμερικη. Και αυτες οι παπαριες που τσακωνεται στα δικαστηρια, χειροτερευουν την θεση της. Και αν νομιζεις οτι το τρελοκομειο ειναι καλυτερο απτην φυλακη, ξανασκεψου το, γιατι στο ενα ζεις και ελπιζεις ενω στο αλλο καταντας ενα σκουπιδι-φυτο-πρεζακι.
 

Daniel90

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
67
Κριτικές
5
Like
293
Πόντοι
280
θέλω έντιμη απάντηση. Τρολάρεις; ή αφού είδες αυτό το φιλμ συμπέρανες ότι της την έπεσαν δύο κουράδες;
Δεν κατάλαβα την ερώτηση. Ούτε το περιεχόμενό της, ούτε το ύφος της. Πότε στο παρελθόν έχεις αντιληφθεί ότι τρολάρω, για να τρολάρω και τώρα;
Το δε ύφος σου παραπέμπει σε δικαστήριο -κοινώς στ' αρχίδια μου τι θέλεις.

Είπα ότι φαντάζομαι τη μαύρη μοίρα που θα περίμενε τη φτωχή γυναίκα αν της την έπεφταν οι κουράδες εκτός δικαστηρίου. Έχουν αποδείξει άλλωστε ότι μπροστά στους φτωχούς και τους έγχρωμους φτάνουν ως τον φόνο.

Ακόμα ένας κοινωνικός παράγοντας καταπίεσης. Ολόκληρο κίνημα black lives matter ξεπήδησε από εκεί. Όλη η Αμερική ξεχύθηκε στους δρόμους επί μήνες, εσείς πού ήσασταν, γαμούσατε στη Φωκαίας ή παζαρεύατε κάνα ξεδοντιάρικο πρεζάκι στο ορφέας;

Ήμαρτον που γίνατε και ψυχίατροι, λίγη φειδώ δεν βλάπτει...
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.103
Κριτικές
33
Like
7.337
Πόντοι
4.746
Όταν κάποτε στον εποικισμό της Αμερικής άνοιγαν τις φυλακές για να πάει της κάθε καρυδιάς καρύδι εκεί , λογικό είναι ότι ακόμη και σήμερα αρκετές γενιές μετά δεν έχει εξαληφθεί το εγκληματικό γονίδιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom